Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2018., 17:45   #9581
Znaš.... ja mislim da je to sve individualno .... uzme se ono što kome odgovara...



... ali bijeli orao i bela pčela su mi zakon
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Old 25.01.2018., 17:07   #9582
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. kambjamenat .. danas .. .. novi mjesec .. .. a neće se ništa .. izgleda .. promjeniti ..

.. i .. veliš .. šefe .. opet kurac .. hm .. baš čudno .. .. obično to uspije pa žive dalje sretno ..
Ma mi bi živili sretno i ljubavi, ma neda njezin muž, stalno nešto zanovijeta...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 25.01.2018., 19:10   #9583
ojebemtisunce

.. ok .. alime .. priznajem poraz ..
.. koliko ti dođem ..?
Dalaj Sanja is offline  
Old 26.01.2018., 15:17   #9584
.. ma kakvi .. nema muž sa tim ništa .. .. ima li ga uopće .. pitanje je ..

.. a ni oko para se ne dešavaju kurcšlusi .. ?

.. pa gdje te ta cima za jaja .. .. kaži nam .. pa da te znamo bolje savjetovati ..
alim is offline  
Old 26.01.2018., 22:30   #9585
Dalaj Sanja is offline  
Old 27.01.2018., 19:06   #9586
Quote:
Ivan Vrdoljak: "Vlada će zaštititi ribare u Savudriji"
.. od koga .. ?
.. zar hrvati odgovaraju bilo kojem belosvetskom ciganu iz bilo koje pizde materine .. za ono što rade u hrvatskoj .. ?
.. ali janezi bi ih mogli teretiti ako dođu u sloveniju ..
.. e .. tada treba vidjeti .. možda treba zatvoriti granice ..

.. inače .. kazne treba otkupiti država .. za desetinu cjene .. .. ribaru stigne kazna od 1000 € ribar to da državi za 100 € .. a država treba da kaže janezima prije bilo kakvog dogovora za svakih 1000 € dati ćete nam 10 000 .. zbog pretrpljenog straha ..

.. ili neka država da to kurčevo more pa nek bude fertik .. ili neka se da u ruke mister tromblonu ..
.. jer ovako .. da se daje u ruke slovenskim pizdekima .. to je ispod svake kritike ..

---

.. cilj je stvoriti atmosferu u kojoj ribar po cjele dane visi na moru i čeka da ga kazne .. čim više .. tako da stalno janezima jebe mater .. kako bi kazne bile što više .. .. a usput možda ulovi i koju ribu ..

Zadnje uređivanje alim : 27.01.2018. at 19:17.
alim is offline  
Old 27.01.2018., 19:24   #9587
.. moje je mišljenje da ova govna iz zagreba ni ne vide da ruše vlastitu zemlju ..
.. ali ..
.. sad mi se postavlja ovo pitanje ..
.. ovako govnjarska i sjebena država gotovo da i ne može propasti .. .. država govnjara koji ne mogu vidjeti u kojim su govnima ne mogu znati za išta što bi moglo .. sa bar imalo nade .. zamjeniti ovo sranje ..
alim is offline  
Old 27.01.2018., 19:38   #9588
Quote:
NAPETOST IZMEĐU ANKARE I WASHINGTONA: Turska poziva SAD na hitno povlačenje iz Mandžiba
.. ruje ovdje sigurno ne tuguju ..
.. a kurdi zovu asada u pomoć .. a on zauzet ..

.. jebate koji svijet .. .. jebate kako se sotona ruši .. a niko još ne peva ..

.. koreje bi da se jedine i da odjebu amere ..
.. jebate kako se ameri ruše .. kako sotona više ni na zemlji ne može ..
.. apokalipsa ..
.. vranac .. jahač na njemu nosi smrt .. .. bože .. ker kuražno ..
alim is offline  
Old 29.01.2018., 15:46   #9589
Quote:
Netanyahu stiže u Moskvu kako bi s Putinom direktno porazgovarao o aktualnoj situaciji u Siriji
.. ovaj je u moskvi svaki mjesec .. jednom ..
.. zna baće ko je glavni ..
.. zadnji put je bilo oko heizbolaha .. ruje ih puštaju da im bombaju pošiljke .. .. to drže od životne važnosti .. .. a zona zabrane leta za žide iznad sirije .. i golana po mogućnosti .. silno bi obradovala i heizbolu i asada i iran ..
.. židi to vide kao vrata pekla ..
.. mislim da su ruje dovele još nekoliko s400 u siriju ..
alim is offline  
Old 30.01.2018., 20:41   #9590
.. kolinda zove u zagreb onog vučkića .. sazrio je čas .. .. za koji kurac .. ? .. da ga ne misli ubiti .. ? .. samo bi nam to još trebalo ..
.. sjebaše se s tim ustaštvom .. tako da nas i nekakvi sasvim trećerazredni dače sasvim uspješno jebu ..
alim is offline  
Old 01.02.2018., 19:58   #9591
.. hrvatska nema ništa s jasenovcem .. veli ..
.. a ima li kakve veze sa žrtvama blajburga .. ?
.. a imaju li te žrtve kakve veze s ustašama .. obzizom da su zajedno bježali .. ?
.. a da nemaju ustaše kakve veze s jasenovcem .. ?

