Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Pogledaj rezultate ankete: Pet najboljih pjesama Al Greena moglo bi biti:
Back Up Train 0 0%
Tired of Being Alone 2 25.00%
I Can't Get Next to You 0 0%
Let's Stay Together 6 75.00%
How Can You Mend a Broken Heart? 4 50.00%
I've Never Found a Girl (Who Loves Me Like You Do) 0 0%
Love and Happiness 3 37.50%
I'm Still in Love with You 0 0%
Look What You Done for Me 0 0%
Simply Beautiful 1 12.50%
I'm Glad You're Mine 0 0%
For the Good Times 1 12.50%
What a Wonderful Thing Love Is 0 0%
Here I Am (Come and Take Me) 5 62.50%
Call Me (Come Back Home) 1 12.50%
You Ought to Be with Me 1 12.50%
Funny How Time Slips Away 3 37.50%
Have You Been Making Out O.K. 1 12.50%
Let's Get Married 0 0%
Livin' for You 0 0%
Take Me to the River 6 75.00%
Sha-La-La (Make Me Happy) 0 0%
God Blessed Our Love 0 0%
L-O-V-E (Love) 0 0%
I Wish You Were Here 1 12.50%
Full of Fire 1 12.50%
Belle 1 12.50%
People Get Ready 2 25.00%
Everything's Gonna be Alright 1 12.50%
Perfect to Me 0 0%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 8. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2017., 13:45   #2441
Još jedan band koji budi nostalgiju.

Glasovi za Love Is a Stranger i Thorn in My Side.
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 14:11   #2442
Moram priznati da mi zvuče bolje nego sam se nadao i nego ih se sjećam iz moje pubertetske faze kad nisam mogao smisliti ovakvu glazbu.

Sjećam se zato nekolicine stvari koje su mi se dopale u djetinjstvu, a sve što me vraća na zlatne poljane djetinjstva ima dodatnu vrijednost.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 20:06   #2443
i saved the world today mi je najnaj

https://www.youtube.com/watch?v=Zf052uxFF58
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 09:00   #2444
Jebote, baš su dobri ovi Eurythmics. Mislim, nikad mi ne bi bilo mrsko kad bih negdje naletio na neku njihovu stvar, ali ovako kad se sve stave na hrpu, shvatio sam koliko imaju dobrih pjesama. Tako da sam na kraju muku mučio da izbor suzim na samo pet stvari. Odabrah Sweet Dreams (Are Made of This), Here Comes the Rain Again, Would I Lie to You?, Thorn in My Side i The Miracle of Love. U širi izbor su ušle i Love Is a Stranger, Who's That Girl?, There Must Be an Angel (Playing With My Heart), When Tomorrow Comes, I Saved the World Today...
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 18:06   #2445
Nisam nikada nešto posebno doživljavao Eurythmics. Nekako su me uvijek ostavljali ravnodušnim. Gledano iz današnje perspektive, možemo samo žaliti da pop glazba nije ostala na razini Eurythmicsa.


The Tourists, prvi bend u kojem su zajedno svirali Dave i Annie. Nasmijao me jedan komentar: Wow she was born middle aged


Jedan klasik Davea


Ova nikada nije bila hit, ali i danas se pušta po hrvatskim radio stanicama.
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 01:09   #2446
Quote:
Bask kaže: Pogledaj post
Nisam nikada nešto posebno doživljavao Eurythmics. Nekako su me uvijek ostavljali ravnodušnim. Gledano iz današnje perspektive, možemo samo žaliti da pop glazba nije ostala na razini Eurythmicsa.
Potpis.

Quote:
The Tourists, prvi bend u kojem su zajedno svirali Dave i Annie. Nasmijao me jedan komentar: Wow she was born middle aged
To je odlična pesma. Nikad je nisam doživljavao kao iole sex simbola, ali gledajući spotove za Savage ili Heaven na koje ranije nisam obraćao pažnju, ne znam što ih bar nisam gledao kad već nisam slušao.


Quote:

Jedan klasik Davea
Večeras je Candy imala koncert u Nišu (festival jazz muzike Nišvil), i dobila je plaketu počasnog građanina. Lepo priznanje.
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 12:03   #2447
Je, je, uvik je dobru cicu imala.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 20:00   #2448
meni je annie prava prirodna ljepotica, baš je bila sexi u onim uniformama i muškim odijelima, posebno u onim kožnim kombinezonima i mantilima super stil plus fantastičan glas.

https://www.youtube.com/watch?v=y25stK5ymlA
Annie Lennox - Walking on Broken Glass


arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 23:12   #2449





I original

Sad malo gledam, iznenadilo me da su solo albumi Annie Lennox prošli vrlo dobro u Americi. Mislio sam da je Annie pomalo zaboravljena u US of A, ali albumi joj komotno ulaze u Top 10.

