Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2017., 18:08   #21
a gdje je dobar plin?
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 18:50   #22
Već sam pisao, no da ponovim. Obzirom da 80% puta točim na PBS-u koji ima samo u ZG-u poslovnice - njih mogu posebno preporučiti da imaju čisti plin (i novi filter nakon 15 000km je kao nov). Nakon njih Petrol 10% i ostali su u preostalih 10%. Ako mogu, izbjegavam INA-u i pogotovo Crodux. Zapravo ne toliko INA-u, koliko Crodux. Po tablici uvijek ispadne da njihov plin najviše troši, a jedino na njihovom plinu imam osjećaj (možda subjektivan, možda ne) da auto ide lošije.
Moje mišljenje naravno.
-Vuco- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 19:55   #23
Quote:
-Vuco- kaže: Pogledaj post
Ako mogu, izbjegavam INA-u i pogotovo Crodux. Zapravo ne toliko INA-u, koliko Crodux. Po tablici uvijek ispadne da njihov plin najviše troši, a jedino na njihovom plinu imam osjećaj (možda subjektivan, možda ne) da auto ide lošije.
Moje mišljenje naravno.
A gle., možda im je plin najlošiji, ali bar je i najskuplji pa se to valjda kompenzira
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 20:06   #24
Ja sma jucer proso 230km, doduse ne znam na kolko sumi gume napumpane, mislim da su OK, 230km, 30km po gradu Zagrebu, 60km prilično laganini po otvorenoj cesti i ostatka po autoputu, pola 140-150km/h a pola ne znam cca 120km/h, trosi nesto manje od 9L NE znam sta sam ocekivo, al ne cini se bas premalo (C4 1.4 16v). Bok tepitaj kolko ce sam u gradskoj voznji trosit.
Uglavnom potrosio sam cca 88,50kn na plin (dvaput tanko da probam vidjet potrosnu pri jednoj i drugoj brzini al nisam uspio izolirat to jer sam s epo zagrebu previse vozio tak da su ispale potrosnje iste... ).
Ja cu tocit vecinom na petrolu. Inace prije ovog mjerenja, po gradu samo, potrosio sam cca kunupo kilometru kad se zbroji benzin i plin (dakle ajmo rec ko da je 10L benzina trosio, neki benzinac), al jedan dan sam se vozio samo na benzin da ga testiram, bilo je tu i dost stajanja u leru i tak.

Kolko auti u prosjeku trose vise plina od benzina (isti auto) ?

@Vuco da li sam vidis kolko je filtr čist ili majstor? AKo ti sam prekontrolliraš, kak to izgleda?
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 07:50   #25
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Ja sma jucer proso 230km, doduse ne znam na kolko sumi gume napumpane, mislim da su OK, 230km, 30km po gradu Zagrebu, 60km prilično laganini po otvorenoj cesti i ostatka po autoputu, pola 140-150km/h a pola ne znam cca 120km/h, trosi nesto manje od 9L NE znam sta sam ocekivo, al ne cini se bas premalo (C4 1.4 16v). Bok tepitaj kolko ce sam u gradskoj voznji trosit.
Uglavnom potrosio sam cca 88,50kn na plin (dvaput tanko da probam vidjet potrosnu pri jednoj i drugoj brzini al nisam uspio izolirat to jer sam s epo zagrebu previse vozio tak da su ispale potrosnje iste... ).
Ja cu tocit vecinom na petrolu. Inace prije ovog mjerenja, po gradu samo, potrosio sam cca kunupo kilometru kad se zbroji benzin i plin (dakle ajmo rec ko da je 10L benzina trosio, neki benzinac), al jedan dan sam se vozio samo na benzin da ga testiram, bilo je tu i dost stajanja u leru i tak.

Kolko auti u prosjeku trose vise plina od benzina (isti auto) ?

