Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2006., 12:19   #1
Koju tamburu svirate?

E, pa momci i djevojke ajmo malo da vidimo naše izvorne instrumente, kakve vi makine od tambura svirate....
Bakas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 12:48   #2
zanimljiva tema... pa kad je takvo pitanje, sviram celo (jedan od rijetkih kosova koji valjaju) i bas (trenutno nemam nijedan,a inace je bio od nekog starog majstora, za ime pojma nemam), brac slabije...
Norrec Vizheran is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 14:04   #3
prije gudila po čelu (muzička), pa sam ga prodala.. sad bi ga jope kupila, al nikako da se odlučim..
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 11:11   #4
Evo moje dvije ova lijeva je rad mog ujaka, a desna je Ivan bocan Geze i bajmuka...Nisam je previše platio al zvuk je fantastičan

Bakas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 11:20   #5
gdje sviras inace? meni brat svira brac (svira sve, ali to munje glavni instrument), i ima 2 braca, jedan rad kocke a drugi je matak..
evo stranice njihovog benda... www.netkosasvimtreci.org
Norrec Vizheran is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 11:42   #6
Pa inace sviram U HKUU trenk, al idem na ispomoć nekim tamburaškom sastavima kod nas u gradiški, al inače i mi koji sviramo u trenku sviramo i po zabavama...Ima nas trojca mladih, i trojca starijih, ovi stariji nam trebaju kad ujde racija pa da nejdemo u postaju....Al stani momak, imam i ja dva brača jedan je gilg(stanko, jako dobra tambura, jedna od rjetkih njegovih a da je dobra)stara je 36 g, a ovaj drugi je star tri tjedna, i pravio ga je opet moj ujak(Zdravko Conjar)



Bakas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 21:19   #7
lijepo....buraz i ja smo u HKPD Bosiljak...
Norrec Vizheran is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2006., 23:29   #8
dakle...tema je JEBENA! a ja sam u KUD Debil...
__________________
Out of the sky, into the dirt!
Fuzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2006., 23:55   #9
bravo... vidim i osnivac i jedini clan... svaka cast.
Norrec Vizheran is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 03:15   #10
šta fali temi.. ja odgovorila jerbo svoje violoncello zvala tamburica, pa eto..
ako je bilo krivo, isprika
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 20:47   #11
E, momci, 'ajde vi meni objasnite:

1. u čemu je razlika, i postoji li, između prima (prime?) i bisernice?

2. u čemu je razlika, i postoji li, između bas prima (prime?) i brača?

Hvala!
__________________
Potpis je nekada bio duži, ali je zbog pravila foruma skraćen.
The-Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 21:08   #12
Quote:
The-Trooper kaže:
E, momci, 'ajde vi meni objasnite:

1. u čemu je razlika, i postoji li, između prima (prime?) i bisernice?

2. u čemu je razlika, i postoji li, između bas prima (prime?) i brača?

Hvala!
E, paaaa.Prima(prim) ti je onaj instrument gore (onaj manji), bisernica je manja od prime ima uža polja, i ima piskutaviji zvuk, a razlika između brača i basprima ti nije nikakva, to su dvojne riječi(imas cak nazive brač, basprim, basprimterc...)to smo pokupili od raznih naroda, recimo u srbiji, oko zupanje... se kaze brac...
Bakas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 23:20   #13
Quote:
Bakas kaže:
E, paaaa.Prima ti je onaj instrument gore (onaj manji), bisernica je manja od prime ima uža polja
E jebga sad

Molim reviziju posta: prima je onaj manji, a bisernica je manja od prime

Daj upotrijebi boje, kad su već različitih boja, jedna crna, druga žuta. Osim toga meni izgledaju jednako velike . A kad si već voljan objašnjavati da te još malo zagnjavim.

Da li je i oblik jedan od kriterija, vidim da je crna kockastija, a žuta jajastija.
Ima li razlike u broju polja?

Kad ćeš ugraditi floyd
__________________
Potpis je nekada bio duži, ali je zbog pravila foruma skraćen.
The-Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 10:52   #14
evo da ti ja pojasnim... velicina je stvar majstora koji ju radi, jednako kao i kod gitara, akusticnih naravno... tonovi razlicite visine se rezoniraju na razlicitim mjestama isto tako i na razlicitim dubinama trupa.. osnova gotovo svih instrumenata naseg podneblja je ravenska skola (paganinni i drustvo)...
btw... sto se tice tambura samih to su akusticni instrumenti, dakle, na njih se ugradjujui pickovi, a svi "effekti" su virtuoznost glazbenika, a ne neki nadobudni izgubljeni nazovi gitarist koji sve svoje sviranje svodi na to da mu je pola pjesme fade, distorzija ili sl...
sad jasnije??
Norrec Vizheran is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 20:30   #15
Quote:
Norrec Vizheran kaže:
evo da ti ja pojasnim... velicina je stvar majstora koji ju radi,
sad jasnije??
Ne, još je kompliciranije

Bakas je barem rekao da je razlika u veličini. Ti sad kažeš da nije ni to.
Pa kako onda laik može razlikovati prim i bisernicu. Zapravo kako onda bilo tko može
Zar nema nikakvo jasno obilježje koje jedno dijeli od drugog??

