Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2014., 17:04   #81
Matcha isto raste na suncu ali se 2-3 tjedna prije berbe pokrije tako da sav klorofil ide na vrh stabljike koji se bere. Matcha isto ima najviše antioksidansa i amino kiselina pa tvrde da je najzdravija.
Zdjelu uzmi bilo koju samo da možeš miješati i da ne prska. Bambusova metlica je napravljena da lijepo u rubovima zdjele zmješa.
Vodu kada je na vatri i na dnu posude se počnu pojavljivati mjehurići to je oko 80 stupnjeva. Isto ako zakuha voda pa čekaš oko 5 minuta bude oko 80, ali ovisi o količini.
Gdje si ti kupila i koliko si platila? Inače matcha je malo skuplja i treba biti svjetlo, neon zelena. One jeftinije su smeđkaste ili žutkaste.
ttomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 17:48   #82
super! hvala na objašnjenjima!

naručila sam iz kuće zelenog čaja... 30g - 170kn

nije žuta, nije smeđa.. zeleno je prilično.. sad koliko je neon zelena...

jedino mi se ne napravi ona bitna pjena - vrlo malo

prvi put sam u blenderu pripremala, a drugi put sa pjenjačom...
modra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 13:15   #83
isuse, isuse
već četvrti put pripremam matcha čaj - bezuspješno!!

ok, mislim da ću stat s njim dok ne skupim pare za bambusovu metlicu jer mislim da upropaštavam čaj i srce me boli

sad sam pazila da skinem s vatre prije mjehurića na dnu, da sam barem gurnula prst unutra, vidjela bi da je voda samo topla i naravno, četvrti put NEMA PJENE.
u kakvoj god posudi da radim, s pjenjačom, ili u blenderu.. ništa.


nemam pojma koliko energično i dugo bi trebala to mutit da bi se bar približno kao drugima po internetu stvorila pjena??? pola sata? dobijem samo neke kilave rijetke mjehuriće gore... pih.
modra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 13:23   #84
dobar objektivan pogled na zeleni čaj: http://www.zdravosfera.com/zeleni-caj-zdravlje/
Classy90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 14:52   #85
Quote:
modra kaže: Pogledaj post
isuse, isuse
već četvrti put pripremam matcha čaj - bezuspješno!!

ok, mislim da ću stat s njim dok ne skupim pare za bambusovu metlicu jer mislim da upropaštavam čaj i srce me boli

sad sam pazila da skinem s vatre prije mjehurića na dnu, da sam barem gurnula prst unutra, vidjela bi da je voda samo topla i naravno, četvrti put NEMA PJENE.
u kakvoj god posudi da radim, s pjenjačom, ili u blenderu.. ništa.


nemam pojma koliko energično i dugo bi trebala to mutit da bi se bar približno kao drugima po internetu stvorila pjena??? pola sata? dobijem samo neke kilave rijetke mjehuriće gore... pih.
- matcha treba biti dobre kvalitete, ne bi trebala imati klasičan biljni okus nego finiji.
- ne struži po dnu nego žustrije "opleti" metlicom više samo po vrhu tekućine.

temperatura je važna, ako je prehladno nije dobro,, ako je prevruće bit će ti gorka. Probaj da ti voda bude taman malo prevruća za piti. Malo spržiš jezik al nema veze
OshNesh is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 17:04   #86
Jel neko naručivao sa ove stranice? vidim da imaju i matchu,i nije tako skupa

https://www.japaneseteafarm.com/
kiksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 17:22   #87
Trebalo bi energično mutiti nekih 30 sekundi. Možda staviš premalo čaja. Ide oko 1 gram na dec vode i trebaš ga prosipati prije da ne ostanu grude. Iz bojelera voda mi je oko 60 °c, a čašu ne možeš držati u ruci.
ttomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 11:49   #88
Pijem zeleni čaj

