Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2017., 19:45   #41
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
neki te taman optužiše trolaš, no nisu skontali usred nazovi ničeg našlo se nešto za osvrnuti pažnju, osmica jelte
je broj označavanja čega to (?) i da, definitivno ima veze s idolopoklonstvom a onda time i kršenjem 1.Božje zapovijedi
Po kabalističkom učenju broj 8 označava stvari iznad prirode i njenih zakona. Zato hanuka traje 8 dana po čudu ulja u hramu koje je trajalo 8 dana a bilo ga je samo za 1 dan.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 19:53   #42
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Aj ne budi dosadan više s tim trolanjem ja ti govorim što točno piše u Talmudu.
Ja znam što piše. Mislim da i ti znaš samo krivo tumačiš.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 19:58   #43
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Kakav sad viši stupanj svijesti, tr-trrr.

Tko ga je to proglasio najvećim ikad prorokom? Jer gle - Bog ga nije nazvao takvim, i stoga hoćeš li poslušati tamo neke ljude ili ćeš poslušati Boga?

(mislim, nije da te pitam, onaj upitnik je samo ukrasni predmeto-detaljčić)
Pnz 34: 10-12
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 20:07   #44
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Ja znam što piše. Mislim da i ti znaš samo krivo tumačiš.

Babilonski Talmud, menachot 29b.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 20:41   #45
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Ja znam što piše. Mislim da i ti znaš samo krivo tumačiš.
Ja mislim da ti ne postojiš samo to ne znaš.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 23:33   #46
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Po kabalističkom učenju broj 8 označava stvari iznad prirode i njenih zakona. Zato hanuka traje 8 dana po čudu ulja u hramu koje je trajalo 8 dana a bilo ga je samo za 1 dan.
Matka mi navek bila najgori predmet, prije sam rastvorila šahovsku tablu nego otvorila teku s matematiko-zadaće ()


8 = sfera globalne politike (ni najmanje nema veze s vjerskim pitanjima)


al ok, malo smo popričali, razmjenili tekice znanja, računam si računaš da tuđe zadaće ne pišem i ne nosim tuđe torbe (kak ide ono 'nosim sve torbe a nisam magarac', ateističke šprehe i te štorije)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 00:40   #47
Quote:
tsal kaže: Pogledaj post
Nedavno sam svecenika pitao sta misli o kipovima i slikama u crkvi.
Rekao mi je da se katolici ne klanjaju tim predmetima, vec im oni samo koriste
da im olaksaju pristup Bogu.

Zasto se opet toliko zanemaruje Prva Božja zapovijed i kako vi gledate na to?

Unaprijed hvala na odgovorima!
1. Bozja zapovest jasno kaze "Nemoj imati drugih bogova uz mene."
A crkva ima trojstvo koje je paganskog porekla.
2. Bozja zapovest je jasno protiv idola, a crkva ih je puna i koristi ih.
Dakle krse se dve osnovne zapovesti.
Koriste da im olaksavaju pristup? Lepo kaze da koriste - to je idolopoklonstvo. !!!!
To su veliki gresi pred Bogom.
Ceo stari zavet je protiv idolopoklonstva.
Naravno i novi zavet to preuzima kao zakon.
Josephinee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 03:15   #48
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Matka mi navek bila najgori predmet, prije sam rastvorila šahovsku tablu nego otvorila teku s matematiko-zadaće ()


8 = sfera globalne politike (ni najmanje nema veze s vjerskim pitanjima)


al ok, malo smo popričali, razmjenili tekice znanja, računam si računaš da tuđe zadaće ne pišem i ne nosim tuđe torbe (kak ide ono 'nosim sve torbe a nisam magarac', ateističke šprehe i te štorije)
Pročitati malo sa strane ne znači nosit tuđe torbe nego proširit znanje.
Osim ako znaš sve, onda ti ne treba.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 00:50   #49
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Pročitati malo sa strane ne znači nosit tuđe torbe nego proširit znanje.
Osim ako znaš sve, onda ti ne treba.
Tuđa znanja su opaka a vođe/mislioci egocentrični sebičnjaci.

Kako vidiš, pročitah ih sa strane, s pristojne udaljenosti desetak metara.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 23:11   #50
A čuj svaka dobra stvar da se izopačiti zbog opakih ljudi. To nije razlog za odbacivanje znanja nego za poboljšavanje.
Dobri ljudi dijele znanje za opću korist.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 21:50   #51
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
A čuj svaka dobra stvar da se izopačiti zbog opakih ljudi. To nije razlog za odbacivanje znanja nego za poboljšavanje.
Dobri ljudi dijele znanje za opću korist.
Trebamo li o dobroj stvari? I što je to po vama dobra stvar, dal usputna lirika.
Znaš, kod mene je samo jedno: ne lovi se mača.
A ti reci jel dobro il loše...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 21:13   #52
Cijeni tuđe znanje, šri svoje. Samo nek je na dobrobit kako tebi tako i drugima.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 19:42   #53
Ja sam Jahve,Bog tvoj,koji sam te izveo iz zemlje egipatske,iz kuće ropstva.
Nemoj imati drugih bogova uz mene.
Ne pravi sebi ni lika ni obličja,bilo čega što je gore na nebu ili dolje na zemlji,ili u vodi ili pod zemljom.
Ne klanjaj im se niti im služi.Jer ja Jahve,Bog tvoj,Bog sam ljubomoran.Kažnjavam grijeh otaca onih koji me mrze-na djeci do trećeg i četvrtog koljena,a iskazujem milosrđe tisućama koji me ljube i vrše moje zapovijedi.


