Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2013., 23:02   #2361
Da to sam i mislio, skidati po 1 madež.
AngelicDevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 00:02   #2362
onda će sve biti ok
ako ljudi mogu napraviti kompletni make over u par dana (operacija lica, sisa, trbuha, guzice, nogu i čega sve ne ), možeš i ti u par mjeseci skinut 6 madeža
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 15:00   #2363
Imam jedno pitanjce...

Imam madež na području vrata, točnije na prelasku s vrata na leđa. Veći je i ispupčen. Oduvijek je tamo.

Jučer sam ga išla malo pogledat, i čini mi se da je promijenio boju. Ne znam kroz koji vremenski period se to dogodilo jer ga nisam pratila redovito do sada, ali sigurna sam da nije bio ove boje.

Pošto planiram izvaditi dobrovoljno zdravstveno, i zbog drugih specijalističkih pregleda, koje volim odraditi u privatnim poliklinikama, vjerovatno do kraja mjeseca neću ići kod dermatologa, treba riješiti tu svu papirologiju, otići kod doktora opće prakse po uputnicu itd itd. Mislim da me tih dodatnih mjesec dana ne bude ubilo. Ali će stvoriti nervozu.

Zanima me slijedeće; da li svaka promjena boje madeža ili njegovo povećanje znači da se radi o nekom benignom ili malignom tumoru ili sl? Ili se može ispostaviti da nije ništa?

Hvala unaprijed na odgovorima!
SeaPrincess is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 22:04   #2364
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...7&postcount=44 -"HZZO pokriva samo one koji su "prijetnja" a ne po želji, sve ostale plati privatniku"

dire dawn ovo me sada zabrinilo šta ovaj član kaže??
lukaXXkralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 22:56   #2365
Quote:
SeaPrincess kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanjce...

....

Zanima me slijedeće; da li svaka promjena boje madeža ili njegovo povećanje znači da se radi o nekom benignom ili malignom tumoru ili sl? Ili se može ispostaviti da nije ništa?

Hvala unaprijed na odgovorima!
ista situacija kao i kod tebe. dva madeža (blizu jedan drugome) sam imala cijeli život, početkom ljeta sam primjetila da su promjenili boju i jedan i drugi. jedan na tamnije, a drugi na svijetlije (kažu da su takvi madeži najopasniji). meni je nervozu stvorilo to što mi je rečeno da čekam jesen jer se madeži ne uklanjaju ljeti zbog dosta velikih šansi za infekciju (osim ako baš nije hitno) i zato što se rana nesmije močit (u mom slučaju) 10 dana, pa se ti 10 dana ne tuširaj usred ljeta .

ugl, maknula sam oba krajem devetog mjeseca i oba su bila zdravi i obični i okej. tako da je vrlo lako moguće da je s tobom sve uredu, probaj se ne živcirati


Quote:
lukaXXkralj kaže: Pogledaj post
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...7&postcount=44 -"HZZO pokriva samo one koji su "prijetnja" a ne po želji, sve ostale plati privatniku"

dire dawn ovo me sada zabrinilo šta ovaj član kaže??
e pa nemam pojma, ja sam micala madeže koje sam htjela jer sam htjela (a nisam morala) i kad sam htjela () i nije bilo nikakvih problema (niti veza u bolnici) i isto to je napravila i moja kuma i frend. sve u razmaku od par mjeseci u istoj bolnici.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 16:28   #2366
Danas sam vadio jedan madež na leđima. Trajalo je ukupno možda 10 minuta, nije ništa bolilo, sve je ok.

