Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2017., 01:31   #81
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Ajde ne pravi se da kao ne znaš da je najveći.problem za astronaute i alektroniku radijacija Van Alenovig pojasa, i početak svemira na 100 km je po njima, no pravi svemir bi bio ono van ionosfere, van bilo kakvog zemljinog omotača, samo vakuum.
Milo i najdraže naše, odgledaj oonovno na 2.21 i iz te kamerce snimak pokazuje ravnu, crtu, pravac.
Ne postoji pravi vakuum, pametnjakovicu, tako da se time ne definira svemir.
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Old 05.12.2017., 01:33   #82
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Milo i najdraže naše, odgledaj oonovno na 2.21 i iz te kamerce snimak pokazuje ravnu, crtu, pravac.
pa jasno se vidi zakrivljena linija + to je snimljeno prilikom pada na zemlju, na manjoj visini, pa je i manje izrazena krivulja. Je li mozes shvatiti ili da pojednostavnimo?
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Old 05.12.2017., 01:34   #83
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Malo sam proučavala što flatovci pričaju, zanimljiva tema svakako. Mene više ništa ne čudi na ovom svijetu, no imam neka pitanja kako se ta ravna Zemlja uklapa u ostatak svemira. Ako je većina objekata u svemiru okruglastog oblika, zašto je jedino zemlja ravna? Što na nju utječe da se ne miče kroz svemir jer sve se inače kreće ili nekontrolirano lebdi. Isto me zanima kakve sile djeluju na zemlji i oko zemlje? Da li flatovci osporavaju sve što znamo o svemiru općenito. A voljela bih čuti nekakve racionalne odgovore, ne religijske. Da li ta ravna Zemlja znači da smo mi eksperiment vanzemaljskih entiteta?

Via Tapatalk
Nema svemira. Jedino što imaš na nebu je veliki ledeni zid s umjetnim Suncem. I hologram, koji služi kao optička varka, kako bi te uvjerili da se Zemlja kreće. Zemlja nije planet.
klokanovac is offline  
Old 05.12.2017., 01:34   #84
Quote:
casper77 kaže: Pogledaj post
Šteta, očekivao sam decidirani odgovor od osobe koja ima poprilično čvrste stavove o mnogim stvarima (bez obzira slažem li se ja s time ili ne).
nije nikakva šteta, biti otvoren prema istini i spoznaji, ne vjerovati u dogme i budalaštine, tebi je to šteta, bez veze.
Rorion is offline  
Old 05.12.2017., 01:36   #85
Usput da nadodam, organizacija avionske rute ne funkcionira na način da se ''casper'' i ''Rorion'' sjednu za stol i kažu... eto mi se dogovorili da će avioni od sutra letjeti preko xyz prostora.
To podliježe čitavoj nezamislivoj proceduri, koja podrazumijeva tisuću i jednu stvar, poštivanje zakona u zračnom proemtu, kao i kompletno osiguranje zemaljske potpore letenju, tj. podrške zračne kontrole.
Što misliš, bi li se isplatilo organizirati zemaljsku kontrolu leta za kontinent koji je veći od Europe (a time i od Australije) za nekoliko letova? E pajdo moj, ne ide to tako...
casper77 is offline  
Old 05.12.2017., 01:36   #86
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
nije nikakva šteta, biti otvoren prema istini i spoznaji, ne vjerovati u dogme i budalaštine, tebi je to šteta, bez veze.
Ako je istina da je zemlja ravna, to bi ti trebao moci vrlo lako dokazati. Zasto ne mozes?
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Old 05.12.2017., 01:37   #87
Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
Za tvoju informaciju, redovno se leti na juzni pol manjim avionima...

Ova agencija, a ima ih vise, nudi letove na juzni pol
https://www.silverseacouture.com/whi...rt-south-pole/
Ah, photoshopirana slika Antarktike. Obožavam ovo.
klokanovac is offline  
Old 05.12.2017., 01:38   #88
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Ah, photoshopirana slika Antarktike. Obožavam ovo.
