Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Programiranje

Programiranje Za programere i one koji to žele postati ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2017., 12:29   #61
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Ja sam programer koji nema doticaja sa webom... eto..



Sent from my iPad using Tapatalk Pro
PL/SQL npr., sam do nedavno to radio, ali nekako mi se to više neda, jer godinama nisam naučio ništa korisno.

Ako nekoga zanima, PL/SQL se nauči u pola godine prilično upotrebljivo.
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 12:33   #62
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Misli da imaš šanse već sad kod nekih firmi, bitno ti je da počneš sticati stvarno iskustvo. Ako ti nebude ok, nakon godinu dana nađeš drugu firmu s tim da ćeš već imati iskustvo od barem 1 godinu, i to nešto znači.
Za mjesec, najviše dva, ću imat spreman portfolio hobby projekata s tim tehnologijama (malo sam bacio oko na lekcije koje tek slijede), a već sad imam gotove stvari u HTML-u, CSS-u, JS jQuery-ju i Paper.js-u koje se vrte na jednom testnom serveru.

Ovo kaj dolazi ću zavrtit na besplatnom Cloud9 i Heroku serveru kao ogledne funkcionalne primjere, a do tada ću naučit i rad s Githubom, tak da ću sigurno imat kod za pokazivanje i review.
__________________
There is absolutely no cause for alarm.
sotonik123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 12:34   #63
Quote:
gigranovic kaže: Pogledaj post
Ja ne bih nikome, završio u IT zbog love i sad gledam kako pobjeći iz te priče van. Dosadno za poluditi. Ak nemaš živaca učiti nešto dulje od 2 dana, bolje se maknuti od toga. Pristao bih i na 30 % manje plaćeni posao sam da se maknem.
Ja sam prije 10 godina razmišljao otići iz IT, ali kad se pogleda malo šira slika, ispada da danas gotovo svaki uredski posao znači gledati u kompjutor 8 sati s tim da u IT su plaće ipak malo veće nego kod drugih zanimanja, u uredu najčešće imaš grijanje i klimu, a i posao nije jednolični, zna se ponekad dogoditi nešto novo i zanimljivo.

To ne znači da ti moraš ostati u IT, posebno ako misliš da nije vrijedno trošiti 8-12 sati svojeg života svaki dan na IT.
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 12:37   #64
Quote:
sotonik123 kaže: Pogledaj post
Za mjesec, najviše dva, ću imat spreman portfolio hobby projekata s tim tehnologijama (malo sam bacio oko na lekcije koje tek slijede), a već sad imam gotove stvari u HTML-u, CSS-u, JS jQuery-ju i Paper.js-u koje se vrte na jednom testnom serveru.

Ovo kaj dolazi ću zavrtit na besplatnom Cloud9 i Heroku serveru kao ogledne funkcionalne primjere, a do tada ću naučit i rad s Githubom, tak da ću sigurno imat kod za pokazivanje i review.
Mnogim firmama je bitno da pokažeš spremnost na učenje i naravno neko znanje koje vidim da imaš jer već radiš nešto konkretno.
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 12:40   #65
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
PL/SQL npr., sam do nedavno to radio, ali nekako mi se to više neda, jer godinama nisam naučio ništa korisno.

Ako nekoga zanima, PL/SQL se nauči u pola godine prilično upotrebljivo.
Ako nije web, to ne znači da je PL/SQL u pitanju.
Upotrebljivo da, ali za neku nezahtjevnu okolinu. Za dobro radno mjesto, ne baš.
mutable is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 12:45   #66
Quote:
mutable kaže: Pogledaj post
Ako nije web, to ne znači da je PL/SQL u pitanju.
Upotrebljivo da, ali za neku nezahtjevnu okolinu. Za dobro radno mjesto, ne baš.
Može i cobol.

Za početno radno mjesto je dovoljno 6 mjeseci ideja je ući na tržište IT poslova, s 5 godina iskustva će se moći birati dobro radno mjesto.
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 14:27   #67
Znači po nekima ovdje programer koji radi aplikacije za ugostiteljstvo, trgovine, knjigovođe nije programer? Code monkey?
skijam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 14:58   #68
@skijam, sad ti trolaš s namjerom da zakuhaš fight...
mutable is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 15:11   #69
Quote:
sotonik123 kaže: Pogledaj post
A jbg, jedino kaj sam tad imal, bio ja original engleski manual + manual za floppy (u kojem je isto bilo korisnih stvari za učenje upravljanja floppyjem uključujući sekvencijalno pisanje podataka) plus časopisi tipa Happy Computer i C64 magazin (njemački)...

Tu i tam je bilo Assembler uputstava i tutorijala, ali nikad se sustavno tim nisam bavil, jedino basic (Spriteovi, bitmape, fontovi - ako se matrix oblikovanje slova može stavit pod fontove)...

