Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2015., 17:24   #61
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Postoji i eko kravlje mlijeko s istim ovim gornjim navodima pa je opet duplo jeftinije od npr. zobenog.
Ne znam, pa ne mogu tvrdit, ali pretpostavljam da zobeno mlijeko ima manju publiku od "bio" kravljeg mlijeka, pogotovo jer poznajem hrpu ljudi sto paze na te "bio" etikete, a ne kupuju biljna mlijeka, dok ne znam nikog (osobno) da kupuje zobeno mlijeko.
Sojino mlijeko ocito ima vecu publiku jer je cijenom jako blizu "bio" kravljem mlijeku. I ja osobno kupujem samo alpro sojino po cijeni od 13.5 kn.

Bio mlijeko je i dalje kravlje mlijeko pa ima subvencije i poticaje. I uglavnom se proizvodi lokalno, nije uvezeno kao sva biljna mlijeka za koje ja znam.
Zora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 18:11   #62
Quote:
Zora kaže: Pogledaj post
Zapravo je jako jednostavno.
S jedne strane, u slucaju kravljeg mlijeka, imas subvencije i nepovratne poticaje od strane drzave, te veliku potraznju, sto omogucava masovnu proizvodnju i konacnu nizu cijenu.
S druge strane, u slucaju zobenog mlijeka, imas eko/bio marketing, mali broj proizvodjaca, mali broj kupaca i nikakve subvencije.
Što se ne subvencionira cjelokupna poljoprivreda, pa i uzgoj zobi? Dok se prerada ne subvencionira ni u jednom slučaju.
Hiawatha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 19:40   #63
Quote:
Hiawatha87 kaže: Pogledaj post
Što se ne subvencionira cjelokupna poljoprivreda, pa i uzgoj zobi? Dok se prerada ne subvencionira ni u jednom slučaju.
Koliko ja znam na nasem trzistu nema zobenog mlijeka proizvedenog u hrvatskoj pa ne znam dal je subvencionirano tamo odakle je uvezeno,
Proizvodnja kravljeg mlijeka se kod nas subvencionira.
Zora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 20:58   #64
Alpro sojino nije od ekološke soje. Dok ova zobena češće jesu nego nisu eko.
Ma problem je što nema lokalne (industrijske) proizvodnje tih biljnih mlijeka.

Osim subvencija tu je i pdv koji je za mlijeko kravlje po nekoj nižoj stopi čini mi se. Ali to i dalje ne opravdava bezobrazno visoku cijenu ovih biljnih.
črni is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 23:43   #65
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Alpro sojino nije od ekološke soje. Dok ova zobena češće jesu nego nisu eko.
Ma problem je što nema lokalne (industrijske) proizvodnje tih biljnih mlijeka.

Osim subvencija tu je i pdv koji je za mlijeko kravlje po nekoj nižoj stopi čini mi se. Ali to i dalje ne opravdava bezobrazno visoku cijenu ovih biljnih.
Da, zaboravila sam na pdv, to je 5% za kravlje, naspram 25% za biljno.

Meni ta "eko" etiketa nista ne znaci pa mi pase obicno alpro sojino.
Inace, postoji i "bio" alpro od soje, ali je znacajno skuplji i nema ga u ovim paketima 3+1.

EDIT: kad sam vec na temi s popustima; vec je neko vrijeme u DMu alpro puding od vanilije i cokolade na posebnoj cijeni od cca 17kn (naspram 24 drugdje)
Zora is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 12:25   #66
Quote:
Zora kaže: Pogledaj post
Meni ta "eko" etiketa nista ne znaci
Pa, mislim da je baš kod soja pozitivnog stava dosta bitno razmišljati u tom smjeru, mada znak kao znak ni meni ništa ne znači. U protivnom bili bi svi osuđeni na razmišljanje kako smo vegani samo zbog netolerancije na kravlje ili neko drugo životinjsko mlijeko umjesto, po meni boljeg i kompletnijeg stava koji uključuje i ekologiju.
črni is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 16:57   #67
Ledo sladoled bez laktoze u Plodinama 14 kn
Rbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 23:01   #68
Šteta što ova tema nije aktivnija, ali ću pokušati..
Zna li netko ima li gdje chia sjemenki na akciji? Ili barem gdje ih je najisplativije uzeti?
Grubač. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 01:11   #69
U interspara 250 g 30-ak kn ako se dobro sjećam. Isplati se i u privatnim dućanima zdrave hrane refužo uzet.
nella4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 20:58   #70
Iskreno, ne znam koliko je ovo povoljno, ali imas u Muellera 500g za 69.90. I utorkom imas extra 10 s Dinersom.
veganomicon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 00:09   #71
Hvala na odgovoru Ali obišla sam neke trgovine i čini mi se da su u DM-u najisplativije 500g za 42kn, sličnu cijenu sam našla i u muller-u ali nisam zapamtila koji brand, od svih koje su se nudile u mulleru, te su bile najjefinije
Grubač. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 21:11   #72
Encianove chia sjemenke znaju cesto biti na akciji, 200 g za 30-35 kn. u zadnja 2-3 mjeseca su bile par puta u Kauflandu i u Plodinama.
Tonnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 18:00   #73
SPAR namazi veggie i mlijeka od soje snižena
Namazi su sad oko 7 kuna
__________________
To bring the pieces back together rediscover communication.
Elisea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 19:52   #74
od danas pa do 30.9. su u Kauflandu Encianove chia sjemenke na akciji - 29,99 kn
Tonnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 21:55   #75
kikiriki slovi kao jeftina hrana (raditi za kikiriki), no meni se ne čini baš tako povoljan? u uobičajenim dućanima 300 g mislim da je negdje 15kn, neočišćen. Nekako mi se još čini da ga je povoljnije uzet kao grickalicu, posoljen, no taj je očišćen a sol se može odstraniti ispiranjem u vodi.
misljenja, jel ga kupujete?
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 20:17   #76
mi kupujemo sirovi (bez ljuske) i sami ga doma pečemo. prefino!
Maldives is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 14:09   #77
Quote:
Maldives kaže: Pogledaj post
mi kupujemo sirovi (bez ljuske)
di?
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 20:58   #78
U Splitu u ducanima zdrave hrane npr. na Starom Hajdukovom.
Maldives is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 12:03   #79
8. - 14.10., Kaufland, sva Alpro mlijeka po 15.55 kn
Tonnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 12:32   #80
Ako je nekome blizu Slovenija - tofu, žitarice, razne bezmesne salame i ostali veggie proizvodi... puno jefitinije... Najviše Spar i Metro, a u Austriji Merkur.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:47.