Ono što bih htio upitati je koliko dugo traje ukupni oporavak i mogu li si priuštiti nekakve fizičke aktivnosti za vrijeme trajanja istog. Rekli su mi ništa zahtjevnije što će nadraživati područje gdje se vadio madež poput nogometa ili hm , ali recimo može li doći u obzir ples ? Trebao bih skinuti konce za dva tjedna (nalazi za tri dolaze), a mislim da neću moći izdržati to vrijeme izležavajući se doma. Možda će zvučati glupo, ali škodi li naslanjanje leđa pri sjedenju primjerice ?
B91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 22:09   #2367
bolje izbjegavat fizičke aktivnosti jer netko je napisao da mu se otvorila rana (unutrašnja strana koljena) jer je nedugo nakon skidanja konaca ta osoba pre naglo čučnula. to se čak ne može nazvati ni fizičkom aktivnošću (npr ispalo joj nešto na pod ), pa se svejedno desilo nešto nepredviđeno.

s druge strane, sam ples ti nebi trebao nešto posebno smetat jer ono, nije da se tu puno kreću leđa (kao npr dok plivaš).
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 13:15   #2368
madež na obrvi - vinogradska

U petak sam bila na skidanju madeža na trbuhu u vinogradskoj bolnici i sve pohvale za pristup, stručnost itd.
Naime, zanima me da li je netko bio u vinogradskoj na odstranjivanju madeža na licu i kakva su iskustva.

Tnx i lp.
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 16:50   #2369
Bila sam danas na skidanju tri madeža (sva tri s leđa, jedan je bio na gornjem dijelu leđa na sredini, a dva s desne strane pri dnu lopatice) i sad ne znam na kojoj strani mi je najpametnije spavati. Inače spavam na desnom boku ili na leđima. Desni bok bih trenutno izbjegavala, ali može li se nešto loše dogoditi ako spavam na leđima? Ili na lijevom boku? Frka me da mi se u tom položaju ne rastegnu šavovi ili tako nešto. (Pretpostavljam da bi najbolje bilo spavati na trbuhu, ali to mučenje bih radije izbjegla ako mogu.)

Unaprijed hvala na odgovoru.
__________________
It's black and blue!
Eliann is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 17:31   #2370
Da li ima tko iskustva sa madežom koji je bio smeđi pa da je posvijetlio,meni se to dogodilo imam ga na kuku,sad je skroz pobijelio takoreci nestao.Interesira me da li je to opaso jel sve ono šta sam do sad čitala je opasno ako ti potamni nigdje se ne spominje ,šta se događa kad pobijeli? Hvala
polka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 17:57   #2371
Quote:
polka kaže: Pogledaj post
Da li ima tko iskustva sa madežom koji je bio smeđi pa da je posvijetlio,meni se to dogodilo imam ga na kuku,sad je skroz pobijelio takoreci nestao.Interesira me da li je to opaso jel sve ono šta sam do sad čitala je opasno ako ti potamni nigdje se ne spominje ,šta se događa kad pobijeli? Hvala
Poštovana,

prema onome što opisujete kod Vas bi se moglo raditi o pojavi tzv. halo nevusa (poznat i pod nazivom Suttonov madež). To je madež okružen pojasom depigmentacije.

Upravo zbog izlaganja suncu i UV zračenju, taj svijetli pojas oko madeža je jače izražen jer je okolna koža jače pigmentirana.

Takva promjena većinom se vidi u djece i mlađih ljudi, a dovodi do nestajanja madeža, a taj proces može potrajati mjesecima.

Pretpostavlja se da je imunološki sustav Vašeg vlastitog organizma napao melanocite (stanice koje proizvode pigment) i zato je madež izblijedio.

Tijek takvog madeža jest takav da on obično s vremenom nestane a depigmentirano područje ("svjetlija fleka") ostaje.

Liječenje u takvim slučajevima nije potrebno.

Međutim, preko foruma ne možemo postaviti dijagnozu, pogotovo kožne promjene, tako da Vas upućujemo liječniku na pregled, kako bi se utvrdilo je li o tome riječ.

