Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2011., 10:40   #61
Evo i mene...i mog prvog dana...nije loše, hrpa mješane salate i kuhano povrće. Dug je put do cilja ali se sve nadam da ću uspjeti, napokon ! Moja je poznanica skinul preko 40 kilograma sa ovakvim načinom prehrane, i dalje održava kilažu.Osjeća se fantastično i poletno. Ajmo i mi... juriiiiššš
AnaOs82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 10:52   #62
Quote:
-Sylvia- kaže: Pogledaj post
Odlucila sam, pridruzujem vam se, od ponedeljka krecem na ovu dijetu.
Samo neznam sta cu za 3 dan. Ne volim ni rizu ni palentu !?! Moze li se jesti nesto drtugo osim to dvoje ???
Uzmi si povrtni dan umjesto toga, neće ti naškoditi sigurno.
AnaOs82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 08:52   #63
I nikog više nema da malo razmjenimo iskustva? Svi odustali od ove dijete?? Sad sam tužnaaa...
AnaOs82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 14:35   #64
Evo mene..ja sam na njoj..danas mi je prvi tjedan 5 dan..imam samo kilu manje ali ok strpljen spašen..kak ide vama?
thinkpink29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 09:41   #65
Meni je danas prvi dan na ovoj dijeti!! I nadam se da cu uspjeti izdrzati!!!! Najgore mi je sto sam ovisna o kruhu,uz sve jedem kruh!!!
katarina994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 10:30   #66
aaaa doruckovala sam zelenu salatu!!!!! Imam pitanje! Ako mi je povrtni dan mogu jesti vise vrsta povrća ili jedno određeno??
katarina994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 13:34   #67
I više se nitko ne drži ove dijete?
Zadnji post je objavljen prije više od pola godine.
Zanima me da li se može cappucino piti za vrijeme ove dijete.
Ima li nekoga da odgovori?
maca_n7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 13:41   #68
Quote:
katarina994 kaže: Pogledaj post
aaaa doruckovala sam zelenu salatu!!!!! Imam pitanje! Ako mi je povrtni dan mogu jesti vise vrsta povrća ili jedno određeno??
Ja sam jela više vrsta povrća, doručak kuhani krompir, ručak gusta juha od povrća ( mrkva, cvjetača, celer i sl.) i grah salata ( bez ulja) i večera opet kuhani krompir i kile su išle. Isto je i moja prijateljica mješala povrće i prvi tjedan nam je išlo u prvoj turi 3-5 kg, poslije ide sporije.
masnica68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 12:32   #69
dijeta 10%

Bok svima, ja sam na polovici trećeg tjedna i niti grama dolje, strogo se pridržavam svega, ipak ljudi mi kažu da sam se istopila????? Ne kužim zašto vaga šuti
iboticelli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 09:07   #70
Smile

Quote:
HAL3 kaže: Pogledaj post
Ima nas još......tješi se
Bok evo i ja se pridruzujem..od danas sam krenula trebala bi skinut 20 kg..nadam se bar koju jel provjereno je da kile idu ako se drzi..danas mi je prvi dan i nadam se da cu izdrzat...pozz i samio naprjed
eminaemma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 09:14   #71
jel ima netko da krece od danas hahha da pise kak mu ide ?
eminaemma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 21:57   #72
Ja krenula 29.7., ponedjeljak. Danas sam jedva odradila dan sa jajima...muka mi je već...ne mogu ih gledati... Ali sutra voće! Za sad -3 kile!
MimaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 10:47   #73
Bok svima, imala sam potrebu podijeliti iskustva sa vama koje baš i niste sigurne u dijetu

