Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2005., 16:06   #1
Trudnoća za vrijeme menstruacije?

Bok ekipa. Jučer mi se po prvi put dogodilo da sam za vrijeme menstruacije imala spolni odnos sa svojim dečkom (inače to ne radimo, ali jučer nam baš došla volja) i on je ovaj put htio bez prezervativa jer je rekao da ionako ne mogu zatrudnjeti. Naravno svršio je u mene. Ali vrag mi kasnije nije dao mira i kazala sam to jednoj frendici koja je rekla da mogu zatrudnjeti i za vrijeme me menstruacije iako su šanse male. Meni se to ne čini logično, ali ipak bih rado to provjerila. Menstruaciju sam dobila u subotu ujutro (negdje oko 10-11 sati), a spolni smo odnos imali u nedelju oko 17-17:30. Da li stvarno postoje šanse da sam zatrudnjela, pa makar one bile manje od 1%?

Inače menstruacija mi je dosta neredovita, i traje svaki put oko 3-4 dana. Od početka je krvarenje dosta obilno, a tako je bilo i ovaj put.
Maja85 is offline  
Old 21.02.2005., 16:09   #2
Ajmo Lastani i Lastanke.
Pojasnite curi.
 
Old 21.02.2005., 16:10   #3
Možda je on neplodan?
kpt. Willard is offline  
Old 21.02.2005., 16:12   #4
pa ako mislis da nije
prebaci na zk ili zdravlje
u svakom slucaju odgovori ce biti ozbiljniji
tequila is offline  
Old 21.02.2005., 16:13   #5
Quote:
moonlightequila kaže:
pa ako mislis da nije
prebaci na zk ili zdravlje
u svakom slucaju odgovori ce biti ozbiljniji
Vaša želja je za mene zapovijed! ;salutira:
 
Old 21.02.2005., 16:14   #6
Da, ima slučajeva da cura zatrudni za vrijeme menstruacije, ali kako su ciklusi individualna stvar, tako je i mogućnost trudnoće u vrijeme menge indivudalna (a tko kaže da upravo TI nisi ta individua ).

ON je rekao da ne možeš zatrudnijeti. A šta si ti rekla? Očito ništa.

P.S. Ako ne želiš zatrudnijeti (a vjerujem da ne Maja85) don`t play with fire
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Old 21.02.2005., 16:14   #7
www.roda.hr
__________________
®Se vincere ipsum longe est difficillimum®
Aqua is offline  
Old 21.02.2005., 16:18   #8
da majo
iako su sanse vrlo vrlo male (manje od 1%)
moglo bi se dogoditi da zatrudnis za vrijeme menstru
zbog toga sto si mlada i ciklus je neredovit
mozes npr. kupiti kucni test pri kraju tjedna
i provjeriti
prije petka nema svrhe provjeravati

sretno
tequila is offline  
Old 21.02.2005., 16:19   #9
Quote:
mwm kaže:
;salutira:
;salutira natrag:
tequila is offline  
Old 21.02.2005., 16:23   #10
Ma dobro, stvarno nije u redu da curu tak plašite. Pogotovo ti Ipanema!

Don´t worry Maja, ja sam tisuće puta svršio u curu s mengom i nikad nije bilo neželjenih posljedica. Dobro, taj jedan put ni ne pamtim više. Abortus je danas ionako jeftin.
__________________
Ej, ti điberu...
Oćeš da ti manijak da po pičci?
djiber is offline  
Old 21.02.2005., 16:27   #11
Quote:
djiber kaže:
Ma dobro, stvarno nije u redu da curu tak plašite. Pogotovo ti Ipanema!

Don´t worry Maja, ja sam tisuće puta svršio u curu s mengom i nikad nije bilo neželjenih posljedica. Dobro, taj jedan put ni ne pamtim više. Abortus je danas ionako jeftin.
Nisam ju plasila, samo sam rekla istinu. Ima cura/zena koje su zatrudnijele za vrijeme menge... po to vise nije nista cudno.
A tvojoj curi ubuduce zelim srecu da NE zatrudni nakon sto ti svrsis u nju za vrijeme menge.
A sto se tice abortusa, nemoj da postanem toliko odvratna da me banaju
Maja85, najbolje da nazoves svog ginekologa i objasnih sve sto je bilo i da te je strah trudnoce. On/a ce sigurno biti "pametniji" od nas
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Old 21.02.2005., 16:27   #12
Re: Trudnoća za vrijeme menstruacije?

Quote:
Maja85 kaže:
Inače menstruacija mi je dosta neredovita, i traje svaki put oko 3-4 dana. Od početka je krvarenje dosta obilno, a tako je bilo i ovaj put.
tri do četiri dana? To je jako dugo! Menstruacija obično traje do tri sata. A inače, koliko litara krvi izgubiš tijekom menstruacije? Ako izgubiš više od 5, zna doći do problema!

