Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2017., 09:41   #1
Problem sa autoplinom

Pozdrav forumaši,ako ima neki znalac o autoplinu da mi odgovori nešto bio bih mu zahvalan. Muci me radoznalost prije nego odem na servis. Naime imam sljedeci problem. Auto na benzinu normalno radi,kad je na plinu na ubrzavanju trokira.Ili ako se bas jako ubrza , zatrokira i ugasi se plin , i onda 2 min radi na benzin pa se plin opet upali. Kao da ostane bez plina takav osjecaj imam.Radi se o Lovato LPG i o bmw 523i.Dali netko zna sta bi moglo biti?
simepesa is offline  
Old 13.11.2017., 11:51   #2
Dovod plina, filter, membrane isparivaca, svasta moze da bude...
ccaterpillar is offline  
Old 13.11.2017., 13:46   #3
... sonda za mjerenje temperature vode....
mack1 is online now  
Old 14.01.2018., 17:30   #4
Pozdrav svima, nadam se da će netko moći dati sugestiju za moj problem.

Vozim Hondu Civic Sedan 1.8iES i nakon godinu dana vožnje na bengi odlučio sam ugraditi plin. Vozim godišnje cca 40 000 km (80% otvorene ceste).
Ugrađeni sustav je Stag 200 i atiker rail dizni ako se ne varam.
Auto je na početku trošio plin ko lud i gasio se na prvom prebacivanju na plin ukoliko sam u trenutku prebacivanja u mirovanju (kružni tok, semafor) - kasnije se tijekom vožnje nije gasio. Nakon što je to riješeno poštelavanjem kod majstora gdje sam ugradio plin, nakon nekog vremena je auto počeo skakutati u vožnji ko konj pri svakom malom gasu. O nemoći da i ne govorim - uspon bosiljevo - vrbovsko na autocesti sam savladavao na plinu u trećoj brzini sa autom od 150 konja. Povezo sam jednom stopera i kad sam ga vozio rekao je da promjenim lambda sondu jer je neispravna - otišao sam mehaničaru i lambda je bila mrtva i ugradio sam originalnu i cukanje se smanjilo bitno.

Nakon toga sam odlučio se ponovo vozit na benzin koji radi idealno otkad sam auto kupio - ima snage, vuče i ne gasi se nikad. Prije 10 dana sam odlučio srediti problem s plinom kod drugog majstora koji je sve presložio ispod haube - auto na plinu sada radi kao i na benzinu ali - dok sam na otvorenoj cesti.

U gradu, na semaforima, prebacivanjem iz treće u drugu (iz druge u prvu nisam nikad dobio priliku ubacit ) čim pritisnem kuplung autu padnu okretaji ispod 400 i samo klizne u nulu i popale se lampice. Opet sam išao kod majstora i rekao je da probao poštelati (zaista je probavao uz moje prisustvo) i veli da motorić ler gasa moram počistiti jer mu se predamnom auto gasio čak i kad je podesio da se auto prebaci na benzin automatski ako okretaji padnu ispod 1000 okretaja.

Napominjem da mi se na benzinu nikada auto nije ugasio osim što je gdjekad znao u leru i na semaforu zadrhtati. Imam plin godinu dana i nitko nije našao lijek za gašenje auta.
Na skorašnjem servisu ću zamolit mehaničara da očisti motorić, ukoliko ne bude radilo, šta mi preporučujete? Čuo sam puno puta da Honda ne voli plin ali par puta sam pitao mehaničare i svi kažu da je to bullshit.
Bianconero is offline  
Old 14.01.2018., 19:14   #5
Imao sam slične ili skoro iste probleme sa padanjem okretaja i gašanjem i bili su u pitanju plinski injektori. Nekad i novi neispravni, nekad nakon god. dana, nekad i duže.
Uglavnom su se uprljali unutra od prečistog plina, pa one vrijednosti koje pokazuju na kompu nisu u stvarnosti baš odgovarale.
Ne kažem da je i kad tebe isto, ali sve je moguće.

