Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2014., 16:43   #641
Totalni sam amater. Htio bi za doma puštati glazbu preko laptopa, znači glumiti DJ-a (za početak za svoju dušu). Što bi trebao nabaviti a da nije skupo? Da li laptop mora imati dobru zvučnu karticu ili može obična integrirana? Hvala na svakom odgovoru!
__________________
Sve je, zapravo, muzika samo ...
snick is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 23:49   #642
Pa za početak si nabavi Virtual DJ Home i registriraj se na djforums.com. (šalim se, ali tamo ima fakat puno dobrih informacija za početnike)
I nemoj glumit DJa nego postani DJ. Ako to hoćeš samo zbog toga da mlatiš pare, imaš cure i budeš cool, nemoj ni početi...
DJ se prvenstveno bavi glazbom.
__________________
ig: @alensdesigns
GMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 00:54   #643
Ipak sam se odlučio za Mixtrack Pro kontroler jer dok ja skupim za gramofone i mikser poludim..
A da ne kažem da i za ovaj kontroler moram još ohoho love rodit...
__________________
ig: @alensdesigns
GMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 14:46   #644
Moj savjet bi ti bio da pričekaš neku lovu i uzmeš si gramofone. Ako si već probao raditi na njima i zaintrigiralo te, krenulo te, definitivno će se isplatiti čekanje. Naravno da oni, mixer i eventualno nekakvi zvučnici dođu sveukupno puno, ali zato kupuj kako stigneš i možeš. Imaš dosta dobrih alternative Techicsima ukoliko si na njih ciljao, a skupi su ti i žuri ti se.
Mislim, kupi si kontroler ako baš odmah hoćeš početi s time, no uzmi u obzir da ćeš onda još duže trebati čekati za gramofone. A radit na kontroleru i na gramofonima je itekako razlika.
Lost Forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 00:45   #645
Razmišljao sam jako puno o gramofonima i kontrolerima.
Mislim da ću još razmišljati dok nemam dovoljno love.
Ove godine tempom kojim idem sigurno neću imat dovoljno za gramofone.
Ako ljeti nađem posao onda je super, ako treba radit ću kao magarac!
Ali ako već idem skupljati za nešto bolje mi je odmah kupit Technicse.
Mislim da one opcije npr Numark, Stanton nisu loše ali bolje skupit još duplo pa ih kupit.
Još nisam radio na gramofonima, nemam niti jedan za preslušavanje, ali sam u vinyl shopu sa elektroničkom glazbom (Pitch u ZG-u, prvi takve vrste u HR BTW) malo slušao ploče. Volim vinyl, i mislim da ću ga se držati. I ako se odlučim za kontroler, ne odustajem od gramofona.
__________________
ig: @alensdesigns
GMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 19:58   #646
Pozdrav svima, nedavno sam poceo sa mixanjem ali nemam opremu (kontroler,slusalice..)
Pa ako netko ima savjet, negdje izmedju 2-3k kuna i da imaju 4 decka

Kakvo misljenje imate za onaj Numark Miquad?

Hvala
Ceky F1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 20:01   #647
I slusalice da budu oko 500kn maksimum
Ceky F1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 02:16   #648
što mislite o kupnji pioneer ddj ergo za početnika?
prije 2-3 godine koristio sam tuđu opermu pa znam samo neke osnove osnova. tada je oprema bila 2 kanalna mikseta
sa povećim brojem efekata i traktor dj kontroler te 2 gramofona uz to. ja bi ipak htio nešto jednostavnije
i lako prenosivo.
student_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 00:49   #649
Postati DJ?

Zadnjih par godina se zanimam za električnu vrstu muzike, odlučio sam da bi mogao početi sa DJ-ingom . Gledo sam puno po netu i našao stvarno
zanimljih tema no sve su stare i po 5-6 godina. Pa ako je netko upoznat s tim ...kako najbolje početi?? Instalirati neki Virtuall Studio il?
Hvala
__________________
Život je težak,vreća cementa isto
Piterson23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 02:03   #650
Mislim da ti je najbolje poceti sa dj akademojom...traje dva mjeseca i koliko sam cuo dosta se nauci... http://www.deejay.hr/akademija/
Nabavis i djj wego i tako pocnes..

