Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2009., 12:02   #21
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
Naravno da ćeš staviti cijene, treba uvjeriti ljude da se definitivno isplati.
Ja sam se jučer u lokalnom dućanu skoro posvađala s vlasnicom. Došli smo na temu cijena i kako ja u Italiji mogu neke stvari i više nego duplo jeftinije kupiti. Uzela sam joj za primjer nutellu od 750 g koju ona prodaje za 45 kn (i to onu proizvodenu u Poljskoj), dok se u Italiji cijena vrti oko 2,5 eura (zadnju koju sam kupila bila je točno 2,64 eura). I ona mene uvjerava da je to nemoguće.
A za granicu se uopće ne brini

za nutellu sto posto znam da je duplo jeftinija nego kod nas..
kad se vratim u utorak, skenirat ću račun i zakeljit ga ovdje...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 14:02   #22
A da ne spominjem isplativost posjeta Trstu za kupiti panetone i colombu. Kod nas su za Uskrs u centrima bile neke bijedno malene po 70-ak kuna, a u Trstu kupila Bauli colombu za 2,60 (ne moram ni napominjati da ih je bio pun bunker i dobili su ih svi u obitelji )

A tek kinder delice
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 14:37   #23
eto ja bila sletila u Milano, pa osla na lake marjorie.. malo sam si nakupovala spize za UK, volim njihove suhomesnate proizvode. kupujem u Esselunga supermarketu., svida mi se jako njigova krem juha od varganja gljiva zove se CREMA con Gunghi Porcini.. obavezno probajte.. ja ju skuham sa tortelinima od gljiva unutra!pa jos malo parmezana on the top...mljac
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.

Zadnje uređivanje trustno1 : 17.05.2009. at 14:46.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 11:29   #24



prijasnjih godina mi je bilo nesto sasvim uobicajeno kupovati u udinama,palmanovi ili pak u trstu....i nikad nismo imali problema prilikom prelaska granice iliti carine.....zadnje dvije-tri godine sve kupujem tu....
zadnji put kad sam kupovala vani ucinilo mi se sve preskupim u odnosu na nase cijene.....mozda bi trebalo malo u izvidnicu....
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 20:43   #25
evo ovako..

danas smo otišli do marketa Gigi i obavili shoping...

cijene su sljedeće:

- barilla- sve vrste 1 kg- 1,40 eura (znači, duplo jeftinije nego kod nas jer je kod nas ta cijena za pola kg.
- Barilla- integralni špageti ( vrsta integralnih kojih još nema kod nas)-1,10 eura za pola kg
-Nutella- najveća, 750 grama-3,60 eura (znači, 15-tak kuna jeftinije kod nas- nisam sigurna, ne pamtim kad sam zadnji put kupila najveće pakiranje)
-Maslinovo ulje- ima ih od 2,90 eura do 6 eura, čak i velikih petolitarskih pakiranja za 16-18 eura. Ja sam kupila 5 litara, različitih proizvođača i različitih cijena i tih 5 litara ukupno me ispalo 21 euro- nisam sigurna da li bih za te novce ovdje kupila 2 litre dobrog ulja.
- mozzarela- 0,88 eura
- Pelati- od od 0,44 eura za manje konzerve do 0,70 za velika pakiranja
- rio mare: pakiranje od 4x80 grama=3,19 eura
pakiranje od 3x160 grama=3,59 eura
- grana padano- kila manje od 10 eura
-rio mare LOSOS- 3,39- a koliko se sjećam, u Metrou je više od 40 kuna (nisam sigurna, nisam već dugo kupovala, ali sam 99% sigurna da je cijena istom pakiranju viša od 40 kuna)

po mom mišljenju, definitivno se isplati, pogotovo ako vas ide više pa dijelite gorivo.

na slovenskoj granici nas nitko nije ni gledao, na našoj su nam otvorili prtljažnik krcat vrećicama i odmah zatvorili. nikakvih problema.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 21:32   #26
a di je tocno gigi?
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 22:09   #27
Quote:
Lola kaže: Pogledaj post
a di je tocno gigi?
e to je već malo teze pitanje..

u Opicini je, ali je komplicirano za objasniti put. danas sam bila, i ne znam bih li znala sad sama doći do tamo..
sorry...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 14:18   #28
Kako smo jučer imali turu Palmanova - Trst, moram podnesti izvještaj

