Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2009., 23:17   #81
Quote:
Stana kaže: Pogledaj post
Ajmo iskustva, dobre i loše strane.....
Ja guaranu ne podnosim. Na svu sreću kupio sam od ove Firme i nisam skupo prošao jer sam kupio sam 20tbl.

ali mi je Maca od iste firme puno bolje sjela. Svima preporučujem Macu.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 15:56   #82
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
ali mi je Maca od iste firme puno bolje sjela. Svima preporučujem Macu.
Maca? kaj, djeluje na isti nacin ili? malo opisi, da vidim ima li smisla
leukoteja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 22:18   #83
Quote:
leukoteja kaže: Pogledaj post
Maca? kaj, djeluje na isti nacin ili? malo opisi, da vidim ima li smisla
Pa Guarana ti ima nekakav oblik kofeina za kojeg mislim da se zove teobromin ili tako nekako. Ne znam točno na koji biokemijski način djeluje maca, samo znam da kad sam je uzimao da dosta dugo nisam uzimao nikakve mikronutrijente tipa vitamini, minerali, antioksidansi... nego sam imao nvaca samo za macu. Nisam imao bog zna kakva očekivanja od nje, ali mi se nekako pokazala kao jedan od najboljih pripravaka koje sam uzimao. Uzimao sam 3-4 kapsule na dan iako na proizvodu piše da se uzimaju samo 1-3 kapsule.

Na mene je djelovalo tako da sam imao više energije, manje sam bio umoran, manje mi se spavalo, ukučani su 3-4 dana otkako sam je počeo uzimati, primijetili da sam živnuo.

Međutim, postoji jedna stvar kad je riječ o tim kojekakvim nutrijentima. Čini mi se da oni neko vrijeme djeluju - da djeluju čak i neko vrijeme nakon što ih prestanem uzimati. Ali kad djelovanje pripravka oslabi i ja ga ponovo kupim - kao da više ne djeluje toliko stimulativno kao što je djelovao prvi put. To sam vidio da je tako s macom i ginkom. Jednostavno, kao da mi tijelo traži uvijek novu i novu stvar za isprobavanje. Barem je takvo moje subjektivno mišljenje.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 02:01   #84
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Međutim, postoji jedna stvar kad je riječ o tim kojekakvim nutrijentima. Čini mi se da oni neko vrijeme djeluju - da djeluju čak i neko vrijeme nakon što ih prestanem uzimati. Ali kad djelovanje pripravka oslabi i ja ga ponovo kupim - kao da više ne djeluje toliko stimulativno kao što je djelovao prvi put. To sam vidio da je tako s macom i ginkom. Jednostavno, kao da mi tijelo traži uvijek novu i novu stvar za isprobavanje. Barem je takvo moje subjektivno mišljenje.
s ovim se skroz slazem! tijelo se navikne, prestaje biti osjetljivo na sva ta cudesa

sjecam se kak je meni bilo prvi put kad sam uzela guaranu, a kak mi je sad.. razlika ko nebo i zemlja.

nis, bumo probali macu, svidja mi se to sto cujem.
iako, ne bih ju bas kupila ovak bez preporuke. naziv mi je malo marketinski neprivlacan prva reakcija mi je bila.. koji k??
(znam, jbga, kad se biljka tak zove.. )
leukoteja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 13:20   #85
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Međutim, postoji jedna stvar kad je riječ o tim kojekakvim nutrijentima. Čini mi se da oni neko vrijeme djeluju - da djeluju čak i neko vrijeme nakon što ih prestanem uzimati. Ali kad djelovanje pripravka oslabi i ja ga ponovo kupim - kao da više ne djeluje toliko stimulativno kao što je djelovao prvi put. To sam vidio da je tako s macom i ginkom. Jednostavno, kao da mi tijelo traži uvijek novu i novu stvar za isprobavanje. Barem je takvo moje subjektivno mišljenje.
Ima i još jedna stvar koju sam napisao na nekj srodnoj temi.
A to je da će dodatak prehrani djelovati tek ako za njega damo cca 150kn i ako se taj preparat sastoji od više nego jedne korisne tvari. Čak štoviše, dosta je poželjno da bude što više bioaktivnih tvari, ali da svaka tvar bude u malim količinama.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 14:45   #86
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ima i još jedna stvar koju sam napisao na nekj srodnoj temi.
A to je da će dodatak prehrani djelovati tek ako za njega damo cca 150kn i ako se taj preparat sastoji od više nego jedne korisne tvari. Čak štoviše, dosta je poželjno da bude što više bioaktivnih tvari, ali da svaka tvar bude u malim količinama.
pretpostavljam da se takvo nesto ne moze naci u dm-u.
leukoteja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 19:09   #87
Quote:
leukoteja kaže: Pogledaj post
pretpostavljam da se takvo nesto ne moze naci u dm-u.
Pa AloeVera od Enciana ti u DM-u dođe 130kn a u njoj imaš 150 korisnih bioaktivnih sastojaka.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 19:13   #88
Za koji ste najskuplji proizvod dodatak prerani čuli?

