Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2017., 01:43   #1
Bučice i razvitak mišića kad su u pitanju žene

Bok!
Žensko sam, nemam baš (uopće) mišića i planiram kupiti bučice od cca 3, 4 kg. Možda to nekome zvuči malo, no isprobala već u teretani i čak su mi malo teške . Želim bučice jer me jednostavno sram ići u teretanu gdje ništa ne mogu podići, a i jedina vježba koju radim tamo je s bučicama pa mi na kraju dođe na isto.
Sve u svemu, zanima me koliko brzo se na ženi razvijaju mišići i za koliko vremenski ću ja moći raditi s težim bučicama? Tjedan, mjesec, dva?
Ne želim biti mišićava, nego onako više fitness level, da imam mišiće koji se vide, zategnutost, ali ništa bulky.
Znači, zanima me kojim tempom mogu očekivati nekakve rezultate i kada će mi utezi od 3,4 kg postati lagani ako treniram cca 3xtjedno.
ps. pijem proteine
Sunshine Ravena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 08:53   #2
dct4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 10:56   #3
Quote:
Sunshine Ravena kaže: Pogledaj post
Bok!
Žensko sam, nemam baš (uopće) mišića i planiram kupiti bučice od cca 3, 4 kg. Možda to nekome zvuči malo, no isprobala već u teretani i čak su mi malo teške . Želim bučice jer me jednostavno sram ići u teretanu gdje ništa ne mogu podići, a i jedina vježba koju radim tamo je s bučicama pa mi na kraju dođe na isto.
Sve u svemu, zanima me koliko brzo se na ženi razvijaju mišići i za koliko vremenski ću ja moći raditi s težim bučicama? Tjedan, mjesec, dva?
Ne želim biti mišićava, nego onako više fitness level, da imam mišiće koji se vide, zategnutost, ali ništa bulky.
Znači, zanima me kojim tempom mogu očekivati nekakve rezultate i kada će mi utezi od 3,4 kg postati lagani ako treniram cca 3xtjedno.
ps. pijem proteine
1. To je malo i nece ti biti od koristi, te bucice od tak malo kila.
2. Proteini u ovoj fazi su beskorisni
3. U svakoj teretani imas vecinu frajera koji vjezbaju uzasno i glupo, tu i tamo neku zenu koja se krevelji po spravama i par ljudi koji znaju sto im treba i sto rade. Znaci, u teretanu trebas uci sa samopouzdanjem jer je velika vjerojatnost da si pametnija od vecine.
4. Zbavi si nekog tko ce te ufurati u trening, a onda kasnije sama.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 23:40   #4
Ali ipak moraš pazit da ne dižeš previše, npr. 5-6 kg, jer bi za par mjeseci mogla postat ovakva

Brlj4 is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 06:22   #5
Quote:
Brlj4 kaže: Pogledaj post
Ali ipak moraš pazit da ne dižeš previše, npr. 5-6 kg, jer bi za par mjeseci mogla postat ovakva

da, točno to se meni desilo
bučice od 5 kg
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 07:42   #6
Quote:
Brlj4 kaže: Pogledaj post
Ali ipak moraš pazit da ne dižeš previše, npr. 5-6 kg, jer bi za par mjeseci mogla postat ovakva
Ma kakvih par mjeseci, to ide preko noci, ako samo malim prstom dotaknes bucicu koja nije roze boje i ispod 3 kg, narastu misici

Kamo lijepe srece da to tako lako ide. Doduse ne zalim se, zivot je lijep kad si na masi

Nego sad ozbiljno postavljacici teme - ne moze doci do znacajne hipertrofije bez povecanog kalorijskog unosa bez obzira sa kojim tezinama radis. Misici ti ne mogu narasti od zraka.

