Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2017., 22:21   #1
10 međugorskih tajni

https://www.vecernji.ba/vijesti/dese...nomena-1094151

evo, članak koji sve govori i objašnjava.
što o istom mislite i vjerujete li u to? Pretpostavljam da da, čim čitate Religijske teme... Što se još mora dogoditi da čovjek povjeruje i obrati se??!?! Ovo je i više no dovoljno... jer više je no evidentno da svijet ide u pogrešnom smjeru... ateizam, vračanje, sotonizam, terorizam, progoni kršćana itd. - zla iz godine u godinu sve više.... pitanje samo do kad će Isus to izdržati
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 02:11   #2
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
https://www.vecernji.ba/vijesti/dese...nomena-1094151
evo, članak koji sve govori i objašnjava. što o istom mislite i vjerujete li u to? Pretpostavljam da da, čim čitate Religijske teme...
ja u ništa od tog sa linka ne vjerujem, i po mojem najdubljem uvjerenju sve je to politkanstvo, i kriminalne laži kojima se obmanjuje naivan svijet.

Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
Što se još mora dogoditi da čovjek povjeruje i obrati se??!?! Ovo je i više no dovoljno... jer više je no evidentno da svijet ide u pogrešnom smjeru... ateizam....
zar upravo kršćanstvo ne vodi ateizaciji društva? pogledaj velike svjeske metropole... new york, berlin, paris, rim, london... u njima je kršćana na promile, i ta društva su ateizirana iako su to tradicionalno kršćanske zemlje.

Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
pitanje samo do kad će Isus to izdržati
isus?
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 21:41   #3
moj je stav o tim pričama o ukazivanju isusa , marije , svetaca i slično , da se radi o izmišljotinama kako bi se ljudima koji su se razočarali shvativši da bog ne pomaže , dali još malo nade pričama o takvim čudima. postoji li itko kome je bog stvarno pomogao kad mu se molio ?

"gladan sam ! - nahranit ću te duhovnom hranom.

bolestan sam , izliječi me - neću te izlječiti jer kad umreš ideš u raj a to je bolje od života

zaštiti me od nepravde ! - treba podnositi iskušenja

i slično"

to su odgovori koje kršćani daju drugim kršćanima kada posumnjaju u učinkovitost molitve. pošto je bog u nemogućnosti da pomogne ljudima kad je stvarno potrebno , oni šire priče o "čudima" kako bi slabovjerne uvjerili da bog išta može učiniti
samoodbrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 21:57   #4
Quote:
samoodbrana kaže: Pogledaj post
pošto je bog u nemogućnosti da pomogne ljudima kad je stvarno potrebno , oni šire priče o "čudima" kako bi slabovjerne uvjerili da bog išta može učiniti
Bog često i pomaže, ali se njegova pomoć ne vidi očima iz glave.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:53.