Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2015., 20:50   #221
Probaj sushi pakete iz Konzuma/Binimota.
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 12:39   #222
evo jedna brzinska salata - posni, komadići malomasne šunke, kuhano jaje/a, kiseli krastavci, sve pomiješati, posoliti, meni super.

kombinacije s cous-cousom su usper, meni najdraža je s dodatkom krastavaca, rajčica, paprike, feta sira.

često nosim neke ostatke od ručka, uopće mi nije bed.
u zadnje vrijeme radim bublice od zobenih i posnog, pa u njih ubacim polpete od tikvica, kelja, kuhana jaja, sir, šunku, salatu...
ili paštetu od tune, kuhana jaja.
ili ovo http://fit-figura.blogspot.com/2014/...-s-posnim.html s jogurtom
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 10:19   #223
Što vegani nosite na posao? Prije sam nosio salate ali sad je malo prehladno i jednostavno mi ne pašu kao ljeti. A za sendviče nemam baš ideja. Skoro svaki dan nosim sendvič sa integralnom žemljom, veganskim sirnim namazom iz Spara, rajčicom i rokulom. Ali znam da ću se uskoro zasititi iste hrane skoro svaki dan. Ne mogu nositi variva jer nemamo mikrovalnu u kuhinji tako da treba biti nešto što se može pojesti hladno ili na sobnoj temperaturi.
Brillen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 16:55   #224
Quote:
Brillen kaže: Pogledaj post
Što vegani nosite na posao? Prije sam nosio salate ali sad je malo prehladno i jednostavno mi ne pašu kao ljeti. A za sendviče nemam baš ideja. Skoro svaki dan nosim sendvič sa integralnom žemljom, veganskim sirnim namazom iz Spara, rajčicom i rokulom. Ali znam da ću se uskoro zasititi iste hrane skoro svaki dan. Ne mogu nositi variva jer nemamo mikrovalnu u kuhinji tako da treba biti nešto što se može pojesti hladno ili na sobnoj temperaturi.
možda bolje da postaviš pitanje na Hrani bez mesa. s obzirom da ti ne pašu više salate meni pada na pamet jedino ideja da si kupiš jednu od onih mini termnosica koje danas ima za kupiti u puno oblika . tri sata bi trebalo toplo izdržati do pauze a onda možeš nositi i variva i rižota i svašta još
evo, ovdje bi mogao dobiti koju ideju :
https://www.forum.hr/showthread.php?t=372694
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 09:59   #225
Brillen, ja većinom za posao kuham vegetarijanski, a kako sam od klasičnih salata (dakle, samo povrće) brzo gladna, kombinacije se obično svode na žitarica+povrće.
Često slažem razne kombinacije s heljdom, rižom, prosom, couscousom, bulgurom, kamutom...Recimo, neka od navedenih žitarica + slanutak ili grah, sjemenke, sir (u tvom slučaju bi bio veganski sir/tofu/seitan); razne salate s pečenom paprikom, žitaricama i recimo maslinama ili što već nađem u frižideru; ili couscous/bulgur + grožđice + mrkva + ras el hanout; ili recimo "rižoto" s bobom, graškom ili nekim drugim povrćem; ili mejadra. Također, povremeno uz povrće (ako imam jednostavniju salatu) skuham pa ponesem jaja (što ti, znam, ne možeš) ili komad tofua/seitana, što možeš "iskopirati", da ti salate budu zasitnije. Meni su fine opcije i vege chilli, dhal, curry od raznog povrća... + žitarica.
Često slažem i quicheve, ali ne znam može li se to improvizirati u veganskoj varijanti?

Mislim da je pattern jednostavan, a meni su sve te stvari fine i hladne i pripremljene i večer ranije.
samotna šetačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 10:05   #226
i kolači možda mogu biti užina. palačinke možda ili nešto kao kakao šnite ili kolač od maka ili muffins odavde. pa uz kavu.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 22:24   #227
samotna, eee ove tvoje kombinacije su mi dale neke dobre ideje sad

sad ću ja malo kao padobranac... al mi u uredu stalno grijemo ručak na radijatoru čim malkicu zahladi, posudice se stave na radijator oko 10:30 i do cca 12:30 je ručak sasvim fino ugrijan

