Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kazalište

Kazalište Daske koje život znače

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2011., 05:53   #41
Laže li lažov govoreći istinu?

Još nešto... ako je potrebno imati veliki talenat za ovu školu, zašto postoji toLiko (sa naglaskom na l) loših hrvatskih glumaca i režisera? pogledao sam malo http://scenarij.adu.hr/ i primjetih da tamo meću samo nekakve shit scenarije. dajte ljudi malo pogledajte filmove od sergija leona i ovakvih... pa ovo je sramota šta tamo ljudi meću... uopće nema umjetničkih filmova... samo neke nebuloze kao šta je npr. "kad se probudio, izvadio je pištolj i naslonio se na haubu auta" (a onda je prdno tri puta i arrivederci) šalim se=)) dajte malo otvorite temu... ko zna koliko ima ljudi poput mene, mene duša boli svaki dan kad se pitam oću li jednog dana ući na tu akademiju/imam li talenta i tako.
jedanestiputnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 14:18   #42
Quote:
jedanestiputnik kaže: Pogledaj post
Još nešto... ako je potrebno imati veliki talenat za ovu školu, zašto postoji toLiko (sa naglaskom na l) loših hrvatskih glumaca i režisera? pogledao sam malo http://scenarij.adu.hr/ i primjetih da tamo meću samo nekakve shit scenarije. dajte ljudi malo pogledajte filmove od sergija leona i ovakvih... pa ovo je sramota šta tamo ljudi meću... uopće nema umjetničkih filmova... samo neke nebuloze kao šta je npr. "kad se probudio, izvadio je pištolj i naslonio se na haubu auta" (a onda je prdno tri puta i arrivederci) šalim se=)) dajte malo otvorite temu... ko zna koliko ima ljudi poput mene, mene duša boli svaki dan kad se pitam oću li jednog dana ući na tu akademiju/imam li talenta i tako.
Inače imaš temu Upisi na ADU, ali ugl.
Ovo podcrtano-i ja se isto pitam.
Ja osobno želim glumiti, ali izvan HR. Ja sam isto razmišljao o ADU, ali sam shvatio kakvi su uvjeti tu, pa sam odlučio da bi bilo najbolje otići studirat Glumu ili čak nešto drugo, u inozemstvo, te istodobno ići na tečajeve/radionice/audicije.
Hrvatska ne pruža gotovo ništa mladim ljudima. Ako se i nađu nekakve radionice, to su uglavnom neke lutkarske radionice, i organiziraju ihglumci dobrovoljno. Ako se nađe i nešto kvalitetnije, kao ZMK, i slićno, ili treba na audiciju ili je skupo. Nisam baš od neke pomoći znam ali eto xD
xxSvenxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 17:14   #43
Quote:
jedanestiputnik kaže: Pogledaj post
Još nešto... ako je potrebno imati veliki talenat za ovu školu, zašto postoji toLiko (sa naglaskom na l) loših hrvatskih glumaca i režisera? pogledao sam malo http://scenarij.adu.hr/ i primjetih da tamo meću samo nekakve shit scenarije. dajte ljudi malo pogledajte filmove od sergija leona i ovakvih... pa ovo je sramota šta tamo ljudi meću... uopće nema umjetničkih filmova... samo neke nebuloze kao šta je npr. "kad se probudio, izvadio je pištolj i naslonio se na haubu auta" (a onda je prdno tri puta i arrivederci) šalim se=)) dajte malo otvorite temu... ko zna koliko ima ljudi poput mene, mene duša boli svaki dan kad se pitam oću li jednog dana ući na tu akademiju/imam li talenta i tako.
Dragi Putniče,

1. Talent je potreban ako želiš dobro glumiti, pisati ili režirati, NE UPISATI AKADEMIJU.

2. Puno umjetničkih filmova je šrotno. Epitet umjetničko je nešto najgore danas. Molim samo odvrati pozornost na film "Trash Humpers" http://www.imdb.com/title/tt1488163/ ili "Srpski Film" http://www.imdb.com/title/tt1273235/.

3. Filmove je užasno teško napraviti. Ono, na skali 1-11 ja bih ocijenila 11.5. Osobito u Hrvatskoj. To je užasan posao. Ljudi četiri godine čekaju da skupe dovoljan budžet za film. Večina redatelja, glumaca, etc. su jako nesretni i plaće su strahovito male. U Hrvatskoj, u ovom biznisu najviše vrijedi ako imaš veza i para. To je sve. Ne sudi ako nisi nikad radio na profesionalnom setu ili razgovarao s pravim redateljem.

