Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2017., 14:27   #1
Multiventil lupka o zid boce na nekom nivou goriva u boci

Ove godine sam odradio zamenu boce i multiventila u okviru priprema za reatest, dakle zamenjena boca, multiventil i par creva, cena "sitinica", 100€.

Nedavno primetim da mi ponekad, kad kocim jace i u jos nekim situacijama nesto lupka po boci.
Najpre nisam tome pridavao znacaj, posle sam mislio da mi nesto u gepeku spolja lupka po boci, dok se pre neki dan nisam iznervirao i resio da sredim to.

Na moje iznenadjenje, posle detaljnog pregleda utvrdim da lupkanje nije od spolja, nego od unutra.
Dalje, lupa samo kod odredjenog nivoa plina, ne lupa kad je pun i kad je prilicno prazan.

Mrzi me da idem kod majstora, najradije bih izvadio ovaj glupavi novi multiventil sa sve onim jos glupljim elektroprekidacem na njemu i vratio stari, koji je savrseno radio, i cak i mnogo tacnije pokazivao nivo goriva.

Ima li neko slicna iskustva i sta tu raditi, jel mora otvaranje boce i vadjenje toga, ili moze nsto pametno da se uradi i ovako?
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 22:33   #2
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Ima li neko slicna iskustva i sta tu raditi, jel mora otvaranje boce i vadjenje toga, ili moze nsto pametno da se uradi i ovako?
Otvaranje boce nije problem, pogotovo ako je novi multiventil ili bar novi dihtung.
Vozi na plin dok ne potrošiš svo gorivo, prebacuj par puta plin/benzin, dok stvarno više nikako ne radi na plin.
Skini klemu sa akumulatora.
Na otvorenom prostoru polako odvijaj vijke multiventila i ispusti plin, izvadi multiventil, i podesi plovak da ne udara u bocu.
Natoči minimalnu količinu goriva (2-3 litre plina) i testiraj pjenom propusnost spoja.
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 08:18   #3
Quote:
sinisaplatz kaže: Pogledaj post
Otvaranje boce nije problem, pogotovo ako je novi multiventil ili bar novi dihtung.
Vozi na plin dok ne potrošiš svo gorivo, prebacuj par puta plin/benzin, dok stvarno više nikako ne radi na plin.
Skini klemu sa akumulatora.
Na otvorenom prostoru polako odvijaj vijke multiventila i ispusti plin, izvadi multiventil, i podesi plovak da ne udara u bocu.
Natoči minimalnu količinu goriva (2-3 litre plina) i testiraj pjenom propusnost spoja.
Uh, znao sam da mi ne gine majstorisanje. A odradio sam mu ovog leta sve i svasta, uglavnom sam.

Kako se podesava plovak, pretpostavljam da je ona zica kojom je povezan sa multiventilom prisrafljena vijcima? Ili se ta zica jednostavno rukama savije?

Zadnje uređivanje ccaterpillar : 07.07.2017. at 08:51.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 20:10   #4
Rikama savije. A problem plovka koji lupa po boci su neki navodno rješavali navlačenjem kondoma preko plovka. On je mekan pa ne lupa toliko

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 10:16   #5
Ma to mu plovak poručuje da ne toči govno od plina, idući puta će samo izaći iz boce, neće pristojno pokucat da mu se otvori ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 08:48   #6
Juce namerno ostao bez plina na putu, skinuo multiventil da pogledam, govno, metalni plovak na sipki koja pomera mehanizam koji pokazuje nivo, nema nacina da se to sredi savijanjem i glupostima, moracu ili da mu vratim stari multiventil, ili cu da sa starog skinem plovak koji je, ako se dobro secam od nekog kao tvrdjeg stiropora i da ga montiram na novi. Idioti.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 16:44   #7
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Juce namerno ostao bez plina na putu, skinuo multiventil da pogledam, govno, metalni plovak na sipki koja pomera mehanizam koji pokazuje nivo, nema nacina da se to sredi savijanjem i glupostima, moracu ili da mu vratim stari multiventil, ili cu da sa starog skinem plovak koji je, ako se dobro secam od nekog kao tvrdjeg stiropora i da ga montiram na novi. Idioti.
Mogao bi i plovak omotati spuzvastom gumom, samo nisam siguran kakva bi guma trebala biti da se na raspadne u plinu i i napravi još veći problem...
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 17:19   #8
Quote:
sinisaplatz kaže: Pogledaj post
Mogao bi i plovak omotati spuzvastom gumom, samo nisam siguran kakva bi guma trebala biti da se na raspadne u plinu i i napravi još veći problem...
To je i meni palo na pamet, a i neko pametan je ovde pomenuo kondom. Ni ja ne znam da li plin rastvarac materijala poput gume i slicno...