I mislim da ćeš morati na kraju do Tidale.
mack5 is offline  
Old 14.01.2018., 19:28   #6
Quote:
mack5 kaže: Pogledaj post
Imao sam slične ili skoro iste probleme sa padanjem okretaja i gašanjem i bili su u pitanju plinski injektori. Nekad i novi neispravni, nekad nakon god. dana, nekad i duže.
Uglavnom su se uprljali unutra od prečistog plina, pa one vrijednosti koje pokazuju na kompu nisu u stvarnosti baš odgovarale.
Ne kažem da je i kad tebe isto, ali sve je moguće.

I mislim da ćeš morati na kraju do Tidale.
Hvala na info, srećom, instalater koji je ugrađivao plinsku instalaciju je ponudio druge bolje injektore. Očistit ću taj motorić pa ak se ne popravi, mislio sam otići u Ekogas jer sam za njih čuo jako dobre stvari kao i za Thomgas. Za Tidalu nisam niti čuo, što ne znači da ga nisam voljan posjetiti .
Toliko toga ljudi preporučuju u najboljoj namjeri a ja odem i bude pucanj u prazno. Ostavim auto po nekoliko dana i ništa ne izađe na dobro.
Bianconero is offline  
Old 14.01.2018., 20:20   #7
Vozi auto samo na benzin par dana i ako dobro radi tek tada odi meštru za plin. Ukoliko ne radi dobro na benzin onda to prvo moraš riješiti. Na tvom mjestu ja bih kod nekog dobrog meštra napravio pošteni redoviti servis, znači filteri, ulja, svječice, podešavanje ventila, provjera rada motora na dijagnostici i sl. Znači sa plinom se ne igraj dok motor ne radi savršeno na benzin. Nema toga meštra koji će ti složiti plin ako ne radi dobro na benzin, ukoliko ne napraviš ovako kako sam gore naveo imaš sve šanse da doživiš ping - pong između mehaničara, na kraju ćeš izgubiti živce, zamrziti i plin i tu Hondu.
Bhakti is offline  
Old 14.01.2018., 22:48   #8
Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
Vozi auto samo na benzin par dana i ako dobro radi tek tada odi meštru za plin. Ukoliko ne radi dobro na benzin onda to prvo moraš riješiti. Na tvom mjestu ja bih kod nekog dobrog meštra napravio pošteni redoviti servis, znači filteri, ulja, svječice, podešavanje ventila, provjera rada motora na dijagnostici i sl. Znači sa plinom se ne igraj dok motor ne radi savršeno na benzin. Nema toga meštra koji će ti složiti plin ako ne radi dobro na benzin, ukoliko ne napraviš ovako kako sam gore naveo imaš sve šanse da doživiš ping - pong između mehaničara, na kraju ćeš izgubiti živce, zamrziti i plin i tu Hondu.
Slažem se s tobom. Svoj auto sam uvijek održavao. Promjene ulja redovne, promjene filtera, nikad nisam štedio na servisu.
Motor provjeren na dijagnostici, nema greški.
Filtere i ulje mijenjam svakih 10k km bez iznimke i preskakanja roka.
Promjenio sam lambda sondu i nove svječice.

Uglavnom, auto kad se vozim na benzin, već 60 tisuća kilometara radi bez ikakvih problema, kad želim juriti povuče, kad se vozikam po gradu, klizi.
Zato me iznenadilo kad mi je plinaš rekao da očistim motorić ler gasa, da je i na benzinu problematičan. Ako je to to drhtanje, onda ću i to provjerit.

