Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2007., 14:26   #81
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Trajao je godinu-dvije.

Pa kakvo je to pitanje?

Znaš da Saturn nikad ne donosi nove aute
Onda da preformuliram pitanjce …osim što je praktičan (može te premjestiti od točke A do točke B)... jel' te taj auto usrećio?


P.S. Ovo je na temu Saturna - pozitivno/negativno.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 14:39   #82
Iz moje pozicije meni to zvuci kao skroz pozitivno iskustvo
Hvala Baph na optimistichnijoj viziji nadolazeceg saturna.
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 15:03   #83
sad sam tek skužila (ako sam dobro skužila ) da kad konačno () prodje lava onda će mi saturn raditi nešto što je izgleda još opakije: kvadrat s marsom
elala is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 15:36   #84
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
Onda da preformuliram pitanjce …osim što je praktičan (može te premjestiti od točke A do točke B)... jel' te taj auto usrećio?
Pa pošto je to bio moj prvi auto, imadoh dvadeset i koju, izlasci svaki drugi dan.....mogu reći da me prilično usrećio
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 16:18   #85
Moje iskustvo Saturna u 2. polju je da sam u tom periodu živjela u fizički najlošijim uvjetima...općenito u cijelom životu. I najmanje trošila.

To asketsko iskustvo mi je paralelno donijelo u život "prijateljicu" od 86. godina.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 17:50   #86
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post

To asketsko iskustvo mi je paralelno donijelo u život "prijateljicu" od 86. godina.


Za auto: Zna Saturn i nagraditi za čekanje
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 17:28   #87
Super je to sve ...ali Saturn je ipak Saturn.



On je....arhitekt, asketa, bolest, brutalnost, cinik, čuvar, disciplina, dogma, grižnja savjesti, kronična bolest, jeftino, jednostavnost, kamen, kazna, kraj, maska, mršavost, nepokretnost, nepovjerenje, osigurač, planina, pouzdanost, rudnik, rutina, santa leda, staro, strpljivost, škrtac, tišina, usamljenost, zatvor.....

Ali Saturn je prije svega.....Vrijeme.

O Saturnu je puno toga napisano. Postoji astrološka tipologija koja kaže da je nekadašnji Mars zbog loše usmjerene energije postao karmički dug tj. danas Saturn. Prošlost je postala budućnost. Razumljivo je kako to funkcionira na nivou pojedinca, ali kao da nije dovoljno razumljivo u malo....širem kontekstu?


Primjer:

Neprestano nas upozoravaju na globalne klimatske promjene, nedavno je bio i mega koncert na kojem su sve zvijezde i zvijezdice muzičkog svijeta pjevale ne bi li upozorile ljude da obrate pažnju na taj problem (era vodenjaka ). Lijepo od njih, ali to izgleda otprilike kao da Vragu dođemo s smješkom na licu i kažemo. "Ne, ne striček Vrag, to nije lijepo činiti."



Ta gesta je s ljudskog gledišta čak i razumljiva, ali nije razumljivo zašto se ljudi ponašaju kao da je vrijeme na našoj Zemlji beskonačno? Čini se da ako ovako ljudska rasa nastavi, mogao bi Saturn pokazati svoje naopakije lice. : prorok mod on :


Bit' će da sam još pod utiskom Apocalypta.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 21:09   #88
Mislim da svako od nas treba dobro proučiti Saturn u svom natalu,jer nekada je on tako postavljen da nas blokira u određenim situacijama i uopšte u životu.Treba toga biti svjestan bez panike I preusmjeriti tu blokiranu energiju u korisnu.
Saturn jeste vrijeme,čekanje,vrijeme kao najbolji pokazatelj,a možda je negdje u pravu..?
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 12:08   #89
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
Super je to sve ...ali Saturn je ipak Saturn.
Naravno, samo htjedoh pokazati i njegovo drugo lice koje se rijetko pojavljuje i ako se pojavi to je nakon višegodišnjeg čekanja i mudrovanja.

Ne znam zašto svi misle da će upravo tako i na njih djelovati

Možemo uzeti i ovaj primjer sa 2. kućom, osoba nema problema sa novcem sve je manje više pod kontrolom (bar tako osoba misli) i prije nego što dođe Saturn na vrh 2. kuće pročita ovaj moj tekst i pomisli, "pa da, tako ce biti i kod mene". A ne, ne....neće biti tako , Saturn u 2. rješava probleme sa novcem koji su se gomilali godinama kao i vrijednosne sisteme koji su godinama u krizi. Ako nemate problema koji vas muče godinama onda SAturn tako neće djelovati na vas
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 13:24   #90
baphomet, ajde me malo utješi.

meni će saturn od idućeg rođendana (2008.) raditi kvadraturu na natalno sunce. ja sam blizanac, a on će biti u djevici. bit će mi tada u 6. kući (sunce mi je u 2.). strašno se bojim tog tranzita.
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 14:26   #91
Quote:
astrid kaže: Pogledaj post

meni će saturn od idućeg rođendana (2008.) raditi kvadraturu na natalno sunce. ja sam blizanac, a on će biti u djevici. bit će mi tada u 6. kući (sunce mi je u 2.). strašno se bojim tog tranzita.
Ne trebaš se bojati, i meni će raditi istu kvadraturu!
Rekao je Baphi da ipak neće biti tako grozno kao kad nam je gazio po Suncu!
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 14:27   #92
Quote:
astrid kaže: Pogledaj post
baphomet, ajde me malo utješi.

meni će saturn od idućeg rođendana (2008.) raditi kvadraturu na natalno sunce. ja sam blizanac, a on će biti u djevici. bit će mi tada u 6. kući (sunce mi je u 2.). strašno se bojim tog tranzita.
A ti baš ulovila saturnovskog tipa za utjehu

Nego, za bilo kakvu osobnu analizu saturnovog aspekta potrebna je analiza prošlih saturnovih aspekata samo se na taj način mogu dati precizna predviđanja jer svatko reagira na saturna na svoj način. A bilo kakvi "loši" događaji koji mogu biti potaknuti od strane saturna moraju biti potvrđeni od strane aspekata drugih planeta.