Sent from my LG-V500 using Tapatalk
boky29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2014., 15:09   #651
E, ta dj akademija i nije baš nešto, nauče te samo tehnikalijama ali ništa o glazbenoj teoriji i različitim inim stvarima, društvenim aspektima ili tako nešto.
Najbolje si nabavi najnoviju moguću VirtualDJ verziju i neku najjeftiniju zvučnu karticu da možeš imat master out na zvučnike a cue na slušalice.
I naravno, moraš imat pjesme s kojima češ miksat.
Ja btw jedva čekam kad škola završi i kad ču mol biti sam doma i onda ću stvarno DJat svaki dan i vježbat se, čak sam upoznao par drugih DJa...
I registriraj se na djforums.com, odi na beginners sekciju a ja ću ti još neke linkove poslat na PM.
__________________
ig: @alensdesigns
GMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 13:03   #652
Prodajem mixer Pioneer DJM 700k , 4600kn hitno ! Jako očuvan i vrhunski mixer za klubove i DJ-eve koji traže 4 kanalni mikser odličnih opcija i super zvuka.

Upiti po mogućnosti na navedeni mail u oglasu

http://www.njuskalo.hr/glazbena-opre...oglas-12048473
M9115 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 21:50   #653
cdj mk1

prodajem cdj mk1 x2
slike saljem na upit

jednome je otisao svitch za vinyl mode,sto znaci nema skrecanja na njemu ako je upaljen play
drugi radi bez greske.
cijena za oba 3000 kn

ili zamjena za nesto studijsko.

razlog:uzeo nove
josko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 21:24   #654
Ajd dugo nisam tu bio. Malo mi je dosadio kontroler al ajd ok, izdržat ću dok ne počnem neku lovu zarađivat, šta drugo mogu.
Želio bih si onda iduće godine kupit nekakve gramofone, osnovni mikser, pojačalo i nekakve trosistemce nekakve starije Technics ili Philips zvučnike, to mi je dosta. Ali znam da neću imat dosta za Technicse.. Razmišljao sam o nekakvim rabljenim Stantonima T92 ili slično. Ne znam kak se kreću cijene kod nas ali vidim da skoro niš na Njuškalu nema. Šteta što gledam po eBayu jer znam da će me poštarina, PDV i carina doč pol gramofona.
Jel ima kaj vrijedno kupovanja kod nas do 2000kn za par rabljenih gramofona? Znam da nije neka sreća ali htio bih što prije kupit gramofone....
A ne znam kolko ću zaradit i jel ću uopče zaradit kaj. A eto, kad moram razmišljati bez love.
__________________
ig: @alensdesigns
GMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 23:04   #655
DJi ovdje spavaju zimski san ili?
Možda itko zna koje je stanje s poštarinama sa Discogsa kod kupovanja ploča, jel su poštarine kak prodavači kažu ili se još negdje doda ili oduzme? Yeah right, oduzme...
__________________
ig: @alensdesigns
GMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 09:43   #656
Poštarine su kako kažu prodavači, nisam imao problema s tim. Ali eventualni dodatni carinski troškovi su ti druga stvar i ovise o X faktora, ovisno iz koje zemlje dolazi proizvod, koliko košta i u koju kategoriju carinjenja (ili necarinjenja) spada te naravno o trenutno važećem zakonodavstvu u RH. Mislim da se od 1.1.2015. nešto mijenjalo vezano za PDV uvezene robe, ali od tada nisam ništa naručivao tako da te promjene nisam popratio..
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 20:35   #657
Hvala na informaciji, mislim da do 200kn tu i tamo nema niti PDVa a kamoli carinjenja. Al to ću još vidjet.
__________________
ig: @alensdesigns
GMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 17:29   #658
Pozdrav ljudi!!

Može jedan savjet u vezi kupnje kontrolera, ako netko ima kakva iskustva ili spoznaje bio bi zahvalan na pomoci

Uglavnom dvoumim se izmedju kupnje Xponent M-audio i Behringer CMD Studio 4A

Xponent bi me izasao nekih 300 tinjak kuna više...

Guglao sam dosta i ono negdje je navedeno da je Xpo bolji a negdje opet da je zastario da bolje idem na Berhingera plus 3 godine garancija, tako da bi najbolje volio posavjetovati se malo sa vama koji imate vise iskustva.

Tnx ekipa
Ommm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 14:17   #659
Pozdrav ljudi!
Trebam pomo���
Pokušavam složiti DIY crossfader, kupio na ebayu klizni potenciometar, složio ožičenje, sve radi!
Tu nastaju problemi��
Naime potenciometar ne "miješaa" baš dobro dva izvora zvuka, kada je potenciometar na sredini gdje se trebaju čuti oba izvora zvuka, ništa, tišina.
Na oba maximuma sve ok, sviraja ili jedan ili drugi kanal!
HELP!
janbomat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 15:29   #660
Prodajem nove slušalice: http://www.urbanears.com/headphones/...zinken-tomato/
Slike i detalji u inbox
dee_drah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:06.