@Vuco da li sam vidis kolko je filtr čist ili majstor? AKo ti sam prekontrolliraš, kak to izgleda?
Svašta, pa to je skroz ok, pogotovo za taj 1.4 krampićA koliko si ti očekivao...pa taj sauga 8.5 l benge
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 18:48   #26
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post

Kolko auti u prosjeku trose vise plina od benzina (isti auto) ?
Imam astru 1.4 /66kw, recimo ta je to otprilike auto slične veličine, težine, snage i koncepcije motora.
Na laganim vangradskim putovanjima 60 - 100km/h troši oko 7.5 l plina (benzinski putni komp pokuzuje da bi potrošio oko 6.5 l benzina), na autoputu pri 135 km/h - 4000 okretaja troši oko 9.5/10l plina (putni pokaže 8 l ) a po gradu u zimi zna biti i do 12 l plina (komp pokaže 9,5 - 10 l benzina).
Pa ispadne da troši oko 20 % više plina nego što bi potrošio benzina.
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 09:51   #27
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Ja sma jucer proso 230km, doduse ne znam na kolko sumi gume napumpane, mislim da su OK, 230km, 30km po gradu Zagrebu, 60km prilično laganini po otvorenoj cesti i ostatka po autoputu, pola 140-150km/h a pola ne znam cca 120km/h, trosi nesto manje od 9L NE znam sta sam ocekivo, al ne cini se bas premalo (C4 1.4 16v). Bok tepitaj kolko ce sam u gradskoj voznji trosit.
Uglavnom potrosio sam cca 88,50kn na plin (dvaput tanko da probam vidjet potrosnu pri jednoj i drugoj brzini al nisam uspio izolirat to jer sam s epo zagrebu previse vozio tak da su ispale potrosnje iste... ).
Ja cu tocit vecinom na petrolu. Inace prije ovog mjerenja, po gradu samo, potrosio sam cca kunupo kilometru kad se zbroji benzin i plin (dakle ajmo rec ko da je 10L benzina trosio, neki benzinac), al jedan dan sam se vozio samo na benzin da ga testiram, bilo je tu i dost stajanja u leru i tak.

Kolko auti u prosjeku trose vise plina od benzina (isti auto) ?

@Vuco da li sam vidis kolko je filtr čist ili majstor? AKo ti sam prekontrolliraš, kak to izgleda?
Ja vozim autoput između 110-130kmh, potrošnja plina je na ljeto bila 7,6L/100km. Slično kao i benzina, sve preko tih brzina fino troši jer se vozim na 4500+ okretaja, kad nemam 6. brzinu.
Ovo tvoje mi se čini ok, pogotovo ako imaš malo težu nogu. Moja cura uredno ima litru veću potrošnju na autoputu nego ja, a vozimo približno istim brzinama.

Meni se čini da se plin baš i ne može pouzdano pratiti potrošnja, osim ako nije uvijek ista pumpa. Ja sam u par navrata imao prečudne rezultate (tipa da mi je trošio 16L/100km plina).
Kroz 25 000km mi se potrošnja profilirala na 20% više od onoga što je bilo na benzinu. Opet, sad su mi nosači bicikla stalno na krovu, pazim manje nego kad sam vozio benzin, a i u taj prosjek su ušla neka putovanja koje na benzinu nisam niti zamišljao. Rekao bih da je sve isto kao na benzinu, da se radi o 15% povećanju.

Dok radi dobro, plin mi je najbolja investicija unazad 10 godina.
Što sam sve obišao, vidio, prošao sa ženom - neprocjenjivo. A platio putne troškove kikiriki...