I jos jedno pitanje, skinuo sam i vratio multiventil koristeci istu gumicu, po mirisu bih rekao da sam dobro obavio posao, da ne pusta (nisam imao pri ruci nista od cega bih napravio sapunicu).
Posto cu ponovo da skidam to, da li ce ipak trebati nova gumica?
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 14:52   #9
Evo danas sam ugrabio vremena da resim to lupkanje. Kako rekoh, sacuvao sam stari multiventil, najpre sam mislio da vratim stari, jer me ovaj novi od pocekta nervirao, ali kad sam bolje pogledao, ovaj stari je bio ponegde zardjao, pa sam odustao. A i ko ce da vraca novi kad dodje reatest, sve je toliko nekvalitetno napravljeno da je svako otvaranje rizik.
Umesto toga, stavio sam stari plovak na novi multvetil i to je to, resen problem.

Ono sto me zacudilo jeste da su srafovi koji drze multuventil vec uspeli da delom zardjaju, u martu sam odradio zamenu, i ne samo srafovi nego i njihovo leziste na boci, sve je to sranje, sve se pretvorilo u pljackanje nas koji vozimo na plin.

Gledam stare srafove od pre 10 godina, kao novi su, jedino stari multiventil, onaj deo koji je bio u plinu, uhvatila rdja.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 16:29   #10
Meni uopće nije jasno zašto netko kupuje nkvu bocu? Što zbilja mislite vozit taj auto do njegove 20-te godine? Produžit nakon 10 godina još 5 (dakle do ukupne starosti auta od 15g) mi jr taman jel je veliko pitanje dali će sam auto preživjeti 15 godina. Pogotovo auti u koje je plin ugrađen s razlogom (velika godišnja kilometraža).

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 18:49   #11
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Meni uopće nije jasno zašto netko kupuje nkvu bocu? Što zbilja mislite vozit taj auto do njegove 20-te godine? Produžit nakon 10 godina još 5 (dakle do ukupne starosti auta od 15g) mi jr taman jel je veliko pitanje dali će sam auto preživjeti 15 godina. Pogotovo auti u koje je plin ugrađen s razlogom (velika godišnja kilometraža).

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
U Srbiji se ne isplati raditi reatest boce, boca mora da se skida, kad se skine ne priznaje se samostalno stavljanje nego mora papir da je ovlasceni plinadzija stavio bocu i tako te gluposti, izadje jeftinije da kupis novu bocu.

Inace, ja vec vozim taj auto punih 20 godina, od kojih s plinom skoro 10 godina.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 22:20   #12
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Meni uopće nije jasno zašto netko kupuje nkvu bocu? Što zbilja mislite vozit taj auto do njegove 20-te godine? Produžit nakon 10 godina još 5 (dakle do ukupne starosti auta od 15g) mi jr taman jel je veliko pitanje dali će sam auto preživjeti 15 godina. Pogotovo auti u koje je plin ugrađen s razlogom (velika godišnja kilometraža).

