Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kazalište

Kazalište Daske koje život znače

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2009., 15:36   #21
A za gradsko kazalište mladih treba se u rujnu upisat, to sam od jedne prije čula, i rekla mi je da se plaća 100 ili više kuna, ispravite me ako griješim,
A zna li netko točno kojim danima se dolazi i tako neke informacije?
Šlus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 17:36   #22
Quote:
Echoplex kaže: Pogledaj post
Postoji li tako nešto u zadru i koga mogu kontakirati?
To i mene zanima
idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 10:24   #23
Quote:
black_marina kaže: Pogledaj post
ciao....da li neko zna ako ima u Rijeci ili Zagrebu tečaj glume nakon koje se dobije diploma i zanima me koliko bi to koštalo.... hvala...
Vidio sam da su otvorili pripreme za studij glume neki glumci, i to na Facebooku, grupa "Pripreme za studij glume...pa eto kog zanima...meni se čini zanimljivo
akomesesete is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 15:06   #24
Ne kuzim sta znaci "amaterski glumac"? Po meni to je samo isprika za one ljude koji se bave glumom a nisu i ne zele biti dovoljno dobri. Oni koji se ne zele truditi. Ja vam mogu izlistati puno hrvatskih "velikih" i "akademskih" imena koji su, prema toj definiciji, jako veliki amateri.

Isto tako, smjesno mi je sta u HR na TV uvijek kad govore o nekoj izlozbi slika kazu "akademski slikar". Kaj onaj koji nema akademiju nije slikar? A kao na akademiji su nekaj jako vazno naucili? MIslim da je sustina slikarstva OSOBNOST i biti drugaciji od drugih. A na likovnoj akademiji (mozda sam u krivu) svi uce isto i svi moraju crtat iste stvari i ocjenjuje se rad. Kako se nesto osobno moze ocjenjivati? Ono sto je meni lijepo, ne mora biti nekom drugom. No ako tada dobijem 1 jer se profesoru nije svidjelo, moj iziricaj ce se mijenjati jer zelim dobit 5 (jer ako dobim 1 od nekog akademika, sigurno nitko nece kupit moje slike)... Recimo u USA se NIKADA za slikara ili za glumca ne kaze "akademski" ili se razbacuje titulama. Nema smisla - ljudi pokazu koliko su dobri djelima. Ne titulama.

Ja, recimo, nisam zavrsio (niti upisao) akademiju za glumu a vec 10 godina jedino glumom zaradjujem za zivot (jako dobro) i to na 2 kontinenta. Ali sam, valjda, prema ovim standardima amaterski glumac. Neka sam

Ma sva ta trabunjanja su zapravo da vam svima vama kazem da se ne osjecate inferiorni pred "profesionalnim" glumcima! Mozda ste puno bolji od njih. Samo budite hrabri i zagrizite u kolac i dajte 200% od sebe!!
BGladNYC is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 13:11   #25
Quote:
BGladNYC kaže: Pogledaj post
Ne kuzim sta znaci "amaterski glumac"? Po meni to je samo isprika za one ljude koji se bave glumom a nisu i ne zele biti dovoljno dobri. Oni koji se ne zele truditi. Ja vam mogu izlistati puno hrvatskih "velikih" i "akademskih" imena koji su, prema toj definiciji, jako veliki amateri.

Isto tako, smjesno mi je sta u HR na TV uvijek kad govore o nekoj izlozbi slika kazu "akademski slikar". Kaj onaj koji nema akademiju nije slikar? A kao na akademiji su nekaj jako vazno naucili? MIslim da je sustina slikarstva OSOBNOST i biti drugaciji od drugih. A na likovnoj akademiji (mozda sam u krivu) svi uce isto i svi moraju crtat iste stvari i ocjenjuje se rad. Kako se nesto osobno moze ocjenjivati? Ono sto je meni lijepo, ne mora biti nekom drugom. No ako tada dobijem 1 jer se profesoru nije svidjelo, moj iziricaj ce se mijenjati jer zelim dobit 5 (jer ako dobim 1 od nekog akademika, sigurno nitko nece kupit moje slike)... Recimo u USA se NIKADA za slikara ili za glumca ne kaze "akademski" ili se razbacuje titulama. Nema smisla - ljudi pokazu koliko su dobri djelima. Ne titulama.

