Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kazalište

Kazalište Daske koje život znače

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2008., 14:17   #21
Quote:
zmotana kaže: Pogledaj post
vjerojatno mi je nešto promaklo - u kojem je to svijetu, osim u nanokozmosu Komedije, Igor Barberić redatelj

DORA RUŽDJAK PODOLSKI (Zagreb, 1971.), kazališna redateljica

Završila je Školu za ritmiku i ples te klasičnu gimnaziju u Zagrebu. Studirala je latinski i grčki jezik na Filozofskom fakultetu u Zagrebu, a 1997. diplomirala kazališnu režiju i radiofoniju na Akademiji dramske umjetnosti u Zagrebu.

Do sada je režirala 40 naslova, a među najdraža ostvarenja ubraja: Madama Butterfly (G. Puccini), Traviata (G. Verdi), Tragedija mozgova (J.P.Kamov), Lijepa Helena (J.Offenbach), Ježeva kućica (B. Ćopić), Chicago (Kander - Fosse - Ebb), Aida (Tim Rice - Elton John), Priča o vojaku (Stravinsky - Ramuz), "Ljepotica i zvijer" (Woolverton - Rice - Ashman), "La Boheme" (Puccini), "San ljetne noći" (Shakespeare). Režirala je u Hrvatskom narodnom kazalištu u Zagrebu, Splitu i Osijeku, na Dubrovačkim ljetnim igrama, u Gradskom kazalištu "Komedija", "Trešnji" i brojnim drugima diljem Hrvatske. 2002. godine postavlja operu "Nikola Šubić Zrinjski" u Missisauga Operi u Torontu, a 2007. "Chicago" u St.Petersburgu.
(izvor - wikipedia)


IGOR BARBERIĆ

gor je svoju karijeru započeo kao član podmlatka Studija za Suvremeni Ples u Zagrebu. Plesnu edukaciju nastavlja na Vlaamse Dansacademie u Belgiji, a prvi angažman, rolu Mikea, dobiva u nizozemskoj produkciji mjuzikla “A Chorus Line”. Nastavlja dalje igrati u mjuziklima, uglavnom u Njemačkoj i zadnjih par godina u Hrvatskoj, u ulogama: Rum Tum Tugger u Cats (Mačke), Montparnasse u Les Miserables (Jadnici), Danny Zuko i Vince Fontaine u Grease (Briljantin), Fred Casely u Chicagu, Mereb u mjuziklu Aida i Ethan u Skidajte se do kraja.
Po povratku u Zagreb uglavnom se bavi koreografijom, a prvi mu je projekt mjuzikl West Side Story u HNK u Zagrebu. Nakon toga cesto surađuje s gradskim kazalištem Komedija gdje je postavio mjuzikle Chicago (nagrada hrvatskog glumišta za koreografiju), Skidajte se do kraja i Aida. Stvarao je za televizju i estradnu scenu u Hrvatskoj (Nina Badric, Luka Nizetic, Danijela Martinovic itd), a kao koreograf djeluje i u inozemstvu. Hair (Kosa) i The Witches Of Eastwick (Vjestice iz Eastwicka) za gradsko kazalište u Brnu, u Njemackoj turneje mjuzikla Joseph And The Amazing Technicolor Dreamcoat, Hair i Rent, u Nizozemskoj turneja mjuzikla Fame te u Helsinkiju "La Cage Aux Folles''
Za Komediju je rezirao i koreografirao mjuzikl Briljantin.

