Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2011., 14:18   #201
jel moze gnojna angina da se stvori negde drugo,ili samo u grlu?npr na vagini ili tako nesto????
nemanja73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 18:03   #202
Angina(grč. stezanje) znači u ovom kontekstu upalu grla. to je isto kao da pitaš možeš li imati moždani udar na jetri.

gnojna upala, s druge strane, može nastati bilo gdje. mnoge se spolno prenosive bolesti očituju upravo gnojnim iscjetkom iz mokraćen cijevi i/ili rodnice
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 18:04   #203
bobo, u principu ti cigareta sama po sebi neće pogoršati anginu. ali ti može iziritirati bronhe pa ćeš se osjećati još jadnije.
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 20:10   #204
Gnojna angina ili ne?

Khm, dakle, imam problemcic...
Naime nalazim se 300 km od svoje doktorice, pa nisam bas trenutno u mogucnosti otici kod nje, a tu u zg-u ne mogu zbog ispita do srijede otici kod studentskog doktora...
Ugl, nateceni dosta su mi nateceni limfni cvorovi ispod vilice, imam jaku grlobolju, ali temperatura nije prelazila 37 do sada i nemam nikakvih drugih simptoma, osim malaksalosti...
Anyway, uslikao sam si grlo, pa ako se nalazi koji doktor na forumu, zamolio bih ako moze pogledati sliku (znam, i meni je ovo malo blesavo pitati ovdje )
Zanima me radi li se o gnojnoj angini ili obicnoj upali grla koja moze proci i bez antibiotika...

http://img40.imageshack.us/img40/2357/dsc00099xh.jpg

upozorenje: nije bas lijepa slika...
klepetalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 09:35   #205
imamo slican problem.
prije tjedan dana sam imala temperaturu i bolove po cijelom tijelu. dali mi antibiotik. odlezala tjedan dana i sve je bilo oke narednih 5 dana kada sam se probudila sa grloboljom, otecenim mandulama, otezanim gutanjem, temperaturom od 37,7.
mislim da je angina jer imam povijest sa anginom...a mozda i nije, mozda je samo upala grla...ne znam
u mojem slucaju su madule manje i nemam taj gnoj vise (imala jucer pa ga sa stapicem za usi micala i grgljala sa otopinom vode i soli-uzas).

Neka nam netko odgovori dal se moze doma lijeciti, tj. snizavati temperaturu ibuprofenima i tusiranjm. koliko obicno to traje? koje su posljedice ako se ne uzme antibiotik?
Alegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 17:45   #206
evo, update..
sinoc mi je skocila temp na 38.5 i nisam mogao spavat od bolova u grlu, tako da sam morao izostati sa ispita i otisao kod doktorice opce prakse zaduzene za moj faks... (dobio sam jezikovu juhu jer sam na crno dosao , ali me ipak primila)...

ugl.. je gnojna angina.. dobio sam silapen 1500 tako da preporucam onda i tebi da makar na crno (bez kartona) probas uletit kod neke doktorice opce prakse ako ce te primiti...
nemoj prebolijevati ili lijeciti gnojnu anginu simptomatskom terapijom jer ti se mogu razviti komplikacije, a u najgorem slucaju (rijetko, ali moguce) moze infekcija preci i na srcani misic... popij dozu antibiotika koji ce ti doktorica propisati, naoruzaj se strepsilsima plus i cajem od kadulje za grgljanje
klepetalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 20:24   #207
ajd super za tebe, silapen ce ti pomoci.
ja cu pricekati jos dan-dva da vidim kako ce mi biti jer bi mi to bila druga kura antibiotika u 2 tjedna kaj nebi...
Alegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 12:32   #208
klepetalo, ovo na slici je definitivno gniojna angina. ndam se da će ti silapen pomoći, prema mom iskustvu, mnogima tablete nisu dovoljne.

alegra, možda i nije gnojna angina. može biti mononukleoza, ili neka druga virusna bolest, kad imaš tako ne previsoku temperaturu. a ako je gnojn aangina, prođe ona i sama, samo psotoji mogućnost (ne velika, ali tu je) reumatske vrućice, upale srčanog mišića i bubrega 8imunološkiposredovane bolesti), pa ti vidi.