Ja, recimo, nisam zavrsio (niti upisao) akademiju za glumu a vec 10 godina jedino glumom zaradjujem za zivot (jako dobro) i to na 2 kontinenta. Ali sam, valjda, prema ovim standardima amaterski glumac. Neka sam

Ma sva ta trabunjanja su zapravo da vam svima vama kazem da se ne osjecate inferiorni pred "profesionalnim" glumcima! Mozda ste puno bolji od njih. Samo budite hrabri i zagrizite u kolac i dajte 200% od sebe!!
Svaka čast na ovome što si napisao! U ovoj zemlji titule su svetinja. Nikad nisam čula za amaterskog nogometaša, amaterskog golfera ili košarkaša. Svi koji se bave dramskom umjetnošću, drugim riječima glumom, su glumci. Netko time zarađuje, nekome je to hobi - nema razlike. Još jednom, BRAVO
__________________
U životu MORAM samo živjeti i umrijeti, sve ostalo TREBAM ČINITI jer mi je to DUŽNOST...
Veleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 16:14   #26
A di spadaju naturščici?
sexy_ciccolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 16:49   #27
Quote:
sexy_ciccolina kaže: Pogledaj post
A di spadaju naturščici?
U ove koji nemaju diplomu Akademije.
A glume.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 22:24   #28
Quote:
sexy_ciccolina kaže: Pogledaj post
A di spadaju naturščici?
Da.. koliko smo puta u hrvatskim novinam citali ili na TVu culi "Maja Majic, naturscek, napravila je ludu izlozbu ili Maja Majic, (diplomirani) naturscek, odusevila je publiku..."

Mislim da su svi dobri glumci NATURSCEKI jer se gluma bas ne da nauciti (ne samo glumci nego generalno one koji vi zovete "umjetnici"). Dokaz tome je jako puno hrvatskih diplomiranih glumaca. Dakle fraza "akademski glumac" nema paralelu u frazi "naturscek". Koliko ja tu frazu shvacam, naturscek je netko tko je prirodno za nesto talentiran. Ali svi znamo da je talent samo 10% uspjeha. Dakle, na tom talentu se mora raditi. Jedino je pitanje da li je glumacka akademija jedino (i uopce dobro) sto moze taj talent usmjeriti. Ja kazem NE, ali sta ja znam

Ali ovo me ponukalo na drugo pitanje koje vidjam u nekim nasim kazalistima. A to je, vecina akademskih glumaca PJEVAJU u mjuziklima i operetama. A bas nisu ucili pjevanje niti su skolovali glas. Ali ne do bog da pjevac odglumi nesto na njihovoj sceni - ipak nije akademski glumac (mozda je akademski pjevac, al to nije dovoljno dobro). Hehehehe


Inace, Veleta, hvala na podrsci i entuzijazmu. Ali se moram i sa tobom malo ne sloziti. hehehehe. Naime, vec sam pisao, mislim da je gluma pre tezak posao (a jest posao jer se radi krvavo na psihi, na prirodnosti, na svemu - ako se dobro radi) da bi mogao biti hobi.

Dakle svim hobistima, otvorite svoja srca onome sto vas vuce i ne bojte se! Dajte otkaz u firmi i budite glumci. Al mi nemojte postat neki "boemi" - to nije gluma!
BGladNYC is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 01:29   #29
Quote:
BGladNYC kaže: Pogledaj post
Ne kuzim sta znaci "amaterski glumac"? Po meni to je samo isprika za one ljude koji se bave glumom a nisu i ne zele biti dovoljno dobri. Oni koji se ne zele truditi. Ja vam mogu izlistati puno hrvatskih "velikih" i "akademskih" imena koji su, prema toj definiciji, jako veliki amateri.