Ako jedes za odrzavanje tezine ili si u blagom deficitu, nemas ni tepretske sanse da se nabildas. Ako ti misici budu izrazeniji nego sto zelis kad padne kolicina masnoce s kojom su pokriveni, to se lako popravi, nabacis kilu-dvije i bude sve cvrsto a misci nisu izrazeni.
alek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 12:05   #7
Meni je tako blesavo kad ljudi pitaju hoce li se nabildati. Cak i ako uzmemo neku ludu pretpostavku da su im geni superiorni i da znaju trenirati, pa to je proces, krivulja, nije da se sutra probudis. Ono kad dodes do stupnja kad si zadovoljan kako izgledas to samo odrzavas. I to je to. Nema jednostavniej stvari.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 12:21   #8
Kad ljudi ne znaju. Kad sam pocinjao i ja sam imao neke filmove i mislio sam kad budem radio 60kg u benchu da cu bit kralj svita a na kraju radio 110kg a izgledao ko prosjecan covik.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 12:59   #9
tako je,ljudi ne znaju,blesavi su....zato je žena lijepo došla pitat,pa je onda nemojte ubit u pojam...mene je prije 10god isto bilo sram ići u teretanu pa suosjećam sa curom....i tada sam nažalost bila odabrala grupno žensko hopsanje...
Dubrovcanka_25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 13:03   #10
Quote:
Dubrovcanka_25 kaže: Pogledaj post
i tada sam nažalost bila odabrala grupno žensko hopsanje...
A sto fali tome? Zna biti jednako efikasno kao i individualno vjezbanje.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 17:49   #11
Jao kako ste presmiješni vi koji me prosvjetljavate činjenicom da se neću nabildati s 3,4 kg i za mj dana ._. to znam i sama i to uopće nije bilo pitanje. Pitanje je bilo, može li mi netko na temelju osobnog isustva reći koliko se brzo jačaju mišići kod žena. Mogu li očekivati za mjesec dana da ću moći koristiti bučice od 10 kg, ili ću ove od 3kg morati koristiti 2, 3 mj. pa tek onda moći dići neke teže.
Spomenula sam da ne želim biti bulky, s ciljem da nemam ambicija dizati 100 kg i sl., nego se zaustaviti na nekoj xy težini koja je dovoljna za održavanje fitness izgleda.
ps Ako ne razumijete o čemu se radi, nemojte komentirati, ispadate glupi.
pps onom pametnjakoviću koji je rekao da mišići ne rastu od zraka, napisala sam da PIJEM PROTEINE
Sunshine Ravena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 17:55   #12
Quote:
Sunshine Ravena kaže: Pogledaj post
Jao kako ste presmiješni vi koji me prosvjetljavate činjenicom da se neću nabildati s 3,4 kg i za mj dana ._. to znam i sama i to uopće nije bilo pitanje. Pitanje je bilo, može li mi netko na temelju osobnog isustva reći koliko se brzo jačaju mišići kod žena. Mogu li očekivati za mjesec dana da ću moći koristiti bučice od 10 kg, ili ću ove od 3kg morati koristiti 2, 3 mj. pa tek onda moći dići neke teže.
Spomenula sam da ne želim biti bulky, s ciljem da nemam ambicija dizati 100 kg i sl., nego se zaustaviti na nekoj xy težini koja je dovoljna za održavanje fitness izgleda.
ps Ako ne razumijete o čemu se radi, nemojte komentirati, ispadate glupi.
pps onom pametnjakoviću koji je rekao da mišići ne rastu od zraka, napisala sam da PIJEM PROTEINE
Što znači "koristiti bučice od 10 kg"?

S jedne strane postoji recimo bicep curl, a s druge strane postoje čučanj i deadlift. Između tih vježbi je ogromna razlika kaj se tiče kilaže s kojom može baratati. Jedna vježba koristi jedan mišić, druga cijelo tijelo.