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
Zašto je to problem? i ja sam kupio auto sa 9 godina /150tkm i ubacio plin i vozio ga do 18 godine i 300tkm....i onda ga prodao čovjeku koji ga misli imati bar još tri godine....
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 22:34   #13
Quote:
sinisaplatz kaže: Pogledaj post
Zašto je to problem? i ja sam kupio auto sa 9 godina /150tkm i ubacio plin i vozio ga do 18 godine i 300tkm....i onda ga prodao čovjeku koji ga misli imati bar još tri godine....
U boldanom djelu. Auto koji je u startu kupljen sa plinom će već sa 10 g imati ovih 300 000.
Sa 20 je već na 600 000, jel to tebi izgledno za današnje aute?
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 07:28   #14
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
U boldanom djelu. Auto koji je u startu kupljen sa plinom će već sa 10 g imati ovih 300 000.
Sa 20 je već na 600 000, jel to tebi izgledno za današnje aute?
Za danasnje nije, kao ni za danasnje ves masine, frizidere itd, ali jucerasnji su nesto drugo.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 19:40   #15
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
U boldanom djelu. Auto koji je u startu kupljen sa plinom će već sa 10 g imati ovih 300 000.
Sa 20 je već na 600 000, jel to tebi izgledno za današnje aute?
..dobro, malo si pretjerao sa kilometrima, ali ne treba praviti problem, za par-sto -eura prepakuješ motor ili ubaciš drugi, i deri slijedećih 3 godine....i dijelovi su za starije aute povoljni i jeftini, popravci su jednostavni...
Osim toga, prihvati da je srbiji opće financijsko stanje nešto lošije nego kod nas, pa čovjek možda i nema izbora....sigurno nebi vozio 20 godina star auto na plin da može kupiti novi...
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 20:14   #16
Quote:
sinisaplatz kaže: Pogledaj post
..dobro, malo si pretjerao sa kilometrima, ali ne treba praviti problem, za par-sto -eura prepakuješ motor ili ubaciš drugi, i deri slijedećih 3 godine....i dijelovi su za starije aute povoljni i jeftini, popravci su jednostavni...
Osim toga, prihvati da je srbiji opće financijsko stanje nešto lošije nego kod nas, pa čovjek možda i nema izbora....sigurno nebi vozio 20 godina star auto na plin da može kupiti novi...
Pih, imam izbora itekako, ali sta ce mi noviji auto? U zemlji Srbiji da bi stigao iz tacke A u tacku B sasvim je dovoljan ovaj.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 21:18   #17
Nisam ja ništa pretjerao. 300 000 u 10 g je 30 000 godišnje što i je nekakva procjena da je prava isplativost plina. Eno ja baš prije 2 mjeseca prodao jednog takvog. Lako za motor. Razjebat će se sto drugih stvari prije 15 g iliti 450 tkm.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 23:23   #18
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Nisam ja ništa pretjerao. 300 000 u 10 g je 30 000 godišnje što i je nekakva procjena da je prava isplativost plina. Eno ja baš prije 2 mjeseca prodao jednog takvog. Lako za motor. Razjebat će se sto drugih stvari prije 15 g iliti 450 tkm.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk


Što znači "prava isplativost plina"?
U 2 godine sam napravio 25000km s autom a plin mi se otplatio na cca 20000?
Da li mi se isplati i dalje? A valjda auto ipak i vrijedi nešto više s plinom...
I to u autu za koji mi većina kaže koji će ti q plin u tako malom autu... vw up 2012.g....


Sent from my iPad using Tapatalk
KoSi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 07:06   #19
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
.............300 000 u 10 g je 30 000 godišnje što i je nekakva procjena da je prava isplativost plina......
Ne znam kako računaš, prešao sam u 9 godina 150 tkm, neka je direktna ušteda na gorivu u odnosu na benzin bila 0.30 kn/km.
To je 45.000 kn, ugradnja je koštala sa atestom oko 6.500, devet godina povećane registracije za 500kn je 4500kn, i neka je svake godine bio servis 300kn, dobiješ ukupnu uštedu od preko 31.000 kn.
Sa navedenih 300 tkm si uštedio pola prosječnog novog auta.
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 08:45   #20
A gle, ako ćeš gledati na 10-20 ili sl godina, naravno da će prije ili kasnije biti velika ušteda. Samo svi ipak gledamo isplativost u nekom realnom vremenu, ali dobro. Svako si zna svoje račune.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:22.