Isto tako, smjesno mi je sta u HR na TV uvijek kad govore o nekoj izlozbi slika kazu "akademski slikar". Kaj onaj koji nema akademiju nije slikar? A kao na akademiji su nekaj jako vazno naucili? MIslim da je sustina slikarstva OSOBNOST i biti drugaciji od drugih. A na likovnoj akademiji (mozda sam u krivu) svi uce isto i svi moraju crtat iste stvari i ocjenjuje se rad. Kako se nesto osobno moze ocjenjivati? Ono sto je meni lijepo, ne mora biti nekom drugom. No ako tada dobijem 1 jer se profesoru nije svidjelo, moj iziricaj ce se mijenjati jer zelim dobit 5 (jer ako dobim 1 od nekog akademika, sigurno nitko nece kupit moje slike)... Recimo u USA se NIKADA za slikara ili za glumca ne kaze "akademski" ili se razbacuje titulama. Nema smisla - ljudi pokazu koliko su dobri djelima. Ne titulama.

Ja, recimo, nisam zavrsio (niti upisao) akademiju za glumu a vec 10 godina jedino glumom zaradjujem za zivot (jako dobro) i to na 2 kontinenta. Ali sam, valjda, prema ovim standardima amaterski glumac. Neka sam

Ma sva ta trabunjanja su zapravo da vam svima vama kazem da se ne osjecate inferiorni pred "profesionalnim" glumcima! Mozda ste puno bolji od njih. Samo budite hrabri i zagrizite u kolac i dajte 200% od sebe!!
zahvaljujem ti na ovom poticajnom postuu potpunosti se slažem s tobom (pogotovo s onim dijelom o slikanju). iako s druge strane shvaćam da akademski glumci, s obzirom na to da su dio života posvetili glumi, kao svojoj profesiji, traže kao neki tretman, ne žele da ih se trpa u koš s 'amaterima' i sl. no uglavnom...i to što kažeš, treba imati hrabrosti, ipak to nije nešto konkretno s čim si možeš osigurati neku egzistenciju po meni, ili možda nisam dovoljno upućena,ali tako mi se čini..vjerujem da se na kraju isplati ako to stvarno voliš...nekima koji se još 'traže' su vrlo korisni ovi poticajni savjeti, možda i urode plodompozdrav
yammal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 02:27   #30
Quote:
Veleta kaže: Pogledaj post
Svaka čast na ovome što si napisao! U ovoj zemlji titule su svetinja. Nikad nisam čula za amaterskog nogometaša, amaterskog golfera ili košarkaša. Svi koji se bave dramskom umjetnošću, drugim riječima glumom, su glumci. Netko time zarađuje, nekome je to hobi - nema razlike. Još jednom, BRAVO
Pa nije baš tako olako, kako ste naveli! Na akademiji se mnogo nauči; tu se talent brusi! možda bi ti kao amter i mogao glumiti u seriji il filmu (glumica Gorana Marin-nije završila akademiju), jer je tamo "ajmo reć lako"! U teatru je potpuno suprotno; trema je ajme meni, nesmiš fulat, ljudi te gledaju... adrenalin radi luđački (zato većina glumaca obožava teatar-kažu da im srce naraste kada trebaju odigrat neku ulogu)
Ipak oni su studirali 4-5 godina pa se nemogu stavljati u isti koš sa "amaterima"!

p.s. dovoljno su dobri što su uopće upali na ADU jer je konkurencija ubitačana, a prima ih 12 (6 mu, 6 že)! Mene iznimno zanima kako je Sanaderova kćer uspjela upisat iz prve??? Hm... baš me zanima... mogao bih o tome sada razmišljati, ionako nemogu zaspat!
__________________
Come As You Are
Malkin 71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 17:17   #31
Ne mogu govoriti iz osobnog iskustva, ali vjerujem da se trema gubi iskustvom i vježbom, a ne pohađanjem Akademije.
__________________
I was so scared. I was like, 'They're going to re-cast me, they're going to re-cast me. I've got to do a good job' and I walk in and Giles from Buffy is there. I was just like 'Oh my God, oh my God.'
~Katie McGrath <3
Lafiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 20:47   #32
Quote:
Lafiel kaže: Pogledaj post
iskustvom
__________________
Come As You Are
Malkin 71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 19:33   #33
Quote:
BGladNYC kaže: Pogledaj post
Ne kuzim sta znaci "amaterski glumac"? Po meni to je samo isprika za one ljude koji se bave glumom a nisu i ne zele biti dovoljno dobri. Oni koji se ne zele truditi. Ja vam mogu izlistati puno hrvatskih "velikih" i "akademskih" imena koji su, prema toj definiciji, jako veliki amateri.

