Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2011., 21:47   #81
4 bara zadnja

3 bara prednja


mada mislim da ću zadnju lupit na 4,5 bara

jesu li onda šanse veće da se guma izbuši?
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 21:53   #82
Quote:
Komar22 kaže: Pogledaj post
4 bara zadnja

3 bara prednja


mada mislim da ću zadnju lupit na 4,5 bara

jesu li onda šanse veće da se guma izbuši?
ovisi o terenu
meni je na 2.4, vozim po makadamu većinom ako imam priliku, i ne buše se dok god imam više od 30% mesa na gumi
u pravilu cestovnjaci idu na veći pritisak, a terenci na manji - koliko sam ja dosad vidio
Anticitizen419 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 23:20   #83
Meni je prednja na 2.5 bara (geax saguaro 2.2) a zadnja 3 (smart sam 2.1). Puno ovisi i o samoj gumi, npr. ljudi došli na trku u vodice sa gumama od 450 grama svaka druga je bila izrezana po kamenju.
triger-st is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 00:45   #84
Pozdrav ljudi!

Evo tražim jedno mišljenje. Ja i frend smo se odlučili krenuti ovo ljetom bicom na more. Sad treba još odlučiti koje gume uzeti. Ne bi htjeli da je nešto preskupo, tražimo jednu solidnu gumu. Svi su nam preporučili da idemo na 1.5 semislick, vozimo se skoro sve na asfaltu, pa bih vas molio za mišljenje. Koja bi guma bila prikladna za nas. Evo ja sam naišao na ove. Thanx

http://www.huni-bike-shop.hr/proizvo...tchinson/1013/
ms1224 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 21:21   #85
Pozdrav

Imam obje Bontragerove LT3 26x2.0 gume, vozim se 95% po cesti i sad me zanima dali bi mi bilo pametno zamjenit ovu mountain gumu za neku tanju cestovnu?

Hvala
tomicazgs is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 23:04   #86
naravno da bi ukoliko želiš veću brzinu i lakše pedaliranje
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 23:43   #87
Quote:
ms1224 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi!

Evo tražim jedno mišljenje. Ja i frend smo se odlučili krenuti ovo ljetom bicom na more. Sad treba još odlučiti koje gume uzeti. Ne bi htjeli da je nešto preskupo, tražimo jednu solidnu gumu. Svi su nam preporučili da idemo na 1.5 semislick, vozimo se skoro sve na asfaltu, pa bih vas molio za mišljenje. Koja bi guma bila prikladna za nas. Evo ja sam naišao na ove. Thanx

http://www.huni-bike-shop.hr/proizvo...tchinson/1013/
Meni osobno ta koju si ti našao izgleda čist ok. Nemam iskustva sa cestovnjacima ali ta izgleda dosta glatka po sredini šta vam je i prednost ako večinom idete cestom, manji je odpor!!!! Valjda če se neko javiti sa svojim zadovoljnim gumama za cestu
rizoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 00:41   #88
Quote:
ms1224 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi!

Evo tražim jedno mišljenje. Ja i frend smo se odlučili krenuti ovo ljetom bicom na more. Sad treba još odlučiti koje gume uzeti. Ne bi htjeli da je nešto preskupo, tražimo jednu solidnu gumu. Svi su nam preporučili da idemo na 1.5 semislick, vozimo se skoro sve na asfaltu, pa bih vas molio za mišljenje. Koja bi guma bila prikladna za nas. Evo ja sam naišao na ove. Thanx

http://www.huni-bike-shop.hr/proizvo...tchinson/1013/
Ja sam ih nedavno(ne u Huni) kupio ali još brže vratio,jer su jako išle u osmicu.Izgleda gadna greška u proizvodnji ali što je još žalosnije da se takvo nešto uopče i nalazi u prodaji.........
Nemora značiti da su i te takve otiđi i pogledaj ih...........
navi12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 18:19   #89
Quote:
ms1224 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi!

Evo tražim jedno mišljenje. Ja i frend smo se odlučili krenuti ovo ljetom bicom na more. Sad treba još odlučiti koje gume uzeti. Ne bi htjeli da je nešto preskupo, tražimo jednu solidnu gumu. Svi su nam preporučili da idemo na 1.5 semislick, vozimo se skoro sve na asfaltu, pa bih vas molio za mišljenje. Koja bi guma bila prikladna za nas. Evo ja sam naišao na ove. Thanx

http://www.huni-bike-shop.hr/proizvo...tchinson/1013/
mali offtopic:

ako ste iz sjeverozapadne hrvatske, odite na kajkavijanu da testirate izdržljivost prije odlaska na more

http://bbk-asi.hr/component/content/...jkavijana-2011
winner is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 19:03   #90
Quote:
litrenka kaže: Pogledaj post
Detaljniji review napisem ovdje nakon sto ih posteno provozam...
Napravio 850km od kad sam ih kupio...