ja sam si baš sinoć skuhala mejadru, koju i samotna spominje, i ostalo mi je i za danas i za sutra za gablec
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 22:47   #228
Quote:
ma.nx kaže: Pogledaj post
...... posudice se stave na radijator oko 10:30 i do cca 12:30 je ručak sasvim fino ugrijan
..
ja baš nisam pretjeran osjetljiva kaj se hrane tiče, prigrijem si i krumpir i špinat od jučer ali ne bi baš 2 sata držala već kuhanu hranu na podgrijavanju
manje mi je zlo mikrovalka

kaj se tiče vegan quichea, meni u takvim jelima kuhano proso glumi zamjenu za svježi sir
recimo bučnica s prosom i nekim veganskim vrhnjem mi je čak puno bolja od original bučnice
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 23:39   #229
ma.nx, (I totalno zavidim na mejadri. :kažeonasažlicomuLidlovomCookieDoughsladoledu: )

Polly, proso zvuči kao baš dobra ideja. Mogla bih jednom probati veganizirati quiche na taj način s obzirom da imam proso u ostavi, a dragi nije neki osobiti ljubitelj.
samotna šetačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 01:37   #230
Meni samo proso nije fino ali u bucnici, slanim i slatkim tartevima te povrtnim popeccima mi je super.
Nedavno sam s njim napravila i slatke zapecene palacinke. Fino je bilo
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 07:15   #231
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
ja baš nisam pretjeran osjetljiva kaj se hrane tiče, prigrijem si i krumpir i špinat od jučer ali ne bi baš 2 sata držala već kuhanu hranu na podgrijavanju
manje mi je zlo mikrovalka
a kad mikrovalku nemamo
a radijator ne griju baš ono na najjače sad u ovo doba godine to potraje... al sjećam se prošlu zimu da bi već i 20-30min. bilo dovoljno

samotna, cookie dough

meni su i proso i bulgur super i odlični malo za promjenu, kad dosadi riža, tjestenina...

meni su i one kupovne tortilje otkriće... u njih se da svašta potrpati... ujutro ju ugrijem prije odlaska na posao, stavim punjenje po želji, zamotam u foliju i to je to!
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2018., 12:01   #232
Kako napraviti ukusno i zdravo jelo za posao?

evo pitanje, već preko godinu-dvije si prije posla ujutro napravim piletinu ili oslić i rižu ili neku tjesteninu i nosim na posao.

problem je što na poslu nemamo mikrovalnu i to se nakon 4 sata ohladi i bude stvarno gadljivo za jest,evo sad jeo i skoro sam se ispovraćao.. još kad otvorim tu plastičnu posudu pa se osjeti onaj neki smrad od stajanja...

imate li prijedlog kako to napraviti ukusnije? u čemu griješim, da li stavljam premalo ulja, ili to što vruće meso iz tave odmah stavljam u plastičnu posudu, trebao bi neki začin dodati? zašto riža bude tako bljutava nakon samo 4 sata, kako nju napraviti da mi bude ukusnija?

nemojte mi se rugati ali mlad sam i nisam neki ekspert u kuhanju, a i ovo kuham jer mi se čini najbrže i najzdravije za napravit i nosit na posao.