Da ne radim 180 km dnevno, nikad ne bi ugrađivao plin, vozim otvorenu cestu pa ne prelazi 7 litara benge na 100 km.
Bianconero is offline  
Old 14.01.2018., 23:16   #9
Kao što rekoh ukoliko dobro radi u svim režimima na benzinu onda steraj tog plinaša u 3 pm i otiđi drugome jer taj ili nema pojma ili te mulja.
Bhakti is offline  
Old 16.01.2018., 00:41   #10
Quote:
simepesa kaže: Pogledaj post
Pozdrav forumaši,ako ima neki znalac o autoplinu da mi odgovori nešto bio bih mu zahvalan. Muci me radoznalost prije nego odem na servis. Naime imam sljedeci problem. Auto na benzinu normalno radi,kad je na plinu na ubrzavanju trokira.Ili ako se bas jako ubrza , zatrokira i ugasi se plin , i onda 2 min radi na benzin pa se plin opet upali. Kao da ostane bez plina takav osjecaj imam.Radi se o Lovato LPG i o bmw 523i.Dali netko zna sta bi moglo biti?
Jeste li provjerili svjećice - treba smanjiti zazor ako bobina/e ne daju preveliki napon - puno lakše prekoči iskra (i manje je dugoročno opterećen izolator u bobini/ama). Također je moguće kupiti svjećice za plin - malo veća toplinska vrijednost i što je najbitnije, drastično manji zazor elektroda.

Ovo poviše vrijedi uz pretpostavku korektno dimenzionirane i složene instalacije. Tko je napravio ugradnju ako nije tajna?
dmarkovina is offline  
Old 16.01.2018., 20:55   #11
Ako na benzin radi normalno onda nema nikakvog opravdanja da na plin zeza, osim... ugradnje plina kod nedovoljno iskusnog / educiranog majstora.
Ako ti Honda ima VVTI moguće je da je ta opcija uključena u plinu, ali trebalo bi svakako probati i da je ta opcija isključena.
Uglavnom plinoinstalater ne bi smio pustiti auto iz radione dok nije isprobao vozilo, a posebno još proba kada ti / vlasnik voziš.
Ovo mi izgleda da je ugrađeno samo da bude komada jedan, a kako radi nije bitno.
Izmišljanje kvara, razloga ili neispravnosti nekog dijela od benzina je MULJANJE i izvlačenje iz neznanja.
Slanac is offline  
Old 16.01.2018., 21:39   #12
Samo da dodam još ako nemirno radi u leru na benzinu ili rikne kod kočenja osim motorića ler gasa može biti da negdje vuče falš zrak, neispravan PCV ventil, vakuumi, egr i sl. Na benzinu u leru mora raditi kao sat, dok nije tako nema smisla podešavati plin. Što se tiče plina svakako bi trebalo staviti kvalitetnije injektore tipa Barracuda ili sl.
Bhakti is offline  
Old 18.01.2018., 13:11   #13
Quote:
dmarkovina kaže: Pogledaj post
Jeste li provjerili svjećice - treba smanjiti zazor ako bobina/e ne daju preveliki napon - puno lakše prekoči iskra (i manje je dugoročno opterećen izolator u bobini/ama). Također je moguće kupiti svjećice za plin - malo veća toplinska vrijednost i što je najbitnije, drastično manji zazor elektroda.

Ovo poviše vrijedi uz pretpostavku korektno dimenzionirane i složene instalacije. Tko je napravio ugradnju ako nije tajna?
Opet ideje s levanjem sviječica. Ako je sve ispravno, tvornićki zazor na svječicama je sasvim ok. Ako nije, moš ih letvati do sutra, samo ćeš eventualno odgoditi ili zamaskirati problem.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Old 19.01.2018., 01:28   #14
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Opet ideje s levanjem sviječica. Ako je sve ispravno, tvornićki zazor na svječicama je sasvim ok. Ako nije, moš ih letvati do sutra, samo ćeš eventualno odgoditi ili zamaskirati problem.
..pa navodno je teže "probiti" iskrom smjesu plin / zrak nego benzin / zrak, i za preskakanje iskre treba veći napon, i to dodatno opterećuje izolaciju na visokonaponskim dijelovima paljenja.
E sad, dok je auto nov i sve je utegnuto, problema sigurno neće biti, no na starim ragama se može dogoditi da ta "kap prelije čašu" pa vjerojatno radi toga majstori savjetuju smanjenje zazora za dvije - tri desetinke.....objašnjenje ima smisla, a ne vidim načina da smanjeni zazor negativno utječe na rad motora.
sinisaplatz is offline  
Old 19.01.2018., 05:56   #15
I put iskre ima svoju svrhu u paljenju goriva a bogme i u otporima. Smanjiš otpor (smanjivanjem zazora) ne dižeš napon nego struju (Ampere) a samim tim i opterečuješ kaleme na bobinama dodatno pa se više griju i prije će ti se sjebati izolacija.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link

