Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2017., 17:23   #9081
Kada unese mail, vidi ime

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
__________________
LUGSOR FOOD - dehidrirane poslastice za pse i mačke
Retonja is offline  
Old 27.07.2017., 17:30   #9082
Quote:
Retonja kaže: Pogledaj post
Kada unese mail, vidi ime

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
misliš da vidi naziv maila ili uz mail piše i moje ime i prezime automatski? jer sami naziv maila nije moje osobno ime i prezime već nešto skroz treće
svjpromatrac is offline  
Old 27.07.2017., 17:49   #9083
Ime na koje je registriran PP. Moze mail biti [email protected] a ime Pero Peric. Vidi se oboje. Ne znam sto nije jasno

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
__________________
LUGSOR FOOD - dehidrirane poslastice za pse i mačke
Retonja is offline  
Old 27.07.2017., 17:59   #9084
Quote:
Retonja kaže: Pogledaj post
Ime na koje je registriran PP. Moze mail biti [email protected] a ime Pero Peric. Vidi se oboje. Ne znam sto nije jasno

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
ok, sad je jasnije, ovi drugi govori da se ništa ne vidi a ti da se vidi, u redu, logično je ovo što kažeš
svjpromatrac is offline  
Old 27.07.2017., 18:04   #9085
Probaj...
[email protected]

Javi koje ti ime izbaci. Inicijali su "I. I." pa ce ti biti jasno

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
__________________
LUGSOR FOOD - dehidrirane poslastice za pse i mačke
Retonja is offline  
Old 29.07.2017., 18:05   #9086
Poz svima

Ovako, ja sam na paypalu dobila puni refund s ebaya prije dva dana i piše na paypalu da je seller uplatio mi novac, ali na mome bankovnome računu ne piše ništa i nema tog novca. Sada, da li je to problem paypala ili čega?
Ništa mi nije jasno, prije nikada nisam imala ovakvih problema.
__________________
Heartbreak Hotel
LOST01 is offline  
Old 29.07.2017., 18:18   #9087
Ako je napravio refund onda će ti se kroz koji dan novac vratiti na karticu kojom si platila. Ako ti je baš uplatio na PayPal onda možeš potrošiti s PayPal ili prebaciti na karticu uz 5$ naknade.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Old 29.07.2017., 23:01   #9088
Question Plaćanje internetom u druge zemlje

Pozdrav,
molim za savjet od iskusnih korisnika PayPala i inače, usluga plaćanja internetom prema drugim državama...
Radi plaćanja usluge pružatelj mi je poslao invoice za plaćanje na njegov račun koji je u Nizozemskoj. U invoice je na iznos koji ja trebam platiti naveo i dodao iznos BAT-a, što je u stvari njihov PDV kojeg na moj upit mailom prema njegovom odgovoru također ja moram platiti. Njegovo objašnjenje je da je to porez kojeg on na kraju godine plaća državi jer mu je firm s računom na koji se uplaćuje registrirana u Nizozemskoj .
Kako još nisam koristio Paypal račun za plaćanje jer ga još nisam otvorio molim za savjet i objašnjenje kako ovo inače funkcionira ( neovisno o samom PayPalu, plaćanja na inozemne poslovne račune...): da li ja kao fizička osoba koja plaća uslugu putem Paypala i unutar sam EU tj, u Hrvatskoj moram njemu platiti i taj njegov BAT (tj PDV) kad je i njegov račun u EU??
Hvala..
ducilud is offline  
Old 30.07.2017., 12:13   #9089
Odero me pajpal, na 219 eura naplatio 321euro

Odero me pajpal, na 219 eura naplatio 321euro,dosad mi je uredno uzimao euriče, koliko je bio račun,normalno kupio sam u evrima sa Austrijskog ejebaja.Dali se vredi žaliti i što napisati i gdje?Unapred hvala.Lp
__________________
Daruvar
dfranc is offline  
Old 30.07.2017., 12:42   #9090
Kako misliš da te PP oderao? Pa to je ogroman iznos kakva god konverzija bila i kako nisi vidio na zadnjem koraku iznos plaćanja.da nisi falio valutu, da nije bilo 220£ a ne €?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Old 30.07.2017., 15:06   #9091
Ne,bilo je 219 eura,ali mi je izgleda euro raćunan u kunama, i tako mi na pajpalu piše 219eura ,a sa računa skinuto 331 euro,pbz devizna visa elektron.Dosad su mi se iznosi u evrima slagali na paypalu i na visi.


Purchase details
Dreambox DM900 Ultra HD
200,00 EUR
Item #
Shipping
19,00 EUR
Total
219,00 EUR

Exchange rate
1.706,17 HRK = 219,00 EUR
1 HRK = 0,13 EUR
__________________
Daruvar
dfranc is offline  
Old 30.07.2017., 20:59   #9092
Quote:
dfranc kaže: Pogledaj post
Ne,bilo je 219 eura,ali mi je izgleda euro raćunan u kunama, i tako mi na pajpalu piše 219eura ,a sa računa skinuto 331 euro,pbz devizna visa elektron.Dosad su mi se iznosi u evrima slagali na paypalu i na visi.