4. Ovo da li imaš talent ili ne samo ćeš saznati ako te drugi ljudi gledaju i ocijene. Ponavljam, upis na akademiju ne znači da imaš talenta. Dapače, mislim da je preduvjet da znaš kako napraviti stolicu od toaletnog papira.
kravanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 23:49   #44
Quote:
kravanema kaže: Pogledaj post
Dragi Putniče,

1. Talent je potreban ako želiš dobro glumiti, pisati ili režirati, NE UPISATI AKADEMIJU.

2. Puno umjetničkih filmova je šrotno. Epitet umjetničko je nešto najgore danas. Molim samo odvrati pozornost na film "Trash Humpers" http://www.imdb.com/title/tt1488163/ ili "Srpski Film" http://www.imdb.com/title/tt1273235/.

3. Filmove je užasno teško napraviti. Ono, na skali 1-11 ja bih ocijenila 11.5. Osobito u Hrvatskoj. To je užasan posao. Ljudi četiri godine čekaju da skupe dovoljan budžet za film. Večina redatelja, glumaca, etc. su jako nesretni i plaće su strahovito male. U Hrvatskoj, u ovom biznisu najviše vrijedi ako imaš veza i para. To je sve. Ne sudi ako nisi nikad radio na profesionalnom setu ili razgovarao s pravim redateljem.

4. Ovo da li imaš talent ili ne samo ćeš saznati ako te drugi ljudi gledaju i ocijene. Ponavljam, upis na akademiju ne znači da imaš talenta. Dapače, mislim da je preduvjet da znaš kako napraviti stolicu od toaletnog papira.

šta bi rusi rekli otprilike, poslišej ti menja... svakako da nemože svatko upast na akademiju=/ a ovo da je tako teško snimit film je glupost. Nabaviš čelavjeka da ti sredi boju, nekog da ti napravi muziku a ti sam napraviš scenario, snimiš i režiraš, čak ni glumca netrebaš imat, snimaš film o "nečemu što nije tamo", držiš "scary" osjećaje muzikom i zaradiš puno para ako dobro napraviš... recimo.. možeš i paranormal aktivitiy napravit... šta misliš? pa oni su koristili neku kameru za 15 tisuća kuna i malo su po kući jebali zvučnim efektima, da je golotinje bilo, film bi dobio 100k više para
jedanestiputnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 07:33   #45
Quote:
jedanestiputnik kaže: Pogledaj post
šta bi rusi rekli otprilike, poslišej ti menja... svakako da nemože svatko upast na akademiju=/ a ovo da je tako teško snimit film je glupost. Nabaviš čelavjeka da ti sredi boju, nekog da ti napravi muziku a ti sam napraviš scenario, snimiš i režiraš, čak ni glumca netrebaš imat, snimaš film o "nečemu što nije tamo", držiš "scary" osjećaje muzikom i zaradiš puno para ako dobro napraviš... recimo.. možeš i paranormal aktivitiy napravit... šta misliš? pa oni su koristili neku kameru za 15 tisuća kuna i malo su po kući jebali zvučnim efektima, da je golotinje bilo, film bi dobio 100k više para
Ako je to tako lagano, stvarno ne razumijem zasto se ti vec nisi obogatio i poznat si i slavan, nego si neki anonimac koji sjedi doma i visi na forumu i dusa ga boli jer ne zna hoce li upasti na ADU po kojoj pljuje kao i po ljudima koji su na njemu. Iskreno, sa ovakvim stavom, toplo se nadam da neces. Ocito nemas pojma o filmu. Bitnije da imas lika koji radi glazbu, a sto je, recimo, sa montazom? Ili ces snimat film u jednom kadru pa ti to ne treba? Ili jos bolje, sve ces radit sam? Svaka ti cast ako ti sam napravis film jednako kvalitete kao i min. 3 osobe koje su se 5 godina bavile samo tim! I da, sto bi bio covjek za boju?? Daj se obrazuj o filmu malo, pa onda sanjaj o svojoj velikoj buducnosti rezisera!

