Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2010., 13:42   #141
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
naravno da će biti....

ali vi tu stalno spominjete neke predobre mogućnosti koje su vani i koje se vašoj djeci pružaju, i koje su mogućnosti ludilo...
ma ja nikada nisam rekla da su mogucnosti u npr. De ludilo, dapace, ja sam rekla, da mislim da moja dijeca u Hr mozda cak imaju bolje mogucnosti.

de je drzava koja je malo pomalo pocela propadat i stvari idu na gore, (od radnih mijesta, mogucnosti ucenja zanata, mogucnosti zaradivanja,studiranja, socijalne skrbi do zdravstva). Hr je drzava u kojoj moze ici samo na bolje.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 14:27   #142
Quote:
styria kaže: Pogledaj post
nakon mjesec dana dolazi pismo da nije primljen i da je prvi na listi cekanja i da se ispricavaju itd.

nije me to toliko zaboljelo kao cinjenica da su iz njegovog razreda primljene 4 austrijanke ciji su roditelji naravno doktori,profesori itd.)

ajd da se vratim na pricu o skoli-mm-a je to toliko boljelo da je nazvao direktoricu i pitao je zasto nas sin nije primljen (meni to moj ego nikad nebi dozvolio)al eto,razliciti smo
saslusala ga je i rekla ako je to sve istina,da ce ona provijeriti situaciju
sljedece jutro je nazvala i rekla mi da imaju mjesto fraji da bi on ionako bio upao

al opet velim,ja i dalje volim ovu zemlju i lijepo mi je zivjeti u njoj al mislim da tih slucajeva ima svugdje po svijetu
Necete pitati kako se to moglo dogoditi, traziti reviziju rezultata, bilo sto Ja bih. Na fin i miran nacin ali ne bih odustajala.

Evo komentiram kako pises i vidim da je muz bas to i napravio.

Quote:
I zar mislite da 'veza' i 'štela' nema vani??
A valjda ih ima svugdje, ali vani nesto manje. Vani se to zove preporuka.

Quote:
Bojim se da ja nikakvo iskustvo prakticnog rada u inozemstvu (osim Hrvatske) nisam
A Hrvatska nije inozemstvo u odnosu na drzavu u kojoj sad radis? Ne misli se samo na tehnicki napredno inozemstvo nego na iskustvo rada sa barem jednom vise od domicilne kulture.

Quote:
Mi pričamo o 'mogućnostima' koje se vašem djetetu nude da se isprofilira, usavrši, odškoluje i prođe bolje nego vi u životu na radnom mjestu, općenito u društvu, da postane kako Amerikanac kaže - 'ugledan građanin, častan čovjek i koristan član naše zajednice' (uf.. što volem Amere
Neki fakulteti koji su vrlo ovisini o dobroj opremi (tehnoloski) ako nemaju novaca ne mogu obrazovati dobar kadar, to je tako. Mozda je nekome (meni je) ljepse zivjeti u nekoj ne tipicno iseljenickoj zemlji - tipa Svedska, Danska itd.
Lakse mi je imati part time posao i djecu, vise je mogucnosti drzati posao i obitelj, ne tvrdim da veza nema, ma ima garant, ali ja nisam zbog toga patila ili imala losije sanse igdje. A i mentalitet je drugaciji.
Manje onog tko je kakav auto kupio i ima li ga (opet nebitno), neopterecenost nekim stvarima tima brandovima, in mjestima za kavice itd.

Quote:
Osobno, u mojoj struci, bilo bi mi lakse da sam druga generacija u Njemackoj koja je njemacki faks zavrsila
Pa vjerujem, to sam lani pokusala nesto objasniti ali nisam najbolje formulirala.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 15:03   #143
@larazg&co

takvih prica kao sto je lara opisala ima. kao sto ima i prica gdje su 'stranci' druge generacije odlicno napredovali i dobili odlicna radna mjesta itd..pa cak postoje i politicaji koji sjede u bundestagu..

ovdje u DE i ostalim zemljama gdje odrastaju druga ili treca generacija 'stranaca' je veci problem mentalitet, stav jer roditelji jos od malih nogu ispijaju mozak u stilu 'stranci smo, nemamo sanse'. takvi ce ostati zauvijek stranci, vrlo je vjerovatno da se druze samo medju sobom i tako ne osvare visoku razinu.

imam jednu priju - boze kakvih sam se prica o cangrizavim, prema djeci neprijateljski raspolozim njemcima naslusala kad su njena djeca bila mala..da ne duljim..vec sam mislila da cu morati angazirati bodyguards ili barem kupiti pistolj na gas kad dobijem dijete.
toliko su negativni da su me te price toliko zamarale..ne samo u vezi djece nego i o mogucnostima..blabla.

sama cinjenica da je netko stranac nije prepreka za nikoga ako je sposoban. kako je lara rekla, mislim da je to vise pitanje usmjerenja u odgoju (i educiranju).


Quote:
larazg

Kako ja to volim objasniti na Hrvatskom primjeru... KINEZI.. prelijepi mali kosooki, koji niču kao gljive poslije kiše u Hrvatskoj....