Cesta i dalje vrhunski dojmovi, ide bez šuma i velikog otpora. Prosjek mi je nesto veci nego ranije no najveca razlika se osjeti u brzim sprintevima. Uspjevam bez problema na ravnici nabiti sitno preko 40km/h sto sa ripnjacama nije bio slucaj.

Makadam bez vecih problema pogotovo ako se radi o sitnom nanosu sljunka. Bolje je naravno sa ripnom ali i ovo se vozi bez nekog pretjeranog razmisljanja. Ono sto im je boljka, to sam primjetio u par navrata, je dublji sljunak. Ako recimo naletite na cesti na vecu hrpu sljunka u koji ce vam kotac potonuti nekoliko cm onda se gubi dosta na kontroli i potrebno je koncetracije da ne zveknete

Zemlja/šuma/blato s ovim sa mozda i najvise iznenaden jer po profilu gume se ne bi reklo da im je ovo jaca strana no pokazuje se suprotno. Zemljani put savladava kao poput klasicne XC gume, brzo sa puno gripa i bez bjezanja ili blokiranja na jacim kocenjima. Blato guta bez greske do nekih razumnih mjera ali napominjem bitno bolje nego sto bi profil rekao...

U svakom slucaju ako vozite puno asfalta no sa povremenim izletima u šumu ovo se cini medu boljim izborima pogotovo ako uzmemo u obzir prihvatljivu cijenu (napram puno ostalih Schwalbe modela).

Ponavljam radi se o Schwalbe Hurricane, 2.0x26, 159kn/komad.
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 21:04   #91
Ovo objašnjenje za blato me navelo da napokon donesem odluku. Bio sam malo skeptičan s obzirom da volim šumu, no eto, hvala na reviewu
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 21:18   #92
Quote:
litrenka kaže: Pogledaj post
Napravio 850km od kad sam ih kupio...

Cesta i dalje vrhunski dojmovi, ide bez šuma i velikog otpora. Prosjek mi je nesto veci nego ranije no najveca razlika se osjeti u brzim sprintevima. Uspjevam bez problema na ravnici nabiti sitno preko 40km/h sto sa ripnjacama nije bio slucaj.

Makadam bez vecih problema pogotovo ako se radi o sitnom nanosu sljunka. Bolje je naravno sa ripnom ali i ovo se vozi bez nekog pretjeranog razmisljanja. Ono sto im je boljka, to sam primjetio u par navrata, je dublji sljunak. Ako recimo naletite na cesti na vecu hrpu sljunka u koji ce vam kotac potonuti nekoliko cm onda se gubi dosta na kontroli i potrebno je koncetracije da ne zveknete

Zemlja/šuma/blato s ovim sa mozda i najvise iznenaden jer po profilu gume se ne bi reklo da im je ovo jaca strana no pokazuje se suprotno. Zemljani put savladava kao poput klasicne XC gume, brzo sa puno gripa i bez bjezanja ili blokiranja na jacim kocenjima. Blato guta bez greske do nekih razumnih mjera ali napominjem bitno bolje nego sto bi profil rekao...

U svakom slucaju ako vozite puno asfalta no sa povremenim izletima u šumu ovo se cini medu boljim izborima pogotovo ako uzmemo u obzir prihvatljivu cijenu (napram puno ostalih Schwalbe modela).

Ponavljam radi se o Schwalbe Hurricane, 2.0x26, 159kn/komad.


Fala litrenka, mislim da ce pomoci mnogima koji se jos premisljaju o micanju traktorki

P.S. skoro zaboravih - jesi li imao koje busenje?
dUG1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 21:30   #93
Quote:
litrenka kaže: Pogledaj post
Napravio 850km od kad sam ih kupio...

Cesta i dalje vrhunski dojmovi, ide bez šuma i velikog otpora. Prosjek mi je nesto veci nego ranije no najveca razlika se osjeti u brzim sprintevima. Uspjevam bez problema na ravnici nabiti sitno preko 40km/h sto sa ripnjacama nije bio slucaj.

Makadam bez vecih problema pogotovo ako se radi o sitnom nanosu sljunka. Bolje je naravno sa ripnom ali i ovo se vozi bez nekog pretjeranog razmisljanja. Ono sto im je boljka, to sam primjetio u par navrata, je dublji sljunak. Ako recimo naletite na cesti na vecu hrpu sljunka u koji ce vam kotac potonuti nekoliko cm onda se gubi dosta na kontroli i potrebno je koncetracije da ne zveknete

Zemlja/šuma/blato s ovim sa mozda i najvise iznenaden jer po profilu gume se ne bi reklo da im je ovo jaca strana no pokazuje se suprotno. Zemljani put savladava kao poput klasicne XC gume, brzo sa puno gripa i bez bjezanja ili blokiranja na jacim kocenjima. Blato guta bez greske do nekih razumnih mjera ali napominjem bitno bolje nego sto bi profil rekao...