Isto tako, smjesno mi je sta u HR na TV uvijek kad govore o nekoj izlozbi slika kazu "akademski slikar". Kaj onaj koji nema akademiju nije slikar? A kao na akademiji su nekaj jako vazno naucili? MIslim da je sustina slikarstva OSOBNOST i biti drugaciji od drugih. A na likovnoj akademiji (mozda sam u krivu) svi uce isto i svi moraju crtat iste stvari i ocjenjuje se rad. Kako se nesto osobno moze ocjenjivati? Ono sto je meni lijepo, ne mora biti nekom drugom. No ako tada dobijem 1 jer se profesoru nije svidjelo, moj iziricaj ce se mijenjati jer zelim dobit 5 (jer ako dobim 1 od nekog akademika, sigurno nitko nece kupit moje slike)... Recimo u USA se NIKADA za slikara ili za glumca ne kaze "akademski" ili se razbacuje titulama. Nema smisla - ljudi pokazu koliko su dobri djelima. Ne titulama.

Ja, recimo, nisam zavrsio (niti upisao) akademiju za glumu a vec 10 godina jedino glumom zaradjujem za zivot (jako dobro) i to na 2 kontinenta. Ali sam, valjda, prema ovim standardima amaterski glumac. Neka sam

Ma sva ta trabunjanja su zapravo da vam svima vama kazem da se ne osjecate inferiorni pred "profesionalnim" glumcima! Mozda ste puno bolji od njih. Samo budite hrabri i zagrizite u kolac i dajte 200% od sebe!!
Pa ajd ti meni reci, da si se ti mučio i doslovno pišao krv na akademiji 5 godina, bio tamo svaki dan, cijeli dan blablabla... bi li ti bilo svejedno da jednog Marija Valentića nazivaju glumcem isto kao i tebe ?
 
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 21:11   #34
Quote:
darky_butterfly kaže: Pogledaj post
Pa ajd ti meni reci, da si se ti mučio i doslovno pišao krv na akademiji 5 godina, bio tamo svaki dan, cijeli dan blablabla... bi li ti bilo svejedno da jednog Marija Valentića nazivaju glumcem isto kao i tebe ?
__________________
Come As You Are
Malkin 71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 15:35   #35
Quote:
darky_butterfly kaže: Pogledaj post
Pa ajd ti meni reci, da si se ti mučio i doslovno pišao krv na akademiji 5 godina, bio tamo svaki dan, cijeli dan blablabla... bi li ti bilo svejedno da jednog Marija Valentića nazivaju glumcem isto kao i tebe ?
1. NES MI MUCENJA na hrvatskoj akademiji.

2. Nes mi mucenja ni na kojoj svjetskoj akademiji ako je to ono sto zelis raditi u zivotu i sto najvise volis. Onda nikako ne mozes to gledat kao mucenje. A kome je to mucenje - ostavite se tog posla jer tek nakon akademije dolazi ono najteze (u stvarnom svijetu, ne u HR)

3. U "pravom svijetu" (iskljucujem HR), ne uci se 5 godina, uci se SVAKI DAN! I svaki tjedan se ide na satove glume, pjevanja i plesanja da bi ostao u formi jer je i gluma (kao i pjevanje i ples) kao teretana - ne mozes dizat 100 kg bez da ides u teretanu i vjezbas. Tek nakon nekoliko mjeseci vjezbanja svaki dan moci ces dic 100 kg. Dakle, ja se, a i svi bi se trebali, "muciti" svaki dan. A ne nakon akademiji sjediti na guzici i diviti se samom sebi kako si naucio dikciju ili scenski pokret. Majko mila!

