Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2018., 11:39   #941
kod mene:
42 merrel planinarske
42 sportiva/trend/casual
41 za mali nogomet
41 cipele za svadbe i slični kalup
41 SPD Specialized
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 12:23   #942
Kupujem biciklo Cube Attain GTC Pro carbon´n´blue 2018 i na njega bi stavio Shimano 105 PD-5800 Carbon SPD-SL pedale. E sad mi treba pomoc odnosno prijedlog koje spd cipele da kupim. Trebaju mi cipele koje nece biti previse krute (index oko 7) i da su udobne.

Unaprijed se zahvaljujem.
eldarp is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 14:54   #943
Bok

Evo i ja se nešto razmišljam da bi mogao prijeći na spd pedale (cipele).

Pošto sam izgubljen dosta u ponudi koja se nudi, zanima me ako može netko dati neki dobar savjet za prvi spd. Da li je bolje uzet nešto polovno za prvu ruku pa vidjet kak će me služiti to?

Također, vozim po cesti ali me zanima koja je razlika ako uzmem npr pedale i cipele za mtb ( gledao sam par postova prije je forumaš objavio video u kojem govori čovjek zašto vozi mtb na specki) od onih za cestu?

Da li su tenisice za mtb teže od cestovnih?

I ako ima još kakav savjet, dobro bi došlo
__________________
Svjetlost putuje brže od zvuka. To je razlog zašto ljudi izgledaju pametno sve dok ne progovore. - Albert Einstein
xxx96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 16:34   #944
Kao, pričaju marketinški stručnjaci kako SPD za cestu ima veću kontaktnu površinu s cleatom pa se bolje prenosi snaga na pedalu.
Za praktičnost i lakoću korištenja, osim ak ne briješ na svaki mW snage, MTB SPD je čisto dovoljan.
Daju se kupiti i lagane MTB šuze, ponude ima valjda više nego što je potrebno.
I najbolja stvar, M520 pedala za 180 kn radi jednako dobar posao kao i Deore XT, razlika je u masi nekoliko stotina kuna.
__________________
Somewhere, something incredible is waiting to be known.

http://www.youtube.com/Zvjezdoznanci
Acheron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 18:07   #945
Quote:
Acheron kaže: Pogledaj post
Kao, pričaju marketinški stručnjaci kako SPD za cestu ima veću kontaktnu površinu s cleatom pa se bolje prenosi snaga na pedalu.
Za praktičnost i lakoću korištenja, osim ak ne briješ na svaki mW snage, MTB SPD je čisto dovoljan.
Daju se kupiti i lagane MTB šuze, ponude ima valjda više nego što je potrebno.
I najbolja stvar, M520 pedala za 180 kn radi jednako dobar posao kao i Deore XT, razlika je u masi nekoliko stotina kuna.

E super

Sad da pitam, evo kad su vec tu spomenute te M520 pedale; ja kupim te pedale i kupim cipele. Na što trebam paziti prilikom kupnje cipela? Da li trebam paziti da kupim baš mtb cipele? I cleatovi za pedale, to se kupuje dodatno jelda? Ako da, ima baš cleatovi koji odgovaraju na dotični par cipela i da li to znači da cleatovi trebaju i odgovarati na pedalu? Da pojednostavim, cleat treba biti kompatibilan sa cipelom ili pedalom ili oboje?
__________________
Svjetlost putuje brže od zvuka. To je razlog zašto ljudi izgledaju pametno sve dok ne progovore. - Albert Einstein
xxx96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 18:17   #946
M520 imaju plastični lock bolt koji im je slaba točka pa često znaju vrlo brzo prokrckati.

Da kucnem u drvo, moje još nisu i nadam se da neće tako brzo, i zadovoljan sam s njima, ali imaju tu slabu točku.

EDIT:
Mislim da u Ciklo centru još traje akcija za Northwave cipele.
Sa pedalama dobiješ i cleatove, AFAIK MTB cleatovi ne pašu na road cipele (i obrnuto)
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 19:42   #947
Moguće je neke konverzije šuza izvest
https://www.youtube.com/watch?v=4xzPVT46DuI
__________________
Somewhere, something incredible is waiting to be known.

http://www.youtube.com/Zvjezdoznanci
Acheron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 19:46   #948
Quote:
Acheron kaže: Pogledaj post
Kao, pričaju marketinški stručnjaci kako SPD za cestu ima veću kontaktnu površinu s cleatom pa se bolje prenosi snaga na pedalu.
Za praktičnost i lakoću korištenja, osim ak ne briješ na svaki mW snage, MTB SPD je čisto dovoljan.
Daju se kupiti i lagane MTB šuze, ponude ima valjda više nego što je potrebno.
I najbolja stvar, M520 pedala za 180 kn radi jednako dobar posao kao i Deore XT, razlika je u masi nekoliko stotina kuna.
Nemoj pričat ono o čemu nisi informiran, niti si probao, nit si ih pošteno probao u onom za što su napravljene, a to je teren
M520 je neusporediva pedala s XT pedalom
Nemoj misliti da kritiziram, ovdje čitam savjete ljudi koji niti su probali niti imaju iskustva, u tri godine sam satrao x2 520 (trenutno na oba bajka 540 koje vrijede svaku kunu), niti im je osovina ista, niti je lock isti, nit je koncept isti a bome niti su za jednaku namjenu
520 na cesti možda ok, na terenu nula bodova za iole jače vožnje gdje vrijedi m540 na gore
Na cesti ukoliko se vozi ozbiljnije ipak treba spd sl i prava šuza, i sam prelazim na njih vrlo brzojednostavno kotakt na spd-u mi bude premali za specku
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 19:51   #949
Pa pričamo o cesti jer je čovjek pitao o cesti, u MTB se ne miješam.
Gledam ljude oko sebe kako već godinu+ voze veselo na cestovnjacima M520 i nemaju problema s njima.
__________________
Somewhere, something incredible is waiting to be known.

