Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2008., 13:28   #41
Quote:
eneron kaže: Pogledaj post
eto zanima me jel nebo ima kakvih komentara na ovaj dogadjaj i ako da.. kakve su prognoze?
T-kvadrat na aktualnu opoziciju saturna i urana koja donosi politicke nestabilnosti. brzi planeti u strijelcu s mjesecom u ribama, venera i jupiter u trigonu sa saturnom. meni se to sve cini dosta mirno i stabilno. nedavno je mladi mjesec s tim planetama u strijelcu donio kapetanu laptalu pravdu i slobodu. vjerojatno ce se i sutra dogodit nesto lijepo. samo nije mi jasno sto se tim prosvjedom tocno zeli postici? svrgnuti sanadera da bi se dobilo milanovica, pa sta nije on jos ludji nece se nis promijeniti, samo se mijenjaju gospodari trenutnih politicara na vlasti a za nas je bitno kolko se ti na vlasti uopce kuze u ekonomiju i koliko su glupi i destruktivni. a sdp-ovci su se uvik manje kuzili u ekonomiju, dok je milanovic svakako destruktivnija osoba od sanadera, ludjak koji nikad nije htio priznati izborni poraz. sta je on uopce po horoskopu, skorpion sudeci po tvrdoglavosti i oziljcima na licu
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 13:55   #42
pa ne znam što se čudite. Jesam ja ranije pisao, listajte malo.

Svaki prijelaz Plutona u Jarca donese veliku katastrofu. Ovo mu je 3 put da je prešao.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 14:32   #43
u vezi prosvjeda sutra, pa sad vidim i egzaktnu inkonjukciju saturna i neptuna, opet nesto politicko, neko politicko zamagljenje, kradja, neprikazivanje situacije onakvom kakva je da bi se zastitio polozaj ne znam ja to dobro objasniti. al astroloski prosvjed djeluje znacajno zbog tog T-kvadrata, mada benigno i pozitivno
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 14:54   #44
ja se ne sjećam da se išta postilog sa nekim prosvjedom u Hrvatskoj.

baš ništa.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 15:28   #45
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
ja se ne sjećam da se išta postilog sa nekim prosvjedom u Hrvatskoj.

baš ništa.
postiglo se s prosvjedom za 101-icu npr. cini mi se da su ti prosvjedi imali vecu tezinu prije 2000. posli ih je bilo al ih niko nije ferma. mozda ovo bude turning point jer je politicka svijest u hrvata zatupljivana shopping centrima od 2000. na ovamo pa je mozda ovo sutra tek neki dobar pocetak
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 22:12   #46
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
.... a sdp-ovci su se uvik manje kuzili u ekonomiju, dok je milanovic svakako destruktivnija osoba od sanadera, ludjak koji nikad nije htio priznati izborni poraz. sta je on uopce po horoskopu, skorpion sudeci po tvrdoglavosti i oziljcima na licu
a jes me dobro nasmija sa scarfaceom ,ako Lj. Jurčić zna manje o ekonomiji od ovih na vlasti baci me u more,
sad sam provjerio Mjesec ulazi u opoziciju sa Saturnom u djevici, ali tek sutra iza 22.00 sata. Prosvjedi su zakazani za 18.00, pa mi se čini da bi opet moglo biti privođenja/hapšenja (ograničavanje) nakon prosvjeda. Još će biti i u egzaktom kvadratu sa marsonjom, ne čini se dobro.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 22:25   #47
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
a jes me dobro nasmija sa scarfaceom ,ako Lj. Jurčić zna manje o ekonomiji od ovih na vlasti baci me u more,
oh on je posebno lud sjecam se kako je bio komunisticki uporan da se uvede zakon o oporezivanju dobiti stecene na burzi koja je veca od 50 000 kn. opcenito sdp-ovci samo znaju smisljat nove poreze, ukidat povlastice npr. rodiljama a sebi ne, te rasprodavat sve sto treba i ne treba. i uvozit i snizavat radnicka prava ili zatvarat oci pred krsenjem istih jer se tako potice poduzetnistvo i ko zna sto sve ne, oni su naprosto ingeniozni... radje ja trpim lopove i mafijase nego te ludjake posto i oni imaju svoje lopove ili bar moraju koalirat s njima
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 11:43   #48
da imaš pravo, za 101-icu je jedino nešto što je uspjelo.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 19:24   #49
Sta je navelo ovoga ovna da vlastitu kcerku 24 godine drzi
zatocenu u podrumu, da je permanentno zlostavlja kao i
ostale zrtve, vlastitu djecu i tzv. unuke.