Slazem se sa tobom da ima puno losih glumaca i losih filmova. Ima ljudi kojii upisu fakultet i misle da su time postali specijalci,i nakon prijemnog vise ne mrdnu ni malim noznim prstom. I od tuda losi glumci, losi filmovi. Ima i onih kojima su bitne sao pare, kao ocito tebi, pa se ni ne trrude previse. Postoji i taj problem da nemamo bas glumacki rad sa kamerom, odnosno ima, ali ne dovojno. Slazem se da je to problem, ali to ne znavi da nitko nije talentiran. I na kraju. Ima i onih koji stvarno vole svoj posao, koji se trude, uce i rade svaki dan, i zato imamo i super filmove i odlicne glumce.

I prestanite vise sa vezama, parama i glupostima. Onaj tko stvarno voli svoj posao uspijet ce. A to da ste vi toliko lijeni da se ne bi potrudili nego je bolje trcat negdje vani jer je to linija manjeg otpora. I zbog ljudi kao sto ste vi koji samo pricaju, a nista ne rade, i generacija nakon vas ce govoriti kako za mlade nema budcnosti u Hrvatskoj. Zasto vi ne bi bili ti koji ce napravit promjenu? Ne, sve se mora napraviti za vas. Oprostite, ali to je zalosno.

Prestanite pljuvat po akademiji. Ili pljujite ju, ali mi nemojte govorit kako bi silno isli na nju. To je prelicimjerno.
Operabag is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 21:05   #46
Quote:
jedanestiputnik kaže: Pogledaj post
šta bi rusi rekli otprilike, poslišej ti menja... svakako da nemože svatko upast na akademiju=/ a ovo da je tako teško snimit film je glupost. Nabaviš čelavjeka da ti sredi boju, nekog da ti napravi muziku a ti sam napraviš scenario, snimiš i režiraš, čak ni glumca netrebaš imat, snimaš film o "nečemu što nije tamo", držiš "scary" osjećaje muzikom i zaradiš puno para ako dobro napraviš... recimo.. možeš i paranormal aktivitiy napravit... šta misliš? pa oni su koristili neku kameru za 15 tisuća kuna i malo su po kući jebali zvučnim efektima, da je golotinje bilo, film bi dobio 100k više para

Wow, putniče. Kako bi Rusi rekli: Zamukljiš.

Ovo što ti sada opisuješ je fenomen koji se pojavio nakon Vještice iz Blaira. Po tvojoj logici, svi bi mogli uzeti kameru i napraviti "Ben Hura". Al to nije istina. Sad je upravo izašao film ("Devil Inside") koji prati istu tvoju formulu, zaradio puno pare, ali je najveće smeće na tržištu trenutno. Što ti želiš? Pare ili umjetnost? Izgleda ovo prvo.

I čudi me što prvo govoriš o umjetnosti, onda pljuješ po drugim granama filmske umjetnosti, kao što su montaža, gluma, glazba.... Isuse, jel ti znaš koliko moraš krvi pustiti da napišeš dobru filmsku glazbu? Nakon što si gotov pišaš krv tri godine.

Odi i budi na setu pet mjeseci, pa onda seri govna.
kravanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 23:32   #47
Quote:
kravanema kaže: Pogledaj post
Wow, putniče. Kako bi Rusi rekli: Zamukljiš.

Ovo što ti sada opisuješ je fenomen koji se pojavio nakon Vještice iz Blaira. Po tvojoj logici, svi bi mogli uzeti kameru i napraviti "Ben Hura". Al to nije istina. Sad je upravo izašao film ("Devil Inside") koji prati istu tvoju formulu, zaradio puno pare, ali je najveće smeće na tržištu trenutno. Što ti želiš? Pare ili umjetnost? Izgleda ovo prvo.

I čudi me što prvo govoriš o umjetnosti, onda pljuješ po drugim granama filmske umjetnosti, kao što su montaža, gluma, glazba.... Isuse, jel ti znaš koliko moraš krvi pustiti da napišeš dobru filmsku glazbu? Nakon što si gotov pišaš krv tri godine.

Odi i budi na setu pet mjeseci, pa onda seri govna.
Operabag is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 22:54   #48
Pozdrav svima, i hvala na pokretanju ove teme jer su mi mnoge ove informacije dobrodošle Zanima me je li točna informacija da svake godine primaju do 6 osoba za smjer filmskog i TV režisera? I znate li možda neke osobe koje su upale u ovaj smjer i koje su voljne prepričati tijek audicije i prijave? Imam još dvije godine vremena, ali pokušavam se pripremiti na vrijeme. Recimo na 6 osoba, koliko njih upada preko veze?

