Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2015., 09:58   #1821
Quote:
Berigoj kaže: Pogledaj post
Kao sto rekoh. Nema smisla. Nemas komu.
Nije da nema smisla nego matematički nije moguće
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 10:18   #1822
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Dugo je trebalo da kao argument u raspravi dodju supertalentirana djeca kojima treba skolovanje i bolesnici kojima trebaju super skupi lijekovi... To je zapravo najcesci slucaj zasto ljudi dizu kredite koje nisu u stanju vracati
1. To su samo neki od cescih primjera zasto ljudi u Hrvatskoj posezu za kreditom.
2. Najveca vecina se koprca i kredit isplacuje i vraca.

Takva je nasa stvarnost. U Hrvatskoj vecina gradjana prezivljava iz mjeseca u mjesec.
Nije oko toga potrebno davati nikakve argumente. Argumenti su gola hrvatska svakodnevica koja se na svaki nacin moze opisati i u kojoj nema mjesta superlativima. Banke kod nas zahvaljujuci upravo takvim sumornim vjetrovima stvarnosti to uspjesnije i vedrije plove. Hrvatske banke najmanje su banke hrvatskih gradjana. Doslovno i metaforicki.
Berigoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 10:19   #1823
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ja imam kod njih još nešto, ističe mi za godinu dana ali je 4,7% fiksno pa se i ne žalim
Da, to je fakat odlično. Zadnje sam čopila 4% fiksno u kreditnoj ali na 3 godine.
A s druge strane nisam za rizike u vidu dionica i sl.
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 16:39   #1824
Quote:
Berigoj kaže: Pogledaj post
1. To su samo neki od cescih primjera zasto ljudi u Hrvatskoj posezu za kreditom.
2. Najveca vecina se koprca i kredit isplacuje i vraca.
Jasno, vecina kredita je ispodizana zbog skolovanja i lijecenja, ne zbog nove kuhinje, svatova, auta ili gejfona..... :klap:

Quote:
Berigoj kaže: Pogledaj post
Takva je nasa stvarnost. U Hrvatskoj vecina gradjana prezivljava iz mjeseca u mjesec.
Nije oko toga potrebno davati nikakve argumente.
Tako je, jebes argumente... Ajmo radije laprdat.....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 22:52   #1825
Quote:
pipi21 kaže: Pogledaj post
Uglavnom...

Oročila lovu u Imex. Ne ulijevaju mi povjerenje stoga sumnjam da ću stavljati više. 3,80% promjenjiva na dvije godine pa ćemo vidjeti kak će to proći.
Nadalje... od većih kamata a stabilnijih banaka ima Sber 3,30 na godinu, kreditna i erste 3% na godinu. Kad se sjetim da sam prije 5 godina oročavala na 5% u Zagrebačkoj. Šmrc.
Vjerujem dan nisi odgovarala na bas moj upit (postavljen prije stranicu-dvije), ali svakako ce mi dobro doci, tj budem bacio pogeld sto nude... Eh... nekad je bolje ne prisjecati se kako je nekad bilo u usporedbi sa danas..
__________________
"Znate da ste ostarjeli kad se sagnete da zavežete cipelu, a onda razmišljate što biste još mogli napraviti dok ste tamo dolje."
bushido is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 23:01   #1826
Ali je i inflacija bila veca pa vjerojatno dode na isto.

Nego jel to osiguranje od DABa vrijedi i za lovu na tekućem?
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 08:24   #1827
Quote:
bushido kaže: Pogledaj post
Vjerujem dan nisi odgovarala na bas moj upit (postavljen prije stranicu-dvije), ali svakako ce mi dobro doci, tj budem bacio pogeld sto nude... Eh... nekad je bolje ne prisjecati se kako je nekad bilo u usporedbi sa danas..
Vidjela sam tvoj upit pa sam ovo upisala kao info za sve koje zanima.
Ako ćeš u Imex... 3,30% ti je na godinu, 3,50% fixna na dvije (tako mi je ženska rekla, nisam vidjela da negdje piše).
Ja ti ne bih preporučila oročavanje na dvije, jer ono što ti ne kažu (a pitala sam svašta) niti piše u ugovoru ali piše na nekom info dokumentu koji potpisuješ, je da ako želiš razročiti, a oročio si na dvije godine, dobiješ samo kamatu po viđenju za izdržani period. Istu foru ima Erste, moguće i druge pa treba fakat čitati detaljno.
Ako oročiš na godinu i želiš ranije razročiti dobiješ kamatu za period koji si izdržao.

Mda, krenula sam čitati taj info dokument, ali na brzinu prelazeći nisam skužila odmah caku s a vista kamatom. I sad jebi ga. U dilemi sam da li iz inata razročiti jer su gamad ili pustiti.
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 10:36   #1828
Mene su u Imex baš iznenadili koliko su mi objašnjavali uvjete štednje.

Inače, ovo što im prigovaraš oko razročenja jasno piše na njihovoj web stranici - zadnja točka.

"U slučaju prijevremenog razročavanja priznaje se kamata za izdržanu ročnost za ugovore do (uključujući i) 12 mjeseci"

https://www.imexbanka.hr/gra%C4%91an...evizna-stednja
nil amstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 10:55   #1829
Quote:
nil amstrong kaže: Pogledaj post
Mene su u Imex baš iznenadili koliko su mi objašnjavali uvjete štednje.