http://img7.imageshack.us/img7/1301/radixfritzl.jpg

Steta sto se ne moze naci tacno vrijeme i mjesto rodjenja
a bas bih volio procitati sta kazu iskusni astrolozi o ovome
"slucaju stoljeca" u Austriji.
Ovako, na prvi pogled, nisam u stanju da razaznam neke
gravidne probleme u samom karakteru.
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 21:19   #50
Quote:
S T E L I U M kaže: Pogledaj post
Sta je navelo ovoga ovna da vlastitu kcerku 24 godine drzi
zatocenu u podrumu, da je permanentno zlostavlja kao i
ostale zrtve, vlastitu djecu i tzv. unuke.

http://img7.imageshack.us/img7/1301/radixfritzl.jpg

Steta sto se ne moze naci tacno vrijeme i mjesto rodjenja
a bas bih volio procitati sta kazu iskusni astrolozi o ovome
"slucaju stoljeca" u Austriji.
Ovako, na prvi pogled, nisam u stanju da razaznam neke
gravidne probleme u samom karakteru.
Problematičan karakter čine So, Mo, Asc i njihovi vladari u znacima pada ili izgona, uz aflikcije tih planeta.
Kod Fritzela So je egzaltirano u Ovnu, ali aflicirano opozicijom od strane vlastitog vladara Marsa, koji je uz to retrogradan i u izgonu u VAgi. Sunce prima i kvadrat od strane Plutona. Ovo su teške aflikcije na samu ličnost. Što se tiče Mjeseca, s obzirom da nema podataka o satu rođenja, Mo može biti na samom kraju Blizanca ili početku Raka, tako da je analiza njegovog Mo uzaludna. Nemamo ni Asc, pa je teško govoriti o njegovoj ličnosti s astrološke strane gledišta.
Stanje njegovog Sunca je teško, ali ne i dovoljan pokazatelj da bi ga se okarakteriziralo monstruoznim. S druge strane, natalna karta je dominantno kardinalna, izvršna, ovo je osoba od akcije, koja nameće volju drugima za ostvarenje svojih ciljeva. Mislim da je kod njega ključan Asc i položaj kuća.
Što se tiče odnosa prema ženama, Ve u Biku, sklona užicima uz iskvaren moral radi 180 Jupiter.
Asc bi lako demistificirao ovu ličnost...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 22:34   #51
što tražite u njegovoj astro slici ? mogao je imati ne znam kakvu astrološku sliku, pa biti anđeo.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 14:57   #52
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
što tražite u njegovoj astro slici ? mogao je imati ne znam kakvu astrološku sliku, pa biti anđeo.
Cuj sta trazimo?!
Sta ti, ja ili neko 10ti trazimo na astro-forumu?
Sta trazi astrologija uopste?

Ne znam za ostale ali mene zanima ono malo logosa
koji se krije iza svega, zasto bas on a ne neko drugi rodjen
nekog drugog dana.
Religija, psihologija, psihijatrija i sta znam sta vec ne daju
isuvise izlizane odgovore na ovaj ne bas svakodnevni slucaj te
stoga pokusavam doci do neke spoznaje kroz logiku zvijezda.
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 16:01   #53
Quote:
S T E L I U M kaže: Pogledaj post
Cuj sta trazimo?!
Sta ti, ja ili neko 10ti trazimo na astro-forumu?
Sta trazi astrologija uopste?

Ne znam za ostale ali mene zanima ono malo logosa
koji se krije iza svega, zasto bas on a ne neko drugi rodjen
nekog drugog dana.
Religija, psihologija, psihijatrija i sta znam sta vec ne daju
isuvise izlizane odgovore na ovaj ne bas svakodnevni slucaj te
stoga pokusavam doci do neke spoznaje kroz logiku zvijezda.

