Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Programiranje

Programiranje Za programere i one koji to žele postati ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2007., 01:20   #61
1. Interface je programrski oblik za nešto što bi na hrvatskom rekao "negdje u kodu postojat će objekti koji izgledaju ovako".Interface sadrži samo potpise metoda. Tj. ime, tipove i broj ulaznih parametara, iznimke koje bacaju i tip povratne vrijednosti, ali nedostaje kod metode (ono što ona radi). Stoga Kada implementiraš interface moraš napisati taj kod.
2. Ostaju tamo. U catch bloku ih obrađuješ..
bariole is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 01:23   #62
Hvala bariole!
Sutra mi je ispit, a ovo su pitanja na koja zadnji put nisam znao odgovor, pa za slučaj da se ponove...
djukarino is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 05:48   #63
Ima li neka temeljita knjiga o pointerima u C-u i njihovoj upotrebi? Sve na koje sam do sad naišao ili loše objasne ili, one naprednije, pretpostavljaju da znaš.
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 12:15   #64
demistificirani c++,tamo je to temeljito objašnjeno...
jebote šta vlada fama oko tih pojintera, nije mi jasno šta tu ima bit tako zajebano... najobičnije adresa koja pokazuje na neku lokaciju i tak
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 16:40   #65
Mislio sam više na C obični.
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 16:11   #66
Knjige za C

Pozdrav svima!

Molio bih sve ljude koji su upoznati s knjigama za programski jezik C da lijepo preporuče knjigu po kojoj bi se mogao "ubrzano" ali kvalitetno savladati ovaj programski jezik. Naime još imam malo vremena za polaganje ispita iz programiranja a mislim da je najbolje rediti po knjizi (ili ne?). Moj profesor preporuča knjige:

T. Čukman, V. Bolt: C/C++ kroz primjere, PROCON, 1994.
R. Vulin: Od sada programiramo u C-u, Školska knjiga, 1995.
T. Tucaković: C programer za 15 dana, Pro-mil, 2003.

Ako je netko upoznat s nekom od ovih knjiga neka da mali opis, također me zanima koliko su knjige koje preporučate user friendly, je li sadrže viježbe i primjere itd. itd.


Hvala unaprijed na pomoči!
Marlboro Man is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 17:43   #67
Imao sam Tucakovićevu knjigu, bila je bolja od onog što mi je profesor dao. S druge strane sve je bolje od onog što mi je profesor dao.

Naravno, još uvijek ne znam C. Tucakovićeva knjiga će te provuć kroz osnove. Stvarno znanje C-a iz bilo kakve ubrzane knjige zaboravi.
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 18:11   #68
a demistificirani c++?

sasma lijepo objasni sve elemente jezika... pročitaš do klasa
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 20:39   #69
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
a demistificirani c++?

sasma lijepo objasni sve elemente jezika... pročitaš do klasa
Prvo, ne znam zasto svi hvale "demistificirani C++". Ja bas mislim da je to jedna u metodoloskom smislu jako losa knjiga: takvu knjigu je najlakse napisati - ona samo iscrpno objasnjava ama bas svaku pojedinost jezika, ali sve to pocetniku vrlo malo vrijedi jer on obicno ne vidi siri kontekst. Demistificirani C++ je knjiga koja nije nikoga naucila programirati, a da on to vec otprije nije znao!
Najgore mi je citati knjige od 1000 ili vise stranica koje pokusavaju zamijeniti sluzbenu specifikaciju jezika. Po meni bi svrha knjiga "o programiranju u jeziku X" trebala biti da pokaze esenciju jezika, njegov "duh", a ne da zamijeni specifikaciju. Kad smo vec kod C++-a, po meni je puno bolja Accelerated C++, ona puno bolje pokazuje duh i smisao C++-a, a da i ne govorimo da ima samo oko 300 stranica!

Drugo, covjek je trazio knjigu za C a ne za C++. Ja mislim da je i dan danas K&R najbolja knjiga za C: mala je i inteligentna. Tjera na razmisljanje. Ima nesto u toj knjizi sto ljude inspirira i tjera da nauce programirati, iako je vrlo tesko ovako rijecima reci sto je to!

math_baby
math_baby is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 20:48   #70
Slažem se s tobom za math kaj se tiče Demistificiranog... meni se isto nije pretjerano nešto svidjela...

A za knjigu oko C-a... hmm... probaj nabaviti skriptu profesora Juraka s PMFa, to je jedno od boljih štiva za nekog u tvojoj poziciji..
__________________
For in the final analysis, our most basic common link, is that we all inhabit this small planet, we all breathe the same air, we all cherish our children's futures, and we are all mortal
explorer-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 22:35   #71
Quote:
explorer-1 kaže: Pogledaj post
A za knjigu oko C-a... hmm... probaj nabaviti skriptu profesora Juraka s PMFa, to je jedno od boljih štiva za nekog u tvojoj poziciji..
Definitivno se slazem..
Evo i linka
http://web.math.hr/~jurak/C.pdf
k4rl0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 23:21   #72
@math draga

malo bolje čitaj! čovjek je rekao citiram:

"po kojoj bi se mogao "ubrzano" ali kvalitetno savladati ovaj programski jezik.!"

dakle oće jezik učit, a ne programiranje u širem smislu

inače dok sam bio na faksu, kad nisam mogao zaspat, samo fino počnem čitat poglavlja o virtualnim funkcijama i odma -->

kupujmo hrvatsko!
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 21:39   #73
Evo par knjiga na temu C/C++. Nisam po njima radio al stoje na fer2 forumu, pa pogledaj...

A Beginners C++

Par knjiga iz C-a
octos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 15:38   #74
Imam 13 godina...i za svoj plan informatike za 7. razred već znam i nije mi više zabavno jer mi je lagano, nastavnica me htjela upisati u 8. razred informatike...
ali sam rekla da ne znam Pascal i Qbasic...a html, php i c++ znam...
e sad. ostala sam sa svojima, ali će mi ona davati posebne zadatke koje trebam i želim naučiti...pa me zanima jel netko ima linkove jednostavnih tutoriala za pascal i Qbasic
icegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 16:21   #75
Što bi učila QBasic?

Zar se to i u školama uči? Uglavnom bi ti bilo ono narodno s konja na magarca
Au197/79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 16:33   #76
igraj se u blatu,ki normalna dica
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 16:36   #77
Ako znaš C++ pascal ćeš lako naučiti, QBasic gledaj kako da ga izbegneš, on oštećuje mozak.

Ko zna C++ ni pakao mu neće teško pasti
Au197/79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 20:18   #78
:lol

šta je QBasic tako težak?? treba za školu, l nema veze...pošto radim po naprednom programu izbacit ću ga
icegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 21:27   #79
Quote:
icegirl kaže: Pogledaj post
Imam 13 godina...a html, php i c++ znam...
Meni ovo zvuci ko neki vic..CCC..
k4rl0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 21:33   #80
zašto?
icegirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:05.