.. slovenci i srbi zajednička sjednica vlade .. .. hrvati im zajednički neprijatelj ..
.. a i riječi naših političara .. ko pred rat ..
.. ama kad smo uspjeli postići da budemo najgluplji na balkanu .. bog nas jebo .. ?
alim is offline  
Old 01.02.2018., 22:33   #9592
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. ama kad smo uspjeli postići da budemo najgluplji na balkanu .. bog nas jebo .. ?
.. pa otkad su ti .. koji plaču za pobijenim ustašama a nemaju ništa s jasenovcem .. uzeli logiku za najvećeg neprijatelja ..
Dalaj Sanja is offline  
Old 03.02.2018., 16:39   #9593
Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
.. pa otkad su ti .. koji plaču za pobijenim ustašama a nemaju ništa s jasenovcem .. uzeli logiku za najvećeg neprijatelja ..

Sanja ne glupiraj se...nisu Hrvatska i Hrvati '91 krenuli prema Srbiji da ruše, pale i ubijaju, nego je bilo potpuno obratno...

Prema tome dosta vas je više o Jasenovcu i WW2...to je bilo davno i Hrvatska i Hrvati su debelo platili za svoje grijehe...vaši nažalost nisu...
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Old 03.02.2018., 18:14   #9594
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Sanja ne glupiraj se...nisu Hrvatska i Hrvati '91 krenuli prema Srbiji da ruše, pale i ubijaju, nego je bilo potpuno obratno...

Prema tome dosta vas je više o Jasenovcu i WW2...to je bilo davno i Hrvatska i Hrvati su debelo platili za svoje grijehe...vaši nažalost nisu...
.. vidi .. razlika između mene i tebe je .. što ja ove koji su devedeset prve išli da ruše ne branim .. ne smatram svojima .. i neću za sto godina govoriti da je bilo davno pa puj pike ne važi ..
.. dakle .. kad me vidiš da ih pravdam .. i da mi ih je žao .. ili da kažem kako je to bilo pre dvadeset godina pa dosta više s tim .. onda me možeš prozivati ..

.. drugo .. jasenovac nije bio u igri samo za vreme ww2 .. koliko se ja sećam .. tvoji su tih devedesetih pevali .. jasenovac i gradiška stara ..?

.. kako neko može nemati veze .. s pesmama koje peva .. jebiga ..?

.. dalje .. ako je dosta o jasenovcu .. onda je dosta i o blajburgu ..?
.. ti koji su platili .. to su ovi u blajburgu ..?

.. ako neko danas ima veze s ovima iz blajburga .. kako to da nema veze s jasenovcem .. jer .. kao što kaže alim .. to je prilično povezano ..?
Dalaj Sanja is offline  
Old 04.02.2018., 16:33   #9595
Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
Pa da, ja ne znam šta je s tim muževima, ne žele dijeliti, to ti je, škrtice...

Jel' to kršćanski, reci ti meni, ha?
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 04.02.2018., 16:46   #9596
deliš li ti četkicu za zube sa svima?

ne deliš, jer nije higijenski
Dalaj Sanja is offline  
Old 04.02.2018., 17:15   #9597
Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
deliš li ti četkicu za zube sa svima?

ne deliš, jer nije higijenski
Ali ako on tu četkicu ne upotrebljava, je li u redu da ju zadrži samo za sebe?
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 04.02.2018., 19:02   #9598
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Ali ako on tu četkicu ne upotrebljava, je li u redu da ju zadrži samo za sebe?
.. ma koliko je nova .. ? .. deset kuna .. ? .. i zbog deset kuna bi ti riskirao kakvu boleštinu .. ? .. .. ko zna kakvu ..
alim is offline  
Old 04.02.2018., 23:33   #9599
Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
.. vidi .. razlika između mene i tebe je .. što ja ove koji su devedeset prve išli da ruše ne branim .. ne smatram svojima .. i neću za sto godina govoriti da je bilo davno pa puj pike ne važi ..
.. dakle .. kad me vidiš da ih pravdam .. i da mi ih je žao .. ili da kažem kako je to bilo pre dvadeset godina pa dosta više s tim .. onda me možeš prozivati ..

.. drugo .. jasenovac nije bio u igri samo za vreme ww2 .. koliko se ja sećam .. tvoji su tih devedesetih pevali .. jasenovac i gradiška stara ..?

.. kako neko može nemati veze .. s pesmama koje peva .. jebiga ..?

.. dalje .. ako je dosta o jasenovcu .. onda je dosta i o blajburgu ..?
.. ti koji su platili .. to su ovi u blajburgu ..?

.. ako neko danas ima veze s ovima iz blajburga .. kako to da nema veze s jasenovcem .. jer .. kao što kaže alim .. to je prilično povezano ..?

Tebe izgleda sjećanje služi što vama ide u prilog...uključi malo svoje moždane vijuge i sjeti se da su Srbi i Srbija izvršili agresiju na Hrvatsku pred očima cijelog svijeta...