Zahvaljujem unaprijed onome tko će se namučiti mojim pitanjima,
Ratimira is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 23:07   #49
Quote:
Ratimira kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, i hvala na pokretanju ove teme jer su mi mnoge ove informacije dobrodošle Zanima me je li točna informacija da svake godine primaju do 6 osoba za smjer filmskog i TV režisera? I znate li možda neke osobe koje su upale u ovaj smjer i koje su voljne prepričati tijek audicije i prijave? Imam još dvije godine vremena, ali pokušavam se pripremiti na vrijeme. Recimo na 6 osoba, koliko njih upada preko veze?

Zahvaljujem unaprijed onome tko će se namučiti mojim pitanjima,
Ovisi od godine d godine, odes na www.adu.hr nades brosuru i procitas.
Ne zamaraj se vezama, ne zamaraj se drugim ljudima. Bavi se sobom,svojim radom i svojim upadanjem.
Operabag is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 20:32   #50
Zdravo,

Tražimo glumce za Youtube projekt u dobi između 18-30 godina.
Molim vas, javite se u privatne poruke
NameInUse is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 19:40   #51
Pozdrav ljudi,

Evo treba nam još jedan glumac. Javite se
NameInUse is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 22:35   #52
Ovako zanima me dali bi netko ako ima vremena tko je zavrsio, nije upisao ili upisao Reziju ili bilo koji drugi smjer na ADU. mogao napisati svoja iskustva prilikom upisa ili prijave kako je sve to izgledalo. Namjeravam se prijavit tek slijedeće godine. Možda se budem prijavio čak i ove godine čisto da odem do tamo i vidim kako sve to izgleda no jedini je problem šta nisam iz Zagreba pa imam dodatne troškove za putovanje, smještaj i prijavu. Pa ako bi neka dobra dusa htjela podjeliti sa mnom, bio bih vam zahvalan. Inače mislim se ozbiljno prijaviti slijedeće godine, nije mi to neki trenutni hir.
__________________
STOP THE WAR IN CROATIA
Mufffler is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 22:48   #53
Ja planiram upisati režiju ove godine, imaš na forumu upisi na ADU doživljaje svih onih sta su bili na prijamnom.. jel mozemo ovaj razgovor premjestiti na taj forum, tamo mi se nitko ne javlja, nitko ne ide na režiju ocito hahaha
LovacNaJelene is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 16:28   #54
ja takodjer planiram ove godine na prijemni (FTV rezija), ali nemam pojma sto me tamo ocekuje. koliko vidim vec nas je troje tu na forumu koji zelimo probati ove godine, ne bi bilo lose da budemo u kontaktu
carmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 11:42   #55
Slažem se, što te zanima u vezi prijamnog?
LovacNaJelene is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 20:11   #56
Je li moze netko prepricati prijemni do prosle godine?

Najvise me zanima je li trba prethodno imati nekakve radove?
__________________
... et lux in tenebris lucet et tenebrae eam non conprehenderunt...
SkyEnD is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 21:45   #57
Ja bih isto išao na režiju, ali 2016 godine, pa me također zanima kako sve to ide, kakva su pitanja i to. Mislim da nije loše da se prije počnem pripremati!????????

Ako je netko voljan tko tamo studira stupiti sa mnom u kontakt bio bih mu jako zahvalan.
redatelj97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 10:03   #58
Tražim osobu za snimanje i montažu kratkog YouTube videa od oko 5-6 minuta. Potrebno je osigurati:

- kvalitetnu kameru
- kvalitetno osvjetljenje
- kvalitetan mikrofon
- green screen
- prostor za snimanje (minimalna kvadratura, osoba bi doslovce samo stajala i pričala ispred green screena).

Osim toga, video je potrebno izmontažirati te ubaciti dane materijale (slike, grafike, natpise te video unutar videa). Kamera bi čitavo vrijeme bila fiksirana. Snimalo bi se početkom veljače. Plaćam po dogovoru.

Molim zainteresirane da se jave u inbox te da (ukoliko imaju) svakako pošalju i link na portfolio (primjerice YT videe koje su dosad snimali/montažirali i slično).
Ambivalent_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 14:11   #59
A da napišeš odakle si? I definiraš pojam kvalitetan. Jer nije isto ako te netko snima mobitelom na full HD i malo ozbiljnijom kamerom.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:51.