Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2011., 19:47   #21
Svojevremeno sam pila zeleni čaj, jedino što sam primjetila je bio - zatvor Pila sam dvije šalice dnevno i muku mučila sa opstipacijom.
Istini za volju u vrijeme dok sam pila zeleni čaj nisam se debljala.
U svakom slučaju mislim da bi ga trebalo piti.
space cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 19:50   #22
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Kupila sam nekoliko crnih u Mülleru, njihova marka, definitivno su usitnjeniji od onih koje kupujem u cajnim ducanima (Tee Paradies i Demmer u Grazu). Takodjer, jako moram paziti koliko dugo ih drzim u vodi da ne postanu gorki. No, za tu cijenu super. Zelene nisam probala.
nisam crne probala, al zelena sencha je stvarno "lisnata" i prelijevam je po dva puta bez beda i super je
larlar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 14:26   #23
Quote:
space cats kaže: Pogledaj post
Svojevremeno sam pila zeleni čaj, jedino što sam primjetila je bio - zatvor Pila sam dvije šalice dnevno i muku mučila sa opstipacijom.
Istini za volju u vrijeme dok sam pila zeleni čaj nisam se debljala.
U svakom slučaju mislim da bi ga trebalo piti.
Nisi mogla na wc ali bi ga preporučila drugima

Al u svakom slučaju mislim da zeleni čaj nije bio uzrok tvom zatvoru, nego nešto drugo
lolita_RI is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 13:20   #24
poz, evo vidim na forumu imamo 5 tema o zelenom caju, ne znam u koju bi pisao.

uglavnom, zadnjih 40 dana pijem oko 2 velike case zelenoj ili bijelog caja (koji sadrzi zeleni) i moram reci - osjecam se fenomenalno! ne znam jel to samo placebo ili sta, ali ja sam prezadovoljan, jednostavno osjecam se odlicno, sve mi ide od ruke, fizicki sam spremniji, koncentriraniji, sposobniji.

jedino imam pitanje, jedino me muci sto sam cuo da definitivno nakon nekog vremena treba napraviti pauzu i prestati ga piti na otprilike tjedan, dva dana.
osobno se osjecam sve bolje, i ne bih sad htio prekidati niz.

zna li netko nesto vise o tome?
.shorty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 13:35   #25
Vjerujem da nije placebo nego carobna kombinacija kofeina i teanina koje caj sadrzi

Ne treba raditi pauzu, osim ako u nekom trenutku prestanes podnositi toliko kofeina. Prema rezultatima nekih istrazivanja optimalno je piti 6 salica zelenog caja na dan. Nisu napisali kolike su te salice, neki tvrde 250 ml, ali kineske salice su oko 100 ml. Veza izmedju unosa kofeina i smrtnosti je obrnuta U krivulja. Vecina istrazivanja uzima u obzir broj salica, ali uspjela sam naci neko u kojem se gledala ukupna kolicina kofeina i najmanju smrtnost su imali oni koji su unosili izmedju 200 i 400 mg kofeina dnevno (u medjuvremenu sam izgubila podatke, kad stignem potrazit cu opet). Kofein je, naime, antioksidans. Crni caj prema USDA bazi na 100 ml ima 20 mg kofeina. Za zeleni i bijeli sam nasla negdje tablicu, ali ju nikako ne uspijevam naci opet. Prema toj tablici sam namjestila u CRON-o-Metru 13.5 za 100 ml zelenog i 6.76mg za 100 ml bijelog caja. Dakle, litra i pol zelenog caja bi imala 200 mg kofeina. To je upravo 6 salica od 250 ml.

Nazalost, nemam reference i nemam ih sad vremena opet traziti.