I cujem da koriste isti studio kao NASA za Apollo program
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Old 05.12.2017., 01:38   #89
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
nije nikakva šteta, biti otvoren prema istini i spoznaji, ne vjerovati u dogme i budalaštine, tebi je to šteta, bez veze.
To je ok što kažeš... poštujem... pa daj onda reci koju si istinu spoznao do sada i u što vjeruješ, kakav oblik ima Zemlja?
casper77 is offline  
Old 05.12.2017., 01:43   #90
Quote:
casper77 kaže: Pogledaj post
To je ok što kažeš... poštujem... pa daj onda reci koju si istinu spoznao do sada i u što vjeruješ, kakav oblik ima Zemlja?
Samo mi nemoj reći da nisi zadovoljan odgovorom.
Dakle 70% površine zemlje je voda. Pod vodom zemlja izgleda ovako.
https://youtu.be/uQb12uNoUys
Nadam se da sam bio dovoljno korektan te udovoljio tvojoj zamolbi.
Rorion is offline  
Old 05.12.2017., 01:44   #91
Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
Ako je istina da je zemlja ravna, to bi ti trebao moci vrlo lako dokazati. Zasto ne mozes?
Zato jer na Antarktici patrolira vojska. Kladim se da bi prilično brzo, nakon bjesomučnog penjanja po zidu, Rori bio izrešetan stotinama metaka, granatiran s helikoptera i na kraju pošprican chemovima iz aviona (za svaki slučaj da se uvjere kako su ga sredili).
klokanovac is offline  
Old 05.12.2017., 01:50   #92
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
I da odletiš, jedino što možeš je lupiti tintarom o zid. Za sve ostalo pobrinu se leteći avioni s Chemtrailsima.

Nema gravitacije. Zemlja se uopće ne kreće. Ni Tesla čak nije vjerovao u nju. Sunce se okreće oko nas, puno je manje i bliže nego što nam govore. Nije čak bazirano ni na heliju, već se radi o električnom tijelu, koje funkcionira na bazi magneta.
OK. Pošteno.
A sad mi objasni, molim te, po tvojem mišljenju, ako nema gravitacije, kako avion leti u vremenu krstarenja? Dakle, ne u vremenu polijetanja, ne u vremenu slijetanja, nego u vremenu kad leti npr. na 10 000 metara, tj. kad postigne ciljnu visinu na kojoj će letjeti neko vrijeme (vrijeme krstarenja).
casper77 is offline  
Old 05.12.2017., 01:50   #93
Quote:
casper77 kaže: Pogledaj post
Usput da nadodam, organizacija avionske rute ne funkcionira na način da se ''casper'' i ''Rorion'' sjednu za stol i kažu... eto mi se dogovorili da će avioni od sutra letjeti preko xyz prostora.
To podliježe čitavoj nezamislivoj proceduri, koja podrazumijeva tisuću i jednu stvar, poštivanje zakona u zračnom proemtu, kao i kompletno osiguranje zemaljske potpore letenju, tj. podrške zračne kontrole.
Što misliš, bi li se isplatilo organizirati zemaljsku kontrolu leta za kontinent koji je veći od Europe (a time i od Australije) za nekoliko letova? E pajdo moj, ne ide to tako...
Pajdo moj svaka tebi dala, od tebe se da nučit, i super si za komunukaciju.
Rorion is offline  
Old 05.12.2017., 02:00   #94
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Samo mi nemoj reći da nisi zadovoljan odgovorom.
Dakle 70% površine zemlje je voda. Pod vodom zemlja izgleda ovako.
https://youtu.be/uQb12uNoUys
Nadam se da sam bio dovoljno korektan te udovoljio tvojoj zamolbi.
Nažalost, izbjegavaš decidiran odgovor što se tiče Zemlje. U negativnom tonu govoriš o loptašima/kuglašima, što mi govori da smatraš kako Zemlja (kao planet ili nebesko tijelo, ili kako god ga nazvali) nije oblika kugle/lopte/sferoida/geoida.
