Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2014., 18:21   #21
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Poljaci dolaze u Čavoglave i na koncerte Thompsona

Jezik nema veze s time, pa najviše problema u povijesti smo imali s onima koji su nam jezično najbliži.

Jednostavno prosječnom Poljaku smo OK, onome tko mari za takve stvari dok njegovom pandanu u Britaniji,Nizozemskoj ili nekoj drugoj protestantskoj ili pravoslavnoj zemlji uglavnom im nismo nimalo simpatični.

Da ne spominjem da je Poljska jedina, uz Austriju i Madžarsku pomagala nama oko ulaska, svi ostali su bili ili hladni ili su radili protiv nas, blokadama ili lobiranjem
Uff...to nisam znao. Oni nas digli cak u evropski raj. Idemo i na zajednicke koncerte.

A ja mislio, da se moramo, kao po nasem obicaju, jos i njima naguziti.
Ravell is offline  
Old 03.09.2014., 11:22   #22
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post

U novom mandatu dužnost EU Ministra vanjskih poslova opet obavlja žena, što mi je zanimljivo - ovaj put političarka iz Italije. A to opet znači da su na dvije najviše dužnosti u upravnoj strukturi Europske unije izabrani katolici. Nisam ziher, trebao bi malo konzultirati enciklopedijske izvore, ali mislim da to od osnivanja Europske unije baš nikada nije bio slučaj - a da li je značajan, to ćemo tek vidjeti.
U sudskom vijeću kada se donosila sudske presuda za generala Gotovinu u prvom stupnju, nisu bili svi katolici, bili su i muslimani i prvoslavac. No muslimani generala Gotovinu smtrali krivim, dok su katolici, i jedino katolici Gotovinu proglasili krivim zbog ubijanja pravoslavaca.

Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
U konačnici Europsku uniju će dakle voditi političari iz Italije i Poljske - što me podsjeća na još jednu zanimljivu trivijalnost - riječ je o dvijema državama koje se spominju u stihovima poljske nacionalne himne, a koji opjevavaju borbe poljske vojske u Italiji u Napoleonskim ratovima, odnosno želju poljskih vojnika da se iz Italije u Poljsku vrate kao pobjednici

Takve veze možeš naći između svake dvije zemlje u Europi.

Quote:
Ravell kaže: Pogledaj post
Da, tako cujem i ja stalno. Mi ljubimo Poljsku oduvijek. Samo se vise ne sjecam od kad tako strasno.

Molim te lijepo, objasni mi u tvom finom maniru koje odnose mi uopce imamo sa Poljacima. I molim te...nemoj da ti bude sila nas Hrvatima, koje pretezno nikad nismo vidjeli Poljaka uzivo, slikovito objasniti da smo povezani linguisticki (skoro nerazumijem ni jednu rijec kad slusam Poljaka), ili nesto apstraktno iz srednjeg vijeka, mozda i ples, nosnja, sport, kulinarstvo, nasi izgledi, zajednicke bitke rame uz rame...
Poljacima je Hrvatska daleka, za veliku većinu Poljaka potpuno nepoznata zemlja, ali zato egzotična, poput svih ostalih zemalja iz naše regije.
sunshinestar is offline  
Old 03.09.2014., 13:38   #23
Jeste li vi svjesni da je ovo tema o novo-imenovanom Predsjedniku Europskog vijeća?

Sve vas brišem i nemojte opet započinjati sa spamom.

PL
PowerLock is offline  
Old 03.09.2014., 21:58   #24
zasto u nazivu pise predsjednik eu?
to je iskrivljavanje cinjenica. predsjednik eu ne postoji!
kao da predsjednika sabora nazoveno predsjednikom hrvatske. eto, tolike ce biti ovlasti ovog poljaka za kojeg je jaca profesorica engleskog.

najmocnija pozicija je u rukama junckera i on ce zajedno s merkel i u manjoj mjeri hollandeom voditi eu.
ne tamo neki poljak kojemu ce najodgovorniji posao biti docekivati lidere na sastanke i snimati family photo.
Binx is offline  
Old 04.09.2014., 23:05   #25
'listajuci' na netu britanske medije povodom izbora tuska za nekakvog 'predsjednika' necega u briselu ovaj komentar ovog e-unija skeptika je cini se prilicno trezven i ne-euforican....

http://blogs.telegraph.co.uk/news/da...e-same-old-eu/

namece se pitanje povodom izbora tuska za 'predsjednika' necega u e-unija-brisel ne-demokratskim politickim strukturama da li bi bilo bolje za poljsku da je sikorski bio izabran za e-unija 'ministra' 'spoljnih poslova' (ili kako vec se to zove u briselu) umjesto sto je tusk postao 'predsjednik' necega....

sikorski u mnogim krugovima ima 'perfektne' 'angloatlanske teznje' dok se 'suska' da tusk ipak bude slusao i g-dju merkel a ne samo vasington...

sikorski se cini se prilicno zaje*al kada je u nekom zvucnom zapisu - o kojem je u jednoj od diskusija bilo rijeci - kazao kako poljska oralno zadovoljava usa (valjda tj. tkz. 'zapad') i nista ne dobijaju za uzvrat kao 'nagradu'....

to sigurno nije mali razlog njegovog neuspjeha ali je poljska valjda konacno makar malo nagradjena za 'trud'....
serafim is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:37.