Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kazalište

Kazalište Daske koje život znače

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2009., 20:55   #41
loše je to što je u zatvorenom samostanu a mogla je ić ko majka terezija pomagat?
a ne bi da smo mi spasitelji svijeta, pa da imamo pravo kritizirat

svatko je stvoren za nešto, a ona je za razliku od većine to shvatila itekako, očito

da, mora da je luda..

luđaci baš i nemaju unutarnji mir
a ako je imala problema sa psihom i drogom nekad, pa? ne mogu virovat .. "Edita je otišla u zatvoreni samostan, jer po meni nije mogla funkcionirati na ovome svijetu." - dobro i kažeš, prenapredna je za ovaj svijet koji tek zna laprdat
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 22:24   #42
Najviše volim one koji se posprdno odnose prema ljudima s psihičkim problemima. Kao lud/a je, ko ga/ju hebe. Tak je najlakše odfikariti nekoga u našem još uvijek duboko primitivnom društvu.
Razumijem Majićku, pogotovo ako je istina da je imala psihičkih problema...evo myself npr. imao sam psihičkih sranja i u jednom trenutku sam pomislio da je bijeg jedina opcija. Bijega su dva: ubit se ili otić u samostan.
Ubio se, hvala qurcu, nisam, pa sam razmišljao o samostanu.
Jednu noć sam surfajuć naletio na web karmelićana...i čitam, čitam pa ne vjerujem...na kraju vidim sliku redovnika koji u nekom ofucanom habitu kleči pred mega-raspelom...i kažem sam sebi, dobro, wigald jes ti normalan?!...pa to je isto ko da si sada sprašiš metak u glavu...i ta spoznaja da sam ipak još uvijek dovoljno jak da se borim bila je za mene prekretnica te danas funkcioniram što bi se reklo vro dobro.
E sad, zašto je ona to napravila? Možda stvarno postoje osobe koje osjete Božju prisutnost, ali, take it from me, napad psihoze je vrlo sličan religijskom iskustvu...ja sam jednom "odlepio" da sam novi Isus i držalo me puna dva dana e dok me nisu pospremili u ludaru.
Stoga mislim da i Edita još uvijek brije naq "la vida loca" i nije trebala španjolsku utvrdu da joj to potvrdi. Šteta je kaj ne pušta da joj stručne osobe, ne suvremene babe vračare koje su tamo gdje je i ona jer su se razočarale u životu, nego stručne osobe, pomognu.
Jebem mu mater, bijeg nije rješenje.

Ispričavam se za ovo prosipavanje osobnih dojmova i sranja, ali eto osjetio sam potrebu...ovdje barem nitko ne može prilijepiti stigmu psycha na moje pravo ime. S tim imam dovoljno problema u stvarnom životu. Wigalda ko jebe.
wigald is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 01:31   #43
previđaš činjenicu da odlazak u samostan je rijeđe bijeg (vidiš da ni sam nisi to napravia), a češće rezultat poziva, prosvjetljenja, i tad ne može bit psihičkih problema..

znam da ti je to nezamislivo, ko i svima s teme, ić u časne i to šutit..
al ako ne razumijete ne znači da ne postoji to što ne razumijete..

nisam ni ja za časne, no neki ljudi imaju svoj predodređen poziv, netko je za umjetnost, netko za samostan.
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 06:46   #44
Nekad






Danas


__________________
a rolling stone gathers no moss

Zadnje uređivanje Ziki : 26.02.2009. at 06:54.
Ziki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 08:00   #45
Nije svaki odlazak u časne bijeg, ali odlazak u karmelićanke jest. U današnje vrijeme, definitivno jest.
Imaš curu koja je otišla u budististički samostan, pa je odustala, danas je terapeutkinja za klince s poteškoćama u razvoju.
Imaš tipa koji je bio u Hare Krishna-ma, danas je aktivist za gay-prava.
Odlučili da bijeg nije bio najbolje rješenje.