Pijem manje zelenog jer mi ujutro treba litra crnog, ali kofein je uvijek negdje izmedju 200 i 400 mg.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 13:40   #26
Nego, moram napomenuti, nema bas svaka salica caja toliko kofeina, ovisi koji caj koristis, kolika je temperatura vode, koliko dugo drzis, to je samo okvirno.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 15:13   #27
hvala, na odgovoru.

evo kupio sam i bijeli pomjesan sa zelenim iz kuce caja, medutim malo su me zeznuli, 100g je 60kn, medutim meni dode omotnica na kojoj pise da je otkupnina 85 kn + postarinu sam 10 platio.

na kontakt@.... mail im nista ne mogu poslati jer im je nesto zbrljano, samo mi vraca mail...

al dobro, caj je PREDOBAR, jedva cekam da vidim rezultate nakon godine dana zelenog/bijelog caja.
.shorty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 15:18   #28
Moguce je da posta nesto dodatno zaracunava kod placanja pouzecem. Ides kad u Graz? Ovdje su cajevi otprilike duplo jeftiniji:
http://www.tee-paradies.at/
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 15:26   #29
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Moguce je da posta nesto dodatno zaracunava kod placanja pouzecem. Ides kad u Graz? Ovdje su cajevi otprilike duplo jeftiniji:
http://www.tee-paradies.at/
Prije sam znao ici, makar dugo vec nisam bio, cak razmisljam da uzmem preko ebaya, tamo su cijene stvarno povoljne, makar iskreno, sad mi je malo bed uzimati japanske cajeve zbog radijacije

Cuo sam da u bio&bio trgovinama ima zelenog dosta povoljnog
.shorty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 15:28   #30
Bas sam jucer naisla na ovaj tekst:
http://www.justhungry.com/radiation-...e-ashigara-tea

Ali, to znaci da Japan sam testira cajeve i ako je radioaktivnih izotopa vise nego sto je dopusteno, zabranjuje prodaju.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 15:54   #31
Da, zanimljivo.
Zasad ga imam dovoljno za mjesec, dva, ali planiram bas napraviti postenu kupnju, bar kilu caja pa da sam miran skoro godinu dana

Gledam sad po ebayu sta se nudi.
Ajme, pogledaj mene macho frajer od 100 kila, postao ovisan o caju, ko kakva tetka (sala naravno)

haha, a ne mogu si pomoci kad se osjecam vrhunski!

Zadnje uređivanje .shorty. : 25.05.2011. at 16:06.
.shorty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 16:40   #32
kaj kazete na ove mullerove cajeve? vidim da su jeftiniji od onih iz cajoteka. takodjer franckov u rinfuzi je dosta jeftiniji. jesu li ovi iz cajoteka kvalitetniji?
relativnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 22:13   #33
Nisam probala zeleni, crni su izmrvljeniji nego iz cajoteka, ali ipak ne toliko izmrvljeni kao u vrecicama, treba paziti da se ne drzi predugo.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 11:40   #34
Bok, gdje nabaviti u zg-u zeleni caj i rooibos caj koji valjaju (osim u konzumu)?
Fanehowler is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 15:41   #35
u Kući zelenog čaja
charlizeos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 16:18   #36
Mozes u Kuci Zelenog Caja (nisam jos nikad bio jer su skupi), Svijetu Caja, Cajoteki u Jurisicevoj (Rotonda Centar), Muller, dm.. Ako netko zna za jos neku cajoteku u ZG nek podijeli s nama!
relativnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 12:50   #37
Zanima me da li i zeleni čajevi iz vrećica poput franckovog pomažu u mršavljanju??
Mateja994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 13:01   #38
ne
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 13:37   #39
zeleni čaj Kokeicha?! :)

Zeleni caj je izuzetno zdrav, nadam se da niste pili iz filter vrecica, vec prave
rinfuzo cajeve!
Svaki pravi zeleni caj, tj. ista vrsta, npr Sencha, Chun Me i slicni.. ne t6rebaju se piti konstantno mjesecima.
treba bromijeniti vrstu, da se tijelo ne navikne.
Probajte Kokeichu, ja jesam.


www.cajkovski.com
Martillum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 13:42   #40
ne

nikako, samo pravi original rinfuzo čajevi.. probaj www.cajkovski.com
Martillum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:29.