Ja ptao jednu farmaceutkinju koja radi u biljnoj apoteci skoro preko puta hotela Opera u Zagrebu za neki malo skuplji i bolji energetski pripravak a i da je dobar za imunitet.

I žensk(ic)a ko iz topa i - onako bez kompleksa izvali: "Imate matičnu mliječ i dođe vam 950kn".

Skoro sam pao na guzicu od šoka.

A ja mislio do 250kn.

Pa mi je pokazala nekakav KAL-ov energy max ili tako nekako. 175kn. ali mi nije nekako djelovao uvjerljivo.

Mislim da se ne isplati uzimati ništa što košta više od 300kn po komadu. Mislim da bi to bila neka granica.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 00:28   #89
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
"Imate matičnu mliječ i dođe vam 950kn".
950? pa ne bih da je suho zlato..
leukoteja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 20:58   #90
nego.
što se te guarane tiče,
jel isti ali jači efekt imaju tablete čistog kofeina?
__________________
Bok!
Limeni Nos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 13:02   #91
Da, naravno, guarana nije cisti kofein.

Gdje nabavljas tablete kofeina.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 14:28   #92
ima ih u dućanima za sportsku suplementaciju
http://www.polleosport.hr/?page_id=3...&product_id=11

zanima me jer me muči nizak tlak pa sam mislio povećat unos soli, ubacit kofein (nisam naročiti ljubitelj kave pa si kontam da mi je lakše pojest guaranu il kofein u tableti), pit više vode i takoto.
__________________
Bok!
Limeni Nos is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 17:14   #93
Crni caj, zeleni nesto manje, bijeli jedva nesto, mate caj ima kofeina, ali su ga istrazivanja dovela u vezu s rakom jednjaka, guarana, kakao, kava, energy drinkovi, mnogi Cola napitci (ne i Cockta), crvena Orangina, e sad, ovisi koliko ga zelis dobiti na dan.

Za kofein nije bas sigurno da pomaze, pogotovo kad se naviknes:
http://www.mayoclinic.com/health/blood-pressure/an00792

Meni treba protiv spavanja. Fala za link.

I ovo sam probala, ali nije bas jeftino:
http://cheguarana.com/sl/
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 11:08   #94
Kod Guarane (kao i kod svih ostalih biljnih proizvoda) je bitno koliki postotak guarane je u njoj. Ja sam nedavno vidio kremu Guarana koja ima u sebi 0,1% guarane. Znači, puno njih koristi naziv, ali kada kupujete pogledajte na deklaraciji koliki je postotak onoga čije ime nosi. Herbalife guarana je 100-postotna ( ja sam distributer, konzumiram je svakodnevno i govorim iz iskustva) i ono što je bitno glede kofeina je da sadrži organski kofein koji se dugo razlaže u krvi i koji je ljekovit. Takodjer morate znati da nećete osjetiti neko djelovanje ukoliko niste popili dovoljnu količinu vode. Guarana vam radi mikrocirkulaciju organizma i to radi usmjerujuće prema onome što radite (znači ukoliko učite, širi vam najsitnije žilice u mozgu, ukoliko trenirate, dovlači vam kisik u mišiće itd.) Ja je znam popiti i prije spavanja kada sam umoran i imam puno bolji san. Još jedanput ponavljam da bez optimalnog dnevnog unosa vode nećete imati puno koristi od nje.
mileapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 11:12   #95
Mozes li nam objasniti razliku izmedju organskog i anorganskog kofeina? Kakav je ovaj:

patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 09:08   #96
Prodajem Herbalifeovu guaranu!
Od bočice od 60 tableta, ostalo je 47 = nije efikasna na meni, pa eto, ako je netko slučajno zadovoljan neka mi se javi na pm jer prodajem po povoljnoj cijeni!
mindWild is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 22:19   #97
Koliko ja znam kofein ce djelovat ako tijelo u sebi ima dovoljno vode.Zato i uz kavu uvijek pijete vodu.Stoga ako guarana ima puno kofeina trebalo bi popiti i puno vise vode...u suprotnom pocet ce vam se spavat....
Doctor_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 15:17   #98
jel koristi ko guaranu u prahu? u koji sok je to najbolje zamutit i koju količinu?
bigdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 18:52   #99
Prije nešto godina bilo je za kupiti kaugume sa guaranom.
Nešto fenomenalno, mislim da su bile Orbit.
Jel ima toga negdje?
gupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 18:45   #100
Koristim je već nekih mjesec dana i mogu reći da sam preeezadovoljna..
Jača mi je od kave, tj kofeina.. A ipak mi ne stvara osjećaj mučnine i nadrogiranosti kao kada popijem previše kave.. Drži me budnom ali na jedan puno prirodniji način.. Sve u svemu jako sam zadovoljna njome..
Inače, do sada sam pila i po 4 kave dnevno, jer sam često umorna i pospana ali od kada uzimam ovo, kava mi uopće više ne treba..
Znam da zvučim kao da reklamiram proizvod ali stvarno, rijetko kada naletim na nešto što ima ovakav instant učinak a i da nema nuspojava pri tome..
Doza kave koja mi je trebala da postignem taj efekt budnosti, uvijek je imala i neke neželjene nuspojave..
BlueMoon1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:04.