Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2016., 22:35   #141
Klinac uci engleski jezik od pete godine.I sada uz skolska dva sata tjedno ima dva sata sa strane.Sistem rada privatno je bitno drugaciji i bolji za usvajanje stranog jezika.On se istinski veseli iako je bilo dana kad je kukao da zakaj mora na inglis kad se vani drugi igraju.No, on s forinerima,tipa na moru,komiunicira i neizmjerno je ponosan.A o samopuzdanju da ne pricam.Da se mene pita potpisala bih odamah za obavezna dva strana jezika od prvog razreda.Zeljezo se kuje dok je vruce
dvogrbadeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 19:04   #142
Quote:
dvogrbadeva kaže: Pogledaj post
Klinac uci engleski jezik od pete godine.I sada uz skolska dva sata tjedno ima dva sata sa strane.Sistem rada privatno je bitno drugaciji i bolji za usvajanje stranog jezika.On se istinski veseli iako je bilo dana kad je kukao da zakaj mora na inglis kad se vani drugi igraju.No, on s forinerima,tipa na moru,komiunicira i neizmjerno je ponosan.A o samopuzdanju da ne pricam.Da se mene pita potpisala bih odamah za obavezna dva strana jezika od prvog razreda.Zeljezo se kuje dok je vruce
ja bih potpisala za svoje diejte, za svu djecu ne bih.
nemaju sva djeca sluha za jezike, ne usvajaju sva djeca gradivo istom brzinom, a da ne kazem da djeca mogu imati razne poteskoce s vlasttim jezikom, tak da guranje dva obavezna, i to jos na pocetku skolovanja, mi je rasipanje novca poreznih obveznika, odn. dodatna zaposljavanja nastavnika.
lagano to mislim i za ovaj jedan jezik.
ne u smislu da je nepotreban, itekako je potreban, ali redefinirala bih neke stvari, koma mi je da u istom razredu engleski uce i djeca koja nikad nisu ucila, i ona koja su ucila, i ona koja su ucila i jos su uz to citaci i gradivo prolaze brze. a cijeli program je prilagodjen ovima koji nikad nisu ucila i ne znaju citati i pisati. totalno gubljenej vremena za diejte, bacen novac za knjige, i naravno, vodanje djeteta na jezik nakon skole da ne stagnira nakon vrtica.