Po otvorenoj cesti bez da se pretjerano vučem troši ispod 7L. Išlo bi to oko 6L kada bih se stvarno potrudio i da nema nikoga ispred mene tako da mogu voziti normalno. S druge strane, 12L na putu u francusku je popio bez problema. 4 osobe, 530kg tereta, 4 bicikla na krovu + klima je za 113ks bilo malo previše

Filter sam mijenjam/kontroliram, minimalno tamnog smeća ima u njemu.
-Vuco- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 22:00   #28
Par pitanja ako tko zna. Koji je vremenski rok reparacijskog seta membrana za ugradnju u isparivač i da li to ima veze. Pretpostavljam, što mlađe to bolje, ali da li npr utječe ako su stare dvije-tri godine u originalnom pakiranju? Konkretno radi se o vakuumskom isparivaču koji je prešao 120 000.

roxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 03:25   #29
Išao sam ovaj vikend u Kranj s tim C4 1.4, vozio sam prema tamo po autoputu,ne znam, 140-150 kad se moglo (dosta je ograničenje i sto, vozio sam više manje prema ograničenju ali + 10-20%) a kratko je "kazaljka" bila i na 160.
Kad sam ga sutradan upalio u kranju, na benzin, pustio sma ga da se malo grije, jedno 10 minuta skoro, dok sam se spremao, kad je prebacio na plin pokazo je antipollution grešku motora.
Normalno sam se dovezo natrag. Trosio mi je 9,75L na 100km (520km prešo, bilo je tu i skroz spore voznje, a i malo voznje po Sesvetama i Zagrebu, skroz malo)

Kad sam doso doma ugasio sam tugresku na nacin da ga malo propusem na benzinu i ugasim na benzinu (kasnije mi se ta greška gasi i sama, ali ne za vrijeme voznje nego nekad kad sljedeci put palm, bez obzira jel bio na plin ili benzin, a nekad ne)

Sutradan (ponedjeljak) je bilo hladno, ali prva voznja je bila tek oko 2 popodne Buduci da mis e pin prerano pali, ostavio samga malo na benzinu, i kad sam prociejenio da se ugrio, stisnem auto-plin dugme, prebaci ga u 4 i totalan gubitak snage. Pa sma opet stisno da predje nabenzin i normalno vozi. Pa sam se jos malo vozio, opet plin, totalan gubitka snage, pa benzin i normalno. Pa sam treci put pokuso, plin totalan gubiak snage, vratim na benzin - benzin znacajan gubitak snage i cudan rad.
Odezem ga majstoru za plin, testira ga nesto ne pitajte me sad sta, eko test, sve normalno veili POveali temperaturu sa 25 na 35. Greske motora vise nije bilo pa nijemogo ocitat kao sta je. Probavo je i na visokim okretajima is ve, veli sve normalno, fino prebacuje itd 8kad je toapalskroz zbilja i prebacuje fino)

Danas ga vozim, danas bilo toplije, krenem, prebaci ga malo kasnije na plin (pol kilometra kilometar kasnije, polugradska voznja), i kad je prebacivo na plin, desilo se to drugoj, onak zacuka bas jako (to se i prije desavalo), prakticki dva puta je zacuko kod prebacivanja na plin i malo mu vise treba da povuče. I upali se kod toga opt ista greška. Nakon toga sve normalno. I nakon pet sati stajanja, u 1 u osi sam iso u trgovinu, normaln prebaci na plin bez zacukivnaja znacajnog.

Zvao sma danas opet majstora i veli, promijeni svjecice. Budici da i je tako i tako jos 1000km do malog servisa (na 10.000) , mislim otic malo ranje, tiuh tis k ranije, pa da odmah promijeni i svjecice.