ako imate možda kakav prijedlog što još složiti za posao osim ovog, a da ne zahtjeva puno vremena i da ne bude bljutavo nakon 4 sata... svaki prijedlog je dobrodošao.
ANDY_1212 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 29.08.2018., 12:57   #233
Na tvom mjestu ne bih radila jela koja se moraju jesti topla, znači ne meso/riba+ prilog, nego razno razne salate i quicheve/složence.
Recimo piletina/losos/tuna/junetina (meni zapravo jedino svinjetina ne paše u salati) + neko zeleno lisnato povrće (može i kelj, ne mora baš biti zelena salata) + paradajz/ krastavci/mrkva/paprika + krutoni/tjestenina/kus kus/riža/grahorice + sir (onako neki fetasti najbolje pašu) + avokado ako voliš, a može i špekec kojeg si malo zahrskavil na tavi, mada ti neće drugi dan biti hrskav. Sve miješaš kad se meso ohladi i nikako vruće u Tupperware. Tako se možeš igrati sa hrpom sastojaka i imati hrpu raznoraznih kombinacija. Aha, sve začiniš s maslinovim/bučinim i octom koji ti paše, meni je u igri ili aceto balsamico ili limunov sok (najbolje na licu mjesta da ti salata ne povene).
Drugo, skroz ti je lagano za zamiješati kombinacije razmućenih jaja, svježeg sira, neko meso na trakice, malo brašna bilo kojeg (samo šaka, a može i bez) i naribane tikvice (nju prvo moraš nasolit pa iscijedit od vode) ili zelja, kelja (prvo ga staviš u mikrovalnu na dvije minute da povene) ili bundeve ili gljive koje si prije malo prevrnuo na tavi... isto ima hrpa kombinacija smiješaš sve skupa (sol, papar, ne moram napominjati), uliješ u kalup za pite il' kruh, gore posložiš trakice špeka lijepo u krug i pola sata u pećnicu.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2018., 13:03   #234
Quote:
ANDY_1212 kaže: Pogledaj post
zašto riža bude tako bljutava nakon samo 4 sata, kako nju napraviti da mi bude ukusnija?
kuhanu rižu treba držati na hladnome i ugrijati prije nego što ćeš jesti, skoro da nema razlike kao kad je tek skuhana... mada, riža treba ići sa nekim saftom, jesti rižu sa nečime bez safta i nije neki doživljaj
ako nemaš mikrovanu onda je bolje da ne uzimaš rižu, a što se tiče tjestenine to se isto radi da se jede vruće tojest odmah čim je skuhano, kuhana tjestenina nakon što stoji neko vrijeme bude gnjecava i više nije za jesti
tako da bi trebao vidjeti neka druga jela jer ovo što si napisao ne podnosi stajanje
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2018., 13:09   #235
a da kažete šefu da bi kupili mikrovalnu i/ili mini frižder?
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2018., 13:28   #236
imaš termo posuda za hranu koje zadržavaju toplinu satima pa je možda to rješenje

bitna ti je i kvaliteta posudica, ak ti se da i možeš tegliti puno bolji izbor su vatrostalne od plastičnih jer plastika ipak kroz neki period navuče miris koji nije lako odstraniti
i ukoliko nemaš termo posudice moraš ostaviti hranu da se ohladi pa tek onda pakirati, udunstano u plastici je stvarno fuj

ima poslova i ureda gdje nije mobuće imati mikrovalku, frižider, rešoić, kuhalo za vodu,..... a negdje ne dozvoljavaju jer eto baš neće
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2018., 13:39   #237
frižider imamo ali ne znam kaj će mi to jer ne želim dodatno hranu hladiti.

jedino rješenje mi je radijator pa preko zime znam staviti posudicu na njega pola sata i bude onako malo mlačnije i ok.

što se tiče tih termo posudica,čuo sam za njih ali ne znam koliko je zdravo skuhano meso držati tako na toplom 4-5h npr. na 50-60°c. nije li da se bakterije onda puno brže šire? ne znam,tak onda mogu i ostaviti plastičnu posudicu s hranom u autu na suncu i uzmem je kad je vrijeme za gablec...

možda griješim i s tim da odmah vruću hranu stavljam u plastičnu posudu,probat ću za početak bar 15min pustiti da se ohladi ili stvarno nabaviti neku vatrostalnu.
možda da onda od riže odustanem, pa ju radim za večeru,a za posao da radim onda ove salate?

jopko čini mi se sve to super, ali nemam baš vremena ujutro sat vremena sve to pripremati. ili da složim večer prije?
ANDY_1212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2018., 13:45   #238
Quote:
ANDY_1212 kaže: Pogledaj post
...
što se tiče tih termo posudica,čuo sam za njih ali ne znam koliko je zdravo skuhano meso držati tako na toplom 4-5h npr. na 50-60°c. nije li da se bakterije onda puno brže šire? ne znam,tak onda mogu i ostaviti plastičnu posudicu s hranom u autu na suncu i uzmem je kad je vrijeme za gablec...
...
pa nije to baš za usporedbu
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2018., 13:49   #239
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
pa nije to baš za usporedbu
pa ako je to stvarno ok, uzeo bih tu termu posudicu, ali velim, ja odmah razmišljam o tim širenjima bakterija na visokoj temp.
ANDY_1212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2018., 13:58   #240
zato bi bilo dobro kad bi se hrana mogla prvo ohladiti nakon što se skuha, onda staviti u frižder i poslije ugrijati u mikrovalnoj
ali ti prvo ujutro vruću hranu stavljaš u plastične posude, cijelo vrijeme nakon toga nije na hladnome i još ju ne možeš ugrijati nego jedeš mlako... nije ni čudo da nije dobro
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:53.