Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2017., 21:32   #881
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
20.12. 2017. - 17.12.2020. Saturn se napokon vraća kući, u prostore Jarca koje je njegovo prirodno stanište. Posljednji put se kretao tim znakom od kraja 1988. do početka 1991., pa se pokušajte prisjetiti što vam se događalo tih godina jer bi se mogle ponovno odmotati neke slične teme...


Meni je ovo (1988 - 1991) bio period prve ozbiljnije (ljubavne) veze... i jedno u cjelini dobro razdoblje zapravo, posebno kad je Saturn bio na oko 22 Jarca, jer mi se tu nalazi Venera... Zanimljivo je što je početak tog razdbolja (1988.) označila jedna nesretna i neuzvraćena ljubav, a završilo je (kraj 1990.) tako što sam započela vezu s nekim drugim.... to sam shvatila tek kad sam pročitala ovaj gore tekst... zanimljiva je situacija što sam nedavno prekinula dugogodišnju vezu u kojoj je davno nestalo ljubavi... a upravo ovih dana u život mi se vraća osoba koju sam upoznala davno (dakle, opet prošlost...) i sad smo oboje slobodni (takav barem dojam stječem što se njega tiče, mislim, znam da nije u braku, ali još uvijek ne znam je li u nekoj vezi....) i razmišljam da li ovaj Saturn može sad nešto pokrenuti u smjeru obnove veze...
Može, ne bi bila ni prva ni zadnja. A jel imaš neke planete u jarcu? Znam da je ljudima donosio takve stvari kad im je prelazio preko sunca, mjeseca ili venere. A preko mjeseca i venere može donijeti i novu vezu koja je ozbiljna i posvećena i može lako završiti brakom.

Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
meni je donio svijest o fizičkoj ljubavi,te sam takav ljubavni fizički kontakt i ostvarila.Ali u vrijeme 1988.-1991. Saturn u Jarcu je radio konjukcije s Uranom i Neptunom, pa bih taj svoj unutarnji proces pripisala nabrojanim konjukcijama. Mijenjanje svijesti (Ur) da idealizam (Ne) ima i svoju oprečnost-materijalizam(Sa), a duhovnost pak ima tjelesnost.

Saturn mi je vladar 7. polja, Uran 8. ,a Neptun 9. polja.
Meni je sad nedavno prošao preko Ju i Ur, a sad je na Ne. Uran mi je vladar 1., a Neptun ni jedne (uklještene ribe u 1.). Ma ništa, bezveze, ništa ja nisam shvatila.

Da, pisala sam o velikim ograničenjima na polju karijere kad je bio u 10. (na tom uranu), ništa mi nije išlo od ruke, zidovi na sve strane i čim mi je izašao iz 10e --> dobila sam ponudu za dva sjajna posla, puno bolja od svega što sam do sad radila. Mislim da sam napravila pogrešni izbor (ono što je profitabilnije, umjesto onog što više volim) pa sam sad tužna i sekiram se, ali situacija je puno puno bolja nego dok je bio u 10oj.

Quote:
Zanimljivije mi je sto su se tom razdoblju 1988.-1991. desavale revolucije ,pad Berlinskog zida, mjenjala drustvena svijest, pojavili se ratovi.
Stvarno zanimljivo. To je bio kraj tadašnjeg svijeta koji je postojao zadnjih 50 godina, kraj hladnog rata i uspostavljanje osnova koje su kasnije služile za sasvim jedan nov način suradnje i povezivanja država i ljudi.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 13:52   #882
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Meni je sad nedavno prošao preko Ju i Ur, a sad je na Ne. Uran mi je vladar 1., a Neptun ni jedne (uklještene ribe u 1.). Ma ništa, bezveze, ništa ja nisam shvatila.
Od svih planeta u svom natalu i tranzitno, jedino imam osjećaj s Neptunom da mi promiče.Da ga ne uočim na vrijeme,te da ga ne razumijem.Ali, to i jesu odlike Neptuna,idealizam, zamagljeni pogledi,nedostatak ega.
Zadnju konjukciju tranzitnog Saturna na natalni Neptun ,kao proces,sam ipak osjetila.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 17:17   #883
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Može, ne bi bila ni prva ni zadnja. A jel imaš neke planete u jarcu? Znam da je ljudima donosio takve stvari kad im je prelazio preko sunca, mjeseca ili venere. A preko mjeseca i venere može donijeti i novu vezu koja je ozbiljna i posvećena i može lako završiti brakom...

