Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2009., 02:26   #1001
morska vilo
što ti je s PM,možda je popunjen jer ne mogu ti poslat poruku
febles is offline  
Old 06.03.2009., 11:51   #1002
Quote:
dinote kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da su te malo vece otekline - kvrzice na mjestima gdje je kirurg najvise brusio kost. Tko ti je rekao da nakon tri mj. prolazi?
Ma ustvari ja nemam kvržicu, nego otok na dijelu nosa gdje je prije bila grba, 1 cm niže od spoja obrva.
Kad to diram, kao da je tu neko meso/tkivo, nije da mi je odmah ispod kože kost.
Doktor rekao da to ne diram, niti da masiram, da će to proći .... riječima "znate, otok traje i do 2-3 mjeseca".
(mada sam čitala da neki doktori preporučuju masiranje).
A kad ja to ipak malo pipam, kao da se sve zacrveni...

možda je ipak bolje da ne diram...

Zadnje uređivanje *alaja* : 06.03.2009. at 11:56.
*alaja* is offline  
Old 06.03.2009., 13:58   #1003
Quote:
febles kaže: Pogledaj post
kvržica između obrva ti može bit od aplikacije hrskavice na gornji dorzum,jesi li ga pitala odakle to(ako se radi o aplikaciji mislim da bi to trebalo pisat u otpusnom pismu)

Bok febles, ne pise mi to. Jel mozes to malo pojasniti? Da li prolazi
dinote is offline  
Old 08.03.2009., 01:20   #1004
Quote:
dinote kaže: Pogledaj post
Bok febles, ne pise mi to. Jel mozes to malo pojasniti? Da li prolazi
ako se radi o aplikaciji onda ostaje di je,popipaj mjesto i ako je tvrdo i nepomično tj. ne miče se s ostatkom tkiva moguće da je aplikacija(obično se radi kad se skida grba na sredini radi postizanja sklada-da se dobije onak blago sedlasti oblik)
enivej meni nije rađeno,doc mi je to objasnio prije op.a sama potreba za aplikacijom se po njegovom vidi u tijeku same op. kad se odreže goba...eto nadam se da sam ti pomogla
febles is offline  
Old 08.03.2009., 01:23   #1005
Whisper kako ti sa svojim nosom sad,jesi se odlučila kod kog ćeš na reviziju?
febles is offline  
Old 08.03.2009., 11:21   #1006
Quote:
febles kaže: Pogledaj post
ako se radi o aplikaciji onda ostaje di je,popipaj mjesto i ako je tvrdo i nepomično tj. ne miče se s ostatkom tkiva moguće da je aplikacija(obično se radi kad se skida grba na sredini radi postizanja sklada-da se dobije onak blago sedlasti oblik)
enivej meni nije rađeno,doc mi je to objasnio prije op.a sama potreba za aplikacijom se po njegovom vidi u tijeku same op. kad se odreže goba...eto nadam se da sam ti pomogla
Thnx Febles, sad mi je jasnije.
dinote is offline  
Old 08.03.2009., 20:22   #1007
bok svima! imam devijaciju septuma i tebam na operaciju (septoplastika) pošto mi je nos sav neki grbav htjela bih napraviti i usput i rinoplastiku! e pa sad pošto moram na razgovor za operaciju u Vinogradsku kod dr. Trotić zanima kak to ide...jel ima tko iskustva u Vinogradskoj???

...ima li netko za preporučit kojeg drugog doktora???? molim vas pomozite...HITNOOOOOOOOOOOOOO JE!!!