https://en.wikipedia.org/wiki/Annie_Lennox_discography
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 01:11   #2450
next artist - when tomorrow comes, nadam se. sad sam s posla i nemam snage...
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 02:20   #2451
kad sam kupio album Sweet Dreams nisam imao pojma što sam kupio. volio sam kupiti albume na slijepo (tad nisu bili skupi), pa s neizvjesnošću staviti ploču na gramofon čekajući da me nešto obori s nogu. viđao sam Eurythmicse na top listama, ali nisam znao o čemu se radi, pa rekoh, ajde, možda i nisu loši. album otvara Love is a Stranger i na prve zvukove su me prošli trnci. pjesmu sam već bio čuo na radiju i tek sam je u tom trenutku postao svjestan. yesss! pun pogodak! momentalno sam postao fan Eurythmicsa. ostatak albuma, osim naslovnog megahita, malo je teže prohodan, podosta eksperimentalan za jedan hitoidan pop band, što mi se sviđalo, ali mi nikad nije u potpunosti sjelo. sljedeći album Touch mi je bio draži, ukupno i najdraži njihov album, i dalje dosta eksperimentiranja zvukovima, vokalima i melodijama, ali manje tjeskoban od prethodnog. soundtrack za film 1984 nije baš najbolje prihvaćen od kritike i to je ok. album nastoji pratiti atmosferu filma, eksperimentiranje je na vrhuncu, melodije su često nepostojeće, ali kao fanu Eurythmicsa meni je to bila samo nadopuna zvukovlja koji mi se svidio, a uostalom, na njemu je bila Julia, meni dovoljno. s Be Yourself Tonight su se u potpunosti otvorili milijunskom slušateljstvu, napustili eksperimentiranje, mrak, new wave i to je zvučalo uvjerljivo i više nego dobro. s Revenge su još više skrenuli prema srednjoj struji i svojim sljedbenicima Roxette, što je najočitije u The Miraqcle of Love, koja mi je za čuti i istovremeno mi ide na živce, jer tu prestaju Eurythmicsi kakve sam zavolio. na Savageu su pokušali napraviti odmak od tog mainstreama, ali dosta nespretno, iako se na albumu našto nekoliko dobrih pjesama. We Too Are One je opet solidan album za slušatelje koji ne traže previše uzbuđenja u glazbi, kao i deset godina kasnije album Peace na kojem se vidi da su u potpunosti sazreli i uozbiljili se, ali to smo već znali kroz nastavak samostaqlnih karijera, pogotovo Annie Lennox. btw. meni je Annie prva sljedeća diva nakon one tri koje sam spomenuo prošli put. njen glas i pojava su glavni razlog zašto su mi Eurythmicsi dragi.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 02:25   #2452
tri za vremensku kapsulu

Here Comes the Rain Again
Love Is a Stranger
Sweet Dreams (Are Made of This)
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 03:42   #2453
Tjedan s glazbenim legendama: PIXIES

PIXIES


"Indie icons who influenced countless artists
by welding classic pop influences and jagged,
roaring guitars to Black Francis' fragmented
songwriting."
allmusic

Osnovani 1986. godine u Bostonu, razišli se 1993. Reunion 2004.

Albumi:
Come On Pilgrim (1987)
Surfer Rosa (1988)
Doolittle (1989) US 98; UK 8
Bossanova (1990) US 70; UK 3
Trompe le Monde (1991) US 92; UK 7
Indie Cindy (2014) US 23; UK 6
Head Carrier (2016) US 72; UK 7

Članovi: Black Francis, Kim Deal, David Lovering, Joey Santiago, Paz Lenchantin

Žanr: Alternative Rock, Indie Rock, Noise Pop

video stream
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 10:23   #2454
Koliko god bio manjak komentara na prethodne artiste, siguran sam da ce se sve to nadoknaditi na Pixiesima.

Oko njih se razvio kult u ovim krajevima (kao uostalom i oko nekih drugih), koji je krenuo jos tamo s koncertom u ZG 1989.g.
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 23:59   #2455


Kao što je netko rekao u dokumentarcu, bend koji je pokopao 80-te i najavio 90-te
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 03:07   #2456
glasala sam za cactus ofc., te je sad malo odskočio, i evo, baš zanimljivo mi je to, tako da moram sad i ovamo staviti fenomenalnu verziju davida bowieja. tako to jednostavno mora biti.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 18:19   #2457
Baš bi ih mogao malo "prelistati" opet ovih dana.

Fali Motorway to Roswell, a ja bi izbacio ove nove stvari i stavio još Winterlong (premda je obrada), Cecilia Ann ili La La Love You
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 20:10   #2458
Odlični si mi Pixies, nadam se da će potrajati još koje vreme da utvrdimo gradivo.

Treba obratiti pozornost na njihove poprilično morbidne tekstove, recimo pevaju o incestu kao u pesmi Broken Face, nedostaje pesma slične tematike.

Nimrod's Son

Quote:
"One night upon my motorcycle through the desert speed
And it smashed my body so that all my friends thought I was dead
My sister held me close and whispered to my bleeding head
"You are the son of a mother fucker".
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 17:16   #2459
Morbidni su bili, da. Istinski underground.

Premda su bili iz Bostona, bilo je neke južnjačke prljavosti kod njih. Da ih slušam a da ne znam otkud su, rekao bi da je u pitanju recimo zapadni Teksas, s likovima u pjesmama koji kao da su ispali iz Krvavo jednostavno ili Nema zemlje za starce. Prepušten toj pustoši, što ćeš drugo nego radit' pizdarije.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 16:14   #2460
Ja sam odrastao u 90-ima na Nirvani i Radioheadu pa je po tome jasno da su mi i Pixiesi odlični. Baš ih volim poslušati, posebno Surfer Rosa i Doolittle. S druge strane, Bossanova i Trompe le Monde mi nisu na tom nivou, ali i dalje su mi OK. S obzirom da sam ih otkrio u drugoj polovici 90-ih, teško mi je govoriti o tome koliko su bili originalni kada su se pojavili jer 10 godina kasnije, hrpa bendova je zvučala kao i oni. O tome više možete čuti u dokumentarnom filmu koji sam ranije stavio. Da citiram Bowieja, postavili su novi način na koji se može svirati čvršća rock glazba.

Glasovi:
Gigantic
Where Is My Mind?
Monkey Gone to Heaven
Hey
Gouge Away

Inače, Around The World od Daft Punka mi zvuči kao da su ukrali refren All Over The World.
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:24.