E sad ja ne znam nista o tome, dal da kazem net majstoru, neke posebne svjecice? Dal zbilja mogu svjecice takvom ponasanju bit uzrok, itd itd. Uglavnom, auto od pocetka treba dosata dosta gasa u prvoj i drugoj, a kad je hladan zna se jako cudno ponasat i bas kod onog prvog polaska u danu, ak ne dajem dovoljno gasa zna gubit snagu uprvoj, pa onak ko da se hoce ugasit, pa onda proradi (i to na benzinu). Topal radi normalno.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 05:12   #30
Nađi majstora koji zba raditi i ima pristojan tester. Nemoguće je da se pali lampica a nema zabilježenih grešaka. A tek kad to sredi majstor koji zna što radi možeš dalje.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 05:22   #31
Ne znam on, ak sam ja dobro skuzio, ocitva samo s kompjutera za plin a ne i za benzin (il je to govorio tipu prije mene, ne sjecam se). Reko je da lampica sad ne svjetli pa da nemre vidjet.
Tipu prije mene sa starijom Opel vectorm je reko (isto mu je radila greska motora), da ode kod automehanicara, da mu ocita sta mu to javlja pa da vidi. NJemu je nesto mijenjo na plinu i tako, pa je tip reko da jos radi ta lampica.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 05:41   #32
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Ne znam on, ak sam ja dobro skuzio, ocitva samo s kompjutera za plin a ne i za benzin (il je to govorio tipu prije mene, ne sjecam se). Reko je da lampica sad ne svjetli pa da nemre vidjet.
Tipu prije mene sa starijom Opel vectorm je reko (isto mu je radila greska motora), da ode kod automehanicara, da mu ocita sta mu to javlja pa da vidi. NJemu je nesto mijenjo na plinu i tako, pa je tip reko da jos radi ta lampica.
Ukratko, nađi majstora kiji zna i ima opremu. Ne možeš podešavati plin i servisirati bez pouzdanog testera za motor. Rijetko koji plin uopće bilježi greške.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 15:30   #33
Po meni treba servisirat isparivač. Ili ne dobija dosta vruće vode ili su memebrane u kurcu.

No sve što si ti rekao oko POŠTENOG majstora stoji. Ja mu mogu savjetovat i da izmjeni motor, neću ja platit izmjenu.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 15:36   #34
Ukratko....vozi drugom meštru za plin jer ovaj nema pojma.
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 15:37   #35
Pihvacam vse sugestije usvakom sucaju. Ovaj majstor kodkojeg sma iso cini mi se oK al malo je starije generaicje ko da ga je malo prestigla tehnologija. (ne kazem da stariji majstor ne moze bit up-tp-date, al ovdje kao da to ije slucaj)

Mejdutim sad sma zvao i boljeg jednog majstora, u drugom gradu, on mi je isto reko da zamijenim svjecice, pa da vidim kak radi pa onda... da se cujem (i vidim) s njime

@CDRW Servisiranje isparivača? Što to obuhvaća, kolko traje i kolko košta. Na koliko kilometara dolazi, u kojim intervalima, do te potrebe? I dal bi se loš isparivač i to što si nabrojo pokazo na eko-testu?

PS: Kakve sma ja srece, moguce da su bar dvije stvari
Danas mi je na prvoj voznji (inace sad je nastiman na 35) relativno bez zacukivanja prebacio sam.
Jucer je bila druga brzina, i malo uzbrdo, pa je dost zacuko i to dvaput i odmah se uppalila greška.
Danas nema greške (a nisma ga gasio na benzin)

Us vkaom slucaju cu svjecice zamijenit. I reko je ovaj nikakve iridijske ovakve onakv, neg prema specifikacijama, nist drugo nije reko, pa cu tak i napravit.

Zadnje uređivanje goranbo : 17.01.2018. at 15:53.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 17:30   #36
Viš ja bi rekao da je senzor tlaka plina u kurcu jer sam slićne simptome imao kad je mi je on radio sranja.
Nije štos u tome dali ga je zgazila tehnologija ili alzhaimer. Štos je u tome da on nema osnovni alat za bilo kakavo poštelavanje auta i plina. Nekakva bar osnovna dijagnostika koja je u stanju očitati greške motora i pročitati trimove je danas osnovninalat za bilo kakvu ozbiljniju automehaniku a pogotovo za rad s plinom.
Ovo mjenjanje svječica na pamet je jednostavno glupo. Ok, pri kraju su servisnog intervala, ali svječice baš nisu dio koji jedva izgura interval zamjene a i ti nemaš nikakvu indikaciju dali je problem u njima.
Ukratko nađi majstora koji ima pristojnu autodijagnostiku i plinski softver i naravno zna raditi s njima. Bez toga bi mogao potrošiti hrpu živaca i para prije nego to rješiš.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 22:09   #37
Tu bih se složio sa CDRW-om, da membrane nisu ok jer mi se čini da njemu nekako curi plin u usisnu (ili negdje vuče falš zrak, pogledaj crijeva sa injektora jesu li ispala slučajno bilo kod ulaza na usisnu bilo kod injektora). Ako je isparivač počeo puštat plin, to se testira tako da se vakuum cijev gurne u vodu i gleda jel izlaze mjehurići.

