Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2015., 11:09   #21
Mali burek od mesa, motani...iz Mlinara.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 11:30   #22
15-20 deka martadele i kvarat vruceg, vruceg, bijelog, bijelog kruha. Masnoca iz martadele se mora otopiti u kruhu. Ako me ne zaboli naokon obroka, nesto sam krivo radio.
Ako mi doktor slucajno cita forum, ovo radim jednom godisnje.
Justin Thyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 12:35   #23
Quote:
Pepica kaže: Pogledaj post

isto tako, vjerujem da svatko od nas ima neki tajni ili polutajni "guilty pleasure" kojeg se srami i ne bi baš da se zna, a tako je finooo i ne može mu odoljeti.
koji je vaš guilty pleasure?
koja hrana vam je užasno fina, a ni po kojim kriterijima se za nju ne bi moglo reći da je kvalitena, bogata okusom, napravljena od finih i vrijednih sastojaka?
Omojbože ! Pepica nam je otvorila ispovjedaonicu.
Samo ne znam tko će nam dijeliti pokore i oproste.

Kvotao sam Pepicu jer očito nije svima jasno što je pisac htio reći. Više ste pobrojali finih stvarčica nego pravog junka. A ne bi bilo zgorega dodati i malo više iskrenosti u ovu ispovjedaonicu.

Dakle, ima jedna pekarnica u Baštijanovoj, začudo, maštovito se zove Croatia, vlasnik je pripadnik čuvene pekarske nacionalne manjine i ima jedan napuhnuti, spužvasti kruh, tako bijeli kao da osim svih 256 aditiva u to malo brašna dodaje i Vanish Oxi Action. Ali taj kruh, pogotovo dok je vrući, hrskave korice tako podlo mami da se tom zovu već odavno niti ne pokušavam oduprijeti.

Druga strahota je što na putu do radnog mjesta, a imam manje od 2 km, dva puta moram proći pored već svugdje metastaziranog tumora zvanog Pan Pek. Srećom imun sam na 99% njihovih uradaka no ima jedan o kojem sam ovisan, a zove se "Kukuruzni savitak sa sirom". Priznam, ponekad znam zaviriti u obje metastaze.

A, usput, evo što oni sami na svom sajtu priznaju.

KUKURUZNI SAVITAK SA SIROM
PECIVO OD KVASNOG LISNATOG TIJESTA S NADJEVOM
Sastojci: Pšenično brašno tip 550, kukuruzni ekstrudat, margarin (biljna mast, očvrsnuto biljno ulje, emulgatori: E 322, E 471, regulator kiselosti: E 330, bojilo: E 160a, aroma), voda, sir 19%, jaja, jestiva sol, šećer, kvasac, biljno ulje, vitalni gluten, emulgator E 472e, tvar za tretiranje brašna E 300, tvar za sprječavanje zgrudnjavanja E 170i, enzimi.


Čudi me da nakon enzimi nisu stavili tri točke.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 12:43   #24
Ja jesam izdvojila glupost, sladoled iz Mekića. No, sad si me podsjetio na pekarnice. Naime, u Dinarima redovito uzmem zlevku, a u Lidlu onaj neki sa svježim sirom (kukuruzno pecivo), a najveći junk mi je trokut s gouda sirom i/ili trokutić od pizze. Užas. Doma inače radimo domaći kruh svakodnevno u pekaču tako da dobro osjetim razliku u ovom kupovinom, ali eto nekad ne mogu odoljeti.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 13:11   #25
Spek forneti.

Mlinarev pakirani kruh kukuruzni softy (u snitama). Kao, ne jedem ni bijelo, ni kukuruzno brasno. Ali tako je mekan, fin i mirise... Ponekad uzmem snitu i nadrobim u salicu kozjeg mlijeka.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 13:22   #26
Ajbg. Sve u pretjeranim kolicinama je guilty pleasure. Mozda neke stvari koje ne vole svi, bi bile adekvatne. Svi smo ovdje zderonje, tako da mozemo nabrajati u nedogled. No nek se nabraja...

Zganci s vrhnjem i prepecenim spekom/sunkom. Vrh vrhova meni. Ko klinac sam otkrio kombinaciju maslaca i senfa na kruhu. Odlicno za senfoljupce. Burek od mesa i kebab od normalnijih poslastica.
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 14:05   #27
Gavrilovićeva jetrena pašteta na kruhu, i gore narezani kiseli krastavci. soli i masti za tri infarkta odjednom.

kraševe napolitanke, i obične i čokoladne, ne diskriminiram. to ne mogu stat dok ih ima.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 14:07   #28
šampite i šaumrole

ne mogu odoljeti.
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 14:11   #29
Salata od tjestenine, ohlađene ispod mlaza hladne vode, vrečice majoneze, dva kisela vrhnja dukat (obavezno), dve male konzerve tune, mala konzerva kukuruza i hrpe maslina - što više to bolje.
I onda to sve dobro posolim.
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 14:14   #30
Quote:
solar kaže: Pogledaj post
šampite i šaumrole

ne mogu odoljeti.
Gle,gle tko je živ.

Tebe izgleda na gastro može donijeti samo junk.
__________________
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 14:35   #31
Sad me je neočekivani Sočkov dolazak podsjetio na još jedan junk.

