Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2017., 14:25   #281
Kako nema od 2014., kad je sad 2017., a ljudi se ubise vozeci 26', i u radnjama sasvim normalno i uredno kupis 26'.
encos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 17:10   #282
ti si nešto pomiješao izgleda ...
rduras is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 21:53   #283
Opet kvinti?
__________________
Somewhere, something incredible is waiting to be known.

http://www.youtube.com/Zvjezdoznanci
Acheron is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 20:30   #284
Razmišljam o prvom "ozbiljnijem" montiću, uglavnom za Sljeme pa bi uzeo nešto novo do nekih 10-tak tisuća kn.
Zasad su mi zapeli za oko sljedeći: GRAND CANYON AL SL 7.0, GRAND CANYON AL SLX 8.0 i Cube REACTION C:62. Jel vozio tko neki takav sličan model? Kakva im je oprema za taj cjenovni rang? Bude vilica i kotači ok kad po šumi na njima jaše 90 kg? Jesu ti bajkovi ok za tu lovu (kod Cubea ide još 5-10%) ili postoji nešto bolje u tom cjenovnom rangu?
sun888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 21:19   #285
sumnjam da ćeš naći nešto bolje od ovog cube-a.
mogu ja bacit oko na scott 2018. godinu čisto za info da imaš.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 10:03   #286
Na skupljem kenjcu su vec pristojno ozbiljni kotaci. Na jeftinijem osnovni Mavic koji je po meni idalje bolji od Kjubove kombinacije sa deore nabama. Steta kaj je kjub maknuo sunringle koji je dolazio na slicnim modelima zadnjih par godina. Promasit ne mozes niti sa jednim od navedenih jer su svi dobro opremljeni pristojne geo xc bajkovi koji ce izdrzati i puno vise od sljemenarenja. Da biram uzeo bi jeftinijeg kenjca i ostavio parsto eura u kasici za apgrejd nakon prve sezone kad poslozis dojmove kaj ti eventualno treba bolje. Vizualno mi kjub sjeda bolje ali to je u ovoj prici i nebitno. Baci eventualno oko na Giant Fathom za 2018 (jace opremljeni modeli) koji ima nesto otvoreniji kut vilice i 27.5 kotace koji su meni bili zabavniji na sljemenu od 29. /iako je nesto slabija oprema nego na ova tri navedena/ http://giant.hr/items/bicikli/2018-m...-fathom-2-2018
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 17:31   #287
Scott sam gledao, ali koliko sam vidio previsoke cijene za ono što nude. Ak ima nešto s dobrim omjerom slobodno javi.

Nisam baš za neka apgredanja, volim gotov bajk pa mjenjati tek kad nešto ode, zato i gledam da bude odmah u boljem rangu s dobrom opremom. Cube mi je definitivno prvi izbor, ali skeptičan sam oko tih kotača makar vjerujem da bi bio zadovoljan dok nebi isprobao bolje.
Gledao sam i Giant, ovaj mi je zanimljiv http://giant.hr/items/akcija/bicikli...er-0-2017/7878 ali na recenzijama kažu da kotači nisu baš neko oduševljenje.
sun888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 17:52   #288
Lakse mijenjat bremze i grupu nego kotace iskreno puno rade bi mavic na kenjcu nego deore na kjubu...giantovi oem kotaci su super po pitanju trajnosti, pa cak i fleksanja tj cvrstoce...minus im je tezina. Ako nisi od apgrejdanja kupi skuplji canyon i miran si. Po meni Cube ima nedopustivo jeftine bremze i ne pretjerano dobru vilicu za 12.000 kuna.

edit: samo ideja - za te pare slozis jebeni bajk, ima karbonskih rama od kjuba na BDu za ok novce i onda sam biras sto ti je potrebno tj koji rang ali velim 1500 eura - 300 rama (cube karbon, alu jos i manje), 300 kotaci (nekakav bulletproof sunringle), 350 vilica (reba), 400 slx grupa (sa bremzama) i ostane ti taman 150 eura za periferiju. A dobit ces bolji bajk.
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 19:59   #289
I o slaganju sam razmišljao, ima super rama na BD-u i taman veličine za mene, ali mislim da bi me ispalo više da si sam slažem. Eto npr. imam ramu, SLX grupu i vidi koja je već cifra?! A di su kotači, vilica...? Jbg, nisam nikad tako nešto slagao, a kamoli MTB. Ti stalno nešto mjenjaš pa daj neki primjer kak bi ti složio bajk za cca. 10 k?
sun888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 20:40   #290
To ti je cca 800 eura, kotaci 300, vilica 300... taman bi ugurao u 1500 eura sve.
Da slazem sebi uzeo bi istu ramu i kotace (mislim na rang cijene) i slozio si jeftiniji 1x10 setup (2x10 isto nece ispasti vise ako mislis da ti treba) + deore/slx bremze. Za vilicu mislim da je Reba dobar odabir iako tu nisam mjerodavan kad vozim u svim konfiguracijama rigid. I onda imas 300 rama, 200 grupa, 300 vilica, 300 kotaci. Periferija i taman si u rangu 1200-1300 eura (ispod 10k). Ja sam slozio istu stvar prije 2 godine ali sa alu ramom (isto cube) i ispalo me oko 8k