A što se tiče efekata to je bila zajebancija, zato i je kraj toga.
__________________
Potpis je nekada bio duži, ali je zbog pravila foruma skraćen.
The-Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 22:29   #16
prvenstveno je razlika u zvuku... naime, svaki dio kroejse ima neku specificnost, npr, prigorci sviraju jednostavo, sa puno i gustim trzanjem (vecinom u 32 ili 64 mjeri) i dobri su tehnicari, slavonci pak sviraju obrnuto, ne trzaju gusto i dobri su tehnicari, bunjevci, su posebna prica, oni sviraju em virtuozno i imaju max jednu bisernicu (oni ju zovu prim, ali je bisernica vecinom), a ova razlika prim- bisernica ti je jako mala, tj, dobar svirac je i na jednom i drugom dobar...

za zajebanciju, da ne bi bilo sam skuzio, samo da se netko drugine bi nasao pametan sam morao nesto kriticko napisati, inace...imam u planu raditi neki instrument, pa bi bilo interesantno vidjeti floyd na njemu...
Norrec Vizheran is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 16:18   #17
Quote:
The-Trooper kaže:
E jebga sad

Molim reviziju posta: prima je onaj manji, a bisernica je manja od prime

Daj upotrijebi boje, kad su već različitih boja, jedna crna, druga žuta. Osim toga meni izgledaju jednako velike . A kad si već voljan objašnjavati da te još malo zagnjavim.

Da li je i oblik jedan od kriterija, vidim da je crna kockastija, a žuta jajastija.
Ima li razlike u broju polja?

Kad ćeš ugraditi floyd
Čuj, ono gore, obadve su prime, bisernica je dukacka 55-57cm, a prima 72-75...sad jasno..Oblik nema veze ima samo velicina
Bakas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 22:00   #18
Quote:
Norrec Vizheran kaže:
inace...imam u planu raditi neki instrument, pa bi bilo interesantno vidjeti floyd na njemu...
Btw. vidim da si nešto kivan na gitariste. Nemoj biti, bar ne na sve. Poslušaj Dream Theater npr. Gitarist John Petrucci. Momak svira čisto tamburaški, i to virtuozno. Oni to zovu shred, ali znamo mi da je to tamburaški. Nema pulloffova i hammera, sve se mora trzati.

Ako i ne voliš takvu, "malo" žešću glazbu, čisto reda radi. Da čuješ da nisu svi nekakvi distorzirani muljatori.

Naravno tu su i Satriani, Vai i ekipa.



Quote:
Bakas kaže:
bisernica je dukacka 55-57cm, a prima 72-75...sad jasno..Oblik nema veze ima samo velicina
Biserno jasno Prilična je to razlika. Hvala!
__________________
Potpis je nekada bio duži, ali je zbog pravila foruma skraćen.
The-Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 01:34   #19
naprotiv, nisam kivan, nego ne volim potcjenjivanje (to naravno se ne odnosi na tebe, govorim globalno), a sto se tice gitarista, odrastao sam na Satrianiu, Gunsima (prvenstveno zbog Slasha), tako da mi je to prilicno poznat svijet, a sto se tice samih gitarista, draze mi je poslusat paca da luciu, ali to je druga prica..
btw...ove godine je cd koji je snimilo drustvo u kojem sviram bio nominiran za porina, a na njemu je tamburaska verzija turskog mars (sonata u a-duru, mozart, 2.stavak ako se ne varam) koji nimalo ne zaostaje za onim od divljih jagoda sa kraja 80-ih...
ovo za floyd je naravno sala, ali imas u zg-u jednog majstora koji od tambura radi stvarno nesto strasno, tako da bi floyd (po mogucnosi rose) bio neprimjetan..
bakas, sjetio sam se da imam i jedan prim koji ti je ziher poznat, crvena bis, svirao ju je decko iz trenka, ima tepih na trupu... trenutno je na posudbi kod mikija mihovca (ex panonia)
Norrec Vizheran is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 21:01   #20
Quote:
Norrec Vizheran kaže:
naprotiv, nisam kivan, nego ne volim potcjenjivanje
Aha, malo te naljutio nadobudni Fuzz. Ma ne sikiraj se nije bilo vrijedno kucanja po tipkovnici da se na to osvrnem.

Quote:
Norrec Vizheran kaže:
btw...ove godine je cd koji je snimilo drustvo u kojem sviram bio nominiran za porina, a na njemu je tamburaska verzija turskog mars (sonata u a-duru, mozart, 2.stavak ako se ne varam) koji nimalo ne zaostaje za onim od divljih jagoda sa kraja 80-ih...
Jeelllii Svaka čast!
Ona verzija od divljih jagoda je koma. Ja sam po sluhu skinuo bolje nego što je ono.

Nego da nastavimo o mjerama, ne, ne tim mjerama mjerama tambure.

Moja prim/bisernica je dugačka 64cm. Što sad Po Bakasovim mjerama ne spada ni u jednu kategoriju.
Nekada i svirah, prve ljubavi se ne zaboravljaju. Gitaru obožavam, ali kad čujem tamburu, ee...., pokrene se nešto sasvim dugačije u srcu.
__________________
Potpis je nekada bio duži, ali je zbog pravila foruma skraćen.
The-Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:26.