Pij puno vode!
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Old 21.02.2005., 16:28   #13
Quote:
moonlightequila kaže:
da majo
iako su sanse vrlo vrlo male (manje od 1%)
moglo bi se dogoditi da zatrudnis za vrijeme menstru
zbog toga sto si mlada i ciklus je neredovit
mozes npr. kupiti kucni test pri kraju tjedna
i provjeriti
prije petka nema svrhe provjeravati

sretno
Šanse su jako, jako male. Pa i kontracepcijske tablete ostavljaju 2% mogućnosti za trudnoću, jedino što je sigurno je apstinencija, a ti se smiri i ne ubijaj se idejom da si baš ti u toj grupi od 1% "fenomena".
U principu je vrijeme menstruacije neplodno vrijeme.
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Old 21.02.2005., 16:30   #14
djiber dobro si smislio to djubre ispod nicka


da nastavimo
jedna mala slatka bebica nije ni toliko strasna
koliko razne bolesti koje mozes pokupiti
i citav zivot imati posljedice

zar ne mislis tako ?

sex je naj naj super ak je siguran
tequila is offline  
Old 21.02.2005., 16:31   #15
Quote:
Ipanema kaže:
Nisam ju plasila, samo sam rekla istinu. Ima cura/zena koje su zatrudnijele za vrijeme menge...
Ima ih, ali u kojem postotku? Govorimo zaista o izuzecima.
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Old 21.02.2005., 16:34   #16
Quote:
kiki-j-zg kaže:
Šanse su jako, jako male. Pa i kontracepcijske tablete ostavljaju 2% mogućnosti za trudnoću, jedino što je sigurno je apstinencija, a ti se smiri i ne ubijaj se idejom da si baš ti u toj grupi od 1% "fenomena".
U principu je vrijeme menstruacije neplodno vrijeme.
i ja bih rado da je smirim
ali eto slucajno imam blisku prijateljicu
zatrudnila 2 puta
prvi put tokom menge
drugi put sa anti bebi

ne zelim da te plashim majo
ali dovoljno si odrasla da cuvash sebe i svoje tijelo
i opet ponavljam sex je sasvim ok
nista lose u tome
tequila is offline  
Old 21.02.2005., 16:35   #17
Quote:
Ipanema kaže:ON je rekao da ne možeš zatrudnijeti. A šta si ti rekla? Očito ništa.
Got the point, bila sam glupa i nerazumna, to sam i sama već shvatila

Ma dobro, ne mislim da sam zatrudnjela (nisam valjda takva pehistica), ali ipak, bolje se raspitati. Možda je čudno da postavljam ova pitanja sa 20 godina (trebala bih sve to ceć znati), ali pošto sam uvijek prakticirala seks sa kondomom (i u vezi) nisam se previše brinula zbog trudnoće. Pošto ovaj put kondom nije bio prisutan bolje je istražiti stvari.

Čitala sam nešto na ovom linku nešto o tome, ali me tekst malo zbunio. Počinje ovako Da, žena može ostati trudna čak i ako ima nezaštićene spolne odnose za vrijeme mjesečnice, što bi trebalo značiti da je moguće zatrudnjeti za vrijeme mjesečnice, ali na kraju piše Može se dogoditi da djevojka zapravo ima lagano ovulacijsko krvarenje a da to zamijeni s menstruacijom, koju možda i očekuje, ali zbog toga što ciklusi nisu pravilni ovulacija se zapravo zbiva za vrijeme očekivane mjesečnice, što po meni znači da se ne može zatrudnjeti za vrijeme mjesečnice, nego da se zapravo ovulacijsko krvarenje može zamjeniti sa mjesečnicom. Ako sam to dobro shvatila pravo pitanje je da li ja imam mjesečnicu ili ovulacijsko krvarenje? Zar ne? Meni se čini da je ovo krvarenje preobilato da bi se radilo o ovulacijskom krvarenju, a menga je ionako već bila očekivana (nije nastupila prerano, nego i malo kasnije nego što sam očekivala).
Maja85 is offline  
Old 21.02.2005., 16:35   #18
Quote:
moonlightequila kaže:
jedna mala slatka bebica nije ni toliko strasna
koliko razne bolesti koje mozes pokupiti
i citav zivot imati posljedice

zar ne mislis tako ?

sex je naj naj super ak je siguran
Stoji.

Maja nije napisala koliko dugo su u vezi, ali moj savjet je da se više educira o svom tijelu, seksualnosti i medicinskim pitanjima vezanim uz odnose. Sama bi trebala znati kako stvari funkcioniraju, a ne da se nađe u situaciji da ju dečko uči ili "nagovara" na nešto.
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Old 21.02.2005., 16:37   #19
Quote:
kiki-j-zg kaže:
Ima ih, ali u kojem postotku? Govorimo zaista o izuzecima.
Ne znam za postotke zaboga (da mozda odem na Internet kao dr. Bukovic ... hm pardon ).
Ako netko ne zeli ostati trudan, a to se dogodi, sta mu predstavlja cinjenica da je izuzetak?
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Old 21.02.2005., 16:40   #20
Quote:
moonlightequila kaže:
ne zelim da te plashim majo
ali dovoljno si odrasla da cuvash sebe i svoje tijelo
Ma znam, ponavljam da sam GLUPO postupila. Sve sam ove godine prakticirala siguran seks, ali jučer sam jednostavno pokleknula trenutku. Nije to bio planiran seks za vrijeme menge, jednostavno dogodilo se u trenutku. Nismo razmišljali. Da sam razmišljala ne bih poslušala dečka ni u ludilu, ali očito jučer nisam previše razmišljala

Ajde ako ovo "preživim" bez trudnoće bar će mi biti opomena za drugi put. Neće on više svršavati u mene
Maja85 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:20.