Ako možeš, daj da ti izvade krv negdje
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 13:07   #209
Meni muči grlo već par mjeseci, stalno nešto hračkam, kašljem, znalo me i svrbit, i bolit i peč, a nakon malo dužeg pričanja obavezno promuknem. Nije mi ništa naotečeno, ja mislim, ali imam neku točkicu bijelu na jednoj i drugoj manduli, koja se tako pojavi pa nestane, i "pozadina" grla mi je isto kao na ovoj slici iznad. OVDJE sam pisala o tom svom problemu, pa ako može netko pročitat i savjetovat me.
Evo upravo sam saznala nalaz bakteriološkog iskašljaja - fiziološka flora, znači ništa, isto to mi je pisalo i na brisu grla i jezika. Ne znam više šta da radim.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 20:46   #210
update: ide na bolje. temp. je prestala, ali osjecaj osamucenosti, mamurluka i opce slabosti nije. i grlo dalje boli i crveno je sa nekim mini izraslinama (ne gnojnim!) na desnoj manduli.
ako ne prodje do ponedeljka idem kod privatnika.

@ Khan: to vadjenje krvi ... ne treba raditi bris grla? iz krvi se vidi sta me to napada? ako mi prepisu antibiotik, dali ipak mogu odbiti? i dali imaju neki ekvivalent summedu austriji? za svaki slucaj...
Alegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 14:44   #211
vađenje krvi može razlučiti bakterijsku od virusne infekcije (difernecijalna krva slika, CRP), a može i ukazati na ev. mononukleozu. bris grla se ne radi rutinski, osim ako dođeš u zaraznu.
koliko ja znam, svaki lijek možeš odbiti. tko će znati uzimaš li ga ili ne? a sumemad je azitromicin, generički, tako da neki preparat imaju sigurno.
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 19:11   #212
Evo i mene s ovom mukom U ponedjeljak sam bio kod doktorice i dala mi je Sumamed,vec onda sam imao natecene krajnike posteno i bijeli iscjedak,danas nakon zadnje tablete,ne da je isto,nego jos i gore.Desni krajnik mi je jos vise natecen,lijevi ni ne osjetim vise. Ugl. gutati je nocna mora. Sad me zanima nakon koliko dana je vama poceo djelovati antibiotik.
logtech is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 22:51   #213
Quote:
logtech kaže: Pogledaj post
Evo i mene s ovom mukom U ponedjeljak sam bio kod doktorice i dala mi je Sumamed,vec onda sam imao natecene krajnike posteno i bijeli iscjedak,danas nakon zadnje tablete,ne da je isto,nego jos i gore.Desni krajnik mi je jos vise natecen,lijevi ni ne osjetim vise. Ugl. gutati je nocna mora. Sad me zanima nakon koliko dana je vama poceo djelovati antibiotik.
sumamed nije dobra terapija za gnojnu anginu. inace sliku doticne bolesti moze stvarati i mononukleoza.
bolja bi terapija bila silapen, ospen (alergija na penicilin?)
lamy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 23:09   #214
Alergija na penicilin da. A ne znam,simptomi su od glavobolje,nosa,temperature do natecenih krajnika,tako da je doktorica propisala sumamed. Sad,sto je jos mogla dati a da nije na bazi penicilina ne znam.
logtech is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 23:30   #215
Moja kolegica je dobila eritromicin,jer je isto alergična na penicilin.Osobama koje su alergične daje se sumamed ili eritromicin.Trebao bi ti početi djelovati nakon 3dana.Ak ti ne bu bolje sutra natrag dr.ili na hitnu.
__________________
Ma daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 00:06   #216
Quote:
logtech kaže: Pogledaj post
Evo i mene s ovom mukom U ponedjeljak sam bio kod doktorice i dala mi je Sumamed,vec onda sam imao natecene krajnike posteno i bijeli iscjedak,danas nakon zadnje tablete,ne da je isto,nego jos i gore.Desni krajnik mi je jos vise natecen,lijevi ni ne osjetim vise. Ugl. gutati je nocna mora. Sad me zanima nakon koliko dana je vama poceo djelovati antibiotik.
Nadam se da će Vam brzo proći, evo i ja se mučim već duže vrijeme.