stavila bih i mogucnost ucenja drugog stranog jezika unutar skole, pogotovo za vrijeme kada su na produzenom boravku.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 14:13   #143
Obzirom da je o tema stara skoro 15godin, odn nastala je kada se strani jezik uvodio u prve razrede, bilo bi mi drago cuti iskustva roditelja/ucitelja da li je taj jezik tada dodan na satnicu djeci ili je nekom predmetu smanjena satnica- hrvatski, matematika, dopunska/dodatna?
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 22:08   #144
Uče li klinci british engl ili? Ja ga nisam učila i nemam pojma kako ću se uspjeti prešaltati... muka mi je...
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 22:09   #145
Uče British, ali kasnije i razlike između AmE i BrE.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 00:34   #146
Ok, tnx, imam osjećaj da će ovisiti o prof da li će dramiti oko britisha ili ne...
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 00:37   #147
Quote:
Wellisia kaže: Pogledaj post
Uče li klinci british engl ili? Ja ga nisam učila i nemam pojma kako ću se uspjeti prešaltati... muka mi je...
Quote:
Wellisia kaže: Pogledaj post
Ok, tnx, imam osjećaj da će ovisiti o prof da li će dramiti oko britisha ili ne...
a kakve to veze ima s tobom?
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 10:34   #148
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Uče British, ali kasnije i razlike između AmE i BrE.
da bar.....to ovisi ocito o skoli i o izboru profesora, moji uce americki engleski i to mi je koma.... ono matematika je Math, tjelesni je PE - mrzim te amerikanizirane skracenice
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 16:45   #149
Dobro, po čemu zaključuješ da uče american?
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 18:24   #150
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
a kakve to veze ima s tobom?
Moje dijete je dijete sa poteškoćama u razvoju. Još uvijek idemo na govorne vježbe što znači da ne zna dobro pričati ni hrvatski. Sad bi mu ja trebala pomoći u engleskom a ne znam british...
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 18:37   #151
Ajme, opusti se. Nitko ne govori british, to se odnosi na vokabular i činjenicu da su audio zapisi na britišu. Ni ja ne govorim britiš.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 18:42   #152
Kad kažem ja, mislim na to da sam učiteljica engleskog.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 18:48   #153
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
da bar.....to ovisi ocito o skoli i o izboru profesora, moji uce americki engleski i to mi je koma.... ono matematika je Math, tjelesni je PE - mrzim te amerikanizirane skracenice
Pa te skracenice koriste u svakodnevnom zivotu i u UK. Ne kuzim sta te tu ljuti?
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 18:55   #154
Jel mi moze netko rec u kojem razredu osnovne skole djeca imaju student exchange radi ucenja jezika. Jel u 8-om? (ako uopce imaju to u osnovnoj? )
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 22:07   #155
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Jel mi moze netko rec u kojem razredu osnovne skole djeca imaju student exchange radi ucenja jezika. Jel u 8-om? (ako uopce imaju to u osnovnoj? )
Student exchange? Nikad čula da to postoji u Hrvatskoj. Nek me netko ispravi ako griješim.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 00:09   #156
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Ajme, opusti se. Nitko ne govori british, to se odnosi na vokabular i činjenicu da su audio zapisi na britišu. Ni ja ne govorim britiš.
Hvala ti, utješila si me...
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 09:49   #157
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Pa te skracenice koriste u svakodnevnom zivotu i u UK. Ne kuzim sta te tu ljuti?
Ne kazem da se ne koriste ali zna se od kuda su potekle. To je bio samo jedan primjer a ima ih mnogo.
Recimo: chips= fries, garbage=rubbish gasoline=petrol, mail=post, pants=trousers. Ovo boldano je british ali moji klinci uce naravno ovo prvo.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 22:51   #158
Quote:
Wellisia kaže: Pogledaj post
Hvala ti, utješila si me...
Evo baš sam danas slušala - neki likovi su iz Engleske, ali ni njihovi audio zapisi nisu na britišu, nego očito ameri. Ne brini oko toga, stvarno.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 12:33   #159
Quote:
Wellisia kaže: Pogledaj post
Moje dijete je dijete sa poteškoćama u razvoju. Još uvijek idemo na govorne vježbe što znači da ne zna dobro pričati ni hrvatski. Sad bi mu ja trebala pomoći u engleskom a ne znam british...
Zanemari British/American... bitno je razumjeti, komunicirati....

Ovo ti može biti od velike pomoći:
http://www.uptoten.com/

Moja dječica su bila na ovom siteu od trenutka kad su sama mogla samostalno sjediti pred računalom i gurati miša.

Ne bih se htio hvaliti ali, po pitanju engleskog, u vrhu su svog razreda iako ne idu u školu stranih jezika (zapravo idu ali ne na engleski već druge jezike).

Za one koji su skloniji papiru od računala preporučujem ovo:
https://www.amazon.com/Beginner-Book...der_0394810090
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 20:14   #160
Ovisi od profesora do profesora, ali mi smo u nižim razredima učili oboje. U principu smo trebali učiti britiš, ali većina klinaca je već znala dosta engleskog zbog tevea i igrica pa bi oni ispravljali učiteljicu da je krivo rekla pa smo onda počeli uvijek učiti obje riječi za nešto ako postoje dva izraza jer je američki naravno puno zastupljeniji, ali treba znati oboje.
__________________
I travel the world looking for understanding
of the time that we live in...
Cleo28 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:45.