Razdrma mu se mapa i onda auta divlja i pali greške. Svakako bih rekao da je mapa i benzinska i plinska rasfukana.

Jel autu dugo treba da upali ujutro ? Jel vergla dugo ?

Šteta što se toliko mučiš dugo sa time jer bi se sa kabelom za spojiti na plinski ECU i osnovnom OBD dijagnostikom moglo izbaciti 90% mogućnosti vjerojatno. A to je ono, oko 350kn ulaganja kad već ne možeš naći normalnog majstora.
-Vuco- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 22:26   #38
Ne, pali ujutro normalno sasvim normalno, ali čudno dozira gas kod onog prvog kretanja, ajmo rec da ne daje goriva, ne znam kak bi to opiso. DOdaš gas a ko da ga nisi dodo, kad otpuštam kvačilo. A onda ponekad zna reviše gasa odjednom. Dakle na benzinu. I to sam kod tog prvog, najprvijeg kretanja kad je skroz hladan.

(a kod mijenjanja brzina mi je uvijek mao čudan, jako teško ostić da ne cuka, posebno na plinu. Po meni se nekak previše gasa njemu treba dodat u prvoj i drugoj, da prihvati promjenu brzine. )

Zadnje uređivanje goranbo : 17.01.2018. at 23:42.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 21:47   #39
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Ne, pali ujutro normalno sasvim normalno, ali čudno dozira gas kod onog prvog kretanja, ajmo rec da ne daje goriva, ne znam kak bi to opiso. DOdaš gas a ko da ga nisi dodo, kad otpuštam kvačilo. A onda ponekad zna reviše gasa odjednom. Dakle na benzinu. I to sam kod tog prvog, najprvijeg kretanja kad je skroz hladan.

(a kod mijenjanja brzina mi je uvijek mao čudan, jako teško ostić da ne cuka, posebno na plinu. Po meni se nekak previše gasa njemu treba dodat u prvoj i drugoj, da prihvati promjenu brzine. )
Definitivno ti je razmrdana i benzinska mapa,nema drugo kaj biti,pošto pali hladan na zub,da ne onda bi bili benzinski injektori začepljeni,ovak ,servisiraj isparivač i odi drugom meštru da ti poštela mapu,samo češ se prije trebati par sto km otpeljati na benzinu da se mapa vrati u normalu
__________________
ELEKTRIKA I MEHANIKA
ŠTEVA 071 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 22:07   #40
To mi zvuci logicno da je tu nest razmrdano isto. N emora ni bit skroz hladan al ono kad krecem, npr s parkinga u prvoj, cudno je to dodajes gasa nikad ne znas jel ce uhvatit il ne, jel si dodo dost i nisi, a gupo ti je ko budala stiskat gas da bi on uhvatio. A niaje bas da pri put vozim auto, ni ovaj ni neki drugi.

A dal da onda mijenjam svjećice prije odlaska majstoru za plin ili l ne?
Stelanje benzinske mape moze kod mehanicara ili kod koga, nisma nikad to radio...
Servisiranje isparivača, kolko traje i kolko košta?

Inac a 1000km mi doazi i mali servis. Sad mi se uopce ne javlja ta greska i danas cim j etoplije nema zacukivanja kod prebacivanja na plin - ali ovo kod kretanja prvoj prisutno je skoro uvijek - nakon što ga se upali onda kreće. (a i ovo kod mijenjanja brzina - no izrazenije je na plinu neg na benzinu - jako teško postić da ne cuka)
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:34.