Purchase details
Dreambox DM900 Ultra HD
200,00 EUR
Item #
Shipping
19,00 EUR
Total
219,00 EUR

Exchange rate
1.706,17 HRK = 219,00 EU
1 HRK = 0,13 EUR

gdje ti tu vidiš 331 eur?
lutkar is offline  
Old 30.07.2017., 21:52   #9093
Pogledaj na popis transakcija kartice da to nije još nešto naplaćeno pa se poklopilo...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Old 30.07.2017., 22:01   #9094
tiluriumm, znaš li ti možda odgovor na onaj moj zadnji upit, kako ovo inače oko plaćanja paypalom i u vezi poreza funkcionira ???

Pozdrav,
molim za savjet od iskusnih korisnika PayPala i inače, usluga plaćanja internetom prema drugim državama...
Radi plaćanja usluge pružatelj mi je poslao invoice za plaćanje na njegov račun koji je u Nizozemskoj. U invoice je na iznos koji ja trebam platiti naveo i dodao iznos BAT-a, što je u stvari njihov PDV kojeg na moj upit mailom prema njegovom odgovoru također ja moram platiti. Njegovo objašnjenje je da je to porez kojeg on na kraju godine plaća državi jer mu je firm s računom na koji se uplaćuje registrirana u Nizozemskoj .
Kako još nisam koristio Paypal račun za plaćanje jer ga još nisam otvorio molim za savjet i objašnjenje kako ovo inače funkcionira ( neovisno o samom PayPalu, plaćanja na inozemne poslovne račune...): da li ja kao fizička osoba koja plaća uslugu putem Paypala i unutar sam EU tj, u Hrvatskoj moram njemu platiti i taj njegov BAT (tj PDV) kad je i njegov račun u EU??
Hvala..

Zadnje uređivanje ducilud : 30.07.2017. at 22:13.
ducilud is offline  
Old 30.07.2017., 22:47   #9095
Quote:
lutkar kaže: Pogledaj post
gdje ti tu vidiš 331 eur?
Ovo je sa paypala,a na internet bankarstvu, sam vidio da mi je skinuto sa deviznog računa 231 euro.U prijašnjem postu sam zeznuo ,mjesto 231,napisao sam331.Lp
__________________
Daruvar
dfranc is offline  
Old 31.07.2017., 06:47   #9096
231 mi je i dalje malo previše, 331 je bilo nemoguće 219 ok, nek je i 221, sigurno nemaš ništa drugo naplaćeno? U svakom slučaju ubuduće označi da ti banka radi konverziju, ne PP.

@ducilud to je više stvar porezne politike države nego PP, probaj pitati negdje na temu vezanu za to, ili za Njemačku, netko od ekipe koja živi u Njemačkoj ili aktivno posluje će bolje znati... Uglavnom ako plaćaš pravnoj osobi na poslovni PP račun nije nemoguće da treba...
tiluriumm is offline  
Old 31.07.2017., 06:53   #9097
Njemu je 219 eura konvertirano u 1706 kn. Ako je banka to konvertirala nazad u eure po kupovnom tečaju (7,36), ispalo bi baš oko 231.
Mephisto is online now  
Old 31.07.2017., 07:19   #9098
Vjerojatno se o tom radi... konverzije ubijaju...
tiluriumm is offline  
Old 13.08.2017., 10:53   #9099
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Vjerojatno se o tom radi... konverzije ubijaju...
Kod tih njihovih konverzija i velikih razlika potrebno im se neprestano žaliti i onda će vratiti preplaćeno, tj. razliku u tečaju kod nas i u njihovoj baci u Luxemburgu. To se uvijek može fino dokazati kod kupovine, naročito preko ebay-a - jedan iznos na računu, a uvećan na paypal računu.
Tako ja radim, saspem im drvlje i kamenje i onda me ili nazovu na mob. ili mi vrate razliku i pošalju email.
To vam se sve svodi na onu poznatu o dvije EU - onu ''zapadnu'' i nas ostalu stoku sitnog zuba, pa nas tako i tretiraju. I zato im treba pokazati zube.
Tako je i s hranom, elektronikom i sl., nama ide uvijek lošija kvaliteta svega, pa tako i usluga. A ako šutimo onda će nas i dalje tretirati kao neku drugu klasu.
San Sui is offline  
Old 22.08.2017., 20:30   #9100
Jel imao netko problema sa povlacenjem love s PayPala u zadnje vrijeme?
Danas sam povukla lovu i dobila mail da su "We’ve placed your withdrawal under review and this will last for up to 3 business days."
Inace povlacim lovu redvito jednom mjesecno zadnjih godinu-dvije i nikad problema.

Povlacim lovu na VISU Prepaid, i sad vidim ovo na PayPalovoj stranici: "As a result of a decision made by Visa, it is no longer possible to withdraw money from a PayPal account to rechargeable Visa credit cards."

To je nesto novo izgleda, ne pise datum od kada, pa me zanima na koje kartice povlacite lovu?
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:13.