Bilo kako bilo, Editi želim puno sreće. Iako i dalje mislim da sada nije sretna.
wigald is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 10:16   #46
sotona najviše mrzi te redovnice u strogim redovima, jer mu one svojom molitvom otimaju puno duša. i vrag ih uzasno napada, ali im nemoze nista jer su one s Bogom. meni je baas lijepo gledati onaj dokumentarac kako su sretne i nasle spasenje. svima nam trebaju biti uzor.
njupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 23:43   #47
men nikad nece bit jastan njezin postupak...
SiXo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 23:57   #48
Žena je sama izabrala, što je tu čudno?
Još uvijek je tamo.
Meni su fascinatniji neki drugi likovi, npr Ante, Gotovac,Maja Morales, Sanader
Ne znam zašto takvo čuđenje i osude

Žena živi svoj život, i sretno joj..
sophiella is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 00:09   #49
Quote:
sophiella kaže: Pogledaj post
Žena je sama izabrala, što je tu čudno?
Upravo. Da ne spominjem da, kad se netko odluči na TAKO radikalan rez u životu, da mi ne pada na pamet ulaziti u njegove/njene razloge. Jer, moja i Editina perspektiva vjerojatno nemaju veze jedna s drugom. Za hrabrost, volju i želju da ide svojim putem, koliko god okolini bio nerazuman i šokantan joj svaka čast.
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 00:32   #50
Sve to štima...al ipak... ono divim joj se na hrabrosti...ali jednostavno nikad necu shvatiti zašto... ako je našla nešto u bogu, mogla je otići i po svijetu pomagati gladnima i ljudima bez krova nad glavom ili bar otic u normalne redovnice a ovo je...
SiXo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 14:18   #51
Quote:
SiXo kaže: Pogledaj post
Sve to štima...al ipak... ono divim joj se na hrabrosti...ali jednostavno nikad necu shvatiti zašto... ako je našla nešto u bogu, mogla je otići i po svijetu pomagati gladnima i ljudima bez krova nad glavom ili bar otic u normalne redovnice a ovo je...
Koliko sam upoznata s njezinom pričom,njoj je to bilo potrebno..nekoliko puta se bezuspješno pokušavala liječiti od ovisnosti o drogi, i u dogovoru s obitelji nekako joj se ovo učinilo najboljim rješenjem.....prije odlaska svim bliskim prijateljima je poslala dugo, ukom pisano pismo zašto je tako...........
to je njezina sloboda..njen izbor...
i niej na nama da razmatramo da li je taj korak bio pametan..ili nije..jer ga gledamo iz vlastit perspektive..ja npr nikad ne bih ni pomislila na išta slično..ateist sam..i izrazito socijalno biće......

i nekako mi se čini prostačkim uopće razgovarati zašto je ona napravila to što je..suviše je intimno.
__________________
Love and rockets
poison_eLf is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 08:47   #52
Quote:
poison_eLf kaže: Pogledaj post
Koliko sam upoznata s njezinom pričom,njoj je to bilo potrebno..nekoliko puta se bezuspješno pokušavala liječiti od ovisnosti o drogi, i u dogovoru s obitelji nekako joj se ovo učinilo najboljim rješenjem.....prije odlaska svim bliskim prijateljima je poslala dugo, ukom pisano pismo zašto je tako...........
to je njezina sloboda..njen izbor...
i niej na nama da razmatramo da li je taj korak bio pametan..ili nije..jer ga gledamo iz vlastit perspektive..ja npr nikad ne bih ni pomislila na išta slično..ateist sam..i izrazito socijalno biće......

