Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2006., 19:39   #61
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
pa nekoj "drugoj strani"
Pa ja bi trebala staviti na tvoju priču kad nećeš reći o kojem se predmetu radilo, koliko je star, od kojeg je materijala, na koji način se koristio u prošlosti u sakralne svrhe...


Quote:
Nečemu što smo svi osjetili kao veliku količinu energije sa zvučnim efektom šištanja i svjetlom koje se primijenilo...inicijacija ili što no svi smo u svojima životima osjetili promjene.
Ili je li moguće da je to eksplodirao papenov lonac ili je to nešto mistično...što misliš?
Nemam ja šta mislit kad nisi podastrio dovoljno informacija o tom događaju. Može bit nešto mistično a može bit da je pregorila žarulja...


Zbunjuje me izbor riječi koje koristiš: inicijacija, druga strana, posrednik, otvorila su se vrata, prisutni su se prepoznali, odigrao se davno prije dogovoreni sastanak...
Meni to zvuči kao da opisuješ neko kultno sastajanje tajnog društva. Dodala bi čak pogansko kultno sastajanje.

Zanimljivo.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 20:40   #62
Angry

Da, i sigurno je riječ o novopečenim srednjoškolcima. Meni se nimalo ne sviđa odugovlačenje i nećkanje, o.k. mi je to kad gledam krimić, ali ako netko nešto želi reći neka gukne ili neka ni ne započinje temu. Mislim ono, kud se radi o neobjašnjivim pojavama i događajima, tu još oni koji ih doživljavaju šute. Bilo bi ljepše kad bi svi podijelili svoja iskustva o "tim" stvarima, možda bi neke stvari bile jasnije. Ovako... j*be lud zbunjenog
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 21:04   #63
Quote:
diki kaže:
Da, i sigurno je riječ o novopečenim srednjoškolcima. Meni se nimalo ne sviđa odugovlačenje i nećkanje, o.k. mi je to kad gledam krimić, ali ako netko nešto želi reći neka gukne ili neka ni ne započinje temu. Mislim ono, kud se radi o neobjašnjivim pojavama i događajima, tu još oni koji ih doživljavaju šute. Bilo bi ljepše kad bi svi podijelili svoja iskustva o "tim" stvarima, možda bi neke stvari bile jasnije. Ovako... j*be lud zbunjenog
tako je mističnije.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 01:20   #64
Quote:
diki kaže:
Nisam stručna u ovom području, ali ponukana sugestijama nekih članova da se radi o shizofreniji,
Sugrađanko moja draga

Nisam uopće konzerva kada se govori o nečemu neobjašnjivom.

Nisam još pročitao da netko Na rubu ... započne temu ovako :

--dobar dan ja sam pero prepelica, događaju mi se čudne, neobjašnjive stvari , bio sam na pregledu kod psihijatra i neurologa, obavio sam sve potrebne pretrage da se odbaci mogućnost neuro-psihičkog oboljenja ,ustanovili su da sam OK, no i dalje mi se događaju čudne stvari.
Takvo što još nisam pročitao, a volio bih i više bih cijenio nečije mišljenje o neobjašnjivim stvarima.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 11:36   #65
Thumbs down

Normall, uz dužno poštovanje, ti si takva picajzla da bi i takvom našao dlaku u jajetu i sigurna sam da bi iskopao već neki andropsihojebilizički pregled koji nije napravio, zato bolje šuti.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 14:59   #66
Quote:
diki kaže:
Nisam stručna u ovom području, ali ponukana sugestijama nekih članova da se radi o shizofreniji, pogledala sam malo što kaže "Veliki obiteljski savjetnik o zdravlju" po tom pitanju i uglavnom spominju se: opsjene, halucinacije, katatoničnost udova i tome slično.
Kolika je vjerovatnost da su 4 osobe bez obiteljske opterećenost genima shizofrene...a da im se to dogodilo?

To je bilo prije 7 godina, od tada te osobe rade-stvaraju-imaju normalni život ..jesu li one možda shizofrene?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 15:03   #67
Quote:
Endimion17 kaže:
istina, ali temelji su uvijek isti i uvijek vrijede, a često su dovoljni za opovrgavanje gotovo sve mistike.