hvala unaprijed
viky007 is offline  
Old 08.03.2009., 22:30   #1008
Malo sam pobrisao ovdje koješta pa da ne bi netko uzalud tražio....To "koješta" su mahom postovi koji govore i nekim privatnicima, cijenama, računima...i uopće makar indirektno rade reklamu ovdje. Osobno mi je puna kapa tih "famoznih" privatnjaka pa tko hoće preporuku od nekog za nekog ili neka piše na topicu koji je "Top tema" na vrhu Zdravlja ili neka se komunicira pm-om međusobno.
Znači o estetskim operacijama može, iskustva, dojmovi, rezultati, strahovi...al brate mili, nemojte mi gurati pod nos privatluke u ikakvom obliku ovdje....o bolničkim imenimamože, o privatnicima vrlo, vrlo oprezno...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Old 10.03.2009., 18:12   #1009
evo i mene na ovom topicu. imam puno iskustva s operacijom nosa jer sam ih imala do sada 2, a slijedi i treća :O
kako to? e pa prvo sam išla zbog devijacije septuma i stvarno mi je pomoglo što se tiče disanja, a i estetski su mi ga uljepšali malo. drugi puta sam morala ići jer mi je hrskavica ostala prevelika u odnosu na kost pa je tada sredio kost (suzio ju je) i hrskavicu. u početku sam bila oduševljena no prošlo je godina dana od te zadnje operacije i nos mi se promjenio jako. tako da ljudi, ne vide vam se rezultati nakon mjesec dana, nego tek kroz pola godine.. nije da plašim ali... sljedeću operaciju imam jer mi je hrskaviica opet prevelika u odnosu naa kost... operirala sam se na šalati kod doktora prgometa i super je lik, ali bi voljela da mi ovo bude zadnji put... ako imate pitanja javite se. pusa
__________________
U slobodno vrijeme volim ''nabacit kornjaču''.
.narnia. is offline  
Old 10.03.2009., 18:53   #1010
dinote,nakon koliko vremena ti je prošla otečenost lica i modrice?
lina1706 is offline  
Old 10.03.2009., 20:22   #1011
Quote:
lina1706 kaže: Pogledaj post
dinote,nakon koliko vremena ti je prošla otečenost lica i modrice?

Nakon dva tjedna nisam imala modrica, ali otecenost je bila prisutna vise od mj. dana (ne prejako ali kuzilo se). Sad mi je proslo 2 mjeseca i sad izgleda sve u redu osim te otekline izmedju obrva - a ona je u jutro samo opipljiva a na vecer i vidljiva. Kako si ti?
dinote is offline  
Old 10.03.2009., 23:17   #1012
Quote:
dinote kaže: Pogledaj post
Nakon dva tjedna nisam imala modrica, ali otecenost je bila prisutna vise od mj. dana (ne prejako ali kuzilo se). Sad mi je proslo 2 mjeseca i sad izgleda sve u redu osim te otekline izmedju obrva - a ona je u jutro samo opipljiva a na vecer i vidljiva. Kako si ti?
ma izobličena mi je faca,a u utorak imam ispit,znači za tjedan dana,pa me zanima dal ću bit u stanju izać u javnost jer ako neću,nema mi smisla učit...
a daj mi reci jel ti gornja usna bila jako naotečena,jer meni je dosta,sva sam ukočena,htjela bi da se mogu nasmijat,al ne ide...

pa jesi pitala doktora za tu kvrgu?šta kaže?jel se to vidi ili samo osjeti?
e da,jesu ti na limfnoj drenaži pokazali kako da se sama masiraš?
jel ti se nos šta promjenio od operacije?
koliko pitanja....
lina1706 is offline  
Old 10.03.2009., 23:35   #1013
e, pa, drage moje curke, evo i mene...

kažem "drage moje" jer sam pročitala topic od početka do kraja, zapamtila vas po nickovima, a posebno one koje su išle kod istog doktora kod kojeg i ja trebam ić ( one već znaju, išla sam, naime, obrnutim redom; prvo na prajvt a onda tu.)

znate koji je moj zaključak čitajući topic? (obzirom da sam nju entri sigurno sam manje upletena u cijelu priču, pogotovo što još nisam- a bogami čini se da ni neću- prošla operaciju)
zaključak je da je bolje ne ić na operaciju.(ili sam ja prijemčiva samo za loše ishode)
jer.,...čini mi se da je malo onih koji su ovdje napisali. yes, great, super sam zadovoljna kako mi je ispalo. molim vas da me razuvjerite ako griješim...

kod mene je situacija slijedeća; imam operaciju za desetak dana, ali zahvaljujući postovima jedne drage osobe ovdje, skoro da sam potpuno odustala od ideje.njoj je naime ispao kaos, koliko sam shvatila.kod istog doktora, da stvar bude bolja.
povrh svega, nisam više u cvijetu mladosti (30+) pa nemam taj silni optimizam i hrabrost kao netko tko ima deset i više godina manje.