(izvor: Nava Power Yoga Pilates studio)
ne kuzim ovo gore. sta si time tila rec?
Ja osobno jako postujem Doru, a rad Igora Barberica nisam imala prilike vidit, ali meni i njegov zivotopis zvuci ok. jesam nesto propustila?
Ako je ovo coviku prva rezija, zasto ne bi moga bit nominiran za nagradu kao reziser (naravno uz uvjet da je dobro odradio svoj posao)? Pa svi su reziseri morali imati svoju prvu reziju.
amneka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 14:44   #22
Točno to što je amneka rekla. Nisam znala da se nagrade dodjeljuju samo diplomiranim glumcima/redateljima/itd.
__________________
I was so scared. I was like, 'They're going to re-cast me, they're going to re-cast me. I've got to do a good job' and I walk in and Giles from Buffy is there. I was just like 'Oh my God, oh my God.'
~Katie McGrath <3
Lafiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 18:21   #23
Quote:
Lafiel kaže: Pogledaj post
U kojem to svijetu je Dora Ruždjak Podolski bolji redatelj od njega?
na ovo sam reagirala.

em je mrvicu nategnuto zvat čovjeka redateljem nakon što je uprizorio jedan mjuzikl, u kojem je sretnim slučajem već nastupao u stranim zemljama, pa zli jezici tvrde da je štošta i prepisao - što mi naravno neznamo, al' nismo baš ni s kruške pali

em mi je blentavo uspoređivat tog "redatelja" sa ženom koja iza sebe ima najmanje nekoliko odličnih predstava.

koliko god mi je, a budite ljubezne pa pročačkajte po mojim nedavnim postovima, preglupa tvrdnja da nemreš bit glumac/pisac/redatelj bez akademije, toliko mi se i nazivanje recimo Severine glumicom nakon što je takoreći glumila u glembajevima čini u najmanju ruku optimistično. kao što bi bilo vrlo benevolentno doru r.p. nazivat koreografkinjomom zato što je (a je) potpisala scenski pokret u nekim predstavama.

kaj se tiče nagrade, može ju dobit bilo tko, s akademijom ili višom medicinskom, meni je to sasvim svejedno



kužite?


ma, nema veze
zmotana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 20:22   #24
Quote:
Lafiel kaže: Pogledaj post
U kojem to svijetu je Dora Ruždjak Podolski bolji redatelj od njega? Ti bi bar trebao znati da je režija LjiZa je bila koma. Kazalište u polumraku s crno-bijelim projekcijama preko tri poluprozirna platna, glumce se nije ni vidjelo. Ja sam iz prvog reda morala škiljiti da vidim bilo koga tko bi bio na sceni.
Briljantin je, realno gledajući, bolja predstava od Ljepotice i zvijeri, i to ne samo po režiji. A to ti kaže osoba koja je i jednu i drugu predstavu pogledala dovoljno puta da zna o čemu priča.

(i znam re: Renata, nisam baš objektivna oko nje )
Na žalost- u svim svijetovima.

On je jako dobar plesač i koreograf (makar kopira puno i:ne znakoreografija iz vanjskih produkcija), osrednji pjevač, loš glumac i (za sad) loš redatelj.

Žao mi je, to je to, realno. Nemam ništa protiv njega. Odigrao sam s njim nekolicinu predstava. Radio koreografije. Ali stojim iza navedenog.

Režija Briljantina? Ne nasmijavajte me, režija who?

Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 22:27   #25
Dora je jako dobar režiser i za LjiZ je zaslužila nagradu ona a ne igor. o tome kako igor režira i glumi ne želim ulaziti,ali nagrade su bile fer
slatkažabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 22:57   #26
Quote:
zmotana kaže: Pogledaj post
koliko god mi je, a budite ljubezne pa pročačkajte po mojim nedavnim postovima, preglupa tvrdnja da nemreš bit glumac/pisac/redatelj bez akademije, toliko mi se i nazivanje recimo Severine glumicom nakon što je takoreći glumila u glembajevima čini u najmanju ruku optimistično. kao što bi bilo vrlo benevolentno doru r.p. nazivat koreografkinjomom zato što je (a je) potpisala scenski pokret u nekim predstavama.
Nene, krivo smo se shvatili, nisam mislila da je on "redatelj" općenito, po struci ili kako god, nego jednostavno redatelj Briljantina. I imo je ove godine više zaslužio nagradu od Dore Ruždjak Podolski za LjiZ.
Problem s Ljepoticom i zvijeri jest da je jako... neodređena što se publike tiče. Imho nije baš jako uspješna kao dječja predstava jer su razmaci među pjesmama predugački, a dijalozi jednostavno ne uspjevaju zadržati pozornost klinaca koji se onda počnu meškoljiti i izvoditi gluposti. Također se teško može smatrati predstavom za odrasle/djecu u duši/whatevs jer, ako ništa drugo, ima previše "fora" temeljenih na tjelesnim procesima.
Ne znam, možda sam razmažena filmom. Kao manja sam ga gledala više puta nego što mogu nabrojati i predstava jednostavno nije dosegla moja očekivanja. Ne želim reći da je loša, ali da je tako dobra da pokupi toliko nagrada - nije.