Ak hoces mogu ti polinkat tocne komponente kad budem uz komp...
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 21:38   #291
MTB za 1500 eura otpada, ovaj skuplji Canyon sam uzeo u obzir eventualno ak bi bio na nekoj akciji.
Oko 1300 eura bi bio neki maksimalni budžet za MTB. Može, polinkaj pa da imam neke smjernice!
sun888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 03:03   #292
A mislim da cjepidlacite malo... Ovaj jeftiniji Kenjac je fakat super bicikl. Reba, Mavic kotaci, dobra grupa, sta ce ti vise... Cak su i gume dobre...

I ja kad sebi gledam stalno kemijam sto stvari, al realno ne treba ti nista bolje od ovoga... Iskreno, ja sam si prosli bicikl slagao, no ako ti to nije neki gust, kupis tog Kenjca i miran si.

BTW ne kuzim bas zasto je Cube s linka bolja ponuda
Haneke is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 09:13   #293
Ovo mi je tek drugi put da razmišljam o MTB-u tak da iskreno nisam baš previše upućen kaj bi mi bilo ok, a kaj ne jer nisam ni vozio šumu. Uzeo bi ga za ove jesenske/zimske vožnje kad za cestovnjak nije idealno, a ljeti je u planu tek jednom tjedno. Možda bi mi dovoljan bio i onaj u cjenovnom rangu od 7-8 k, ali zaje8o sam se s prvim cestovnjakom (alu, Sora) koji realno nije za redovne trening vožnje pa bi sad kod kupnje MTB-a odmah htio uzeti nešto bolje da sam miran par godina.
sun888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2018., 14:44   #294
Quote:
sun888 kaže: Pogledaj post
Ovo mi je tek drugi put da razmišljam o MTB-u tak da iskreno nisam baš previše upućen kaj bi mi bilo ok, a kaj ne jer nisam ni vozio šumu. Uzeo bi ga za ove jesenske/zimske vožnje kad za cestovnjak nije idealno, a ljeti je u planu tek jednom tjedno. Možda bi mi dovoljan bio i onaj u cjenovnom rangu od 7-8 k, ali zaje8o sam se s prvim cestovnjakom (alu, Sora) koji realno nije za redovne trening vožnje pa bi sad kod kupnje MTB-a odmah htio uzeti nešto bolje da sam miran par godina.
Kako prodje ti na kraju?
damicimrud is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2020., 21:47   #295
i kakva su vam iskustva, što je zabavnije/ugodnije za voziti?

29'' se zaista čini kao tenk, ide preko svega ali nema agilnosti..
jumpbyte is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2020., 22:09   #296
Imam 29" i 27.5" MTB. 29-ka je mogla biti broj manja jer sam točno na granici, ali i sa ovom veličinom je osjećaj "čudan" - nekako sam visoko. 27.5" mi dođe daleko prirodnije. Vjerujem da je visočijim ljudima 29" ok.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2020., 23:40   #297
26" hibrid do posla i grada, a 29" za uživanje po šumi. Nakon " dužeg posta" 29" čini se veliki i baš kao tenk, rama 19". Sve je stvar navike, jer kada vozim stalno 29" postane normalan. Istina možda sam mogao broj manju al nije bilo.
snikodic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2020., 21:46   #298
istina, sve je stvar navike iako na prvu se osjeti manji krug okretaja kod 29''. Jel se osjetite veću udobnost 29'' u odnosu na 26-27''?
jumpbyte is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2020., 09:27   #299
Quote:
jumpbyte kaže: Pogledaj post
istina, sve je stvar navike iako na prvu se osjeti manji krug okretaja kod 29''. Jel se osjetite veću udobnost 29'' u odnosu na 26-27''?
Po pitanju neravnina i rincola, da. Lijepo se okreće, a nizbrdo dobije zalet gdje ne trebam pedalirati.
snikodic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.