No tad je bilo dostupno hrpa expansion stvari za C64 uključujući GeOS, i memorijski moduli na kojima je olakšano programiranje kompletnog računala a sigurno su s njima dolazili i manuali za rad s Assemblerom, ali to me tad nije toliko interesiralo...

sad kad si spomenuo Happy Computer podsjetio si me na doba kad sam imao CPC Schneidera/Amstrad sa CP/M os, to je bila 85/86 ako se ne varam, kupovali smo CPC Schneider Magazin njemacki casopis koji je bio fantastican, hrpe primjera koda za igrice u Mallard-Basicu ali sjecam se da je i bilo dosta koda u Assembleru za hardware. Nakon BASICa se preslo na Pascal i mislim da smo koristili dBase II za neke racunovodstvene aplikacije, izdavanje racuna, kasa itd..
dontbeeevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 15:19   #70
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Ako nekoga zanima, PL/SQL se nauči u pola godine prilično upotrebljivo.
Za gospodina iz prvog posta mozda bi PL/SQL ili T-SQL (i opcenito baze podataka) bili bolji izbor. SQL je relativno jednostavan u odnosu na C#, a pogotovo u odnosu na C++; tablice i relacije medju tablicama su relativno laki za predociti i objasniti, cak i malo napredniji koncepti kao indeksi. Takodjer, tehnologija se sustinski nije promjenila u posljednjih valjda 30 godina, sto je pozitivno nekome ko nema zelje sljedece dvije decenije nakon 8 sati provedenih na poslu provoditi jos 4 kuci uceci nove tehnologije.
Trupina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 17:56   #71
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Sa toliko godina u dupetu trebala si već razvit malo više "debele kože" i ne ponašati se kao uvrijeđena dama i FRKT! bjež sa teme.

Najgore su mi takve primadone koje ne podnose nimalo kritike, ond. misle da je njihov pogled na svijet jedini ispravni.
E pa jebiga nije. Život je pun kompromisa, treba se naučiti raditi iste.
Ja ne glumim primadonu ali nisam ni dobila nikakvu konstruktivnu kritiku. Došla sam na topic jer sam se nadala da ću pročitati neki koristan savjet i upravo zato što imam ovoliko godina u dupetu ne da mi se po forumima čitati kako nema šanse da uspijem i da gubim vrijeme.Toga imam oko sebe koliko hoću.

Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Posla u programiranju ima, nisu svi Sheldoni, firme trebaju i normalne, prosječne ljude, jer posao netko mora odraditi, Sheldon ne može odraditi sve, jer nema 20 ruku i 10 mozgova.
Tomee se ja nadam.Nemamo svi ni želju biti Sheldon već raditi nešto što nam je zanimljivo i biti za to koliko toliko plaćeni.
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 18:31   #72
Quote:
Trupina kaže: Pogledaj post
Za gospodina iz prvog posta mozda bi PL/SQL ili T-SQL (i opcenito baze podataka) bili bolji izbor. SQL je relativno jednostavan u odnosu na C#, a pogotovo u odnosu na C++; tablice i relacije medju tablicama su relativno laki za predociti i objasniti, cak i malo napredniji koncepti kao indeksi. Takodjer, tehnologija se sustinski nije promjenila u posljednjih valjda 30 godina, sto je pozitivno nekome ko nema zelje sljedece dvije decenije nakon 8 sati provedenih na poslu provoditi jos 4 kuci uceci nove tehnologije.
Trupina, ako ti nije problem bi li mogao nabrojati koje bi stvari okvirno morao znati mid-junior ili senior database developer(preferirano Microsoft SQL Server), kakvo se iskustvo očekuje....

Malo je off ali bi mi ove informacije mnogo značile
superchuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 20:30   #73
Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
Ja kad sam bila klinka bio rat i nije bilo struje a o kompu nismo mogli ni sanjati. Ni 10 godina poslije nismo ga imali u kući.
Ja sem isto bil v podrumu dok su vani padale rakete, pa je ipak moj C= 128D bil z menom i svejedno se programiralo, a v pauzi između sirena se išlo kod suseda v podrum na Amigi opalit' jedan Star Control, Lotus Esprit Turbo Challenge ili razbit' koju zaštitu. Kad je nestalo struje, uletili bi akumulatori. Dakle nemoj mi prodavat' fore i propagandu, prošel sem Hrvatsku za vrijeme rata.
Quote:
Pošto se pojavio još jedan "profession snob" ja ću lagano da se šutnem u dupe sa ove teme.
Odlična ideja. Usput, hrvatski jezik ne koristi konstrukcije poput "ja ću da ..."
Quote:
Za nas početnike nema ništa gore nego slušati takve jer u suprotnom ne bi nikud stigli bez obzira na godine i predznanje.
Vi početnici nemate v profesionalnoj informatici niš ni tražiti; dort habt ihr nichts verloren. Fakat mi je dost takvih korifeja. Naivno napisani programi, krhki software, niškoristi. Poslije moram to iti popravljati ili čupati van. Super. Dosta je bilo!
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?