Oni meni ne smetaju, imali Hrvatsko državljanstvo ili boravak za strance - oni meni osobno nisu opasnost -ne znaju jezik(/ili ga natucaju), nisu obrazovani za dobro plaćena radna mjesta u Hrvatskoj, asimiliraju se i kulturom i ostalim različitostima na naš mentalitet - oni su benigni za mene..
...Ali njihova djeca su opasnost za moje dijete, jer njihova djeca su rođena u Hrvatskoj, njihova djeca idu sa mojom Larom u vrtić, danas sutra će u školu, na faks (što ti ga ja znam) - znači Kinesko dijete je mom djetetu konkurencija i to opaka..

tako mislim gledaju i svi ti vaši njemački, austrijski, nizozemski prijatelji ali o tome šute..

jer to je problem - ne prva generacija došljaka, već druga
nadam se da ovo ne mislis ozbiljno. tvoja lara ako je sposobna ce pronaci svoj put, da li joj konkurirao mislav ili özgür.
mislim da je strancima u hrvatskoj puno teze nego u nekim drugim zemljama..nekad po nekim primjedbama pomislim kako smo kao narod hebeno nastrojeni prema stancima - osim ako nam ne donose lovu (citaj turisti)

nije samo visokoobrazovana 'konkurencija' problematicna - ovdje recimo je unazad 10tak godina puno jeftine radne snage doslo iz (bivse) istocne njemacke, pa su nasrnuli poljaci na neka radna mjesta..sto je naravno stavilo u losiju poziciju 'starosjedioce' i bez VKK.
eto ti vraga.
seobe ili promjene u ekonomskoj situaciji cesto mjenjaju i potrebu za radnom snagom kao i njihovu cijenu.

ako cemo bas o 'zabrinutosti' zbog ugrozenih radnih mjesta, mislim da je to ovdje vise problematika onih koji zive u manjim sredinama i imaju manji stupanj obrazovanosti..tako nekako.
osobno sam susrela divne ljude kojima se samo mogu zahvaliti zbog pomoci i da sam dobila sansu da pokazem ono sto znam. s nekima koje sam upoznala tek kad sam se ovdje preselila njegujemo kontakt i niti u jednom trenutku ne bih rekla da im je krivo 'sto sam nekom njemcu uzela radno mjesto'.

na nama roditeljima je da prepoznamo djecje afinitete, pruziti mogunost da se obrazuje, pruziti mu stabilnost i samouvjerenje..gdje god da zivi.
__________________
Moje cure..L i N

Zadnje uređivanje zoro007 : 04.08.2010. at 15:29.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 16:03   #144
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post

ovdje u DE i ostalim zemljama gdje odrastaju druga ili treca generacija 'stranaca' je veci problem mentalitet, stav jer roditelji jos od malih nogu ispijaju mozak u stilu 'stranci smo, nemamo sanse'. takvi ce ostati zauvijek stranci, vrlo je vjerovatno da se druze samo medju sobom i tako ne osvare visoku razinu.
Da. To je istina. Losa asimilacija u drustvo veliki je problem. Obitelji koje zive od socijalne pomoci i nikada posteno ne nauce jezik. Ovdje uglavnom taj problem vlada medju Turcima, dosli su 60-tih godina proslog stoljeca, sada je to treca ili cetvrta generacija, jedan radi, ako i jedan, mnogo djece, mladenke se dovode iz Turske, zivi se samo u "turskom" kvartu, socijala, socijala....

Mislim da smo mi ipak iz neke druge gastarbajterske price, meni je vrlo bitno poznavat jezik zemlje u kojoj zivim u tolikoj mjeri da mogu funkcionirat na svim zivotnim poljima kao i na materinjem jeziku, poznavanje jezika omogucava mi kvalitetu zivota. I naravno vrlo mi je bitno da moje dijete odrasta dvojezicno, zar to uopce trebam napisati.
Uh ode ja opet off....
U svakom slucaju, slazem se s tvojim postom od A do Ž
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 20:43   #145
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
Kako ja to volim objasniti na Hrvatskom primjeru... KINEZI.. prelijepi mali kosooki, koji niču kao gljive poslije kiše u Hrvatskoj....

Oni meni ne smetaju, imali Hrvatsko državljanstvo ili boravak za strance - oni meni osobno nisu opasnost -ne znaju jezik(/ili ga natucaju), nisu obrazovani za dobro plaćena radna mjesta u Hrvatskoj, asimiliraju se i kulturom i ostalim različitostima na naš mentalitet - oni su benigni za mene..

Ali njihova djeca su opasnost za moje dijete, jer njihova djeca su rođena u Hrvatskoj, njihova djeca idu sa mojom Larom u vrtić, danas sutra će u školu, na faks (što ti ga ja znam) - znači Kinesko dijete je mom djetetu konkurencija i to opaka..

tako mislim gledaju i svi ti vaši njemački, austrijski, nizozemski prijatelji ali o tome šute..

jer to je problem - ne prva generacija došljaka, već drugai zato mislim da je za drugu generaciju možda bolje da se odškoluje u našoj zemlji, i onda ode u stranu na dobro plaćen posao ili neki magisterij.... jer je odskočna daska drugačija...
ja stvarno ovaj tvoj odlomak "ne kuzim"...kako netko tko zivi u RH, ima hrvatsko drzavljanstvo(sic) moze biti konkurencija, opasnost????...kako druga generacija moze biti problem...oni su hrvatski drzavljani, ta djeca su vishe hrvati i europljani nego kinezi ...onda ti je i mate iz splita konkurencija...ili maria povratnica iz njemachke...kaj nek i ona giba onda...?


sorry, ali koji ksenofobicharski odlomak..ne, ne smetaju , ali neka gibaju vanka...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:48.