I zašto baš on, a ne netko drugi rođen istog dana, samo u različito vrijeme. Što se tiče psihologije i psihijatrije, mislim da one idu ruku pod ruku s astrologijom kad su ovakve stvari u pitanju, i mislim da astrologija tu bez njih ne može, ako i može, psiholozi su tu već formirali teorije koje se samo trebaju pretočiti u astrosimboliku.
Jel šta znači jedan Mars u Vagi u izgonu, retrogradan, 180 Sunce u muškoj karti. Jedna pogrešno usmjerena energija (rMa) u odnosu prema ženama (Li), to je čovjek (So) koji snagu crpi (180Ma) hraneći svoj ego (Ar). Vjerujem da psiholozi imaju jasnu definiciju ovakvog karaktera.
I znači li to da svatko s ovakvim So i stanjem vladara So ima potencijal napraviti ovo što je napravio Fritzl, ne znači. Jer to je samo jedan dio njegove ličnosti.
Merkur, planeta intelekta, odnosi se na razmišljanja i utiče na donošenje odluka. Loše postavljen Me govori o lošim odlukama. Kod Fritzela Me je u Ovnu, nije loše položen, čak dobro aspektiran. To su misli (Me) usmjerene na njega samog i njegovu ličnost (Ar) - on je sam sebi najvažniji. To opet ne govori ništa o njemu kao monstrumu. Međutim, kad pogledamo malo dublje, šta se dešava s tim Me, u šta se usmjeravaju njegove misli, zbog čega on donosi odluke kakve je donio, kad promotrimo vladara Merkura, to je opet onaj isti retro Mars u izgonu u Vagi180So. I tu se priča zaokružuje. Psiholozi bi to nazvali narcisoidnošću. A ovo je samo mali dio njegove karte. Ostatak karte to može potvrdit ili opovrgnut. Jer ta ista energija kod Fritzela loše je usmjerena i zbog položaja Ma u kući...koje nažalost nemamo.
kad gledaš nečiju kartu, važno je da znaš šta tražiš. Ako te više zanima o ovakvim ličnostima u astrološkom pogledu, možeš pročitati ovdje, Lice zla.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 01:47   #54
Kod ovakvih "rasprava" je kao što kaže Saradonija nužno znati točne podatke, kao što je to uostalom nužno za bilo koju ozbiljniju analizu i uvid u osobnost. No forum služi raspravi i razmjeni razmišljanja...pa ću probati staviti neku vrstu tijeka vlastitog razmišljanja, "planetarnog scana":


• Prve asocijacije na cijelu ovu sliku imam: podrum, sakriveno, seksualno izopačeno, "mračno i veliko zlo". Astrološkim rječnikom: Pluton/scorpio energija. Fritzov Pluton se nalazi u znaku raka što je znak vezan uz obitelj, posebno njene žemske članove.


• Nadalje, u ovom groznom "činu" (ne znam kako bi to drugačije nazvala) upada u oči ta količina animalne energije, mogu čak reći kao neki spoj životinjske energije, i svih onih primitivnih seksualnih poriva i nagona. Animalne seksualne nagone simbolizira Mars koji ako je loše položen pokazuje destruktivne nagone. Fritz ima jako Sunce u ovnu ("Marsovsko Sunce") a ono je u opoziciji s slabim Marsom u izgonu (tiranija, jak agresivan nagon naspram seksualne "nemoći"). Dakle, dominira konfiguracija: Sunce, Mars i Pluton u T-kvadratu s žarišnim Plutonom.


• Samo "silovanje" opisuje napeti aspekt između planeta vezanih uz seksualnu energiju: Mars (sila) – Pluton (zlo). On ima kvadrat na relaciji vaga - rak (znaci vezani uz "sve žensko").


• Treća asocijacija jest ta neka vrsta jako bolesne i poremećene psihe. Psiha je u astrologiji simbolizirana 12. poljem/Neptunom (mislim da je Fritzovo 12. polje jako naglašeno, no kao što rekosmo nema sata rođenja). Dakle, Fritzov Neptun (psiha) je u izgonu i radi opoziciju na Saturna (tamnica, prisila) koji se upravo nalazi u Neptunovu znaku. Saturn u ribi je vrlo depresivan, a napeto aspektiran Neptunom i "ozbiljno psihički bolestan".


• Četvrta asocijacija je sva količina razvratnosti u tom "činu"...što Saradonija kaže - iskvaren moral (egzaktna opozicija Venera – Jupiter).


• Peta stvar je vremenska dužina, tj. koliko je sve to trajalo a da se nije ništa saznalo ili poduzelo. Mislim da je za to ključan položaj Plutona i Saturna u poljima.




Nadalje, gledajući same planete ovako stoji scan... Upada u oči ova "podjeljenost, tj. cijeli niz "jakih planeta" naspram ovih "slabih". U jake spadaju:

• Sunce u ovnu (egzaltacija, vatreni tripl.)
• Mjesec možda? (sjedište)
• Venera (sjedište)
• Pluton (vodeni tripl.)


U slabe:

• Mars (izgon) - tamo gdje je Mars tu se ulaže energija i djeluje, loš položaj daje destruktivne porive (ispoljavanje seksualne inhibicije).

• Neptun (izgon) -tamo gdje je Neptun, tamo se traži ideal, ako je loše položen zavarava sebe i druge.

• Uran (izgon) - tamo gdje je Uran tamo se radi nešto nečekivno, loš položaj čak i nasilničko i šokantno djelovanje.