U svakom slucaju ako vozite puno asfalta no sa povremenim izletima u šumu ovo se cini medu boljim izborima pogotovo ako uzmemo u obzir prihvatljivu cijenu (napram puno ostalih Schwalbe modela).

Ponavljam radi se o Schwalbe Hurricane, 2.0x26, 159kn/komad.
Slažem se sa svime osim da ovim djelom o blatu (nadam se da nije problem što se nadovezujem na tvoj review), po meni lako upadaju u glib i teško se vade van, a samim time i gube na upravljivosti.
Naravno za ovaj profil to je i više nego ok, ali eto samo moje mišljenje tj. dojmovi.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 02:09   #94
Quote:
dJ_rush1 kaže: Pogledaj post
Ovo objašnjenje za blato me navelo da napokon donesem odluku. Bio sam malo skeptičan s obzirom da volim šumu, no eto, hvala na reviewu

po meni tko se vozi po asfaltu sa tek pokojim izletom u blato/šumu/makadam nece pogrijesiti...

Quote:
dUG1 kaže: Pogledaj post


Fala litrenka, mislim da ce pomoci mnogima koji se jos premisljaju o micanju traktorki

P.S. skoro zaboravih - jesi li imao koje busenje?
meni je trebalo 1000km za micanje i sad kad konacno jesam stalno se pitam zasto nisam ranije

hvala Bogu nisam

Quote:
BigSaint kaže: Pogledaj post
Slažem se sa svime osim da ovim djelom o blatu (nadam se da nije problem što se nadovezujem na tvoj review), po meni lako upadaju u glib i teško se vade van, a samim time i gube na upravljivosti.
Naravno za ovaj profil to je i više nego ok, ali eto samo moje mišljenje tj. dojmovi.
Nema uopce problema, s obzirom na relativni mali broj domacih reviewova o gumama svako iskustvo moze pomoci

Mene su se pokazale pristojne u blatu, naravno treba imati na umu da je to i dalje semi-slic guma koja ripnu ima tek na stranici, a da je gazna povrsina glatka. No za sumsku voznju sa malo blata ce posluziti bez greske.

Tko je pak stalno u blatu do grla ionako ne bi trebao razmisljati o ovoj vrsti gume....
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 14:34   #95
koliko se guma potrošila u tih 800 (ili koliko već sada) km?
kruns is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 22:06   #96
na koliko da napumpam gume?
vozim se pretežno po asfaltu, ali ima i nekih 2km makadama na ruti koju vozim...
100kg imam, gume su bontragerove (neznam dimenzije napamet, a sad sam na poslu,jbga), kaj stavljaju na trek 4300....
na njima piše max 3.1bar... ja sam mislio na 2.4-2.5 bara, ili je malo previše to?
mrki88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 22:20   #97
Quote:
mrki88 kaže: Pogledaj post
na koliko da napumpam gume?
vozim se pretežno po asfaltu, ali ima i nekih 2km makadama na ruti koju vozim...
100kg imam, gume su bontragerove (neznam dimenzije napamet, a sad sam na poslu,jbga), kaj stavljaju na trek 4300....
na njima piše max 3.1bar... ja sam mislio na 2.4-2.5 bara, ili je malo previše to?
za asfalt i lagani makadam možeš i preko 2,5.na tim terenima,jače napumpana guma ima manju godirnu površinu i sa samim time manje i trenje....samo ne pretjeruj
GULIVER72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 22:21   #98
Quote:
GULIVER72 kaže: Pogledaj post
za asfalt i lagani makadam možeš i preko 2,5.na tim terenima,jače napumpana guma ima manju godirnu površinu i sa samim time manje i trenje....samo ne pretjeruj
danke, guliver!
mrki88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 22:21   #99
Quote:
mrki88 kaže: Pogledaj post
na koliko da napumpam gume?
vozim se pretežno po asfaltu, ali ima i nekih 2km makadama na ruti koju vozim...
100kg imam, gume su bontragerove (neznam dimenzije napamet, a sad sam na poslu,jbga), kaj stavljaju na trek 4300....
na njima piše max 3.1bar... ja sam mislio na 2.4-2.5 bara, ili je malo previše to?
zvekni zadnju na tri , a moš i prednju , ili na 2.5 prednju
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 22:35   #100
Quote:
mazgov kaže: Pogledaj post
zvekni zadnju na tri , a moš i prednju , ili na 2.5 prednju
ajde da pogodim zlatnu sredinu, nek bude 2.8
mrki88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:59.