Quote:
Deedy kaže:
On je jako dobar plesač i koreograf (makar kopira puno i:ne znakoreografija iz vanjskih produkcija), osrednji pjevač, loš glumac i (za sad) loš redatelj.
Well, zasad sam ga kao glumca gledala u dvije stvari, u Aidi kao Mereba i u Grisu kao Dannyja. Milat je dobar Mereb i Barberiću ne bi škodilo da od njega nauči neke line deliveryje, ali fakat nemam zamjerki na njegovog Dannyja. Srednjoškolca u kasnim tinejdžerskim godinama, zaljubljenog u Sandy, ali i dalje prekul da bi to priznao sebi ili nedajbože svom društvu je izveo fakat dobro. Imaš nešto konkretno ili?

A o ovogodišnjim muškim ulogama u mjuziklima bolje da i ne govorim. Lumiere Saše Anočića fakat nije ništa posebno; o Živkovoj glumi nažalost ne mogu govoriti budući da je a) konstantno bio u mraku (zar oni u Trešnji ne znaju staviti spotlight na glavnu osobu na sceni, pogotovo ako je čovjek već iza tri polumračna zastora?) i b) bio konstantno pod onom odvratnom maskom pa se čovjeka od struka na gore nije ni vidjelo; a Radovan mi je još i najlošiji od svih budući da jedino od glume što radi tri sata kroz predstavu jest prdi, snifa pazuhe ili podriguje (kada podrignem mene se dobro čuje? Tko je pisao te gluposti?!). Gaston mora biti vrhunski primat, ali vrhunsko umišljen i zlonamjeran, a ne neotesana seljačina.

Nemojte me krivo shvatiti nakon svega ovoga, meni je LjiZ fakat draga predstava s nekim ODLIČNIM ljudima (Vanda W/Blaće/Raduka/Milat/Čakarun (iako ga nije biloo ;_; )/Barberić jr./Jozić/CIJELIANSAMBLKHM ^^;; ). Ali mislim da je bilo boljih stvari/glumaca ove godine.

EDIT: Osjećam se kao najgroznija seljanka jer ne spomenuh Sve je to zbog perja!Ivanu Bakarić i I sam kralj je bio tamo!Draganu Marković Roić. Pa eto, spominjem ih.
__________________
I was so scared. I was like, 'They're going to re-cast me, they're going to re-cast me. I've got to do a good job' and I walk in and Giles from Buffy is there. I was just like 'Oh my God, oh my God.'
~Katie McGrath <3

Zadnje uređivanje Lafiel : 03.12.2008. at 00:05.
Lafiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 21:40   #27
(
Quote:
Excuse me, malo sam kivna na činjenicu da Renata i Žlabur svake godine poberu nagrade ljudima koji su bolji od njih.)
Ma kužim, al ta Renata je toliko simpatična i ima najsavršeniji glas...
A R.Žlabur mi nikad nije sjeo...