.
Da, napisala sam... imam Veneru u Jarcu... na 22 Jarca je...
Inače prelazak Saturna preko Sunca i MC-a mi je valjda probudio svijest o samoj sebi... i o tome kakvu vezu (ne) želim, odnosno s vremenom i raspad iste... Sunce mi je na MC-u i vlada 7.kućom... naravno, to tek sad, s odmakom primjećujem...

I da pitam usput: Solarni ASC mi je u Jarcu - da li to znači da će tranzit Saturna kroz znak Jarca onda imati još jači utjecaj na mene? Koliku važnost uopće imaju tranziti na SOLARNI horoskop?
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 21:17   #884
što nosi tranzit saturn konjukcija mjesec u 4. polju, ako nam je pritom natalno mjesec u znaku jarca?

piše depresije usamljenost..., da li stvar ublažava to što je natalno mjesec u jarcu pa mu je saturn na neki način već urođen?
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 22:29   #885
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
što nosi tranzit saturn konjukcija mjesec u 4. polju, ako nam je pritom natalno mjesec u znaku jarca?

piše depresije usamljenost..., da li stvar ublažava to što je natalno mjesec u jarcu pa mu je saturn na neki način već urođen?
Može biti zahlađenje odnosa s majkom ili neka tuga zbog majke.
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 00:51   #886
Moguce i nekakva dogadjanja doma, a i emocionalno sazrijevanje.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 07:19   #887
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
što nosi tranzit saturn konjukcija mjesec u 4. polju, ako nam je pritom natalno mjesec u znaku jarca?

piše depresije usamljenost..., da li stvar ublažava to što je natalno mjesec u jarcu pa mu je saturn na neki način već urođen?
kad je saturn prelazio preko mjeseca (vl.4) kroz 4. preselila sam se i krenula u ozbiljniji/odgovorniji život (nakon faksa)
a što se tiče majke - tada je bila na operaciji
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 08:03   #888
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
što nosi tranzit saturn konjukcija mjesec u 4. polju, ako nam je pritom natalno mjesec u znaku jarca?

piše depresije usamljenost..., da li stvar ublažava to što je natalno mjesec u jarcu pa mu je saturn na neki način već urođen?
ublažava,jer ti je energija Jarca već emocionalno poznata, pa te tranzit može učvrstiti,ili srušiti ono što se dugo vuče.Tranzit utječe na odnose u domu te relacije sa ženskom osobom koja predstavlja majku, baku,zapravo sve žene po liniji Mjeseca.Barem je meni tako bilo.

