Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2010., 22:20   #21
Das Gesunde Plus zeleni caj sljiva-ginseng-vitamin C je jaaaako fin, da se zapitam zasto vise cajeva nema aromu sljiva, no, nazalost, cini se da su ga ukinuli. Imam jos skoro punu kutiju, i kad ga popijem, ne znam sto cu dalje. Mislim, imaju oni jos jedan fini zeleni caj - Zeleni s limunom i ginsengom, ali ovaj sa sljivom mi je bio jos finiji.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 01:55   #22
svaki yogi koji sam do sad probala mi je bio dobar, jedino mi je ginger/lemon bio prepikantan. ayurvedic mjesavine su mi najdraze. najomiljeniji mi je yogi woman's organic balance. mmmm
sljedeci na popisu mi je caj od cokolade- nisam se jos ohrabrila da ga probam jer mi zvuci cudno. cokoladu obozavam ali caj varijantu nisam probala. zanimljivo
ingenue is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 09:20   #23
Dobar je cokoladni, nije los kao Alnatura Glücks Tee.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 13:20   #24
Mr. Perkins (masala) Chai je puno bolji nego Yogi Tea, djumbir ne pece, okus je fin, jedino mi fali papar.

Mr. Perkins je Hoferova marka, no ovog caja nema u Hoferu u Sloveniji, samo u Austriji (mozda ga ima u Aldiju u nekoj trecoj drzavi).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 14:46   #25
jel neko pio čaj od ginsenga ? kakvo mu je djelovanje?
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 14:56   #26
Ima ginsenga u nekim cajevima koje pijem: Das Gesunde Plus zeleni + sljiva + ginseng + vitamin C i Das Gesunde Plus zeleni + limun + ginseng. Cajevi su fini. Nisam primijetila nista drugacije djelovanje od drugih zelenih cajeva (malo razbudjuje). Neki vjeruju da ginseng djeluje stimulativno, kao i kofein, no u ovim cajevima ima kofeina iz zelenog caja. Farmaceuti pak tvrde da je ginseng najrazvikaniji placebo. Pila sam ginseng i u tabletama, isto nista nisam primijetila
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 15:05   #27
kažu da ublažuje stres pa me zanimalo!
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 15:08   #28
Hm, citirat cu svoj post s Pocetnickog topica:

Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Pila ja nekakav ginseng, nista nisam primijetila. Prije nekih 10 godina je Vindija imala "antistres" jogurt s ginsengom, ja sam u to vrijeme imala toliko obaveza da sam mogla spavat samo 3 sata na noc, uglavnom, kupovala sam taj jogurt i prisiljavala se jesti ga, i nakon svake zlice vikala "Mrzim jogurt!". Mos si mislit kako je antistresno djelovao.
Ali mozes pokusati piti, mozda ima dobar okus (ne znam kakav bi bio sam).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 13:37   #29
sori nisam vidla, valjda mi je promaklo, trenutno pijem neki čaj od dm-a anis, komorač i kim, fino mi miriši i okus je ok!
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 14:38   #30
Moram se ispricati svima koji su mozda trazili nepostojeci caj po DM-u:
Zeleni caj s limunom nema jos i ginseng nego djumbir, znaci Das Gesunde Plus zeleni caj s limunom i djumbirom. Ne mogu vjerovati da u okusu nisam primijetila djumbir. Kad ga popijem, ne osjecam se nimalo drugacije nego kad popijem Das Gesunde Plus zeleni caj s ginsengom, sljivom i vitaminom C.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 21:22   #31
Mmmm... čajevi.. Yogi čajeve o kojima se ovdje najviše piše, otkrila sam nedavno dobivši ih na poklon tako da sada imam Himalaya (koji mi je odličan), Bedtime (okusom genijalan, ne mogu baš reći da je nešto posebno funkcionalan) i Women's Energy koji je dobar, ali ne mogu reći da me oduševljava, dosta se osjeća hibiskus, a ja baš nisam ljubitelj.
Volim i uvijek imam doma bijeli čaj, a volim i zelene aromatizirane... često neka kombinacija iz Kuće zelenog čaja, trenutno mi je jako drag njihov Spicy Christmas.
Kako jako volim koromač, volim baby čajeve jer u njima je uvijek veliki udio koromača, a jedan takav ima u DM-u, taj je doduše za trudnice i dojilje, nisam niti jedno od navedenog, ali čaj je .
Volim i čaj od mente, po mogućnosti ne iz vrećice.
Kad sam raspoložena volim si napraviti sljedeću kombinaciju: naribani đumbir, 6-7 sjemenki kardamoma i malo cimeta prokuhati, onda dodati vrećicu indijskog čaja i dodati mlijeka te vratiti na vatru dok ne zakuha. Procijedim, zasladim medom i uživam.
Ima toga još, svako malo isprobam nešto novo.
Patientia je u uvodnom postu pitala kuha li netko s čajevima. Moram priznati da me pitanje zaintrigiralo i rado bih čula tuđa iskustva na tu temu, ja ih, nažalost, zasad nemam.
__________________
No brain, no pain
sabre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 21:29   #32
Inace ne pijem cajeve s mlijekom, sto god sam probala s kravljim mlijekom (vocni, chai) nije valjalo, ali neki dan sam Earl Grey crni caj pripremila s cokoladnim sojinim mlijekom umjesto s vodom, i bilo je fino.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 11:32   #33
što sadrži onaj mu tai pen mr. Perkins (ili kak se već zove)? sinoć sam ga napravila i kad sam ga pomirisala (srećom nisam odmah probala!) digao mi se želudac, skoro sam povratila! (sorry Pat, ti si mi ga dala, ali otišao je niz odvod odmah...)
__________________
skupljačica snova
finky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 11:40   #34
Samo bijeli caj:
http://en.wikipedia.org/wiki/Bai_Mu_Dan_tea