A crkve prepune slika,kipova,dijelova tijela i cijelih lešina,proglašavaju se svetim i čudotvornima,ljudi kleče pred njima,mole se vrše zagovore,sklapaju dogovore,čine obečanja itd
A crkve,preko svećenstva, nas ubjeđuju da su to samo pomoćna sredstva,pomoću kojih se lakše uspostavlja veza sa Bogom,sinom i duhom svetim...
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 20:48   #54
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Cijeni tuđe znanje, šri svoje. Samo nek je na dobrobit kako tebi tako i drugima.
budističke mudrosti?

hah, kršćanin im na njihovo okrene glavu/lice, neće više pričati i to (...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 23:45   #55
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Ja sam Jahve,Bog tvoj,koji sam te izveo iz zemlje egipatske,iz kuće ropstva.
Nemoj imati drugih bogova uz mene.
Ne pravi sebi ni lika ni obličja,bilo čega što je gore na nebu ili dolje na zemlji,ili u vodi ili pod zemljom.
Ne klanjaj im se niti im služi.Jer ja Jahve,Bog tvoj,Bog sam ljubomoran.Kažnjavam grijeh otaca onih koji me mrze-na djeci do trećeg i četvrtog koljena,a iskazujem milosrđe tisućama koji me ljube i vrše moje zapovijedi.


A crkve prepune slika,kipova,dijelova tijela i cijelih lešina,proglašavaju se svetim i čudotvornima,ljudi kleče pred njima,mole se vrše zagovore,sklapaju dogovore,čine obečanja itd
A crkve,preko svećenstva, nas ubjeđuju da su to samo pomoćna sredstva,pomoću kojih se lakše uspostavlja veza sa Bogom,sinom i duhom svetim...
a pošto ti toliko poštuješ Božje zapovijedi siguran sam da nemaš ni jednu sliku u svojoj kući pa čak ni u osobnoj
userxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 23:46   #56
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Trebamo li o dobroj stvari? I što je to po vama dobra stvar, dal usputna lirika.
Znaš, kod mene je samo jedno: ne lovi se mača.
A ti reci jel dobro il loše...
ovisi
userxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 00:01   #57
Quote:
userxxx kaže: Pogledaj post
ovisi
što šta ovisi?

čujte, da se za vreme rata nisam držala Kristove, mogla sam mačem sto njih a na koncu i oni meni, presuditi po kratkom
ova danas nova generacija fura fejsbuke, sunce sija iznad glava, sve je za pet, nikad ni ne pomisle povijest bi se ponovila kako se prije ponovila i nama mladosti nam naše, napali nas ni krive ni dužne, ajd se brani, selo moje volim te, skapaću prije tebe, dušu dajem za tebe, zlatne moje žile kunem ti se...

Ee da, tako je bilo nekada, više se neće ponoviti. Pečat.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 00:28   #58
Quote:
userxxx kaže: Pogledaj post
a pošto ti toliko poštuješ Božje zapovijedi siguran sam da nemaš ni jednu sliku u svojoj kući pa čak ni u osobnoj
Nemam niti jednu jedinu tkzv svetu ni jednog sveca,niti jedan kip,samo jedno vrlo staro drveno raspelo,bez lika razapetog Krista.
Ni to raspelo ne služi mi ni za molitvu ni za obračanje Bogu ili već ga držim godinama radi datog obečanja,umirućoj osobi,da ne će biti bačen dok ja živim.
A ako misliš na fotografije ljudi,bilo živih ili mrtvih,ni njih ne držim po zidovima već u albumima.Ne služe mi za molitve i slično,već isključivo kao sječanje na realne događaje i ljude.
Očito ne razlikuješ obične slike/fotografije od "svetih" slika.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 00:40   #59
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Nemam niti jednu...
... da komentiram kolegu

Znaš, on navrati s vremena na vreme bezraspravno, nije njemu do četiri strane svijeta, on samo hoće nakratko čuti trenutna ljudska raspoloženja, koja mu ljudi, rado podare, znajući da si on s tim sam po sebi ne može ništa, kladimo se i sam ima svojih iskustava, i problema, ko svak živ čovjek.

I što s 1.Božjom zapovijedi (?) Najteža je od svih i ne odnosi se tek samo na idole.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 03:41   #60
Talking

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
budističke mudrosti?

hah, kršćanin im na njihovo okrene glavu/lice, neće više pričati i to (...
Slijedi mudroga, kloni se ludoga je geslo.
Da, neki kršćani su takvi ali onda ti idu porpovjedat kak moraš voljet svoje neprijatelje i sve bližnje. Kak će ih volit ak ne želi ni pričat s njima.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:57.