http://www.youtube.com/Zvjezdoznanci
Acheron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 19:53   #950
Quote:
Acheron kaže: Pogledaj post
Pa pričamo o cesti jer je čovjek pitao o cesti, u MTB se ne miješam.
Gledam ljude oko sebe kako već godinu+ voze veselo na cestovnjacima M520 i nemaju problema s njima.
Smijeh je imat 520 na GTC-u
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 22:49   #951
Quote:
xxx96 kaže: Pogledaj post
E super

Sad da pitam, evo kad su vec tu spomenute te M520 pedale; ja kupim te pedale i kupim cipele. Na što trebam paziti prilikom kupnje cipela? Da li trebam paziti da kupim baš mtb cipele? I cleatovi za pedale, to se kupuje dodatno jelda? Ako da, ima baš cleatovi koji odgovaraju na dotični par cipela i da li to znači da cleatovi trebaju i odgovarati na pedalu? Da pojednostavim, cleat treba biti kompatibilan sa cipelom ili pedalom ili oboje?
Ne kužim iz kojeg razloga bi uzimao mtb pedale i cipele za cestovni bicikl?
Uzmeš u Ciklo-Centru pedale Shimano R540 i tenisice Northwave Sonic 2S i miran si.
sun888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 13:06   #952
Citajuci komentare i recenzije po internetu na kraju sam ipak odlucio kupiti pedale Look Keo 2 max.
eldarp is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 10:21   #953
Quote:
Acheron kaže: Pogledaj post
Pa pričamo o cesti jer je čovjek pitao o cesti, u MTB se ne miješam.
Gledam ljude oko sebe kako već godinu+ voze veselo na cestovnjacima M520 i nemaju problema s njima.
I ja vozim nes slično.
Imam karbonske mtb sprinterice od prije i bilo mi je glupo kupovat opet još jedne za cestu.
Uostalom tu jako puno ljudi vozi sličnu kombinaciju jer je praktičnije. U cestovnim sprintericama je nemoguće hodati.
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 08:44   #954

Eto pa ak nekome treba, B24, jako udobne i povoljne, stavio sam 540 Cestovne DalPe
Vozio sam i ja do sada, negdje oko 3tkm sa mtb pedalama, je sve 5, ali nije to to...
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 18:44   #955
Frend kupio cestovnjaka ali ga zezaju koljena pa bi krenuo s flat pedalama.
Gleda nekaj u rangu 300-500 kn, da je kvalitetno, ne skripi i po mogucnosti kvalitetno.
Imate kakve preporuke?

Ja sam mu preporučio nešto od Azonica da si uzme u Marko projektu, ovisno o lovi koju je spreman pljunut.
__________________
Somewhere, something incredible is waiting to be known.

http://www.youtube.com/Zvjezdoznanci
Acheron is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 08:27   #956
Mislim da si mu dobro rekao

Nisam ih probao, ali na zamrloj temi su češće spominjane (kao dobre).
Meni su MG-1 zakon, ali u skoro godinu dana što lurkam po ebayu nisam ih uspio naći za cca 150kn kao prethodna dva para pa i dalje lurkam (a i bile bi preglomazne na cestovnjaku, kao i FireEye (preglomazne) iz Keindl-a/Drago sporta).

Shogo je spominjao nekakve Da bomb u MP, ali izgleda da ih više nemaju...

Prije je kao dobar izbor spominjan Nukeproof Electron (na UBYK-u je najpovoljniji i brzo (tjedan dana) stiže, lijepe su tanke, ali i meni i nansale-u su vrlo brzo prosvirale pa ne znam da li nismo imali sreće ili imaju nekakav bug...

Meni i Sixpack Vegas izgleda dobro, ali nisam probao pa ne mogu reći ni da ni ne...

Tako da: Azonic Blaze
ossasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 08:36   #957
Je, Azonic je superKonkurencije i nemaš
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 11:08   #958
Ne da mi editirati, a zaboravio sam ti napisati, na Abrakadabri su jeftinije nego u MP (ako mu odgovara boja)
ossasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 14:24   #959
Quote:
eldarp kaže: Pogledaj post
E sad mi treba pomoc odnosno prijedlog koje spd cipele da kupim. Trebaju mi cipele koje nece biti previse krute (index oko 7) i da su udobne.
Unaprijed se zahvaljujem.
Ovo ne razumijem. Zašto želiš da ti cestovne cipele nisu previše krute? Upravo suprotno, traži (koliko ti financije dopuštaju) one sa što većim indexom čvrstoće. Ionako je u njima nemoguće hodati osim par koraka.

Quote:
eldarp kaže: Pogledaj post
Citajuci komentare i recenzije po internetu na kraju sam ipak odlucio kupiti pedale Look Keo 2 max.
Dobro si odlučio
-Denis- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 14:47   #960
Quote:
Acheron kaže: Pogledaj post
Gleda nekaj u rangu 300-500 kn, da je kvalitetno, ne skripi i po mogucnosti kvalitetno
Ja si moram pet put stvari pročitati prije nego postam, htio sam napisati "lagano".

Hvala na savjetu dečki!
__________________
Somewhere, something incredible is waiting to be known.

http://www.youtube.com/Zvjezdoznanci
Acheron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:39.