Postoji jedan razlog zašto idemo u Pam (Giulia), a to je pivo - Union u bocama od 0,33 pakiranje 3 komada = 1,28 eura

Usporedbe radi u Pamu je:
Nutella 750 g = 3,79 eura
Rio mare 12 x 80 g = 10,30 eura

Ostalo nismo kupovali jer imamo doma zalihe
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 20:05   #29
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post

Šta mi sve znamo imati u bunkeru i dosta skupe stvari, tehniku, pancerice i slično. Nikad nismo morali otvarati bunker. Čak smo znali i potvrđivati IVU ili DDV kod slovenaca pa nisu ništa javljali našima.
Za povrat poreza slovenci imaju obavezu prijaviti našima ako imaš pojedini račun u iznosu većemo od 500 eura, znači sve ispod te svote ne prijavljuju našima (to mi je rekao sam slovenski carinik). Naravno, možeš naletiti i na kretena koji će te cinkati i za 100 eura, ali takvi su srećom rijetki.
Zato ti je najbolje imati više računa na manje iznose ako ideš pečatirati za povrat poreza.

Inače, nikada nisam imala problema sa carinicima, a redovito kupujem štošta preko, tako da, što se tiče onog "Što imate za prijaviti?" odgovor je uvijek "Malo špeže" i bok, niti me ne pogledaju (s time da uvijek imam vrećicu-dvije na stražnjem sjedalu, pa misle da je to sve i ne kopaju po gepeku ).
Na tu sam foru jednom prošvercala i električnu gitaru
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 23:49   #30
Opicina je malo mjesto i uopće nije problem naći Gigi. Moram priznati da više ne idem po špežu u Italiju jer sam sasvim zadovoljna i s našim Metroom.
blacksheep_39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 10:53   #31
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Za povrat poreza slovenci imaju obavezu prijaviti našima ako imaš pojedini račun u iznosu većemo od 500 eura, znači sve ispod te svote ne prijavljuju našima (to mi je rekao sam slovenski carinik). Naravno, možeš naletiti i na kretena koji će te cinkati i za 100 eura, ali takvi su srećom rijetki.
Zato ti je najbolje imati više računa na manje iznose ako ideš pečatirati za povrat poreza.

Nas je slovenac prijavio za biciklu. Ali ja sam se lijepo preko granice provozala, pa je naš carinik banuo suprugu u prazan auto i onda mu se upalila lampica, ali mogao je samo gledati za mnom

U nedjelju nas je naš carinik iz kućice pitao imate što za prijaviti, suprug po običaju odgovara "ništa" i ovaj mahne u stilu prođite
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 12:00   #32
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
Nas je slovenac prijavio za biciklu. Ali ja sam se lijepo preko granice provozala, pa je naš carinik banuo suprugu u prazan auto i onda mu se upalila lampica, ali mogao je samo gledati za mnom
Carica, svaka čast

Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
U nedjelju nas je naš carinik iz kućice pitao imate što za prijaviti, suprug po običaju odgovara "ništa" i ovaj mahne u stilu prođite
Ma da, sad u ovo doba mislim da im se ne da ni živjeti, a kamoli daviti ljude. Kad se izredaju svi ti turisti nije im baš do kopanja zbog boce ulja...

Već kad smo kod jeftinijih namirnica preko granice, i sir za ribanje se definitivno više isplati preko.
Samo nemojte uzimati onaj koji je već nariban, uzmite cijeli komad (onaj nariban u vrećici je prošle godine bio u središtu skandala jer se ispostavilo da je u tim vrećicama naribano svašta, a najviše stari pokvareni sir ).
I nemojte kupovati meso, izgleda mi totalno anemično.

I kava je također jeftinija, koliko mi je poznato.

Za taj market Gigi sam čula, ali nisam nikad bila tamo. Inače su mi za kupovinu namirnica dovoljni Famila, Eurospin i Coop.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 12:11   #33
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
I nemojte kupovati meso, izgleda mi totalno anemično.
i kruh im je užasan. i jaja isto.