@ Lemy Vama samo da kažem ovom prilikom: Bili ste u pravu, mislim red je da kažem, iako ne u svemu, ali u nečemu šta ste mi napisali svakako da, i ovim putem se ispričavam na kontriranju.
Streat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 01:44   #217
Bolovala sam od gnojne angine kao dijete, pila sam Xiclav i izlijecila se, samo su mi krajnici ostali povećani, ali nisam imala nikakve šupljine po njima. Prije četiri mjeseca sam ponovo odbolovala gnojnu anginu. Prvo sam otišla na pregled, doktorica mi je dala Xiclav. Međutim, i nakon 5 dana nije mi se poboljšalo, čak štoviše, stanje krajnika mi se jako pogoršalo - više nisu bile gnojne tačkice u pitanju, nego su mi cijeli krajnici bili bijeli, prekriveni gnojem. Kad sam vidjela da antibiotici ne djeluju, otišla sam kod druge doktorice. Odmah mi je propisala Penicilin, 8 dana. Imala sam užasne bolove, jedva sam mogla gutati, tako da sam slabo i jela, ali drugih simptoma(npr. povišenu temperaturu) nisam imala. Penicilin je počeo djelovati, i jedan dan sam ispljunula ogroman komad gnoja ili čega već, i zgadio mi se život. Nakon toga mi je bilo bolje, ali mi je nešto smetalo u grlu, kao da je ostao komad nečega. Međutim, nakon nekoliko dana i taj osjećaj je nestao, ozdravila sam. Samo na krajnicima su mi ostale šupljine, čega sam se najviše bojala(jer sam negdje pročitala da su takvi krajnici ''neupotrebljivi'' tj. da su izgubili svoju funkciju). Jedno vrijeme sam bila dobro, međutim već nekoliko dana imam čudan osjećaj u grlu, i danas sam pogledala, i imala sam šta i vidjeti, opet mi se stvara gnoj po krajnicima. Sutra ću zvati doktoricu da me naruči za pregled. Stvarno ne znam šta da radim, ne bih željela da vadim krajnike(mada je to najbolja opcija) zato što imam ogroman strah. E, da i 18 mi je godina. Nedavno je moja prijateljica izvadila krajnike, i bilo joj je užasno, kaže da joj je u toku operacije anestezija prestala da djeluje. Uglavnom ona se istraumirala, što me je jako zabrinulo budući da ona inače ne paniči. Šta da radim?
__________________
Cry a river, build a bridge, and get over it!
Vanylla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 13:15   #218
Osim u slučaju alergije penicilin 10dana.Odi dr,nemaš kaj sama odlučivati?Te gnojne angine osobito streptokokne se često vraćaju...
__________________
Ma daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 18:11   #219
Eto napokon mi bolje Jucer bio na kontroli i jos sam tesko gutao pa mi je dok. sibnila injekciju,nemam pojma koju i evo sad sve mogu gutat. Smanjile su se i gnojne tockice,sad jos samo da splasnu krajnici.
logtech is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 20:23   #220
angina, mislim da sam vec dosadna i Bogu i vragu s njom, maltene pa svaki mjesec jednom i svaki put atb mislim da sam postala imuna na njih
bas sam prosli tjedan bila kod specijaliste al mi je angina do onda prosla i po njemu tonzile nisu za vadenje, kaze najlakse je napisat uputnicu za vadenje, moze bit gore, nego neka ja dodem kad ponovo budem imala anginu pa da vidi sta je..mislim, mogla sam se odmah predbiljezit za 3 tjedna
__________________
Am Arsch die Räuber..
witch666 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:20.