Lijep pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 22:32   #2372
Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
A dobro, jest da je pitanje malo glupo, ali eto Više nisam pametna nakon svih tih mesarenja, pa rekoh idem postaviti logično pitanje just in case

Micala sam jer su bili ili asimetrični u raznim bojama....ili asimetrični crni...ili asimetrično crni + dijelovi s raznolikim bojama....pokazalo se da su pola od svih tih izvađenih bili displastični što je rizično ostavljati, pa je dermatolog rekao da je dobro da je to sve izvađeno. I sad nedavno je pala izjava da ću ih imati još puno za vaditi gdje mi je lagano prekipjelo, pa sad razmišljam kome ići po drugo mišljenje.

Bit će zgodno kad mi i taj netko drugi kaže isto. Dođe mi da se jednostavno prepustim nekoj višoj sili, jer je ovo više neizdrživo.
Evo quotam svoj stari post jer sam obecala da cu javiti kad odem po drugo misljenje s obzirom da nakon tridesetak izvadjenih madeza i izjave da ce ih biti jos, jednostavno mi nije nista preostalo nego pitati drugog dermatologa. Uglavnom, isla sam ovih dana u polikliniku Bagatin i bit cu iskrena, s obzirom na razvikanost, ocekivala sam da cu se razocarati. Ali evo bilo je bas ok. Doktor je bio very simpatikus, ali bad news je taj da je upikirao tocno jos one madeze kao i raniji dermatolozi. Tako da Vinogradska here I come again! Mislim da ce me ona sestra tamo doslovno pridaviti, ali sto da joj ja radim. Svi kazu isto. Uglavnom jedan mora definitivno van, a tri pratiti, ali budem onda jos sve te rijesila pa ce onda valjda biti mir (please, God) jer mi evo dodje fizicki zlo kad se sjetim da jos nisam gotova.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 22:37   #2373
Quote:
Eliann kaže: Pogledaj post
Bila sam danas na skidanju tri madeža (sva tri s leđa, jedan je bio na gornjem dijelu leđa na sredini, a dva s desne strane pri dnu lopatice) i sad ne znam na kojoj strani mi je najpametnije spavati. Inače spavam na desnom boku ili na leđima. Desni bok bih trenutno izbjegavala, ali može li se nešto loše dogoditi ako spavam na leđima? Ili na lijevom boku? Frka me da mi se u tom položaju ne rastegnu šavovi ili tako nešto. (Pretpostavljam da bi najbolje bilo spavati na trbuhu, ali to mučenje bih radije izbjegla ako mogu.)

Unaprijed hvala na odgovoru.
Ja sam znala spavati i na savu, a i na suprotnoj strani od sava i nije mi nista bilo. Cak stovise uvijek sam izbjegavala spavati na savu, jer me onda pekao i jako svrbio. Tako da mislim da nema mjesta zabrinutosti.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 22:07   #2374
Ako su madezi OK, mogu li ih ukloniti besplatno u drzavnoj bolnici?

Ako da, trebam samo uputnicu od svog doktora?
exception is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 23:55   #2375
Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
Evo quotam svoj stari post jer sam obecala da cu javiti kad odem po drugo misljenje s obzirom da nakon tridesetak izvadjenih madeza i izjave da ce ih biti jos, jednostavno mi nije nista preostalo nego pitati drugog dermatologa. Uglavnom, isla sam ovih dana u polikliniku Bagatin i bit cu iskrena, s obzirom na razvikanost, ocekivala sam da cu se razocarati. Ali evo bilo je bas ok. Doktor je bio very simpatikus, ali bad news je taj da je upikirao tocno jos one madeze kao i raniji dermatolozi. Tako da Vinogradska here I come again! Mislim da ce me ona sestra tamo doslovno pridaviti, ali sto da joj ja radim. Svi kazu isto. Uglavnom jedan mora definitivno van, a tri pratiti, ali budem onda jos sve te rijesila pa ce onda valjda biti mir (please, God) jer mi evo dodje fizicki zlo kad se sjetim da jos nisam gotova.
žao mi je

i ja ću morati dermatologu jer mi se javila smeđa fleka na ožiljku, izgleda kao mini madež, tako da šizim. stari je otklonjen u potpunosti (barem tako piše na nalazu), tako da se ovo nebi trebalo desiti, pogotovo ne tako brzo (cca dva mjeseca od uklanjanja).
drugi razlog zašto me to živcira je to što sam taj madež makla djelomično iz estetskih razloga, a ovo sad izgleda estetski još gore madež + ožiljak


Quote:
exception kaže: Pogledaj post
Ako su madezi OK, mogu li ih ukloniti besplatno u drzavnoj bolnici?