Naravno, kad ti se nešto dogodi što se protivi zakonima naše stvarnosti, onda mijenjaš svoj stav prema istome. Stvarnost postaje samo uobičajen okvir ponašanja i djelovanja, zamisli i ideja koji u sebi krije i neke nama nepoznate kategorije, koje neki mogu i moraju doživjeti.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 15:06   #68
Quote:
diki kaže:
Ovako... j*be lud zbunjenog

Naravno, kako da ti objasne okus parfe torte koju nikad nisi probala.

Teško, da će riječi biti dovoljne.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 15:18   #69
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Naravno, kako da ti objasne okus parfe torte koju nikad nisi probala.

Teško, da će riječi biti dovoljne.
Riskiraj, Dagi, ništa te ne košta ako pokušaš riječima od a-ž prepričati događaj. Onaj tko je u stanju razumjeti, razumjet će, onaj tko nije, neće. Nema tu puno filozofiranja. Ne možeš ti unaprijed znati tko će što shvatiti, pa da ti to bude opravdanje što ćeš iznijeti samo fragmente onoga što si doživio. Riskiraj, napiši, a nama prepusti da procjenimo i pokušamo shvatiti. Ili nisi ništa ni doživio?! Čekam
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 17:53   #70
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Naravno, kad ti se nešto dogodi što se protivi zakonima naše stvarnosti, onda mijenjaš svoj stav prema istome. Stvarnost postaje samo uobičajen okvir ponašanja i djelovanja, zamisli i ideja koji u sebi krije i neke nama nepoznate kategorije, koje neki mogu i moraju doživjeti.
takve stvari se ne događaju. daj jednu, ako znaš za nju.
negdje sam već napisao, da se sve što se događa, može objasniti, inače se ne bi događalo. na nama je samo zadatak potruditi se i shvatiti nešto, a ne bježati u paranormalu, kao što su naši preci bježali (kao i religije, da!), govoreći da je vatra element, živo biće itd.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 04:24   #71
Quote:
Endimion17 kaže:
ljudski um je užasno snažna stvar. on nam zapravo stvara stvarnost. znaš da stimulirajući određene dijelove mozga možeš mijenjati percepciju stvarnosti?
zato ne vidim nikakve mistike u ovim stvarima.
on nam zapravo blokira citavu stvarnost..a stvara samo mutnu sliku djelica nje same
naravno..kao i kod posebne vrste epilepsije u kojem kad se dogodi napadaj se stimulira prednji rezanj mozga vecina ljudi govori o dozivljajuima ap-a i razgovora s bogom.jeli to dar ili halucinacija
cosmonaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 12:26   #72
Quote:
diki kaže:
Riskiraj, Dagi, ništa te ne košta ako pokušaš riječima od a-ž prepričati događaj. Onaj tko je u stanju razumjeti, razumjet će, onaj tko nije, neće. Nema tu puno filozofiranja. Ne možeš ti unaprijed znati tko će što shvatiti, pa da ti to bude opravdanje što ćeš iznijeti samo fragmente onoga što si doživio. Riskiraj, napiši, a nama prepusti da procjenimo i pokušamo shvatiti. Ili nisi ništa ni doživio?! Čekam

Radi se o tome da "što se prima, prima se na primateljev način".

Kako to uopće objasniti???
Uostalom, davno sam opisala tu epizodu negdje na Duhovnosti.
Bilo je tu puno filozofiranja i sprdanja, a punina iskustva događanja ostala je nakon svega poznata samo meni.
Zgodno je vidjeti kako te ljudi pokušavaju uvjeriti da ti se sve to zapravo i nije dogodilo, ili da se dogodilo pod uvjetima koji su normalni. Naravno uz veliku količinu sprdavanja i nevjerice. Teško je prihvatiti nešto nepoznato ako nisi to sam prošao. A kad prođeš nastojiš se sam zaštiti šutnjom da ne bi postao predmetom ismijavanja.