Svojevremeno, dok nas se skupina gastroforumaških grešnika znala povremeno naći na kavapelinu (u to je vrijeme bio popularan topic "Sršek") poneko bi donio Sršekove kiflice za kojima sam još uvijek lud. Tada sam ovdje na gastru, a i uživo hvalio kako te kiflice kao prave domaće, najbolje, tako i njegove druge proizvode od kojih je istina, još puno finih.

Jednom, odem u njihov novi lokal u FirstFitness & SquashTower (da ne bude zabune; sigurno ne zbog fitnesa i squasha ) , baš susretnem gazdu Sršeka, uzmem dvadesetak kifleka i pitam ga:

- u čemu je tajna tih vaših kiflica da su tako savršene ? U brašnu ? u dizanju ?
- ma ne gospon, morate rabiti vrhunski margarin a ne neko Zvijezdino sr...e.

Što mogu ? Još uvijek svratim kad mi je usputan. : DD:
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 14:47   #32
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
bijela linolada
...i ovo



Mada moram priznat da već duže vrijeme odolijevam kupit ova smeća.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 15:17   #33
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Gle,gle tko je živ.

Tebe izgleda na gastro može donijeti samo junk.
__________________
preživio sam

nije me bilo tu zbog višemjesečne dijete, ali sad sam kao nov

e da.. i ove puslice iznad
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 16:15   #34
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
vlasnik je pripadnik čuvene pekarske nacionalne manjine i ima jedan napuhnuti, spužvasti kruh, tako bijeli kao da osim svih 256 aditiva u to malo brašna dodaje i Vanish Oxi Action. Ali taj kruh, pogotovo dok je vrući, hrskave korice tako podlo mami da se tom zovu već odavno niti ne pokušavam oduprijeti.
Upravo sam to počeo pisati ali napravio si savršen opis. Par puta godišnje ubijem se od janjetine, ispod peke ili s ražnja a tada mi je taj kruh obavezan. Nema veze što jedem aditive, to mi paše.
Dodatno (sram me je reći) - kraš čokoladna tortica. Stoji u mom marketu kod blagajne, obavezno je uzmem.
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 16:22   #35
Sviđa mi se ispovedaonica , taman ste me podsjetili na moje grijehe.
Meni je najteže odoljeti plazma keksu, naročito u kombinaciji s mlijekom, a ni eurokrem blok nije daleko, to mi je najdraža "čokoladica" iz djetinjstva.
Drugo, što je valjda dno dna - forneti. Srećom, nigdje ih nemam u blizini osim u Garden Mallu i još nijednom nisam izašla odandje bez barem 5 kom, ali nastojim ići što rjeđe u navedeni centar.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 17:05   #36
Netko je vec napisao, Argeta (tuna ili pikant) sta jedna, dvije, uz puter stangicu (sta jedna, tri lol) (po mogucnosti friska topla) vrlo rijetko al desi se

Onaj neki kulen spanjolski pitaj Boga sta ima unutra (chorizo pamplona tako nekako) jedno 15 deka toga u najvecu žemlju koja postoji uz debeli sloj abc sira i kisele krastavce mozda 3x godisnje inace bi izgledala ko žemlja

Lidlov croissant s cokoladom (vrlo rijetko, zato najcesce izbjegavam Lidl)

Mlinareva hrenovka u tijestu

Ovo bolje ni ne kretat s tim jer otvorim li kutiju Isto vrijedi i za Loackerove napolitanke dark noir.

Eh da,,,svojevremeno, znala sam jest sladoled iz kutije (tipa Quattro banana split i onda unutra umijesam 2 zlice Nutelle, ta kombinacija i sad bi ja al...jel..pazi se kao)

Ono sto se cesce nade na "meniju" kad su THE dani... slane stapice umacem u abc sir, ne znam stat, tesko, ako se posreci da ima samo pola sira inace,,,

Ah ne mogu odoljeti ni Kraševoj Harmoniji....

ima toga jos ali polako
__________________
The day after tomorrow is the third day of the rest of your life.
xx..viva..xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 17:07   #37
bijeli kruh sa prst debelo namazanom gavrilović paštetom iz konzerve i onda na to još i majoneze nafilam
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 17:18   #38
Gavrilovic jetrena iz konzerve na dobar kruh i sa tim debelo narezana feta gaude(neke malo bolje, ne one K+) ili podravca.
Takodjer mortadela sa komadom kruha ali da prevladava mortadela.
Nutella na zlicu.
Pileca kozica iz pecnice, nekad bih samo to kupio da ima i ispekao.



Uglavnom, smece. Dobro da ne prakticiram previse toga.

Zanimljivo mi je da nijednu drugu pastetu ne podnosim kao i rijetko koju salamu(sunke, tirolske i parizere nikako ne volim, prolaze jedino one cajne i prsuti te slicno). Takodjer mi osim nutelle i lino lade nikakav cokoladni namaz ne pase.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 17:23   #39
reese's peanut butter cups
povremeno angus burger u Burger Kingu, completed with fries; soft drink preskačem ako mogu, ne volim ih
pogácsa- kako i ime kaže, mađarska verzija običnih pogačica, obično sa sirom na vrhu. iz pekare. sa stanice metroa, pa po putu kao pravi balkanac

neke od tih stvari jedem jako rijetko, neke češće nego bih trebala ali već rekoh da ja stvarno volim svakakve gluposti
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 20:16   #40
ja se nikako nisam mogla sjetiti ničega, a znam da ih imam masu i sad me xavi sjetila... pek snack fornetti svih vrsta, a posebno puding, čokolada, sir i čvarci
imam ja još toga, samo da se sjetim
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:47.