Recimo da sam ja bukva pa mi treba sirovo objasniti neke stvari, pa ne kužim, a zanima me tvoj stav, smtraš li da je Zemlja ploča sa svim udubljenjima, uzvišenjima i ravnim površinama na njoj, uključujući naravno i svu vodu. Ili da Zemlja kugla/lopta/sferoid/geoid. Ili je kombinacija toga. Ili neko četvrto rješenje...
Kolega klokanovac barem izravno kaže svoj stav, stoga slagali se mi oko toga ili ne, znamo njegov stav.
No, anyways, bilo mi je drago napisati koju o zračnom prometu, ako te još nešto zanima, slobodno se javi.
casper77 is offline  
Old 05.12.2017., 02:10   #95
BTW, zemaljska kontrola iznad velikih prostranstava oceana se dogadja tako da postoje waypointi na kojim se avioni javljaju ATCu koji nema izravnu radarsku sliku vec se avionima upravlja tako da ih se separira visinom i brzinom a kontrolira ih se javljanjem na waypointima. Tako je i iznad Sj Atlantika, vecinom nema radarske slike kao npr iznad Europe vec se avioni periodicno javljaju jednom od nekoliko ATCova koji kontroliraju sjeverni atlantik i tako dobivaju sliku gdje je tko.
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Old 05.12.2017., 02:32   #96
Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
I cujem da koriste isti studio kao NASA za Apollo program
Naravno. CGI.
klokanovac is offline  
Old 05.12.2017., 09:52   #97
Quote:
casper77 kaže: Pogledaj post
Nažalost, izbjegavaš decidiran odgovor što se tiče Zemlje. U negativnom tonu govoriš o loptašima/kuglašima, što mi govori da smatraš kako Zemlja (kao planet ili nebesko tijelo, ili kako god ga nazvali) nije oblika kugle/lopte/sferoida/geoida.
Recimo da sam ja bukva pa mi treba sirovo objasniti neke stvari, pa ne kužim, a zanima me tvoj stav, smtraš li da je Zemlja ploča sa svim udubljenjima, uzvišenjima i ravnim površinama na njoj, uključujući naravno i svu vodu. Ili da Zemlja kugla/lopta/sferoid/geoid. Ili je kombinacija toga. Ili neko četvrto rješenje...
Kolega klokanovac barem izravno kaže svoj stav, stoga slagali se mi oko toga ili ne, znamo njegov stav.
No, anyways, bilo mi je drago napisati koju o zračnom prometu, ako te još nešto zanima, slobodno se javi.
Pa reko sam da je mnogo toga neistraženo, eto to je moj stav.
Rorion is offline  
Old 05.12.2017., 09:53   #98
molim bez trolanja, prepucavanja i vrijeđanja. suzdržite se ak nemate niš pametno za odgovoriti.
gargamišamel is offline  
Old 05.12.2017., 11:11   #99
Da je Zemlja okrugla da se vrlo lako dokazati pokusom koji svatko sa par stotina eura može dokazati.
Diljem svijeta postoje entuzijasti koji iz znatiželje i zbog nekih studentskih projekata rade stratosferne balone na koje okače digitalne kamere i puštaju ih u visinu. Na netu imate gomile snimaka amatera entuzijasta koje su napravili sa takvih balona na velikim visinama. Za to nisu potrebne nikakve bijesne financije već samo kupiti balon, helij, kameru i radio odašiljač koji će slike slati natrag. Za cca soma eura svatko sam u svojoj režiji može dokazati da je Zemlja okrugla jer se na velikim visinama zakrivljenost horizonta lijepo vidi.
Postoji čak i udruga takvih entuzijasta:
http://www.arhab.org/ - Amateur Radio High Altitude Ballooning
Kerefek76 is offline  
Old 05.12.2017., 11:17   #100
Rorione, avioni itekako lete iznad Antarktika. Ako si pri novcima rezerviraj si kartu.
http://www.antarcticaflights.com.au/
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:25.