i nekako mi se čini prostačkim uopće razgovarati zašto je ona napravila to što je..suviše je intimno.
Pizdarije pričaš, ovo je forum i tu smo da iznosimo svoje mišljenje, pa tako i o Editi Majić. Ja se osobno slažem sa onima koji misle da je žena pukla ko kokica i pobjegla od surove životne realnosti sa kojom se nije mogla nositi.
veky13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 09:43   #53
Quote:
poison_eLf kaže: Pogledaj post
Koliko sam upoznata s njezinom pričom,njoj je to bilo potrebno..nekoliko puta se bezuspješno pokušavala liječiti od ovisnosti o drogi, i u dogovoru s obitelji nekako joj se ovo učinilo najboljim rješenjem.....prije odlaska svim bliskim prijateljima je poslala dugo, ukom pisano pismo zašto je tako...........
(...)
i nekako mi se čini prostačkim uopće razgovarati zašto je ona napravila to što je..suviše je intimno.
Kad je već netko digao prastaru temu, šteta je ne zabilježiti ovaj dragulj dosljednosti i slijeđenja vlastitih naputaka.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 17:22   #54
Ne mogu virovat koji komenari....imala je probleme sa drogom...pa sta, koliko ljudi danas ima to ?
Znaci Bog zove samo anđele, i samo njih voli ?
Oni koji nemaju pojma o vjeri nece nikad to ni shvatit....pogledajte barem onako laicki koje ljude je Bog zvao za vrime Isusa, tipa Matej evanđelist ?! On je bio bio carinik koji je uzimao lovu od jadnih ljudi i pri tome pola krao za sebe, razmetnik i gresnik....
Ono sto sam tila rec, je da virujem da je Edita istinski sretna !!!!
__________________
ipak pozelim neko pismo, ipak, mada zajedno nismo...pišiiiiiiiiii...
@DAADAA@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 11:23   #55
ma sve 5, ali kako žena izdrži bez shoppinga
__________________
Goodbye
Žuti tis@k is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 05:27   #56
Quote:
Žuti tis@k kaže: Pogledaj post
ma sve 5, ali kako žena izdrži bez shoppinga
Nevjerniče,blasfemičaru
Prog rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 21:29   #57
Ja sam vjernica i stvarno vjerujem da Bog utječe na čovjeka i da zaista vjera može do temelja promjeniti život nekada. Žena je očito osjetila obraćenje i Božji poziv, osjetila je ono nešto u srcu i otišla je u karmeličanke. Ja ne vjerujem da je bježala od ikoga već da je osjetila istinski Božji poziv i to poseban jer inače ne bi bila spremna na toliku žrtvu...

Zašto je to tako sablažnjivo i čudno, taj njen postupak? Zašto je toliko teško vjerovati da netko može toliku žrtvu podnjeti i biti sretan?

Nisam ni ja za časne, ja to ne bih mogla, ali uvijek ima ljudi koje Bog zove i koji su na to spremni...

Meni je to recimo predivno kad vidim kako su sretne tim životom i koliko ih to ispunjava...
__________________
No estudio para saber más, sino para ignorar menos. (Juana Inés de la Cruz, México, 1651- 1695)
Maria Mexicana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 22:02   #58
Osoba može bježati koliko god želi, ali ne može pobjeći od sebe. Kad je netko sa sobom ok, nema veze tko su i kakvi su drugi. A ako nije sa sobom ok, visoki zidovi i progutani ključić mu ne mogu pomoći. Bitno je ono što imaš u sebi, a ne gdje se nalaziš.

Mene samo zanima, nevezano je li to Edita Majić ili bilo tko drugi, što se točno postiže potpunom izolacijom od svijeta i šutnjom?
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 22:37   #59
Meni ona više djeluje kao da ju je demon opsjeo, a ne "bog pozvao"!
Mislim da je žena teže psihički bolesna...
...up in Reno is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 14:09   #60
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Osoba može bježati koliko god želi, ali ne može pobjeći od sebe. Kad je netko sa sobom ok, nema veze tko su i kakvi su drugi. A ako nije sa sobom ok, visoki zidovi i progutani ključić mu ne mogu pomoći. Bitno je ono što imaš u sebi, a ne gdje se nalaziš.

Mene samo zanima, nevezano je li to Edita Majić ili bilo tko drugi, što se točno postiže potpunom izolacijom od svijeta i šutnjom?
imam prijateljicu koja je to napravila, ušla u izolirani samostan...sudeći po svemu, ušla je jer nije osjetila topline i prihvaćanja u vlastitoj obitelji,pogotovo od oca joj je to nedostajalo, pa je htjela to mjesto, gnjezdašce gdje je sve u obiteljskoj atmosferi, s puno prihvaćanja i topline, ali se zahebala, i nakon 1-2 mjeseca izašla van ( to je bio probni ulazak ionako)..jer tamo treba radit , a i tamo ima trvljenja, vjerovali ili ne
Perzijka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:53.