Inače, ovo što im prigovaraš oko razročenja jasno piše na njihovoj web stranici - zadnja točka.
Piše i u info dokumentu. Poanta je da je ženska namjerno to prešutila jer sam ju pitala što u slučaju razročenja u ovom ili onom slučaju, a to je dovođenje u zabludu. Međutim, nije mi sad to toliki zajeb da bih se uzrujavala oko toga i vjerojatno neću povući lovu. A to što sam napisala je dobronamjeran savjet i korisna informacija (meni bi bila).
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 08:50   #1830
Ljudi zašto davati banakama da na vašoj lovi zarađuju, tih 3% možete i sami zaraditi, kupite preko ljeta eure, i pričekate zimske mjesece, tih 3% ćete zaraditi, a ne da vam svake godine kamatu smanjuju ..............
europe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 09:08   #1831
Quote:
europe kaže: Pogledaj post
tih 3% možete i sami zaraditi,
kako?
najniži kupovni tečaj prošlo ljeto je bio 7,625, a najviši prodajni ove zime je bio 7,67. Razlika je 0,59%
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 11:21   #1832
Novcani fond u eurima i kunama pa mijenjas po srednjem tečaju.
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 11:05   #1833
[QUOTE=STIB;54567437]kako?
najniži kupovni tečaj prošlo ljeto je bio 7,625, a najviši prodajni ove zime je bio 7,67. Razlika je 0,59%[/QUOTE

Kad kupuješ veću količinu, onda ti u mjenjačnicama spuste tečaj,

i btw. ove zime kratko, ali je bio prodajni 7,72
europe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 12:20   #1834
Quote:
europe kaže: Pogledaj post
Ljudi zašto davati banakama da na vašoj lovi zarađuju, tih 3% možete i sami zaraditi, kupite preko ljeta eure, i pričekate zimske mjesece, tih 3% ćete zaraditi, a ne da vam svake godine kamatu smanjuju ..............
Istina je da je euro manji u ljetu a veći na zimu lai ako staviš na 6mj štednju nisi nešta zaradio i moraš mijenjati stalno u kn pa u eure.
Ovako stoje stvari kada štedite to morate znati da se nemožete nabrzinu obogatiti u mojoj familiji oročena štednja traje 3 koljena moj djed,star i sada ja,svako prenosi novac na nasljednika ali ne sav samo ga uputiti u osnove štednje i oročavanja.potrebno je krenuti sa 14 godina i trebaš imati potporu obitelji ja trenutno zarađujem kad preračunam 3600kn mjesečno od kamate i to kad mi skinu 12% onih što su uveli ali nisam odlučio mapustiti posao jer to je dovoljno da možeš živjeti,moj stari zarađuje 2400 od kamate, i skromni smo netražimo puno od života iako možemo si priuštiti sve ali uživamo u sitnicamo. ovo je samo produkt našega truda kroz 3 generacije i svako od nas ima kuću i auto i žene sve normalno plaćamo i na more idemo kad želimo jednostavno uživamo u životu ali hoću reći da za takav život potrebno je preko 70 godina štednje
Luka888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 12:28   #1835
Quote:
Luka888 kaže: Pogledaj post
....,svako prenosi novac na nasljednika ali ne sav samo ga uputiti u osnove štednje i oročavanja....
Daj me uputi u osnove stednje i orocavanja?
renez is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 12:34   #1836
Mala, lokalna banka ali 100% u hrvatskom vlasništvu, ja sam zadovoljna. Karlovačka banka do 3,65% na HRK, do 3,00% na EUR. Fiksno.
BondWannabe is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 13:41   #1837
Ljudi jel se vi bojite bankrota ko u grčkoj? u tom slučaju ostajemo bez svojih depozita...išla ja pitat da bih razročila a kad tamo moram dat 20 000 njima nazad jer bih godinu dana ranije uzela novce i zato šta je kamata u međuvremenu uduplo pala...stvarno nisam pametna šta napravit, dat im tih 20 000 kuna i pare na sigurno(bolje ranjen nego mrtav) ili molit boga još godinu dana da ne bankrotiramo ko i grčka?
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 14:04   #1838
Nećemo bankrotirati, ne či taj senzacijske naslove
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 15:26   #1839
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
Ljudi jel se vi bojite bankrota ko u grčkoj? u tom slučaju ostajemo bez svojih depozita...išla ja pitat da bih razročila a kad tamo moram dat 20 000 njima nazad jer bih godinu dana ranije uzela novce i zato šta je kamata u međuvremenu uduplo pala...stvarno nisam pametna šta napravit, dat im tih 20 000 kuna i pare na sigurno(bolje ranjen nego mrtav) ili molit boga još godinu dana da ne bankrotiramo ko i grčka?
Ma kakvih 20000 HRK???? Trošak prijevremenog raskida oročenja je u pravilu 100tinjak kuna i dobiješ kamate za izdržanu ročnost.
Puno toga si krivo shvatila.
I, da nećemo bankrotirati.
BondWannabe is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 16:06   #1840
Quote:
BondWannabe kaže: Pogledaj post
Ma kakvih 20000 HRK???? Trošak prijevremenog raskida oročenja je u pravilu 100tinjak kuna i dobiješ kamate za izdržanu ročnost.
Puno toga si krivo shvatila.
I, da nećemo bankrotirati.
aj ne lupetaj. sto kn trošak raskida je najmanji problem, to nisam niti spominjala. 20 000 kn ako izdržim 2 godine moram ja njima vratit a to je u 9.mj. Ja sam oročila po 6.85% a sad je 3.25% ili tako nešto i moram sve preko vratit šta su mi dali jer nisam izdržala dogovoreni rok. čemu tristo upitnika? kad bi sad išla razročit morala bi im vratit 28 000 kn jer bi mi računali da sam izdržala samo 1 godinu (fali 2 mj do 2 god.) i još imam rentni oblik štednje, veća je cifra i tolika je šteta kolika je. Ne znam čemu takve reakcije. Ako mene u banci lažu onda lažem i ja vas ovde
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:58.