U svakom slučaju, od bučice od 3 kg nema neke velike koristi, osim ako nisi baka od 90 godina.

https://rippedbody.com/
Čitaj o principima treninga.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 19:17   #13
Quote:
Sunshine Ravena kaže: Pogledaj post
Jao kako ste presmiješni vi koji me prosvjetljavate činjenicom da se neću nabildati s 3,4 kg i za mj dana ._. to znam i sama i to uopće nije bilo pitanje. Pitanje je bilo, može li mi netko na temelju osobnog isustva reći koliko se brzo jačaju mišići kod žena. Mogu li očekivati za mjesec dana da ću moći koristiti bučice od 10 kg, ili ću ove od 3kg morati koristiti 2, 3 mj. pa tek onda moći dići neke teže.
Spomenula sam da ne želim biti bulky, s ciljem da nemam ambicija dizati 100 kg i sl., nego se zaustaviti na nekoj xy težini koja je dovoljna za održavanje fitness izgleda.
ps Ako ne razumijete o čemu se radi, nemojte komentirati, ispadate glupi.
pps onom pametnjakoviću koji je rekao da mišići ne rastu od zraka, napisala sam da PIJEM PROTEINE
Već su ti napisali. Osim ako si genetsko čudo (a takve su rijetke), NEĆEŠ se nabildati samo tako. Ženama treba višestruko više vremena za izgradnju mišićne mase nego muškarcima. Hormoni. I ogromna većina žena nema šanse da bez kemije dođe do body building tijela kakvog se bojiš.
Da vježbaš godinu dana intenzivno samo s utezima i dižeš progresivno kilažu, vjerojatnost je da se nećeš nabildati na taj način.

Proteini nisu nikakvo čudo, a mišići neće automatski narasti samo zato jer uzimaš proteine i vježbaš. Proteini su samo praktična nadopuna za unos više proteina u organizam. A cilj toga nije samo izgradnja mišića.
Ajmo reći da uzmeš mjericu proteinskog praha od 30-32g. U tome vjerojatno ima cca 24-26 proteina.
A pazi sad ovo - isto toliko proteina ima u samo 10 deka pilećih prsa.
Mindblown?

Što se tiče kilaže, znam cure koje dižu preko 100kg i nisu nabildane.
Mindblown 2?

Preporučio bih da za početak pročitaš ovu temu od početka do kraja:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=539513
Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 19:27   #14
Čisto da predočim što je zapravo 3 kile i kolko se može trenirati s takvim bučicama:

Zamisli se u ljetnoj odjeći (kratke hlače, kratka majica). U tom stanju težiš X kg.
Sad se zamisli da si pojela normalan ručak, popila 3 deci vode i obukla zimsku odjeću (deblje traperice, vesta i neš ispod te veste). Eto, sad otprilike težiš cca X+3 kg. Sad ti hodanje dođe ko "trening" nogu s bučicom od 3 kile.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 21:37   #15
hahaha čuj ovog "mindblown"
Proteini, gospodine mindblown, su mi sredstvo za nadopunu, znači uz piletinu i slično, neću samo živjeti na proteinima (facepalm), i sumnjam da osoba koja diže preko 100 kg nema razvijene mišiće, ali ajde, pretpostavimo i da je tako, rekla sam figurativno 100 kg, tj. rekla sam da bih stala kod određene kilaže kad bih postala zadovoljna rastom svojih mišića.
I, ako će mi znanje biti poput tvojeg nakon što pročitam tu temu, radije ne bih, hvala. Prije ću si uzeti neku znanstveno potkrepljenu knjigu. Od vas nema koristi, samo se znate svađati i vrijeđati, a realno znanje vam je nula.
enquior, bučica *2=6kg, neću samo s jednom trenirati. No, kužim što si htio reći, ali već sam rekla da fakat nemam razvijene mišiće te bih morala početi s 3 kg u svaku ruku, jer mi je sve drugo preteško.
Sunshine Ravena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 21:51   #16
Quote:
Sunshine Ravena kaže: Pogledaj post
hahaha čuj ovog "mindblown"
Proteini, gospodine mindblown, su mi sredstvo za nadopunu, znači uz piletinu i slično, neću samo živjeti na proteinima (facepalm), i sumnjam da osoba koja diže preko 100 kg nema razvijene mišiće, ali ajde, pretpostavimo i da je tako, rekla sam figurativno 100 kg, tj. rekla sam da bih stala kod određene kilaže kad bih postala zadovoljna rastom svojih mišića.
I, ako će mi znanje biti poput tvojeg nakon što pročitam tu temu, radije ne bih, hvala. Prije ću si uzeti neku znanstveno potkrepljenu knjigu. Od vas nema koristi, samo se znate svađati i vrijeđati, a realno znanje vam je nula.
enquior, bučica *2=6kg, neću samo s jednom trenirati. No, kužim što si htio reći, ali već sam rekla da fakat nemam razvijene mišiće te bih morala početi s 3 kg u svaku ruku, jer mi je sve drugo preteško.
Ti ces procitati knjigu?
Pa da si to planirala ne bi dosla kao padobranac ovdje i pitala stvari koje svaki trinaestogodisnjak s pristupom youtubu zna!
Ti od nas i ne trebas imati nikakvu korist, jer znas ovo je forum a ne google trazilica. Ovdje nesto das a nesto dobijes a ne postavljas debilna pitanja pa se cudis kad nema odgovora kakve zelis cuti. Vjezbaj, suti i uci jer o materiji o kojoj nemas pojma se ni bi trebala raspravljati
Kad budes imala vise staza mozda se i nasmijes svojoj gluposti u ovoj temi.
dct4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 22:28   #17
Fuj jebote kakvu osobnost ova zenska ima... e ako sta mrzim to je ova samodopadnost bez pokrica...a kroz usi vjetar puse...

