Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2009., 16:44   #81
Quote:
kiksy kaže: Pogledaj post
Od Rijeke do Gigija treba samo sat vremena? Koliko ti voziš
do gigija vozi muž... ne žuri i ne divlja (to ja radim. )
i sad mi kaže da nam je trebalo max sat vremena , a možda i manje...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 19:12   #82
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
do gigija vozi muž... ne žuri i ne divlja (to ja radim. )
i sad mi kaže da nam je trebalo max sat vremena , a možda i manje...
Probaj drugi put mjeriti. Mislim da ćeš vidjeti da vam je trebalo više od sat vremena.
__________________
Od viška glava ne boli... osim ako nisu u pitanju batine.
ile.ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 21:15   #83
Quote:
zub_vila kaže: Pogledaj post
1 kg njoka (njihove proizvodnje) dođe 4 eura a fenomenalni su. .
pa ovo baš nije spektakularna cijena
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 22:33   #84
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
pa ovo baš nije spektakularna cijena
Cijenu sam uspoređivala s njokima koje sam kod nas kupovala-neki istarski njoki čija je cijena cca 28 kn/pola kg i koji su mi stvarno bili ok. Ledovi su čini mi se puno jeftiniji al mi niš ne valjaju
zub_vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 10:46   #85
Da li netko osim mene i mojih ukućana primjećuje razliku u kvaliteti između raznih artikala i prehrambenih namirnica kupljenih u Italiji i kod nas (riječ je o istim brandovima)? Ovo se pitanje ne odnosi na na talijansku Nutelu za koju već odavno vrapci na grani pjevaju da je talijanska Nutela drugačija i bolja od naše.

Hrana, drogerija vs. okus, miris? Hrvatska:Italija 0:1
__________________
Od viška glava ne boli... osim ako nisu u pitanju batine.
ile.ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 11:43   #86
Naravno da postoji razlika između proizvoda koji se rade za istočno tržište i proizvoda za ostatak Europe. Mi čak i male kućanske aparate kupujemo u Italiji, a ne samo hranu i drogeriju. Razlika u kvaliteti je ooooooooooooogromna, a i cijena im je povoljnija
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 12:37   #87
Quote:
ile.ri kaže: Pogledaj post
Da li netko osim mene i mojih ukućana primjećuje razliku u kvaliteti između raznih artikala i prehrambenih namirnica kupljenih u Italiji i kod nas (riječ je o istim brandovima)? Ovo se pitanje ne odnosi na na talijansku Nutelu za koju već odavno vrapci na grani pjevaju da je talijanska Nutela drugačija i bolja od naše.

Hrana, drogerija vs. okus, miris? Hrvatska:Italija 0:1
Ja sam to primjetila za Coca Colu. Talijanska mi jednostavno ima bolji okus nego naša.
Jogurti i sirevi također.
Fava is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 12:52   #88
ja kupujem u Italiji vrlo često, evo mogu izdvojiti čokoladu za kuhanje 500gr. ako ne griješim nešto manje od 2€.
Kupujem i sireve, obožavam Montasio!
__________________
blallin izlog ♥Dominik
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 17:45   #89
Quote:
Fava kaže: Pogledaj post
Ja sam to primjetila za Coca Colu. Talijanska mi jednostavno ima bolji okus nego naša.
Jogurti i sirevi također.
Ovo za colu potpisujem, stvarno je bolji okus.
zub_vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 17:55   #90
par puta sam bila u šopingu u eurospin i ildiju pa mi se čini da su im cjene slične, neznam dali mi se isplati ići do gigija i do hofera u bistricu. Što se tiće cjena u Italiji je puno jeftinije a pogotovo kinder proizvodi.Zadnji put potroši 100 eurića a auto lego do poda jedva smo zatvorili bunker.
vanne is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 20:34   #91
hm, ako je ova računica šta je napisao/la extreme onda se bome isplati ić van. ah! evociram uspomene na izlete u sloveniju
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 20:38   #92
Quote:
vanne kaže: Pogledaj post
par puta sam bila u šopingu u eurospin i ildiju pa mi se čini da su im cjene slične, neznam dali mi se isplati ići do gigija i do hofera u bistricu. Što se tiće cjena u Italiji je puno jeftinije a pogotovo kinder proizvodi.Zadnji put potroši 100 eurića a auto lego do poda jedva smo zatvorili bunker.
hofer se meni ne sviđa.. kao ni interspar u ilirskoj b.

bilo smo tamo, neke stvari jesu jeftinije (pašta), maslinovo ulje nije, al ono što je mene natjeralo da od ilirske bistrice ipak produžim do gigija je to što nisu imali parmezana.
tj, imali su ona mala pakiranja kao što i mi imamo, i ne pamtim da je to bilo išta jeftinije...

