Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2013., 11:41   #1
Biciklom po Istri

Poz, spremam se na rutu po Istri biciklom, nasla sam rutu staza Liburnia 68.3 km, Rasa-Cepic-Krsan-Martinski-Rasa pa me zanima da li je tko bio, je li dobra ova ruta i koju, sta preporucate? Istra mi je inace jako lijepa cijela.
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 13:30   #2
popis naših staza - http://www.istria-bike.com/hr/staze
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 14:40   #3
E da to je ta navedena, staza Liburnia..da li preporucate koju drugu za pocetak bicikliranja po Istri ili je ta ok?
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 15:07   #4
nisam prošla stazu, ali to sama procjeniš...za svaku stazu ti piše opis, težina, zahtjevnost, visinska razlika, podloga....imaš i tražilicu s lijeve strane gdje sama ubaciš te parametre, pa će ti izlistati staze sukladno tvojim mogućnostima...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 15:22   #5
Ok, da to znam mislila sam ako
je netko prosao cisto da napise iz vizualnog aspekta gde je najljepse u Istri, mada brijem da nemrem fulat jer je cijela lijepa.
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 15:26   #6
meni je najljepši sjevero-zapadni dio istre --> potez rovinj - granica - učka - pazin....istočni mi je tako-tako, prema učki je lijep....južni dio od bala do pule baš i ne volim...većinom ravnice i šikara...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 23:06   #7
Dolina Raše je dosadni monotoni makadam.Iza Rockwoola je podnošljivo po Čepiću i ispod Učke.


Ovo je onako vrlo panoramski (= ima brda) sa ne previše šugavog uzcestovnog granja (koje i meni ide na jetra)
Cerovlje-(Grimalda)-Draguć-Krušvari pa onda:
v.1 desno u Kotli-Hum-Roč-Cerovlje
v.2 ravno pa prije Buzeta lijevo za Sovinjak-Vrh-Kašćerga-Pazin-Cerovlje.

Naljevaj se vodom i hranom gdje god stigneš.Nema previše dućana.


Okolica Pule nije zahtjevna ni tjelesno ni navigacijski.Ima mora,staza,bunkera i propalih zgrada.Tu uključiš Kamenjak i divljinu oko polja kupusa iza Medulina.
kefa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 08:45   #8
Super, hvala na savjetima
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 12:43   #9
Pozdrav, znam da je prošlo dosta vremena, ali pitanje na početku je bilo
"E da to je ta navedena, staza Liburnia..da li preporucate koju drugu za pocetak bicikliranja po Istri ili je ta ok?"

pa osim razvikane i preopterećene (bar ovaj dio od Grožnjana do Buja) Parenzane, u Istri se po meni najljepše voziti Ćićarijom, jer je mir i tišina (auti su jako rijetki), nije mononotono, usponi su prihvatljivi za svakoga, ali su zato pogledi veličanstveni. Osim toga na Ćićariji je bezbroj izvora pitke vode, pa se ne treba brinuti za vodu. Za hranu se treba pobrinuti, a smještaj se da naći (tko traži, taj će i naći) Jedna od tih staza je ova staza 5 ozvora na Ćićariji, koju bih preporučio svakomu.
http://www.smjestaj-ivancic.com/hr/o...taza-5-izvora/
Problem je kako dovesti bike do Ćićarije, ali tko ima nosače na autu, za njega nema nikavih problema.
Webgraf is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 22:11   #10
Ja sam prosle godine za 1. maj sa porodicom bio u Umagu i bilo nam je fenomenalno. Ljudi ljubazni, staze odlicne, Parenzana fenomenalna. Nemam rijeci da opisem kako je dobro bilo. Puno više se stvari vidi kada se ide bajkom nego kad se ide pješke i automobilom. U tih pet dana koliko smo bili u Umagu tri smo proveli na bajkovima i stigli do Kopra a na drugu stranu do Novigrada. Ove godine smo planirali ponovo doci u Umag ali smo se iz razloga da upoznamo i ostale dijelove Istre odlucili za Pulu. Nadam se da cemo uzivati isto kao i prosle godine i da nismo pogrijesili sa izborom. Topla preporuka za Umag!
eldarp is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:33.