naime, ja sam prvi put išla na dijetu 10 posto prije 3 pune godine, imala sam 66 kila i u tri tjedna sam skinula 6 kila, koliko sam i trebala. To je bio 09. mjesec, do 12. mjeseca s normalnom prehranom (ali ruku na srce, bez toliko cole koliko sam prije pila i hrpetine slatkiša, mislim jela sam ih ali ne toliko) nisam imala namjeru ali skinula sam još 4 kile. Što je odlično
E sad ono što sam htjela podijeliti s vama, u ovoj dijeti vidim da su pisali na početku da se može jesti krumpir ??? nema toga, to nije izvorna dijeta, i krumpir se ne jede, isto tako nema špeka, nareska i sl. drugi dan je strogo kuhano meso, poanta je ako se budete pridržavali ove dijete ali cure strogo, onda ćete i skinuti, iskreno i bez vježbanja. Ali ako ćete varati i nadodavati, budete malo skinuli ili koliko piše da trebate ali ćete sve vratiti.

Ja sam ove godine početkom išla s kolegicom iz fore na dijetu i imala sam kojih 62 kile, i normalno u prvih tjedan dana izgubila dvije i kasnije varala na dugačko i široko. Ne da su mi se vratile te dvije, već tri. Tako da ja sam na dijeti od 05.08., treći mi je dan i super se osijećam kao i prvi put. Poanta je samo da ne varate, jedite koliko možete, ono što piše i u konačnici rezulatati će biti itekako vidljivo. A najbitnija stvar, a vidim da tu svi griješite CURE NEMA VAGANJA, samo na početku i na kraju. Jer s vaganjem ubijate samo sebe u pojam, i razočarate se, pa mislite da ne dijeluje, pa daj jednu kockicu čokolade i ode sve po zlu tako da VAŽITE SE SAMO NA POČETKU I KRAJU, bit će vam to puno bolje. Barem je tako meni

I još nešto za razliku od dukan, un, i ostalih dijeta, s ovom dijetom nemate probavnih smetnji, problema s zdravljem i sl. moja doktorica je rekla da je ovo jedna od najboljih dijeta, iz razloga pa pogledajte namirnice, sve to trošimo i inače, samo je ovdje rapoređeno i sve je zdravo.

Tako da samo naprijed.
ivci88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 07:42   #74
Sve super, ali veliš drugi put? Da je ta, ili bilo koja dijeta dugoročno uspješna, ne bi trebalo ni drugi ni treći ni peti put.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 14:36   #75
da drugi put idemo ovako koja normalna osoba će imati isti kilažu kao i prije mjesec dana ako svaki dan jede doručak, na poslu pizzu, hamburgere, čevape, pa onda još malo keksa, pa čokolade, a da ne pričam o milki napitku barem 4 dnevno, i onda dođem doma pa naravno da idem jesti, još nije večera i tako dobrih 30 dana. I radim u uredu, znaći sjedim. Nema kretanja. Mislim da bi se i manikenke zdebljale, a ne samo ja.