gigi je pak vrlo mali dućan, i nema neki wow izbor.. ako želiš veći izbor idi u veće dućane.
za ono što meni treba- gigi mi je sasvim dovoljan..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 20:41   #93
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
hm, ako je ova računica šta je napisao/la extreme onda se bome isplati ić van. ah! evociram uspomene na izlete u sloveniju
čuj, računica je točna.. imala sam pred sobom račun od gigija koji sam prepisivala..

sad ona cifra iz konzuma je moža nešto sitno gore/dolje- jer nekih proizvoda ni nema kod nas pa sam otprilike računala..
možda bi npr u kauflandu ili metrou račun bio 50-100 kn manji, ali i dalje je to skoro pa duplo skuplje...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 16:33   #94
Di bi bio najbliži dućan u Italiji iz Zagreba.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 16:47   #95
Pa ono, ako već ideš iz Zagreba i ciljaš na Trst, onda ti je sasvim svejedno . Par km gore-dolje .

Ako ne ideš kroz Hr, možda postoji neka opcija preko Slovenije pa završiš u Gorici, ali ne poznajem baš te puteve...
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 17:15   #96
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Di bi bio najbliži dućan u Italiji iz Zagreba.
Ako ideš u Trst preko Rijeke, onda dučančić u Basovici kao i svima nama s Kvarnera, a prvi malo bolji i jeftiniji izvan Trsta, Gigi u Opicini. To je savjet prema tvojim nepreciznim parametrima koje si dao.
__________________
Od viška glava ne boli... osim ako nisu u pitanju batine.
ile.ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 22:49   #97
evo da i ja doprinesem temi

bili jucer u coopu u trstu. kolica krcata zaista svim i svacim, napunjena do vrha raznima tjesteninama, prascima, omeksivacima, tunama, maslinovim uljem, mozzarelom, tooonom slatkisa (), sirevima, nezaobilaznom mortadelom, sokovima i jos svime i svacime - ceh 150€

kad smo dosli doma otisla sam na konzumovu stranicu i isla usporediti cijene. ispalo je cca 600kn skuplje sa konzumovim cijenama.

eto, sta reci osim... drago mi je da zivim blizu trsta
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 19:59   #98
Špeža u Italiji se isplati. Nije sve jeftinije, ali nitko te ne tjera da kupiš ono što je skuplje! Kupovao sam u PAM-u. Evo nekih cijena (ROBA SAMO VRHUNSKE KVALITETE - NE KUPUJEM ŽNJ ROBNE MARKE):

NUTELLA: 3,79 E
SIR EMMENTAL LERDAMMER: 7,90 E/KG
SIR GRANA PADANO: 8,95 E/KG
RIŽA SCOTTI: 2,45 E/KG
ČOKOLADA DUPLO PAK/6KOM: 2,01 E
ČOKOLADA KINDER CEREALI PAK/6KOM: 1,95 E
SPAGETTI BARILLA: 1,49 E/KG
CRACKERI PAVESI KUTIJA/18PAK: 1,72
PRAŠAK DIXAN AKCIJA: 6,49 E/3,23KG
FINISH LEMON PAK/32 KOM: 5,99 E
NESQUIK 500G: 2,84 E
TUNA RIO MARE 4X120G: 3,89 E
OMEKŠIVAČ COCCOLINO 2L: 1,85 E

Da sam imao vremena prošao bih još i u COOP.
Potrošio sam 100kn plina u auto, ali smo djelili naš cetvero.
Usput cuga (alchol) je bezobrazno jeftina.
Vidite vi dali se ne ISPLAAAAAAAAAAAATI.
kingrz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 22:28   #99
Quote:
ile.ri kaže: Pogledaj post
Da li netko osim mene i mojih ukućana primjećuje razliku u kvaliteti između raznih artikala i prehrambenih namirnica kupljenih u Italiji i kod nas (riječ je o istim brandovima)? Ovo se pitanje ne odnosi na na talijansku Nutelu za koju već odavno vrapci na grani pjevaju da je talijanska Nutela drugačija i bolja od naše.

Hrana, drogerija vs. okus, miris? Hrvatska:Italija 0:1
Točno!Probaj "Milku" kupljenu tamo i ovu našu,za ne vjerovat.
Bark is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 23:20   #100
Quote:
Bark kaže: Pogledaj post
Točno!Probaj "Milku" kupljenu tamo i ovu našu,za ne vjerovat.
Isto vrijedi i za Colu, baš se osjeti razlika
zub_vila is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:46.