Pogledaj je li imaš natalno kakav aspekt Mjesec/Saturn,o tome isto ovisi kako će se situacije razvijati.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 18:03   #889
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
Pogledaj je li imaš natalno kakav aspekt Mjesec/Saturn,o tome isto ovisi kako će se situacije razvijati.
natalno mi je prisutan aspekt, mjesec trigon saturn, mjesec je vladar 11. polja a saturn 5.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 18:44   #890
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
natalno mi je prisutan aspekt, mjesec trigon saturn, mjesec je vladar 11. polja a saturn 5.
znači, vladar 11. natalnog polja je Mjesec koji se nalazi u 4. natalnom polju.
Ne znam sto te konkretno zanima,pa ću napikavati
konjukcija tranzitnog Saturna na Mjesec može ti donjeti ostvarenje mirovine,ako je čekas.Može ti donijeti novi status postojeće ljubavne veze,ako ljubavne veze nema, mogućnost ulaska u istu.Može se rijesiti stambeni status.Obzirom da imas natalno Mjesec/Saturn u trigonu, a tvoj Mjesec u Jarcu "poznaje" tu energiju,neće ti se nista dogoditi ,a sto bi te iznenadilo.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 22:38   #891
Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post
kad je saturn prelazio preko mjeseca (vl.4) kroz 4. preselila sam se i krenula u ozbiljniji/odgovorniji život (nakon faksa)
a što se tiče majke - tada je bila na operaciji
Meni je tranzit Sa na Mjesec donio također majčinu bolest (no, meni je Mjesec i vladar 4. kuće, pa baš predstavlja majku), dakle tugu kroz nju. Inače, može se raditi i o drugim ženskim osobama koje su ti bliske. Kad sam imala u solarnom horoskopu konjukciju Mjeseca i Saturna u 8. kući majka mi je završila na operaciji i također su uslijedili dosta turobni mjeseci zbog njenog stanja.
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 05:01   #892
Quote:
Lily_ kaže: Pogledaj post
Kužim to s okamenjivanjem ali šta će vječno trajati, šta pod tim misliš?
Pozz.... Vrijeme se konstruira u odnosu na ono što se nalazi s njegove druge strane tj. na osnovu raka-izvora postanja. Rak je znak koji kao što znamo sadržava svu prošlost ''zapisanu'' npr. u našem genetskom kodu.Taj nasljedni kod je zaslužan za dijeljenje,umnožavanje i diferencijaciju svih naših ćelija od kojih nastaje jedan živi organizam...Tako neki ljudi nasljede recimo gen za karcinom pluća i kovrčavu kosu itd itd...dok drugi nasljede gen za prostatu,sklonost ka dijabetesu,ravnu kosu itd itd.Dakle mi vučemo problem iz prošlosti još prije rođenja. Kako vučemo prošlost i na organskom nivou tako vučemo i na svakom drugom nivou (razini)...jer čovjek nije satkan samo od materije već i od svega ostalog što ga čini bićem.Kada pogledamo natalnu kartu vidimo da ona nije linija,već krug, koji kružno pretače jedan znak u drugi...To isto radi i rakov znak koji je ''simbolički'' jedna ''natalna karta u malom''.Rak nije zatvoren krug, i baš je kardinalne prirode jer se koncipira na novim ciklusima obrtanja svoje unutarnje diobe...prilikom čega je svaki od tih ciklusa ograničen jednim trajanjem.
Kada završimo jedan ciklus svog postojanja i u osmom polju doživimo smrt, naša karta od tog trenutka počinje još jedan novi ciklus ,nastavljući da živi i obrće se kao što je živjela i obrtala se, prije nego što smo se mi rodili,pritom donoseći i vukući sve ono što je ona postala i skupila do tog ''novog početka''.Ta nasljeđena iskustva (karma) vrijeme svakako mora uklopiti u svoj širi koncept konstruiranja materije jer tu materiju i pravi u odnosu na ta iskustva. Mi svakako vidimo da kao bića ne možemo cijeli stati u jedan vremenski ciklus...i kako ćemo ono što je živijelo prije nas gledati ,da li samo kao prijethodne generacije ili još nešto nešto treće,četvrto ovisi o nama...Karmu kao koncept sami svakako doživljavamo bliskom ili nebliskom...i to je već segment duhovnosti koji najbolje sami sebi možemo istinski predočiti.Jer ono kako npr. netko drugi ovaj koncept ''osjeća'', možda ti potpuno drukčije osvješćuješ....jer su vam putevi i uloge možda skroz drukčiji pa negdje tvoj senzibitet i nije blizak onome što je opisano karmom.S druge strane neki ljudi, u svojstvenom obliku ,karmu spontano i polagano ,negdje i sami osjećaju, jer čitav život jedne određene stvari vide zastarijelima i prevaziđenim tj. kao da su ih davno negdje prošli....a za druge stvari su opet shvatili, da su ono što ih stalno, iznova i iznova izaziva...a za treće opet ,da su im te stvari potpuno nebliske,i čine im se, da ih niti za tri života ne mogu sebi približiti.
Možda ti se ovo čini too much ...ali karma je zapravo nešto što su hindusi recimo stoljećima knjigama i knjigama pokušavali predočiti, definirati i analizirati...i otuda se crpe i mnogi današnji koncepti...koje uključuje i naša zapadna astrologija,banalan primjer: sjeverni čvorovi.
Indijci su jarac,pa je nekak i logično da se ova jako stara i velika civilizacija baš ovom sferom temeljito i bavi.

Nego kako nisam pomenuo ni m od marsa onda sam ovdje ''teleportirao'' svoj odgovor.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 01:30   #893
Senade

Hvala ti na odgovoru i na trudu, jako volim čitati tvoja objašnjenja.
Razumljivo je meni to što pišeš. Iako sam rekla da ne vjerujem u karmu i nekako mi taj koncept nije blizak, ipak sam se do sada već susrela s nekim objašnjenjima na tragu ovoga što pišeš pa ne mogu reći da mi je to što pišeš strano i nepoznato.