Zato okus torte koju nikad nisi jela ne može biti opisan okusom kremšnite.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 12:29   #73
Quote:
Endimion17 kaže:
takve stvari se ne događaju. daj jednu, ako znaš za nju.
negdje sam već napisao, da se sve što se događa, može objasniti, inače se ne bi događalo. na nama je samo zadatak potruditi se i shvatiti nešto, a ne bježati u paranormalu, kao što su naši preci bježali (kao i religije, da!), govoreći da je vatra element, živo biće itd.

Može se objasniti, naravno da se može ali treba ZNATI zakone i principe pod kojima nešto djeluje, a kad to ne znaš onda to postaje neobašnjivo, sve dok se ne otkrije.
Neke stvari se događaju iza vela znanja.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 14:38   #74
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Radi se o tome da "što se prima, prima se na primateljev način".

Kako to uopće objasniti???
Uostalom, davno sam opisala tu epizodu negdje na Duhovnosti.
Bilo je tu puno filozofiranja i sprdanja, a punina iskustva događanja ostala je nakon svega poznata samo meni.
Zgodno je vidjeti kako te ljudi pokušavaju uvjeriti da ti se sve to zapravo i nije dogodilo, ili da se dogodilo pod uvjetima koji su normalni. Naravno uz veliku količinu sprdavanja i nevjerice. Teško je prihvatiti nešto nepoznato ako nisi to sam prošao. A kad prođeš nastojiš se sam zaštiti šutnjom da ne bi postao predmetom ismijavanja.

Zato okus torte koju nikad nisi jela ne može biti opisan okusom kremšnite.

O.k., to je tvoj izbor. I ja sam doživljavala čudne stvari, a i ismijavanja i sprdanja. Ali budući da svakim danom imam sve manje predrasuda, kad opišem svoje iskustvo ili napišem svoje viđenje nečega što se dogodilo, cijenim apsolutno svaki odgovor i svaku reakciju koju dobijem. Dakle, ništa manje ne cijenim Normalla koji će reći da sam shizofreničarka od ijon koja će mi zahvaliti što sam podjelila iskustvo s drugima. Svaki odgovor koji dobijem, bilo Ijonin koji je bliži mom viđenju svijeta, bilo Normallov koji je posprdljiv ili Endimionov koji je, ajd recimo, znanstven (bez uvrede Endi), meni je od velike važnosti jer ponekad se u razmišljanjima usredotočim samo na jednu stvarnost, a njih, naravno, ima više, ali kad sam usredotočena samo na jednu mogućnost objašnjenja, a sve druge ignoriram i smatram uvredama, onda gubim cjelovitu sliku događaja i mogućih objašnjenja. Ako želim donijeti zaključak glede svojih doživljaja, onda su mi različita mišljenja o jedno te istoj stvari itekako vrijedna. Nije mi u cilju nikoga ismijati i svjesna sam da kada napišem, primjerice, da me napao entitet, da će biti svakakvih reakcija, ali to je i ljepota različitih mišljenja, naročito kada ti cilj nije nikoga ni u što uvjeravati, nego, jednostavno, vidjeti kako ljudi razmišljaju. Dakle, tebi od volje hoćeš li nešto podijeliti s drugima ili ne Pozdrav
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 15:49   #75
@diki

Dijagnoze se ne daju niti primaju preko foruma.

To je za mene šarlatansko nadriliječništvo isto kao i "liječenje na daljinu" i slično.

Ovaj odjeljak foruma promatram kroz prizmu zabave, jer ovdje sam se načitao toliko meni šaljivih stvari, toliko bajki, da bi i H.C. Andersen imao materijala za slijedeći milenij da je živ.

Imam puno pravo izraziti svoje mišljenje o nekakvom "fenomenu" i nasmijati se, što nekome može izgledati posprdno (inače, prava staroslavonska riječ) .
Ponavljam--- nitko od osoba koje su nešto neobično doživjele ne otvara Topic na Psihologiji, zašto ????
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 17:50   #76
Quote:
normall kaže:
@diki

Dijagnoze se ne daju niti primaju preko foruma.