Planete koje nisu u ova dva pola su: Merkur (um), Saturn (odgovornost) i Jupiter (moral). Općenito Saturn i Jupiter su ogledalo nečija moralna sustava i sustava vrijednosti u životu, jednom riječju opisuju životnu svrhu (pa je vidim kao na neki način "izdvojenu" izvan ove jake polarnosti).



Natalna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 02:06   #55
Evo još jedne ružne aktualnosti. Tiče se glumice Natashe Richardson koja je u ponedjeljak pala na skijanju što je završilo kobno. Kažu vijesti da sam pad nije bio opasan jer je sama došla do sobe da bi tek naknadno dobila glavobolje i upala u komu iz koje se nije probudila. U srijedu 18. 03. je i umrla.

Natasha ima vrlo napeto aspektiranu kartu. Napeti aspekti Mars/Saturn ubrajaju u one koji su najkobniji što se tiče padova i udaraca u glavu. A Natashin primjer velikog fiksnog križa upravo simbolički čine četiri tijela, po dva u opoziciji:

Sunce (život) - Neptun (duboka koma)
Mars (glava, opasnost) - Saturn (kobna pogreška)

Fiksni križ koji čine ova četiri tijela nije jedina napeta konfiguracija u njenoj karti. Merkur (mozak) je u žarištu T-kvadrata s Uranom ("kap") i Saturnom (pogreška) = nesretan slučaj. Kraj života (IC) je u Saturnovu znaku, a vladar Saturn se nalazi na 22º stupnju.

Imala sam primjer u svojoj okolini gdje su iste planetarne energije bile uključene, liječnici su rekli da se neki stariji ugrušak (Saturn) pokrenuo (Merkur-Uran) usljed kobne posljedice (Saturn) udarca u glavu (Mars) pa je osoba upala u komu (Neptun).



U vrijeme nesreće Mars je radio egzaktan kvadrat na Natashin natalni Merkur i opoziciju na Uran te je na taj način Mars "pokrenuo" napeti aspekt iz natalne karte. Tranzitni Saturn iz djevice je radio egzaktan trigon na IC.


Natasha Richardson - natalna karta & tranziti
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 09:54   #56
Lijepo si ovo objasnila za Josefa Fritzla, međutim, da li bi to napisala da si znala da se radi o njemu?
Uzmi ovaj primer Ted Bundy-serijski ubojica i Borgudd Slim švedski vozač F1, prvi je rođen na samom kraju dana 24.11.1946., drugi je rođen 25.11.1946. Bez asc i postavka kuća, natalne gotovo identične.
E to mene zanima u ovakvim analizama, gledat u nečiju natalnu i prepoznat razliku između sportaša i serijskog ubojice...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 11:10   #57
Nisam se uključivao u rasprave jer sam malo čitao.

No, ipak zauzimam stav da su stvari nasilne smrti već nebeski kodirane u horoskopu i ta tu slobodna volja nema puno prostora.

Ako je ova karta od Natashe Richardson točna nema se tu puno što za reći.

AC joj počinje na samom početku spaljenog puta, na zvijezdi Algorab, koja donosi često stradanja ili se pak radi o osobi opasnih namjera. ORbis 1. Vladar ac-a odlazi u katastrofu - u svoj izgon u Ovna. Dupla malefičnost.

Sunce je u 8 polju što nije nimalo dobro, u Biku bi ono pojačalo veliku energiju i strast sa zadovoljstvima svake vrste. Sunce je takođe u kvadratu sa vladarem 4 polja - kraj života, i to je opasni aplikacijski kvadrat. Saturn je u ovoj varijanti jači jer je u svom sjedištu u Vodenjaku.

Međutim, njena karta nije takva da se ovako nešto nije moglo preživjeti. Mjesec je u Strijelcu 60 Saturn. Ova komatozna Venera (ne samo zbog ovna) ipak ima trigon sa dispozitorom u Lavu.

Ova karta doslovno oslikava osobu koja sama sebe vodi u smrt svojim akcijama. Sama kriva za svoj kraj. Inače vaga na algorabu u podznaku a venera u ovnu na ac vrlo često donosi nasilan kraj neovisno o ostalim elementima.

nju je na kraju likvidiralo sunce 90 saturn. vladar 4 polja u kvadratu sa simbolom života. saturn u vodenjaku je valjda ta snnježna planina.
cardinal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 13:56   #58
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Lijepo si ovo objasnila za Josefa Fritzla, međutim, da li bi to napisala da si znala da se radi o njemu?
.....jasno je naravski što misliš, zato sam i napisala da ću staviti osobni planetarni scan. A da je tako astrologija bi učas bila nauka jer bi se mogla statistički prezentirati.