4. Uopce mi je svejedno koga nazivaju glumcem. Ja, ako sam dobar, imat cu vise posla od njega i zaradjivat cu vise te ce kritike puno bolje pisati o meni nego o njemu. Ako ne, jbg, zivot nije fair. Ali da me smeta sto ikoga zovu glumcem - niti najmanje! Koga smeta ima svoje issues i samo je dokaz da su svjesni da su pre slabi i pre losi. A meni je jedfan glumac vise jos veci izazov da budem bolji!

BTW imao sam prilike raditi sa Valenticem i u tom mjuziklu je bio ODLICAN ODLICAN G L U M A C!! A to kazem ja koji sam IZNIMNO kritican i koji ga u pocetku nisam mogao provariti na probama.

Zadnje uređivanje BGladNYC : 24.06.2009. at 15:41.
BGladNYC is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 08:49   #36
Quote:
sensitive kaže: Pogledaj post
pozdrav svima!

zanima me jel postoji u Zg neki oblik radionice ili amaterska glumačka skupina u koju bih se mogla uključiti? Ili možda neki drugi prijedlog kako se čisto za vlastiti gušt (bez celebrity ambicija ) baviti glumom?Nemam iskustva i nikad se nisam bavila glumom (imam 25 g.), ali baš imam želju okušati se u nečem novom i naći malo vremena i za sebe i vlastite hobije, a gluma mi je jedna od zanimljivijih stvari..
Pa eto..
Hvala na odgovorima!

Ako hoces probati Method Acting, u ZKMu se svake subote (ja mislim jos uvijek) rade vjezbe (nema veze sa ZKMom, samo koriste prostor). Vode Zvonko Novosel i Vesna Tominac Matacic. Mislim da kosta 20 kn i super je stvar. Svakih nekoliko tjedana imaju "intensive" koji traje cijeli weekend. Tamo ima od pocetnika do profica pa cak i onih koje ne zanima gluma nego zele radit na sebi. Method je korak dalje od ove hrvatske, nestvarne glume. Neki od americkih glumaca koriste method.

Ako te zanimaju ostale metode googlaj: adler technique, meisner technique, strasberg technique, itd.
BGladNYC is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 23:14   #37
Pozzz
Mislim da glumac amater ne postoji.I da je taj naziv samo "izmišljen" da mi ostali glumci nebi bili svrstani među ove diplomirane i da im nebi kvarili ugled i sve ostalo.Za mene je glumac glumac i nema dodataka sa strane......Biti glumac je vrlo zahtjevno i moraš uložiti mnogo truda,volje,pažnje,vremena i ljubavi.Moraš dat maksimum.......Moraš nastojat težit da budeš što uspješniji...ne odustajat........samo ići dalje...A sada dali si ti diplomiran ili ne po meni to nebi trebalo predstavljat neku ulogu........bavim se glumom par godina i to u kazalištu.
Uložio sam jako puno u sebe i jako puno vremena i truda.I mislim da ako ako se baviš glumom da si onda samo glumac bez ikakvih dodataka.Možeš ti biti odličan glumac i bez glumačke škole a možeš bit i loš i s druge strarane ako imaš diplomu isto možeš bit jako loš glumac ali možeš bit i jako dobar.Inaće ja volim glumit i nastojat ću uspjet koliko mogu.........Nadam se da nisam nikog povrijedio ali ako jesam ja se ispriučavam ,i ako sam krivo nešto napiso ispravite me.Ali svatko ima pravo na svoje mišljene.
Kralj Drame is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 09:49   #38
Quote:
Kralj Drame kaže: Pogledaj post
Pozzz
Mislim da glumac amater ne postoji.I da je taj naziv samo "izmišljen" da mi ostali glumci nebi bili svrstani među ove diplomirane i da im nebi kvarili ugled i sve ostalo.Za mene je glumac glumac i nema dodataka sa strane......Biti glumac je vrlo zahtjevno i moraš uložiti mnogo truda,volje,pažnje,vremena i ljubavi.Moraš dat maksimum.......Moraš nastojat težit da budeš što uspješniji...ne odustajat........samo ići dalje...A sada dali si ti diplomiran ili ne po meni to nebi trebalo predstavljat neku ulogu........bavim se glumom par godina i to u kazalištu.
Uložio sam jako puno u sebe i jako puno vremena i truda.I mislim da ako ako se baviš glumom da si onda samo glumac bez ikakvih dodataka.Možeš ti biti odličan glumac i bez glumačke škole a možeš bit i loš i s druge strarane ako imaš diplomu isto možeš bit jako loš glumac ali možeš bit i jako dobar.Inaće ja volim glumit i nastojat ću uspjet koliko mogu.........Nadam se da nisam nikog povrijedio ali ako jesam ja se ispriučavam ,i ako sam krivo nešto napiso ispravite me.Ali svatko ima pravo na svoje mišljene.
potpuno te razumijem, ali kod nas se očito više cijeni titula.... vidiš da su se svi digli na noge kad je Severina počela glumit u kazalištu - govorili su kao da kako to može bit ona nema ni škole, šta ona radi u kazalištu nek se bavi glazbom itd.... mislim zašto žena ne bi probala ???? to je po meni čista ljubomora, strah da neko slučajno ne bi bio bolji od njih......