Uglavnom femmelatin, bila sam prije 3 godine na dijeti ovoj i skinula sam, i onda sam živjela mjesec dana kao gore napisano pa mislim da je i za očekivati da sam dobila pokoju kilu. Da nisam, bilo bi čudno, zar ne?
ivci88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 15:33   #76
Cilj bilo koje dijete bi trebao biti: usvojiti zdrave navike (koje se s 90% dijeta ne usvajaju i u tome je problem), izgubiti masno tkivo, a zadržati (ili povećati) mišićno.
Problem je u tome što se uglavnom svima žuri skinut kile, a poslije opet po starom. Čemu onda svi ti tjedni/mjeseci odricanja? Dijeta bi trebala bit način prehrane za cijeli život. Naučiš što treba jesti, kad, u koljim količinama i držati se toga STALNO, a ne par tjedana dok vaga ne pokaže manje (a pokaže uglavnom gubitak vode jer što drugo se može izgubiti).
Žao mi je što neki taj klik u glavi neće doživjeti nikad, nego će barem nekoliko puta godišnje biti na nekoj od dijeta (izgladnjivanje uglavnom i pritom ne mislim bit gladan nego će organizam bit gladan svega: od vitamina, minerala, vlakana i sl.) u kojima jedeš ko ptičica ili ne smiješ pol toga jest jer naravno odna nećeš skinut 10 kila u 10 dana, a onda se čudit kak se kile vraćaju. Vratile bi se i da se ne prežderavaš poslije jer se toliko uspori metabolizam da je to prestrašno.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 15:12   #77
zdravo ili nezdravo ne zelim misliti dovoljan je bio pogled u ogledalo strasnoooo!!!sutra je dan D!bilo kako bilo bar nešto kilica dolje i ja sam sretna
zyana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 23:01   #78
Quote:
Kristina19 kaže: Pogledaj post
Cilj bilo koje dijete bi trebao biti: usvojiti zdrave navike (koje se s 90% dijeta ne usvajaju i u tome je problem), izgubiti masno tkivo, a zadržati (ili povećati) mišićno.
Problem je u tome što se uglavnom svima žuri skinut kile, a poslije opet po starom. Čemu onda svi ti tjedni/mjeseci odricanja? Dijeta bi trebala bit način prehrane za cijeli život. Naučiš što treba jesti, kad, u koljim količinama i držati se toga STALNO, a ne par tjedana dok vaga ne pokaže manje (a pokaže uglavnom gubitak vode jer što drugo se može izgubiti).
Žao mi je što neki taj klik u glavi neće doživjeti nikad, nego će barem nekoliko puta godišnje biti na nekoj od dijeta (izgladnjivanje uglavnom i pritom ne mislim bit gladan nego će organizam bit gladan svega: od vitamina, minerala, vlakana i sl.) u kojima jedeš ko ptičica ili ne smiješ pol toga jest jer naravno odna nećeš skinut 10 kila u 10 dana, a onda se čudit kak se kile vraćaju. Vratile bi se i da se ne prežderavaš poslije jer se toliko uspori metabolizam da je to prestrašno.
Potpis.

Smiješno je što ljudi vjeruju ovakvim bezveznim dijetama koje se ne temelje na apsolutno ničem pametnom, nego na bezumnom izgladnjivanju.

Evo u manje od 5 minuta dijeta od 1270 kcal na kojoj ne fali ni vlakana, ni proteina ni masti: litra jogurta, 2 kuhana jaja, 3 naranče, sirova mrkva, šalica kuhane brokule, 2 žlice nerafiniranog suncokretovog ulja, pola šalice kuhane zobi sa 2 žlice kakao praha, 2 žlice pivskog kvasca ( kompleks vitamina B). I čaj od koprive radi željeza i "čišćenja". I šetnjica po suncu radi vitamina D. Sigurnije je jesti ovako mjesec dana nego ono iz prvog posta.

To je hrana koju je idealno jesti stalno, kasnije nakon što kile odu samo postupno dodaš još voća, povrća, sira, mesa i žitarica sve dok ti ne trebaju ni pivski kvasac ni čaj.

Ne znam zašto se ljudima draže mučiti nekakvim mesnim i "jajčanim" () danima...
polonaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 18:27   #79
I ja sam se odlucila na ovu dijetu jeeeeeej...odlucila sam jer sam cula samo dobre stvari o njoj...prijatelj mi je zbg zdravstvenih problema bio na ovoj dijeti i stvarno je smrsao...susjeda također tako da idem i jaaa Drzite mi fige Dana prvi dan..jela sam kuhanih krompira s malo vegete i zelene salate...str meso jedva cekammm ..hhh..
hels is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 16:47   #80
Quote:
hels kaže: Pogledaj post
I ja sam se odlucila na ovu dijetu jeeeeeej...odlucila sam jer sam cula samo dobre stvari o njoj...prijatelj mi je zbg zdravstvenih problema bio na ovoj dijeti i stvarno je smrsao...susjeda također tako da idem i jaaa Drzite mi fige Dana prvi dan..jela sam kuhanih krompira s malo vegete i zelene salate...str meso jedva cekammm ..hhh..
I kako je prošlo? ja ću od sutra....
Myra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:16.