Mislim da ljudi često zaboravljaju da natalna karta opisuje čovjekovu unutarnju prirodu, a ne vanjsku, a da se čovjekov život odvija po principu uzajamne privlačnosti ili ti ga "Ono što je unutra, okružuje nas". Tako da se ovo pitanje ni malo ne razlikuje od onih pitanja s topica što astrologija ili astrolog može? Čovjek ne može promjeniti svoje sjeme, on je biljka takva kakva jest svojim rođenjem i uvijek će u život privlačiti obrasce obzirom na svoju osnovnu prirodu tj. natalnu kartu. Jedini način da "promjeni" jezičac na toj vagi jest da "radi na sebi", jer jedino upoznavanjem sebe (spoznavanjem) on može mijenjati i vanjske uvjete u kojima će njegova biljčica "rasti".
Quote:
Uzmi ovaj primer Ted Bundy-serijski ubojica i Borgudd Slim švedski vozač F1, prvi je rođen na samom kraju dana 24.11.1946., drugi je rođen 25.11.1946. Bez asc i postavka kuća, natalne gotovo identične.
Prvo mislim da nije moguće nešto tako ekstremno kao što je "zlo" proučavati bez točnih karata. Jedan od razloga upravo je ono što gore napisah, tj. "vanjski uvjeti u kojima biljčica-čovjek" raste jer su upravo oni opisani poljima u natalnoj karti.

Drugo...jednom sam već pisala o tome na temi astrologa kod M. Millard u kojem je ta doktorica i astrologinja napisala jednu vrlo važnu stvar kroz perspektivu svoje doktorske profesije:

"Vrlo je teško napraviti razliku između horoskopa žrtve nasilja i osobe koja je nasilje počinila. Slično je i s bolestima. Liječnik koji specijalizira određene bolesti, lako može postati žrtva tih bolesti i to je nešto što se podrazumjevalo u liječničkoj profesiji. Onkolozi su skloni umiranju od raka, a psihijatri često sebi oduzimaju život. Moj šef bolnice, urolog, imao je običaj da se prije spavanja pomoli: "Gospode, kada me budeš uzeo, molim te nemoj da to bude zbog mjehura." "
Quote:
E to mene zanima u ovakvim analizama, gledat u nečiju natalnu i prepoznat razliku između sportaša i serijskog ubojice...
Ee....kada to uspiješ, onda će i astrologija biti nauka.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 23:46   #59
Quote:
Fish 1968;19538825[I kaže:
"Vrlo je teško napraviti razliku između horoskopa žrtve nasilja i osobe koja je nasilje počinila. "[/I]

Ee....kada to uspiješ, onda će i astrologija biti nauka.
Vrlo je teško, al nije nemoguće. Samo se treba sate i sate provesti u statistici, odnosno mjesece. U svakom slučaju, ne može se bez sata rođenja, odnosno Asc.
Bavla sam se nešto nasilnicima, još malo pa prelazim na žrtve. Simbolika je slična, ali razlike postoje.
Gledala sam nekoliko natalnih karata kod atentata, oni koji su izvršili atentat imali su naglašene kardinalne -izvršne znakove, dok žrtve nisu...a aspekti su bili slični...
Što se tiče astrologije kao nauke, ona to za mene jest. Bila priznata kao takva ili ne, uopće me ne pogađa. Meni je važno da sve to skupa funkcionira i ima smisao, i da se od toga svega ima koristi...pa onda nek izlaze knjige i nek se primjenjuje, ko želi...ko ne želi ne mora...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 23:54   #60
Quote:
cardinal kaže: Pogledaj post
Nisam se uključivao u rasprave jer sam malo čitao.
No, ipak zauzimam stav da su stvari nasilne smrti već nebeski kodirane u horoskopu i ta tu slobodna volja nema puno prostora.
Pa da. Smrt je prirodan fenomen. Svima nam je određeno da ćemo umrijeti, neki prije neki ranije, neki tragično, neki manje tragično. I mislim da je gubitak vremena tražiti odgovor kroz astrologiju može li se takvo nešto spriječiti ili odgoditi. Posebno kod ovakvih tragedija. Druga stvar je npr. kod naznaka nesreća radi vlastitog rizika, nepromišljenosti, kod nekih predispozicija bolesti...tu već astrologija može mnogo, ukazati, upozoriti na slabe točke, i tu nastupa slobodna volja čovjeka da napravi s tom informacijom šta želi.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:21.