Najbliže sam tome da mislim da možda nasljeđujemo ne samo izgled, narav, karakter, sklonosti bolestima od svojih predaka, nego možda i njihova iskustva koja nam, i da nismo toga svjesni, nešto govore... tj. da ono što su oni prošli ostaje na neki način 'ugrađeno' u njihovim potomcima, to iskustvo iako toga nisi svjestan možda utječe na tebe i postaje transgeneracijsko (nadam se da nisam previše zakomplicirala ).

Htjela sam samo pojasniti što bi u konkretnom slučaju (aspekti Ma-Sa o kojima smo govorili) značilo to, kako je Fish navela, okamenjavanje Saturna, u smislu da li taj aspekt "okameni" čovjeka da se zapravo ne može iščupati iz nekakve svoje karme, u smislu da jednostavno nema šanse izaći iz blokirajućeg utjacaja tog aspekta (ono kao Sizif, stalno kotura kamen uzbrdo i kad odmakne do neke točke taj ga kamen opet poklopi i odgurne unatrag?).

Ili je mislila na okamenjavanje u vezi onog što je ranije navela - utjecaj tog aspekta na tijelo, kosti itd.? Evo, tako te varijante mi još nisu baš sasvim jasne.

Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post
Dakle mi vučemo problem iz prošlosti još prije rođenja. Kako vučemo prošlost i na organskom nivou tako vučemo i na svakom drugom nivou (razini)...jer čovjek nije satkan samo od materije već i od svega ostalog što ga čini bićem.
Eto ovaj dio tvog odgovora je na tom tragu, dakle to što sam gore navela vezano za Saturna bi bilo moje pitanje i i dalje moja nedoumica.

Quote:
Karmu kao koncept sami svakako doživljavamo bliskom ili nebliskom...i to je već segment duhovnosti koji najbolje sami sebi možemo istinski predočiti.Jer ono kako npr. netko drugi ovaj koncept ''osjeća'', možda ti potpuno drukčije osvješćuješ....jer su vam putevi i uloge možda skroz drukčiji pa negdje tvoj senzibitet i nije blizak onome što je opisano karmom.S druge strane neki ljudi, u svojstvenom obliku ,karmu spontano i polagano ,negdje i sami osjećaju, jer čitav život jedne određene stvari vide zastarijelima i prevaziđenim tj. kao da su ih davno negdje prošli....a za druge stvari su opet shvatili, da su ono što ih stalno, iznova i iznova izaziva...a za treće opet ,da su im te stvari potpuno nebliske,i čine im se, da ih niti za tri života ne mogu sebi približiti.
Možda ti se ovo čini too much ...ali karma je zapravo nešto što su hindusi recimo stoljećima knjigama i knjigama pokušavali predočiti, definirati i analizirati...i otuda se crpe i mnogi današnji koncepti...koje uključuje i naša zapadna astrologija,banalan primjer: sjeverni čvorovi.
Nije mi too much, hvala na tumačenju, jako je zanimljivo... onako "svijetli" mi neka lampica kad to čitam, pokušat ću si malo osvijestiti.

Nekako odbijam tu priču o karmi (možda i nastojim biti previše racionalna), odn. opravdanja i tumačenja da se nekome nešto dešava zbog karme i nekih grijehova iz prošlih života. Ipak, recimo kad si već spomenuo Mjesečeve čvorove, kad si gledam svoje Mjesečeve čvorove i njihove aspekte u sinastriji s ljudima u mojoj obitelji (pogotovo onima koji su mi najznačajniji u životu i najviše utjecali na mene) malo se čak i zaprepastim koliko tu "ima nečega".

Najgore mi je što se to nekako jako teško i nemušto objašnjava i na internetu nalazim jako škrta objašnjenja koja mi naprosto ne govore dovoljno li dovoljno jasno.
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 19:08   #894
Što se Sa konjunkcije na mog vl. 7. i 6. u 4. tiče, dobila sam kućnog ljubimca, s oklopom., a za 7. kuću nemam čak nikakve namjere da se tu išta događa, iako su se pojavile osobe slika i prilika Jarca.

Nekad u prošlosti ne bih se dvaput mislila hoću li ući u tu vezu, ali ovaj put se okrećem nekim svojim ciljevima, neću da me itko u tome ometa, i to je jednostavno logičan slijed događaja utemeljen na mom davno donešenom zaključku da od toga ionako nema ništa na duge staze, s obzirom da me cimeri ne zanimaju...i to na što sliči jedno 90 posto odnosa.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 20:06   #895
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Što se Sa konjunkcije na mog vl. 7. i 6. u 4. tiče, dobila sam kućnog ljubimca, s oklopom., a za 7. kuću nemam čak nikakve namjere da se tu išta događa, iako su se pojavile osobe slika i prilika Jarca.