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 22:38   #18
Quote:
romantic_ass kaže: Pogledaj post
Fuj jebote kakvu osobnost ova zenska ima... e ako sta mrzim to je ova samodopadnost bez pokrica...a kroz usi vjetar puse...

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
To sam bas i ja pomislio. Roditelji je nisu naucili kulturi.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 23:26   #19
Quote:
Sunshine Ravena kaže: Pogledaj post
I, ako će mi znanje biti poput tvojeg nakon što pročitam tu temu, radije ne bih, hvala. Prije ću si uzeti neku znanstveno potkrepljenu knjigu.
Good thinking. Probaj nešto kao Strength Training Anatomy, Starting Strength ili nešto drugačijeg stila kao Enter the Kettlebell, Naked Warrior, Convict conditioning, Building The Gymnastic Bod i sl.

Quote:
enquior, bučica *2=6kg, neću samo s jednom trenirati. No, kužim što si htio reći, ali već sam rekla da fakat nemam razvijene mišiće te bih morala početi s 3 kg u svaku ruku, jer mi je sve drugo preteško
Možda tebi i jest danas preteško, ali nakon par tjedana tako lagani utezi bit će ti potpuno neiskoristivi.

Razmisli o vježbama s vlastitom težinom.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 10:07   #20
Quote:
Sunshine Ravena kaže: Pogledaj post
Spomenula sam da ne želim biti bulky, s ciljem da nemam ambicija dizati 100 kg i sl., nego se zaustaviti na nekoj xy težini koja je dovoljna za održavanje fitness izgleda.
ps Ako ne razumijete o čemu se radi, nemojte komentirati, ispadate glupi.
pps onom pametnjakoviću koji je rekao da mišići ne rastu od zraka, napisala sam da PIJEM PROTEINE
Misici nece rasti od toga sto vjezbas i pijes proteine. Do hipertrofije dolazi kada a) si u kalorijskom suficitu b) unosis adekvatne macros (odnos proteini:UH) c) radis vjezbe snage sa solidnim opterecenjem.

Ukratko, ako nisi u kalorijskom suficitu neces postati bulky ni da dizes 100 kg bez obzira sto pijes proteine.

I kao sto ti je vec receno, te bucice su ti premale za lower body, iako su ti mozda teske za upper body. Trebaju ti razlicite tezine za razlicite dijelove tijela. Takodje zavisi koliko ponavljanja radis, npr. koristicu bucice od 15, 12 i 9 kg u zavisnosti od toga da li hocu 5, 10 ili 15-20 ponavljanja.

I ako hoces znanstveno potkrepljenu knjigu procitaj Power Eating, jer prehrana ti je 90% rezultata. Ako ne zelis raditi sa vecim tezinama, imaces vise koristi od bodyweight vjezbi nego od tih 3 kg bucica, probaj You are your own gym knjigu.
alek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:21.