Ovako, od oka i neozbiljno, ti mogu samo reći da ćeš imati problema sa financijama koje se tiču posla i to zbog novih intelektualnih zahtjeva koji će traženi na poslu kojim se baviš.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 15:05   #93
Quote:
Drakulj kaže: Pogledaj post
Ne trebaš se bojati, i meni će raditi istu kvadraturu!
Rekao je Baphi da ipak neće biti tako grozno kao kad nam je gazio po Suncu!
ali, kužiš, meni kad je gazio po suncu prije nekoliko godina nije bila baš neka frka...dapače, i uozbiljila sam neke stvari u životu. da tako kažem - "formalizirala" neke stvari što se tiče posla, financija, statusa i sl. nekako je, dapače, nakon mnogo godina sve sjedalo na svoje mjesto. tako da sam taj tranzit prošla puno lakše nego što sam očekivala. a donio mi je čak i koristi.

ali kad mi je saturn iz riba bio u kvadraturi na sunce bilo mi je jako teško, zbilja krizna godina. a puno godina prije toga, kad mi je bio u kvadraturi iz djevice, isto je bio dosta tužan period...tako da normalno da se plašim... ja se plašim baš kvadrature....i mijenjala bi je za tu konjukciju koje se ovdje mnogi plaše...(ni u opoziciji na sunce mi nije bio baš nešto strašan).
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 15:08   #94
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post

Ovako, od oka i neozbiljno, ti mogu samo reći da ćeš imati problema sa financijama koje se tiču posla i to zbog novih intelektualnih zahtjeva koji će traženi na poslu kojim se baviš.

ah, moguće je...ali samo da ja to preživim, pa da bude opet dobro...
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 11:20   #95
Quote:
astrid kaže: Pogledaj post
.. ja se plašim baš kvadrature....i mijenjala bi je za tu konjukciju koje se ovdje mnogi plaše...(ni u opoziciji na sunce mi nije bio baš nešto strašan).
meni opozicija tranzitni saturn na natalno sunce i merkur kuca na vrata i moram priznati da mi je frka

kvadrat mi je bio dosta kaotičan i iscrpljujuć, a opozicija je bila daavno negdje u pubertetu , tako da ne znam šta me sada čeka..morat ćemo se međusobno tješiti
__________________
Žena bez pjegica je kao nebo bez zvijezda.
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 11:00   #96
A jel netko prozivljava trenutno saturnov povratak ili se sjeca tog perioda?? Meni ce sad 3. put raditi konjunkciju na samog sebe. Saturn mi vlada ascendentom, nalazi se u 7. kuci, pored marsa (grrrr) i cini lagani trigon na neptuna.
teknicoloreyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 12:43   #97
Quote:
teknicoloreyes kaže: Pogledaj post
A jel netko prozivljava trenutno saturnov povratak ili se sjeca tog perioda?? Meni ce sad 3. put raditi konjunkciju na samog sebe. Saturn mi vlada ascendentom, nalazi se u 7. kuci, pored marsa (grrrr) i cini lagani trigon na neptuna.
Sjećam se tog perioda pošto mi je bilo čudno da se ništa drastično nije dogodilo.

Bar ne na vanjskom planu.

Moja je pretpostavka da je razlog tome pozicija saturna u 3. kući, tj. u padajućoj kući koja se odnosi na intelekt pa sukladno tome dolazi do većih promjena unutar osobe a ne u njenoj okolini.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 14:01   #98
Mene upravo čeka moj prvi saturnov povratak. Natalni saturn mi je na 1. stupnju djevice, u konjukciji s merkurom. Budući da je to u 5. kući, da li možda mogu očekivati neke promjene po pitanju veza? A bila bi "fora" da ovako skroz neplanirano ostanem trudna..
thinair is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 14:26   #99
Quote:
thinair kaže: Pogledaj post
Mene upravo čeka moj prvi saturnov povratak. Natalni saturn mi je na 1. stupnju djevice, u konjukciji s merkurom. Budući da je to u 5. kući, da li možda mogu očekivati neke promjene po pitanju veza? A bila bi "fora" da ovako skroz neplanirano ostanem trudna..
Za trudnoću su ipak potrebni aspekti planeta koji simboliziraju plodnost, kao npr. Jupiter ili Mjesec.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 14:56   #100
Ovaj, ja sam se zapravo šalila. A onda sam malo bolje pogledala, istodobno je tranzitni jupiter u trigonu s natalnim suncem i mjesecom i u konjukciji s natalnim neptunom.
Srećom, slobodna volja je majka svih odluka.
Hvala Baphomet.
thinair is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:15.