bila bih najsretnija na svijetu da mi se nije dogodio taj preokret,jer oduvijek ne volim svoj nos...grbica plus krumpirić na vrhu (a slobodno možemo i bez deminutiva)

voljela bih zaista znat koliko od vas je zadovoljno nosom nakon operacije.
shvatite to kao anketno pitanje.
jer više sam sama sebe pojela od razmišljanja što da učinim....
Klelia is offline  
Old 10.03.2009., 23:49   #1014
Da i mene to zanima, koliko vas je stvarno zadovoljno rezultatom?
Leonarda_69 is offline  
Old 11.03.2009., 00:04   #1015
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
Malo sam pobrisao ovdje koješta pa da ne bi netko uzalud tražio....To "koješta" su mahom postovi koji govore i nekim privatnicima, cijenama, računima...i uopće makar indirektno rade reklamu ovdje. Osobno mi je puna kapa tih "famoznih" privatnjaka pa tko hoće preporuku od nekog za nekog ili neka piše na topicu koji je "Top tema" na vrhu Zdravlja ili neka se komunicira pm-om međusobno.
Znači o estetskim operacijama može, iskustva, dojmovi, rezultati, strahovi...al brate mili, nemojte mi gurati pod nos privatluke u ikakvom obliku ovdje....o bolničkim imenimamože, o privatnicima vrlo, vrlo oprezno...
...ma, Trebor, sve pet.,...ali dali si svjestan da strogim ograničavanjem spominjanja imena, ova tema puno gubi....jer, ljudi uglavnom žele znat tko je "majstor". pa kad i sobu uređujem tražim dobrog stolara, ili barem onog tko je najbliži tom pojmu, a di neću pitat "tko te operirao?" (bilo dobro bilo loše) ako to moram nosit na glavi do kraja života??
zar ne,Trebor?
primijetila sam da nakon ostavljanja tog tvog posta, jedno je vrijeme nastao muk....jer teško je pričat o ovoj temi i ne spomenut sve te umjetnike kojima za velike novce dajemo vlastito lice u ruke....a sa neizvjesnim ishodom...
osim toga, ipak je ovo Forum....

zato , apeliram na tebe u svoje ali i u ime nekih drugih forumašica s kojima sam pričala na pm, da ne oduzimaš ovom topicu ono što je vrlo bitno, a to je informacija...nismo ovdje da bismo čavrljale uz kavicu tipa "kako-sam-si-hebozovna-s-stim-malim-prćastim-nosićem"
nego nam je zaista dobrodošla svaka informacija.barem većini od nas, koliko sam uspjela iščitat.
A na svakom od nas je da sam izvede zaključak.
Klelia is offline  
Old 11.03.2009., 00:06   #1016
Quote:
lina1706 kaže: Pogledaj post
ma izobličena mi je faca,a u utorak imam ispit,znači za tjedan dana,pa me zanima dal ću bit u stanju izać u javnost jer ako neću,nema mi smisla učit...
a daj mi reci jel ti gornja usna bila jako naotečena,jer meni je dosta,sva sam ukočena,htjela bi da se mogu nasmijat,al ne ide...