Dakle imam 90 kg poceo sam vjezbati malo i to uz to pijem i zeleni čaj (ne jedem večeru) kao što vidim iz priloženog nekima pomaže nekima ne .. Dali je ovo što sam ja naveo dovoljno da bi smrsao ?
Xenome213 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 11:50   #89
Dakle imam 90 kg poceo sam vjezbati malo i to uz to pijem i zeleni čaj (ne jedem večeru) kao što vidim iz priloženog nekima pomaže nekima ne .. Dali je ovo što sam ja naveo dovoljno da bi smrsao ?
Xenome213 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 10:07   #90
ja ga pijem svako jutro sa puno limuna : )))

moguće je izgubiti kg, uz redovitu vjezbu naravno, a ne sjediti samo i piti na litre čaja
catandmouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 08:17   #91
jeli placebo ili nije, al u zadnjih 15 dana koliko svaki dan pijem zeleni caj osjecam se puno bolje, u prvom redu koncentracija i veca smirenost je prisutna
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 13:22   #92
Zeleni čaj ima ljekovita svojstva i meni osobno je pomogao kod skidanja kilograma, samo treba ga piti često i bez šećera. Ima gorkast okus, ali isplati se
sunceizora is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 13:40   #93
Quote:
catandmouse kaže: Pogledaj post
moguće je izgubiti kg, uz redovitu vjezbu naravno, a ne sjediti samo i piti na litre čaja
Je star godinu dana, ali takvi su mi najbolji
Uz redovitu vježbu možeš jest, ajmo reć, sve i gubit kile dovoljno je minimalno pripaziti i rezultat je tu.
Krećite se, hodajte, trčite i vježbajte. Sve ostalo su samo nijanse.
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 15:43   #94
sad sam pogledao da imam "senchu", kineski je caj..ugl.platio sam 40grama 25 kuna. ono sta me buni je vrijeme namakanja, na kutiji pise 10 minuta a svugdje ovako po internetu citam da se to radi 2-3 minute.. ?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 19:03   #95
Ekipa, koji su vam najdraži čajevi iz kuće zelenog čaja?
Ona Jutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 14:18   #96
Ko ima bolji zeleni čaj Franck ili Cedevita ??

To me je uvijek zanimalo...
Realista_ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 16:58   #97
Franck ili Cedevita zeleni čaj?

Ako se to uopće mogu nazvati ikakvim čajevima, Franck je štengu bolji...ali to sve skupa nema veze s čajem.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 18:35   #98
Quote:
°bubamara° kaže: Pogledaj post
Franck ili Cedevita zeleni čaj?

Ako se to uopće mogu nazvati ikakvim čajevima, Franck je štengu bolji...ali to sve skupa nema veze s čajem.
Znam kaj želiš reći, ali me je baš zanimalo koji je zeleni bolji od te dvije firme.
Znači ipak je Franckov bolji...
Realista_ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 21:08   #99
Je, bolji je od Cedevite. I svih čajeva robnih marki. No kad su zeleni i menta u pitanju ja preferiram listiće, razlika je ogromna.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 21:52   #100
Podizem temu da pitam, kakav mi se talog stvara na salici kad napravim zeleni caj?
Na povrsini bude kao neki sloj, a linija dokle ide caj ostaje obojana.
Je li to normalno?
Ne sjecam se ranijih godina dok sam ga pila da mi je tog bilo Sva mi salica poprimi smeckastu, zemljanu boju. Od drugih cajeva nema toga.
Probala sam iz razlicitih posuda misleci da nije masnoca sa posude gdje ugrijem vodu, zatim sa samom vodom od prokljucale kao i do 80 stupnjeva, zatim promijenila cajeve da nije do njih, i stalno imam taj talog i obojanu salicu koju onak trebas postenije izribati da bi se to opralo i skinulo.
I sad se pitam jel se i u mom organizmu koji kuki talozi po organima?
TheSpy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:18.