Ti pišeš o nekoj pjesmi ...ja tebi pišem o masovnim ubijanjem, rušenju, paljenju...okupiranoj trećini teritorije RH...


I za Jasenovac se praviš poprilično luda...kao što si i sama napisala, Hrvati su platili visoku cijenu suradnje sa nacistima...

Kako onda to da poslije Bleiburga, četnicima i to nije bilo dovoljno pa opet grunuli svim raspoloživim snagama na Hrvatsku ???

Kako to objašnjavaš Sanja, ili si zaboravila na agresiju prema Hrvatskoj...možda se ne sjećaš Vukovara, Škabrnje, Dubrovnika...Srebrenice (BiH)...
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Old 05.02.2018., 17:34   #9600
Quote:
felga kaže: Pogledaj post

I za Jasenovac se praviš poprilično luda...kao što si i sama napisala, Hrvati su platili visoku cijenu suradnje sa nacistima...
Ma gde sam ja to napisala?

ja sam napisala da su ustaše platile nisku cenu.
Ti misliš da su Hrvati ustaše?
Ja to ne mislim. Moji prijatelji Hrvati nisu ustaše.
To možda ti sebe vidiš tako, ali ne možeš ti sebe generalizovati na sve Hrvate.

Inače, znaš li šta deca u Nemačkoj i Austriji uče u školama vezano za nacistički period?
SVE.
Uče kako su im preci bili odgovorni. Kako su kolektivno bili odgovorni.
Po ulicama su im na svakom ćošku podsetnici na to šta su im preci radili.
Dovode im na časove preživele iz logora ili njihove potomke da ih podsećaju.
To bi bilo, na primer, kao kad bi tvom potomku na čas doveli moju baku ili mene, da im pričam o mom pradedi i njegovoj deci koji su pobijenii u Jasenovcu.



E sad, Hrvatska je, za razliku od Nemačke, imala aktivan pokret koji se za vreme WWw borio protiv nacizma, naime, partizane.

Da je Nemačka to imala, ne bi sad tamo deca učila o kolektivnoj odgvornosti.

Da Hrvatska to nije imala, onda bi i dan danas na časovima u školama potomci Blajburgovaca dobijali na časovima u školi da drže u rukama predmete koji su na prijemu u jasenovac oteti pobijenima. Pitali bi se da li je možda neko od njihovih roditelja ili rodbine neko od logorske dece koje je Stepinac "spasao" dodelivši ih s promenjenim imenom ustaškim porodicama na "odgoj" koji je uključivao brisanje sećanja na to odakle potiču.

To što su imali partuzane, spasilo je Hrvate od svega navedenog.

Ali... ako se Hrvatska odriče onoga što je oslobađa kolektivne odgovornosti, onda ona mora prihvatiti kolektivnu odgovornost, razumeš?
Znam da ne razumeš, pitanje je retoričko, više ima, onako, stilsku ulogu.


Što se tiče četnika:

Prilično si neupućen.
One tamo u Blajburgu nisu ubijali jer su se borili protiv četnika.
Naprotiv, ti iz Blajburga su skupa s četnicima hrabro s bajonetima jurišali na bolesnike, starce, žene i decu.
Tako da četnici imaju s Blajburgom zajedničko jedino to da su im tamo izginule kolege.

Što se tiče građanskog rata.
Najpre, to što su pičvajz kod vas počeli da prave Srbi iz Krajine, ne zove se agresija. Zove se građanski rat, pošto su ti Srbi bili građani Hrvatske.
Dalje.
Ti su Srbi, naravno, bili totalni idioti.
Da nisu napravili oružani pičvajz, mogli su malo posle da traže da se otcepe, referendumom.
Tebi je u stvari ispalo zgodno što su oni napravili oružani pičvajz, i što si bili pizde, pa su zbrisali pred Oluju.

Što se tiče zločina.
Moj tetak je pravio zločine po Hrvatskoj.
Došao jednom bio za vreme rata u kuću mog dede u Zemunu, pa se hvalio kako je po Baniji "čistio" hrvatska sela.
Moj ga je deda uz viku, s gađenjem, izbacio iz kuće.

Naša je porodica porodica koja je u toku WW2 jako stradala od ustaša i četnika (nemci nisu bili baš toliko strašni), i mi s njima nemamo ništa.

E sad, ima u svakoj porodici degenerika koji ne znaju porodičnu istoriju.
Od njih nastaju izrodi, četnici (ili ustaše).

U Srbiji su postojale demonstracije protiv rata.
Ja bila na tim demonstracijama.
Pričala sam protiv rata, pisala sam protiv rata.
Ja sam tu bila malo pametnija od alima (iako je čak i u to vreme uspeo da bude stariji od mene) i tačno sam znala da su ti glavni, kojima je do rata, oni kojima je do oživljavanja četništva i ustaštva, a ne oni koji zastupaju bilo kakve interese naroda.


Kad smo kod ubijanja.

Josipa Kira su ubili tvoji, koliko ja znam?

Tebi je poznato da je rat u Hrvatskoj počeo ubistvom Josipa Kira?
Dalaj Sanja is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:32.