Nekad u prošlosti ne bih se dvaput mislila hoću li ući u tu vezu, ali ovaj put se okrećem nekim svojim ciljevima, neću da me itko u tome ometa, i to je jednostavno logičan slijed događaja utemeljen na mom davno donešenom zaključku da od toga ionako nema ništa na duge staze, s obzirom da me cimeri ne zanimaju...i to na što sliči jedno 90 posto odnosa.
Pa da, Saturn ne donosi ni optimizam ni nepromisljenost, pa ti razmisli.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2018., 13:44   #896
On mi je još jedini izvor nade u odnosu na sve druge planete, u kontekstu ljubavnih veza. Ali izgleda da dolaskom modernog vremena je i njegova kvaliteta opala.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2018., 14:09   #897
Aaaa, ono sto je kvalitetno bit ce i dugotrajno (Saturn).
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2018., 23:59   #898
Tamo gdje je Saturn u našoj karti, tamo je točka naših strahova, naših ograničenja, sumnji u sebe i nesigurnosti, tamo smo se blokirali, zavezali i začvorili...tamo je naš "čvor sudbine". Ali ne "sudbine" u nekom praznovjernom, nepromjenjivom smislu kako se to nekada smatralo, pa su se Saturnu davala razna pogrdna imena tipa starog vraga i sl. Već "sudbine" u smislu onog što smo sami kreirali na energetskom nivou investirajući dugo vremena određeni tip energije u neki za nas destruktivan ili neodrživ obrazac ponašanja.


Generalno postoji ta jedna karakteristika u ljudskim bićima da ne pokušavaju "samospoznaju" sve dok stvari ne postanu toliko bolne i teške da nemaju drugog izbora. A mnogi niti tada, već i onda radije svoju poziciju nazivaju sudbinom i drže se vanjskog utjecaja i okrivljivanja raznih okolnosti za situaciju u kojoj se nalaze...nego da se uhvate u koštac s vlastitom nutrinom, a uranjanjem u sebe spoznaju u čemu je stvar. E tu na scenu stupa Saturn.

Njegova uloga je da nas gura da radimo ono što bismo trebali raditi kako bismo "razvili dušu" s kojom smo došli na ovaj svijet i uzeli ovo tijelo. To naravno uključuje i stvari koje "ne želimo raditi". Stoga, on ima ulogu arhetipskog učitelja koji unosi u život snažan pritisak kako bi čovjeka suočio s "zadaćom" zbog koje je rođen – kako bi ga "prisilio da ispuni vlastitu sudbinu". Saturnova jedina i prava zadaća je da suoči čovjeka s vlastitim "uzorkom potencijala" (natalnom kartom) kako bi čovjek svrhovito upotrijebio i iskoristio te potencijale te odživio svoju svrhu. No čovjek tomu stalno pruža otpor i pokušava izvrdavati...upravo zato su mu ta mjesta gdje je Saturn najviše bolna.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2018., 09:18   #899
Može li Saturn u 11.polju značiti da je osoba introvert? Mislim da je to kod mene slučaj...
Fubuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2018., 20:22   #900
Quote:
Fubuki kaže: Pogledaj post
Može li Saturn u 11.polju značiti da je osoba introvert? Mislim da je to kod mene slučaj...
i ja imam Saturn u 11. polju,ali introvertiranost ne bih povezala sa time.Nekako mi vise introvertiranost vuče na Asc,u smislu načina kako pristupamo ljudima, kako nas oni doživljavaju.Recimo,vodeni znaci se vežu uz introverte.Tu bih uključila i 3. polje komunikacija i inteligencije.Povučenost se često "oslobađa" na drustvenim mrežama pa introverti vole surfati.

Ovaj položaj Saturna vise djeluje na odabir prijatelja koji imaju obilježja Saturna,ili je odnos saturnovski.To je kuća gdje se ljubav prima,a sa Saturnom to je uvijek malo i skrto .Prijateljstva traju godinama i to im je svrha,da potraju.
Obzirom da je 11. kuća i kuća gdje su nam nade,sa Saturnom one nikako da se potpuno ostvare ili im dugo treba da se nesto dogodi,a čemu smo se nadali.Mirovina ,s takvim položajem Saturna,neće nikog razveseliti.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:07.