pa jesi pitala doktora za tu kvrgu?šta kaže?jel se to vidi ili samo osjeti?
e da,jesu ti na limfnoj drenaži pokazali kako da se sama masiraš?
jel ti se nos šta promjenio od operacije?
koliko pitanja....
Sigurno ce ti se primjetit i za tjedan dana, ne ide to bas tako ekspresno . Nisam primjetila da mi je gornja usna bila natecena, ali isto se nisam mogla normalno smijati iz početka. Na Limfnoj D. mi je cura rekla da sve masiram prema dolje, osim taj dio izmedju obrva prema gore. Nos mi nije kao kod nekih cura bio natecen i debeo, otprilike mi je stalno isti , a ne kod nekih cura da se iz dana u dan mijenja . U vezi te kvrge idem uskoro na pregled. Javit cu sto su mi rekli.
dinote is offline  
Old 11.03.2009., 01:11   #1017
Quote:
dinote kaže: Pogledaj post
Sigurno ce ti se primjetit i za tjedan dana, ne ide to bas tako ekspresno . Nisam primjetila da mi je gornja usna bila natecena, ali isto se nisam mogla normalno smijati iz početka. Na Limfnoj D. mi je cura rekla da sve masiram prema dolje, osim taj dio izmedju obrva prema gore. Nos mi nije kao kod nekih cura bio natecen i debeo, otprilike mi je stalno isti , a ne kod nekih cura da se iz dana u dan mijenja . U vezi te kvrge idem uskoro na pregled. Javit cu sto su mi rekli.
a otkad uopće imaš tu kvrgu? od početka ili?
i jel ti nos po dužini još mekan?mislim,rekli su mi da je to normalno i da će proć,al zanima me kad jer kad ga diram baš je iju
lina1706 is offline  
Old 11.03.2009., 01:25   #1018
Quote:
lina1706 kaže: Pogledaj post
a otkad uopće imaš tu kvrgu? od početka ili?
i jel ti nos po dužini još mekan?mislim,rekli su mi da je to normalno i da će proć,al zanima me kad jer kad ga diram baš je iju
Ne znam jel ju imam od pocetka, sjecam se da mi je cura na limfnoj drenazi rekla da ju imam - znaci negdje sa tri tjedna. Ne znam da li je odmah mozes primjetiti zbog natecenosti. Imas li je ti? ovo drugo pitanje ne kuzim.
dinote is offline  
Old 11.03.2009., 01:47   #1019
Quote:
dinote kaže: Pogledaj post
Ne znam jel ju imam od pocetka, sjecam se da mi je cura na limfnoj drenazi rekla da ju imam - znaci negdje sa tri tjedna. Ne znam da li je odmah mozes primjetiti zbog natecenosti. Imas li je ti? ovo drugo pitanje ne kuzim.
ma cijeli nos mi je mekan,rekli su da je to voda,tj.otečenost,doktor je rekao da će se on još malo spustit i suzit kroz par dana,al i sad je super,samo da tak ostane.po njegovom može bit samo bolji.kužiš,nos mi je mekan,kao da uopće nema kosti pa me zanima jel tebi još uvijek tako?
za sad ne osjećam nikakvu kuglicu, a neznam jel smijem pipkat stalno po tome da si sama neš ne napravim jer kod mene nema limfne d.pa neću ni ić na to
lina1706 is offline  
Old 11.03.2009., 08:29   #1020
Quote:
Klelia kaže: Pogledaj post
...ma, Trebor, sve pet.,...ali dali si svjestan da strogim ograničavanjem spominjanja imena, ova tema puno gubi....jer, ljudi uglavnom žele znat tko je "majstor". pa kad i sobu uređujem tražim dobrog stolara, ili barem onog tko je najbliži tom pojmu, a di neću pitat "tko te operirao?" (bilo dobro bilo loše) ako to moram nosit na glavi do kraja života??
zar ne,Trebor?
primijetila sam da nakon ostavljanja tog tvog posta, jedno je vrijeme nastao muk....jer teško je pričat o ovoj temi i ne spomenut sve te umjetnike kojima za velike novce dajemo vlastito lice u ruke....a sa neizvjesnim ishodom...
osim toga, ipak je ovo Forum....

zato , apeliram na tebe u svoje ali i u ime nekih drugih forumašica s kojima sam pričala na pm, da ne oduzimaš ovom topicu ono što je vrlo bitno, a to je informacija...nismo ovdje da bismo čavrljale uz kavicu tipa "kako-sam-si-hebozovna-s-stim-malim-prćastim-nosićem"
nego nam je zaista dobrodošla svaka informacija.barem većini od nas, koliko sam uspjela iščitat.
A na svakom od nas je da sam izvede zaključak.
Razumijem te ali nisam ni mislio da se "majstori" ne smiju ni spomenuti...To ne....Ali linkovi na stranice, cijene, računi, akcije, popusti i slično...e to baš i ne....ko hoće o tome neka koristi pm....
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:39.