Ako da, trebam samo uputnicu od svog doktora?
da i da.

možeš ukloniti najviše 2-3 madeža po "operaciji", a to ti ovisi od bolnice do bolnice. ukoliko imaš dopunsko onda je uklanjanje besplatno, ako nemaš onda je cca 150 kuna madež (isto varira od bolnice do bolnice, najbolje nazvat pa pitat).
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 00:37   #2376
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
žao mi je

i ja ću morati dermatologu jer mi se javila smeđa fleka na ožiljku, izgleda kao mini madež, tako da šizim. stari je otklonjen u potpunosti (barem tako piše na nalazu), tako da se ovo nebi trebalo desiti, pogotovo ne tako brzo (cca dva mjeseca od uklanjanja).
drugi razlog zašto me to živcira je to što sam taj madež makla djelomično iz estetskih razloga, a ovo sad izgleda estetski još gore madež + ožiljak
Boze, pa ne mozes vjerovati. To su te divne male zivotne ironije. Ja svoje oziljke toliko ni ne gledam...ponajmanje ove na ledjima. Mislim da cu poceti.

Javi sto je rekao dermatolog!
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 00:47   #2377
Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
Boze, pa ne mozes vjerovati. To su te divne male zivotne ironije. Ja svoje oziljke toliko ni ne gledam...ponajmanje ove na ledjima. Mislim da cu poceti.

Javi sto je rekao dermatolog!
ne gledam ih ni ja, al ovo mi je upalo u oči dok sam se tuširala.
trebala bi ić sad početkom drugog mjeseca (čeka se cca 2 tjedna na termin) pa ću vidit šta će reć..
ak me ponovno pošalje na nekako uklanjanje budem ga razbila

ako se ispostavi da PHD nije točan (tamo piše uklonjeno in toto, a ako ispadne da nije), budu oni mene zapamtili.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 00:53   #2378
@ dire Dawn

Hvala ti na odgovoru. Sad jos trebam samo nagovoriti doktoricu da mi da uputnicu hehe.

Vec sam prije napisao da se jako bojim da mi oziljci ne ostanu jer ih imam par na licu. Neki su oko 3-4 mm a jedan ima 6mm. Prosle godine sam isao kod dermatologa i rekla je da ako hocu mogu ih skinut ali tek na zimu.
exception is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 00:57   #2379
nemoraš se bojati, doktori su poprilično stručni ovih dana. ja imam ožiljke na jednom dijelu tijela koji je 24/7 pokriven, pa su svejedno poprilično maleni iako su moji madeži bili ogromni (veličine nokta na malom prstu, ajmo reć - napisala sam na nekim od stranica iza mjere točne), također imaš i slike mojih ožiljaka (čak i šavova, koji sam ja biser ) tu negdje pa pogledaj.. ništa strašno, stvarno.. a velim, lokacija je di se nisu uopće trebali brinut kak će izgledat niti išta, a ipak se doktorica potrudila da ne izgledam kao da me netko kroz sito provukao. tebi će se ipak više posvetiti kad se o licu radi

ako imaš još pitanja, slobodno pitaj
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 03:43   #2380
Evo bas sam sad pogledao i savove i poslije oziljak. :-D Kako sad izgleda? To kasnije blijedi pa dobije boju kao i koza? Da li je sad oziljak veci od velicine madeza koji je bio? Oziljak bude kao neka crta ili bas oblik kao sto je madez bio?
Heheh evo pitanja, znam da davim. :-)
exception is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:49.