Ja ga radim s vodom temperature nekih 60 stupnjeva i drzim minutu dvije.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 11:41   #35
BTW, meni se od Darjeeling caja digao zeludac, nekoliko sam uspjela popiti (Mr. Perkins i Twinings), ali poslije mi se na sam miris pocelo rigati. Proslijedila sam frendici.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 22:13   #36
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Darjeeling mi se nikako ne svidja. Imam jos sedamdesetak grama, ali uvalit cu ga frendici.

Sad pijem Yogi Tea likoriciju. Skupa je jako, nekih 35 kn za 15 vrecica. Ako se dobro sjecam, kad su Yogi Tea cajeve prodavali u Mülleru, bili su jeftiniji. To je bio&bio pohlepan (i Biovega kao uvoznik), kao i na svemu ostalom. Moram provjeriti koliko kostaju vani. Caj je sam po sebi sladak, valjda zbog jecmenog slada.



EDIT: Je, u Bioshopu u Grazu ovisno o vrsti od 3.30 do 3.90 eura. Kupujte Yogi Tea u Grazu!
http://www.bioshopgraz.at/advanced_s...6decc9&x=0&y=0
probala sinoć, voljela bih da nisam...
popila jedan gutljaj i odmah mi se digao želudac...
išla sam isprat usta vodicom ljutom
__________________
skupljačica snova
finky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 22:16   #37
ali da pohvalim onaj milford birne-melisse koji si mi ti Pati donijela od-ne-znam-više-kud, jako je fin, stavim 3 filtera na cca 8 dcl vode, dodam limunovog soka i agavinog sirupa, jako je fin, super šmek ima
__________________
skupljačica snova
finky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 22:23   #38
Mozda ti ne pase toliko zacina u cajevima... Likoricija mi je dobra (ima okus po Bronhi bonbonima), ali Chai je grozan. Meni ne valja sam maticnjak, ali u Teekanne Sweet Dreams caju je dobar. Koliko se osjeti u tom Milfordu?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 22:35   #39
ne osjeti se jako, već ima malo limunske kiseline u čaju, i kad još ja dodam soka bude nekako fino voćno nedokučivo, nemožeš pogodit što je
__________________
skupljačica snova
finky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 22:44   #40
Super, onda mozda i probam... kad potrosim jos pokoju vrstu caja.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:32.