Zadnje uređivanje Annatar : 04.08.2017. at 20:48.
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 20:35   #74
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
PL/SQL npr., sam do nedavno to radio, ali nekako mi se to više neda, jer godinama nisam naučio ništa korisno.
Ja vas ljudi ne razmem!!! PL/SQL je super cool za programiranje, valjda bi vubil da morem opet po čitavi dan v njemu programirati!!!

Čitam i nemrem vjerovat'. Jel' tam dole futraju klopu ili vodu ili obadvoje z nekim drogama, ili kaj?
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 20:54   #75
Quote:
mutable kaže: Pogledaj post
@skijam, sad ti trolaš s namjerom da zakuhaš fight...
Prvo nuklearni reaktori, sad codemonkey. Fakat bi zakuhali fight.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 14:06   #76
Quote:
superchuck kaže: Pogledaj post
Trupina, ako ti nije problem bi li mogao nabrojati koje bi stvari okvirno morao znati mid-junior ili senior database developer(preferirano Microsoft SQL Server), kakvo se iskustvo očekuje....

Malo je off ali bi mi ove informacije mnogo značile
Upravo sam odgovorio na onoj "SQL Developer" temi, vjerovatno nije odgovor kakav si prizeljkivao, ali ti zaista ne znam nista pametnije reci.
Trupina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 21:07   #77
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Sa toliko godina u dupetu trebala si već razvit malo više "debele kože" i ne ponašati se kao uvrijeđena dama i FRKT! bjež sa teme.

Najgore su mi takve primadone koje ne podnose nimalo kritike, ond. misle da je njihov pogled na svijet jedini ispravni.
E pa jebiga nije. Život je pun kompromisa, treba se naučiti raditi iste.
da mislim da je to kljuc problema, nitko vise ne prihvaca da se netko ko zna vise "posere" po njemu, meni je lijepo naletit na nekog ko zna puno tog i 2 sata ce mi tupit zasto je nesto tako i zasto su moja razmisljanja potpuno kriva, cesce naucis nesto novo i korisno kad se netko "posere" po tebi nego kad govori its alright sport, you got this....


nego bas nekidan frend koji je na doktoratu iz machine learninga mi govori kak se nada da ce relativno ubrzo kompovi zamjeniti "code monkey" poslove, u buducnosti nas to i ceka tak da nema mi smisla previse se baviti trivijalnim stvarima, bolje onda ici raditi kao elektricar kak su neki rekli, ne trebas bar 1001 shitty framework uciti posto se stvari rade kak se rade i to je to
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 20:47   #78
Nemrem skuzit' jesi li sarkastican ili ne, ali kad jos malo bolje razmislim, iskreno me trenutno to ni ne zanima, no z ovime:
Quote:
random101 kaže: Pogledaj post

bolje onda ici raditi kao elektricar kak su neki rekli, ne trebas bar 1001 shitty framework uciti
...si iznjedril gnomsku maksimu dostojnu jednog Zen ucitelja. I ne, ovaj put nisem sarkastican.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 03:54   #79
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Nemrem skuzit' jesi li sarkastican ili ne, ali kad jos malo bolje razmislim, iskreno me trenutno to ni ne zanima, no z ovime:...si iznjedril gnomsku maksimu dostojnu jednog Zen ucitelja. I ne, ovaj put nisem sarkastican.
nope, nema sarkazma u mom postu, trudim se bit sto vise realan uvijek
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 21:03   #80
Definitivno ovisi o motivaciji čovjeka. Ako je motivacija samo plaća neće biti ništa od toga. Vidio sam par primjera "promjene profesije" u 30-tim godinama i to nikada ne izgleda dobro. To su ljudi koji su 20+ godina radili isti posao bez imalo ili malo ulaganja u sebe te kada se nađu u situaciji gdje je potrebno n godina da bi se postao prosjek većina odustane ili se zadovolji sa nekim bezveznim poslovima štrikanja koda.

Što se tiče nekoga tko bi ipak htio baciti u te vode. Prvo je potrebno napraviti bazu te se kasnije može prebaciti di god. Ići prepisivati kod bez imalo razumijevanja kako, što, gdje i zašto ne vodi ničemu. Bolje se otići onda u neki zanat i bok.

Danas u ovakvoj medijskoj propagandi o jednostavnosti posla i lagodnom životu developera, što na društvenim mrežama, što na TV-u je učinilo svoje. Svi koji su propustili vlak pokušavaju se nekako ubacit. Na njihovu žalost to ne ide tako jednostavno. Jedino što se može naučit u 6 mjeseci je prepisivanje koda sa stackoverflow-a...
__________________
The bird of Hermes is my name eating my wings to make me tame.
Jura611 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:29.