Quote:
IGOR BARBERIĆ

gor je svoju karijeru započeo kao član podmlatka Studija za Suvremeni Ples u Zagrebu. Plesnu edukaciju nastavlja na Vlaamse Dansacademie u Belgiji, a prvi angažman, rolu Mikea, dobiva u nizozemskoj produkciji mjuzikla “A Chorus Line”. Nastavlja dalje igrati u mjuziklima, uglavnom u Njemačkoj i zadnjih par godina u Hrvatskoj, u ulogama: Rum Tum Tugger u Cats (Mačke), Montparnasse u Les Miserables (Jadnici), Danny Zuko i Vince Fontaine u Grease (Briljantin), Fred Casely u Chicagu, Mereb u mjuziklu Aida i Ethan u Skidajte se do kraja.
Po povratku u Zagreb uglavnom se bavi koreografijom, a prvi mu je projekt mjuzikl West Side Story u HNK u Zagrebu. Nakon toga cesto surađuje s gradskim kazalištem Komedija gdje je postavio mjuzikle Chicago (nagrada hrvatskog glumišta za koreografiju), Skidajte se do kraja i Aida. Stvarao je za televizju i estradnu scenu u Hrvatskoj (Nina Badric, Luka Nizetic, Danijela Martinovic itd), a kao koreograf djeluje i u inozemstvu. Hair (Kosa) i The Witches Of Eastwick (Vjestice iz Eastwicka) za gradsko kazalište u Brnu, u Njemackoj turneje mjuzikla Joseph And The Amazing Technicolor Dreamcoat, Hair i Rent, u Nizozemskoj turneja mjuzikla Fame te u Helsinkiju "La Cage Aux Folles''
Za Komediju je rezirao i koreografirao mjuzikl Briljantin.
+ koreograf Ruže na asfaltu i prošle godine je radio još negdje vani predstavu... a vjeruj nije to sve...
pimky girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 22:47   #28
Quote:
pimky girl kaže: Pogledaj post
Ma kužim, al ta Renata je toliko simpatična i ima najsavršeniji glas...
Nitko nema takav spoj savršenog glasa i superiornog glumačkog talenta kao Hana Hegedušić, pa su je u Komediji godinama šikanirali u toj mjeri da je odlučila otići i iz Komedije i iz Zagreba.

Ne daj se, Hana!
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 14:58   #29
Quote:
pimky girl kaže: Pogledaj post
Ma kužim, al ta Renata je toliko simpatična i ima najsavršeniji glas...
Renata stvarno dobro pjeva, ali mi se jednostavno ne sviđa kao glumica. A za Nagrade hrvatskog glumišta bi ipak to trebalo biti najvažnije.
__________________
I was so scared. I was like, 'They're going to re-cast me, they're going to re-cast me. I've got to do a good job' and I walk in and Giles from Buffy is there. I was just like 'Oh my God, oh my God.'
~Katie McGrath <3
Lafiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 14:00   #30
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Nitko nema takav spoj savršenog glasa i superiornog glumačkog talenta kao Hana Hegedušić, pa su je u Komediji godinama šikanirali u toj mjeri da je odlučila otići i iz Komedije i iz Zagreba.

Ne daj se, Hana!
Da, baš je pokazala svoj savršeni glas u Briljantinu...

Bilo mi je neugodno slušati to.

A k tome i vrlo problematična osoba za suradnju. Potvrđeno s više strana. Nažalost.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 14:21   #31
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Da, baš je pokazala svoj savršeni glas u Briljantinu...

Bilo mi je neugodno slušati to.

A k tome i vrlo problematična osoba za suradnju. Potvrđeno s više strana. Nažalost.
A ja ti sa svoje strane potvrđujem da je Hana jedna od rijetko ugodnih osoba za suradnju. Nikad nikakvih problema nisam imao s njom. Profesionalna, talentirana, radina.

Ovo za glas mogu komentirati samo sa
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 23:55   #32
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
A ja ti sa svoje strane potvrđujem da je Hana jedna od rijetko ugodnih osoba za suradnju. Nikad nikakvih problema nisam imao s njom. Profesionalna, talentirana, radina.

Ovo za glas mogu komentirati samo sa
Ah, kolega (sa filma, doduše).

Ne pričam iz osobnih iskustava, jer su ona ok! Nemam prigovor; kažem ono što sam vidio prema nekom drugom i u tome sam savršeno realan, ne gajim animozitet ni prema kome od tih osoba, niti pretjerane simpatije.