mi uvijek nakupujemo sireva, maslinovog ulja
..pelati i kocke za juhu su im fantastični i puno jeftiniji nego kod nas
vixen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 14:52   #34
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
Naravno da ćeš staviti cijene, treba uvjeriti ljude da se definitivno isplati.
Ja sam se jučer u lokalnom dućanu skoro posvađala s vlasnicom. Došli smo na temu cijena i kako ja u Italiji mogu neke stvari i više nego duplo jeftinije kupiti. Uzela sam joj za primjer nutellu od 750 g koju ona prodaje za 45 kn (i to onu proizvodenu u Poljskoj), dok se u Italiji cijena vrti oko 2,5 eura (zadnju koju sam kupila bila je točno 2,64 eura). I ona mene uvjerava da je to nemoguće.
A za granicu se uopće ne brini
Reci toj vlasnici da se ta nutella od 750 g u Njemačkoj na akcijama može kupit za 1,99 eura.
Frasier is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 14:54   #35
Pozdrav svima!!!!

upravo otkrih ovaj podforum i baš super da se piše o špeži koju obavljamo preko. ja sam živjela u Trstu više godina (zbog čega sam se i navukla na finu talijansku papicu ..... nije da mi nemamo finu papicu). Moja familija je uvijek preko kupovala neke proizvode, naime volimo jesti paštu ...

Uglavnom, iz mog iskustva, u Italiji se ful isplati kupovati pašta, salsa/pelati, tuna, maslinovo ulje, parmezan, nutella!!!! , riža, drogerijske stvari (npr. deterdženti, tablete za mašinu za suđe), svježe povrće (ponekad je povoljnije nego kod nas, ali ipak treba provjeriti cijenu, a ono što najviše cijenim je da u Italiji nećeš naći gnjilo voće i povrće na policama, što je kod nas na žalost čest slučaj), neki keksi, marmelade, palenta, povremeno uzmemo i malo fine mortadele i nekog dobrog sira.

Kod Gigia u Opicini su dobre cijene, ali ima manji izbor nego npr coop u torri d'europa. Što se tiče drogerijskih stvari (znači deterdženti, tablete za suđe, kreme za tijelo i sl.) preporučam vam da u gradu nađete acqua & sapone (ima po svuda). Cijene su stvarno ok.

Moram isto reći da su u zadnjih godinu dana cijene dosta i porasle. Čini mi se da je netko spominjao da 1kg pašte barilla dođe 1,40 eura. Sjećam se kad je ta kila koštala 1,08 eura, ali i kad je bila 1,67. Ali čujte uvijek bude i neka akcija pa iskoristiš priliku.

Mi idemo preko svakih dva do tri mjeseca i fino se opskrbimo paštom i inim. A isplati se ne samo jer je hrana jeftinija (i nikad ne uzimamo samo za moju obitelj nego i za fendove) nego i zato što usput uvijek nešto drugo obavimo (kupovina robe ili cipela).

Što se tiče prelazaka preko granice, stvarno sam milijon puta prešla granicu i nikad nisam imala problema. Fino se nasmiješ cariniku i kažeš "imam malo hrane i nešto drogerijskih stvari" i uvijek nas je pustio . Naravno da svi oni znaju da su nam bunkeri krcati hrane i tenisica i ne znam čega sve ne, ali moje je mišljenje da ako baš ne potežeš za nos carinika, ne bi tebalo biti problema. Vjerujem da su neki imali različito iskustvo na granici ...

Oprostite na ovom duuuugom postu. Nadam se da će nekome biti korisno
Ciaoooo
Pru is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 14:59   #36
By the way, ni ja ne preporučam kupovanje mesa preko, barem ne crvenog mesa. nikada mi nije imalo dobar okus, ali piletina je ok.
mi znamo uzeti pršut u komadu pa ga doma režemo s mesoreznicom. to se isplati. meni je draži talijanski ili slovenski pršut jer nije suh kao hrvatski.
Pru is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 15:15   #37
ako trebate nesto u itliji tu sam---pozdrav
ramiz parma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 00:52   #38
Quote:
Pru kaže: Pogledaj post
...povremeno uzmemo i malo fine mortadele i nekog dobrog sira...
i prsuto coto, pa se to stavi u slanu fokaču (sale focacia) NJAM, NJAM, NJAM...
__________________
Od viška glava ne boli... osim ako nisu u pitanju batine.

Zadnje uređivanje ile.ri : 27.05.2009. at 00:59.
ile.ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 10:18   #39
što reći nego NJAAAAM
Pru is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 15:26   #40
Eh, sad sam se sjetila - moram spomenuti i marmelade bez šećera. Preko dođu maksimalno 2-2,5 eura, ovdje kod nas te za takav proizvod oderu.

@ Pru - svaka čast što si sjetila za Acqua e Sapone, imaju i dobar izbor multivitamina i sličnih dodataka prehrani i bio proizvoda.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:16.