To je za mene šarlatansko nadriliječništvo isto kao i "liječenje na daljinu" i slično.

Ovaj odjeljak foruma promatram kroz prizmu zabave, jer ovdje sam se načitao toliko meni šaljivih stvari, toliko bajki, da bi i H.C. Andersen imao materijala za slijedeći milenij da je živ.

Imam puno pravo izraziti svoje mišljenje o nekakvom "fenomenu" i nasmijati se, što nekome može izgledati posprdno (inače, prava staroslavonska riječ) .
Ponavljam--- nitko od osoba koje su nešto neobično doživjele ne otvara Topic na Psihologiji, zašto ????
Normall, tako je, znam da se dijagnoze ne daju preko foruma, i ja sam protiv nadriliječništva, ali što se tiče liječenja na daljinu, tu ipak ne bih rekla da je riječ o nadriliječništvu, mislim da može pomoći (ali to ovisi o puno stvari) isto kao i liječenje reikijem (iz osobnog iskustva znam da nekima pomaže jer besplatno dajem tretmane onima koji to žele, ali i tu postoji kvaka 22 jer energija se oblikuje prema onome što želimo....).
I što se zabave tiče, i tu se s tobom slažem (mora da će pasti snijeg kad se toliko slažemo) jer ja svaki, a ne samo ovaj odjeljak, promatram kroz prizmu zabave, kao uostalom, i cijeli život
Naravno da imaš pravo izraziti svoje mišljenje, nitko ti ni ne uskraćuje to pravo
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 03:49   #77
Astralne projekcije

Kakva su vam saznanja u tom fenomenu i jeste li sto takvog probali?
Crabtree is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 19:43   #78
ja imao takvo iskustvo....


https://www.forum.hr/showthread.php?t...+iskustva+koja
Zaphod Beeblebrox is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 03:34   #79
Quote:
Zaphod Beeblebrox kaže:
ja sam imao takvo iskustvo, kad sam se napio u kuci vidio sam sebe kako sidim i pusim na svome vlastitome grobu, onda sam se dva sata kasnije probudio na groblju sa bocom viskia, nista cudno reklo bi se da to groblje nije udaljeno 15 km od kuce, kako sam bio sam u kuci nije me mogao nitko od ukucana ili frendova tamo odbaciti, sijecam se da sam sebe gledao ko na nekom tv-u, prije toga sam usao u neku svijetlost,i nista vise naznam. kad sam se probudio imao sam 2 tocke na celu koje su nestale sljedecega jutra. Kad sam razmotrio siyuaciju i pitao ljude poznanike nitko me nije odbacio do groblja a ni dan danas neznam kako sam se tamonasao, pjese nisam mogao doci nikako 15 km za 2 sata i to pijan, a svjetlost me mozda tamo ostavila
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 14:25   #80
Quote:
Piramida_Sunca kaže:
ja sam imao takvo iskustvo, kad sam se napio u kuci vidio sam sebe kako sidim i pusim na svome vlastitome grobu, onda sam se dva sata kasnije probudio na groblju sa bocom viskia, nista cudno reklo bi se da to groblje nije udaljeno 15 km od kuce, kako sam bio sam u kuci nije me mogao nitko od ukucana ili frendova tamo odbaciti, sijecam se da sam sebe gledao ko na nekom tv-u, prije toga sam usao u neku svijetlost,i nista vise naznam. kad sam se probudio imao sam 2 tocke na celu koje su nestale sljedecega jutra. Kad sam razmotrio siyuaciju i pitao ljude poznanike nitko me nije odbacio do groblja a ni dan danas neznam kako sam se tamonasao, pjese nisam mogao doci nikako 15 km za 2 sata i to pijan, a svjetlost me mozda tamo ostavila
ja mislim da su tebe oteli mali sivi sa velikim nakošenim očima,tili su praviti experimente na tebi a onda su vidili da si pun alkohola i da si neupotrebljiv pa su te ostavili na groblju da tvojima smanje troškove prijevoza.
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:30.