ja nemam iskustva s glumom, ali bi htjela imat, te zbog toga mislim upisat školu glume (traje 4 mjeseca) u rijeci barem da steknem neki dojam o tome, neke osnove... također čitam knjigu K.S. Stanislavskog : Rad glumca na sebi, zanimljiva knjiga iz koje sam dosta naučila, te bi ju preporučila svakome....

sretno svima u daljnjem radu !!!!
black_marina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 16:42   #39
Quote:
Kralj Drame kaže: Pogledaj post
Pozzz
Mislim da glumac amater ne postoji.I da je taj naziv samo "izmišljen" da mi ostali glumci nebi bili svrstani među ove diplomirane i da im nebi kvarili ugled i sve ostalo.Za mene je glumac glumac i nema dodataka sa strane......Biti glumac je vrlo zahtjevno i moraš uložiti mnogo truda,volje,pažnje,vremena i ljubavi.Moraš dat maksimum.......Moraš nastojat težit da budeš što uspješniji...ne odustajat........samo ići dalje...A sada dali si ti diplomiran ili ne po meni to nebi trebalo predstavljat neku ulogu........bavim se glumom par godina i to u kazalištu.
Uložio sam jako puno u sebe i jako puno vremena i truda.I mislim da ako ako se baviš glumom da si onda samo glumac bez ikakvih dodataka.Možeš ti biti odličan glumac i bez glumačke škole a možeš bit i loš i s druge strarane ako imaš diplomu isto možeš bit jako loš glumac ali možeš bit i jako dobar.Inaće ja volim glumit i nastojat ću uspjet koliko mogu.........Nadam se da nisam nikog povrijedio ali ako jesam ja se ispriučavam ,i ako sam krivo nešto napiso ispravite me.Ali svatko ima pravo na svoje mišljene.

Ne bih se složio s ovim boldanim, al ovo drugo više manje stoji. Naime kad ja nekome kažem, da sam amater glumac, pritom isključivo mislim da nisam plaćen što glumim(nije mi toliko ni bitno)...dakle po meni ima razlike kad neko kaze da je dip. glumac i ama. glu. ...
__________________
U Splitu je vruče!
LoveisGone is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 16:46   #40
Quote:
LoveisGone kaže: Pogledaj post
Ne bih se složio s ovim boldanim, al ovo drugo više manje stoji. Naime kad ja nekome kažem, da sam amater glumac, pritom isključivo mislim da nisam plaćen što glumim(nije mi toliko ni bitno)...dakle po meni ima razlike kad neko kaze da je dip. glumac i ama. glu. ...
ali opet ne znači da je ovaj s diplomom bolji od tebe.....
black_marina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:31.