Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Programiranje

Programiranje Za programere i one koji to žele postati ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2017., 12:50   #1
Visual Studio neće publish na Azure

Pozdrav,

novi sam u Visual Studio (VS), pa može biti da radim kardinalnu grešku...ali mi se čini da je ipak neki problem do alata i nemam pojma od kuda krenuti.

Znači, slijedio sam skroz jednostavan tutorijal za publishanje asp.net mvc web aplikacije na azure. Tutorijal: https://docs.microsoft.com/en-us/azu...started-dotnet , ugrubo kaže:

-napravi azure korisnički račun
-napravi novi projekt putem VS
-klikni na projekt->publish (tamo se definiraju neke opcije) ..i publisha se.

E sada, ja sam zapeo kod definiranja tih opcija, jer mi je sučelje jednostavno mrtvo i sve je neaktivno...opcije ne reagiraju...

Ovako mi to izgleda:


-gore desno gdje se vidi moj account, one zelene točkice(loader) ..konstano se vrte, kao da ne može se povezati sa accountom.
Ako kliknem na padajuću strelicu pored accounta, otvara mi se opcija "ad an account" ..ali se ništa ne dešava ako klikam na tu opciju.

Dolje niže gdje su polja subscription, resource group, app service plan ..ako otvorim padajući izbornik, sva tri su prazna. Kao da se nije učitalo ono što tu treba biti. (Ili možda treba biti prazno) ..ali i ovi gumbići desno "New" su također mrtvi i ne reagiraju nikako.

Na dnu gumb "create" je također mrtav, jedino gumb "cancel" uspješno zatvara dialog.

Kao što rekoh, nemam pojma što mi je činiti i od kuda krenuti. Čitajući forume vidim da je već bilo problema sa publishanjem i da su fixali neke probleme...ali ništa nisam našao slično mom problemu.

Ponavljam, novi sam u VS, možda radim neku kardinalnu grešku čega nisam svjestan?

Bit ću zahvalan za bilo kakav savjet...hvala.
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 18:41   #2
Rjesio problem, odlogirao se i ponovno logirao u Visual Studio...heh
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 19:59   #3
Quote:
bozoou kaže: Pogledaj post
Rjesio problem, odlogirao se i ponovno logirao u Visual Studio...heh
U jebote ala ga opravi! Svaka čast ljuti hakeru! Sa guštom sam čito' kako si iznašao rešenje.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 11:40   #4
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
U jebote ala ga opravi! Svaka čast ljuti hakeru! Sa guštom sam čito' kako si iznašao rešenje.
Ne kužim sprdnju... koliko god bedasto bilo, mislim da je dobro reći kako je problem rješen ako netko zapne u istoj situaciji.

Btw. nisam se ni sjetio da bi to mogao probati, nego mi je Azure podrška savjetovala da probam na taj način.

...i možda najvrijedniji zaključak u cijeloj priči je da Azure ima live chat i podršku koja je odmah spremna uskočiti pomoći. (Još su zahvalni da su imali prilike pomoći). To je vrlo dobro ako se radi sa alatima koji uvijek imaju "još jedan bug".
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 07:41   #5
Quote:
bozoou kaže: Pogledaj post
Ne kužim sprdnju... koliko god bedasto bilo, mislim da je dobro reći kako je problem rješen ako netko zapne u istoj situaciji.

Btw. nisam se ni sjetio da bi to mogao probati, nego mi je Azure podrška savjetovala da probam na taj način.

...i možda najvrijedniji zaključak u cijeloj priči je da Azure ima live chat i podršku koja je odmah spremna uskočiti pomoći. (Još su zahvalni da su imali prilike pomoći). To je vrlo dobro ako se radi sa alatima koji uvijek imaju "još jedan bug".
A pa što nisi tako lijepo napisao poduži odgovor da imamo zapisano pa ako netko naleti!
Ajd bitno da ti je upalilo, bravo!
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:56.