Zadnje uređivanje kerbi : 19.01.2018. at 06:17.
kerbi is offline  
Old 19.01.2018., 20:59   #16
I smanjenjem zazora , kao što kerbi kaže, smanjuješ otpor pa iskra preskoči s slabijim naponom - tada ona bude slaba i "žučkasta" te nema prave snage za paljenje smjese.
Kada je zazor tvornički iskra je plava i "puca".
A kod pravog zazora između elektroda svječica metni list papira i zaverglaj. poslije češ vidjeti da je iskra probušila papir ..tako da je izmišljotina loših mehaničara da iskra ne "probija" plinsku smjesu.
Slanac is offline  
Old 19.01.2018., 22:09   #17
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
I put iskre ima svoju svrhu u paljenju goriva a bogme i u otporima. Smanjiš otpor (smanjivanjem zazora) ne dižeš napon nego struju (Ampere) a samim tim i opterečuješ kaleme na bobinama dodatno pa se više griju i prije će ti se sjebati izolacija.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
..ne, ne radi to tako....sekundar je motan tankom žicom sa puno navoja, i ustvari je sam otpor namotaja i serijski spoj otpora u svjećici ograničivač struje u sekundarnom krugu...svjećica je relativno velik otpor dok iskra ne preskoči, a nakon toga je relativno mali otpor u strujnom krugu....tako da bobina neće crknut ako visokonaponski kabel spojiš direktno na masu, struja je opet ograničena serijskim otporom samog namotaja. Da, struja će se povećati, no ne drastično niti opasno.
Dok iskra ne preskoči, napon je visok, ali je struja jednaka nuli.
Kad iskra preskoči, struja počne teći, ali drastično padne napon, i sve skupa traje kratko da bi značajnije zagrijalo sekundarni namotaj, a kako je snaga (zagrijavanje) umnožak struje i napona, zagrijavanje nije velik problem.
Visoki napon sa druge strane je razarajući faktor izolacije (uz kemiju i temperaturu).
Dakle, povećavanjem zazora na svjećici (kao i povećavanjem pritiska, i promjenom omjera smjese), ustvari uzrokuješ da se napon na sekundaru bobine mora više povećati prije nego iskra preskoči, i taj moment je opasan za (dotrajale) visokonaponske elemente.
Kad jedanput iskra probije izolaciju, recimo izolaciju kabela ili lulicu, često ostane nagoreni trag koji je sada oslabljena točka za slijedeći proboj napona....
Naravno, ako je sve ispravno i u "top" stanu, bobina neće crknuti ako se poveća zazor ili napon, isto tako će se i sa nešto manjim zazorom smjesa upaliti bez problema.
Dakle, možeš malo olakšati život bobini ako smanjiš zazor kad voziš na plin, ali i ne moraš.
sinisaplatz is offline  
Old 19.01.2018., 22:24   #18
Quote:
Slanac kaže: Pogledaj post
..tako da je izmišljotina loših mehaničara da iskra ne "probija" plinsku smjesu.
U pravu si da je iskra slabija ako smanjiš zazor na svjećici.
Nisi u pravu za "probijanje":

http://gazeo.com/automotive/technolo...icle,7494.html

https://www.ngk.de/en/products-techn...g-spark-plugs/
sinisaplatz is offline  
Old 20.01.2018., 09:12   #19
Energija iskre je veća kada se smanji zazor, zato je i lakše paljenje plina. To neće imati nikakve posljedice na vijek bobine ako se ne pretjera sa smanjenjem zazora naravno.
Bhakti is offline  
Old 20.01.2018., 09:51   #20
Aha .. bez obzira što mislim negativno o tim reklamama za LPG svječice.
Ajde ( možda budu uskoro i ugrađene u ovaj Citroen)
...daj bitnu razliku između obične svječice i svječice za LPG - tajna je u ?
Slanac is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:25.