O glasu se usuđujem reći, zašto ne? Nije briljirala ni u Briljantinu ni u Chicagu (osim vizualno, ok nemam što reći, jako dobro glumi), komentiram pjevanje only. Žao mi je što se ne slažemo, moguće da sam prezahtjevan. Kako prema drugima, tako i prema sebi..
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 00:11   #33
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Ne pričam iz osobnih iskustava, jer su ona ok! Nemam prigovor; kažem ono što sam vidio prema nekom drugom i u tome sam savršeno realan, ne gajim animozitet ni prema kome od tih osoba, niti pretjerane simpatije.
OK, samo ja ti mogu reći da ja u Haninu procjenu imam toliko povjerenja, da ako je netko od nje dobio po pički, da je trebao dobiti i triput jače.

Quote:
Deedy kaže:
O glasu se usuđujem reći, zašto ne? Nije briljirala ni u Briljantinu ni u Chicagu (osim vizualno, ok nemam što reći, jako dobro glumi), komentiram pjevanje only. Žao mi je što se ne slažemo, moguće da sam prezahtjevan. Kako prema drugima, tako i prema sebi..
Priznajem da Briljantin nisam gledao, ali Chicago jesam i s njom i s Bojanom Gregorić i to koliko je Hana kompletnija glumica/pjevačica od Bojane, to nije humano. A moram ti reći i da mi je verzija Mile Elegović puno draža od one Renate Sabljak. Ne znam. Pokušavam sagledati spoj glume i pjevanja i zbilja smatram da u tome nitko nije jači od Hane.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 19:16   #34
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Nitko nema takav spojsavršenog glasa i superiornog glumačkog talenta kao Hana Hegedušić, pa su je u Komediji godinama šikanirali u toj mjeri da je odlučila otići i iz Komedije i iz Zagreba.

Ne daj se, Hana!
ak je to tebi savršen glas...
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 19:17   #35
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Da, baš je pokazala svoj savršeni glas u Briljantinu...

Bilo mi je neugodno slušati to.
potpisujem! što se tiče glume, e tu je druga priča...
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 20:48   #36
Quote:
kika78 kaže: Pogledaj post
ak je to tebi savršen glas...
Nažalost, i ja se moram složit s tom tvrdnjom.
Slušala/gledala sam je nedavno na "Božiću s glumcima u Lisinskom" i ostala u čudu kako je katastrofalno otpjevala "All I Want For Christmas Is You".
Ok, "New York New York" je stvarno dobro otpjevala, ali vjerojatno jer joj je često na repertoaru s Go-Go Swing Orchestrom pa ju je usavršila.
Ali opet, 3. stvar koju je izvela sa svojim Hegedušićima isto joj baš ne govori u prilog.
3bon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 18:38   #37
Jel netko još vjeruje u ove nagrade? Kad pogledam popis dobitnika (https://hr.wikipedia.org/wiki/Nagrad...tavu_u_cjelini) nekako nema puno predstava za koje ih mogao reći da su mi baš bile dobre. Većinu na žalost nisam gledao, ali od ovih koje jesam - bilo je u zadnjih desetak godina puno boljih.
__________________
----

The world is not enough.
Kolovare is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2019., 11:03   #38
Da li je netko gledao dodjelu ove godine? Meni je potpuni promašaj Kiklop kao Najbolja predstava.
__________________
----

The world is not enough.
Kolovare is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2019., 22:34   #39
Quote:
Kolovare kaže: Pogledaj post
Da li je netko gledao dodjelu ove godine? Meni je potpuni promašaj Kiklop kao Najbolja predstava.
Gledao nisam, toliki zagriženjak nisam
Koliko sam čuo, da, Kiklop nikako ne zvuči kao nešto što bi trebalo pokupiti nagradu. Valjda je pobijedila kombinacija nostalgije i aure "velike" predstave, koji sami po sebi već stvaraju dojam kvalitete ili važnosti.
eutow is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2023., 13:17   #40
Da li je netko gledao dodjelu ove godine?
__________________
----

The world is not enough.
Kolovare is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:42.