Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Pogledaj rezultate ankete: Osvojit će
Nadal 3 13.64%
Federer 14 63.64%
Thiem 0 0%
Zverev 0 0%
Čilić 3 13.64%
Dimitrov 1 4.55%
Goffin 0 0%
Sock 1 4.55%
Glasovatelji: 22. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2017., 20:50   #181
Žao mi je za Goffina jer je igrao puno agresivniji, napadačkiji i zanimljiviji tenis od Dimitrova kojem se igra bazira na defanzivi, što ne umanjuje njegov naslov, ali meni osobno je Goffin kada je u modu puno puno zanimljiviji igrač.
lukinjo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 15:38   #182
Najbolji tenisač svijeta Španjolac Rafael Nadal i njegova sunarodnjakinja Garbine Muguruza, koja je ove godine osvojila naslov wimbledonske pobjednice, proglašeni su svjetskim prvacima za 2017. godinu u tradicionalnom izboru Međunarodne teniske federacije (ITF).

Izbor se obično vodi pozicijama na ljestvicama, ali kako je prvoplasirana tenisačica svijeta Rumunjka Simona Halep ostala bez Grand Slam naslova, prednost je dobila Španjolka, koja se na kraju 2017. godine našla na 2. mjestu pojedinačne WTA ljestvice.

Za Nadala je ovo treći put da je proglašen najboljim u ovom izboru, a Muguruza će po prvi put primiti tu nagradu. Već gotovo 20 godina se nije dogodilo da ITF-ovi svjetski prvaci dolaze iz iste države. Posljednji put se to dogodilo 1998. godine, kad su najboljima proglašeni Amerikanac Pete Sampras i njegova sunarodnjakinja Lindsay Davenport. Nadal je kao 31-godišnjak postao najstarijim dobitnikom ove nagrade koja se u pojedinačnoj konkurenciji kod tenisačica i tenisača dodjeljuje od 1978. godine, kad su laureati bili Šveđanin Bjorn Borg i Amerikanka Chris Evert.

Jako sam sretan što ću dobiti ovu nagradu. Prošle su četiri godine otkako sam posljednji put završio godinu kao 'broj 1' i zbog toga je osjećaj poseban. Zahvaljujem mojoj ekipi, mojim navijačima, a posebno mom ujaku Toniju za sve ove godine, stoji u izjavi Nadala u službenom priopćenju ITF-a.

Postati svjetskom prvakinjom u tako izjednačenoj sezoni za mene je sjajno, a pogotovo zato što je Rafa dobio nagradu kod tenisača. On je veliki uzor i ovo je veliki trenutak za španjolski tenis. Znala sam da će se naporan rad jednom isplatiti, a osvajanje Wimbledona i uspon do prvog mjesta na svijetu bili su posebni, istaknula je Garbine Muguruza.

Najbolji su proglašeni i u ostalim kategorijama. Tako su kao najbolji muški par izabrani wimbledonski pobjednici i vodeći na ATP ljestvici parova Brazilac Marcelo Melo i Poljak Lukasz Kubot, najbolja ženska kombinacija su Tajvanka Yun-Jan Chan i Švicarka Martina Hingis, također najbolji na WTA ljestvici parova. Chan je postala prva Tajvanka koja je osvojila ovu nagradu, dok je Hingis ovo već treća u paru i ukupno šesta.

Argentinac Axel Geller i Amerikanka Whitney Osuigwe imenovani su ITF-ovim juniorskim svjetskim prvacima. U konkurenciji tenisača u kolicima po prvi put je najbolji Argentinac Gustavo Fernandez, a kod tenisačica u kolicima nagradu je drugi put odnijela Japanka Yui Kamiji. Po prvi put je biran najbolji i u kategoriji kvadriplegičara, a izbor je pao na Amerikanca Davida Wagnera.

Već prema tradiciji, nagrade najboljima bit će uručene na svečanoj večeri u Parizu tijekom održavanja Roland Garrosa. Svečanost će se održati 5. lipnja.
__________________
Awakening

Zadnje uređivanje manchild : 08.12.2017. at 15:53.
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 15:53   #183
Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić raskinuo je suradnju s trenerom Jonasom Bjorkmanom nakon 16 mjeseci zajedničkog rada.

Imali smo odličnih rezultata tijekom tog razdoblja i izgradili sjajan odnos. Bilo mi je veliko zadovoljstvo raditi s Jonasom. Želim zahvaliti Jonasu na naporu koji je uložio i poželjeti mu sve najbolje, kako u profesionalnom, tako i u privatnom životu, rekao je Čilić.

Prije Bjorkmana Čilića je trenirao Goran Ivanišević, pod čijim je vodstvom ostvario najveći uspjeh karijere, osvajanje US Opena, a u kolovozu 2016. su raskinuli i Marin je za trenera uzeo nekadašnjeg četvrtog tenisača svijeta Bjorkmana.

S njim je htio napraviti dodatan iskorak, no završio je sezonu na istom mjestu ATP ljestvice kao i lani, šestom, iako su ga milimetri dijelili da je okonča na rekordnoj, trećoj poziciji.

Čilić će u srijedu, 13. prosinca u Zagrebu održati konferenciju za novinare, na kojoj će vjerojatno objaviti ime novog trenera.
__________________
Awakening
manchild is online now  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:57.