Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2010., 15:02   #141
Quote:
eleuthera kaže: Pogledaj post
Mislila sam na sumnje o svjesnosti ljudi oko sebičnosti čina.
pa budući da ljudi nisu homogena cjelina, očito je da će neki biti svjesni da se svaki njihov razlog može interpretirati sebičnim, a drugi toga neće biti svjesni i čudit će se o čemu ti pričaš

jer na kraju, dok djeteta nema, radi se samo o jajašcu koje bi htjelo biti oplođeno i spermiju koji bi oplodio, naravno da su oni sebični i misle samo na sebe
tek kad dijete postane nezavisno biće možemo pričati o nesebičnosti, ako nam je toliko do tih kategorija. iako naravno i tu možemo sve okrenuti na "roditelji žele sreću svom djetetu i sve bi za njega napravili samo zato da oni sami ne bi bili tužni i nesretni"


jedan moj poznanik je jednom optužio frendicu da je sebična jer je spasila tri mačića. našla ih je u kanti za smeće, uzela doma i othranila. kao uplela se u njihov život samo da se osjeća bolje
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 19:58   #142
Meni je baš drago da je eleuthera otvorila ovu temu.
Mene zanima, ako baš ne možete jasno reći zašto se žele klinci, jer mi možete bar objasniti kako vam se ispoljila ta želja?
Pokušavam dokučiti kako je to? Je li želja dugo prisutna ili šta?

Nisam uopće sigurna da li želim djecu jednog dana ili ne, pa me brine jesam li normalna.I da li je taj nedostatak želje za djecom normalan?
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 23:21   #143
htjela sam djecu da mi nebude dosadno u životu,jer sam inače dosadna osoba,da mogu se na nekoga pošteno izderati i na kraju ga izmlatiti...da imam na koga trošit novce i živce...hehehehe jel sam ti malo pomogla???nevidim tu nikakve zakone fizike..htjela sam djecu zato jer sam od uvjek znala da ću imat djecu sa pravom osobom ako naiđe.i eto naišla je i sad imamo dva prekrasna sina.koja obožavamo a i oni nas.uzalud svjetu sva mudrost i ljepota ako nedostaje dječja dobrota...naše je geslo...
__________________
zauvjek s moje ljeve strane...tri mušketira !!!
franči is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 23:42   #144
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Meni je baš drago da je eleuthera otvorila ovu temu.
Mene zanima, ako baš ne možete jasno reći zašto se žele klinci, jer mi možete bar objasniti kako vam se ispoljila ta želja?
Pokušavam dokučiti kako je to? Je li želja dugo prisutna ili šta?

Nisam uopće sigurna da li želim djecu jednog dana ili ne, pa me brine jesam li normalna.I da li je taj nedostatak želje za djecom normalan?
Ja sam nekako oduvijek mislila da ce mi doci zelja za bebom "kad odrastem malo".
Moram priznati da sam se pocela malo brinuti isto kao i ti da li sam normalna kad ni sa 28 godina, situirana i u tada 10godisnjoj vezi nisam zeljela djecu.
Ali, oko 30 me pocela prat zelja za bebom, nije to sad bila neka sumanuta zelja ali ono, pocela sam si razmisljati da bi bas bilo lijepo imati bebusu.
I polako su mi i klinci po ducanima i cesti poceli zapinjati za oko. Ali s osmjehom, ne prevrcuci ocima ko prije.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 23:56   #145
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Meni je baš drago da je eleuthera otvorila ovu temu.
Mene zanima, ako baš ne možete jasno reći zašto se žele klinci, jer mi možete bar objasniti kako vam se ispoljila ta želja?
Pokušavam dokučiti kako je to? Je li želja dugo prisutna ili šta?
pa dosta je njih napisalo, je li čitamo isti topic

kod mene nije bila prisutna, javila se u vezi s mm-om. utjecao je i jedan događaj / gubitak bliske osobe, što mi je isto utjecalo na perspektivu odnosno razbistrilo mi prioritete u životu.

Quote:
Nisam uopće sigurna da li želim djecu jednog dana ili ne, pa me brine jesam li normalna.I da li je taj nedostatak želje za djecom normalan?
lol, pa nisi ni nenormalna a ni super kul zbog toga, nećeš ih i bok pa ne pali se na lomači zbog toga
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 07:32   #146
U,već vidim kako će babe da me napadnu,al' ajd

Ja nikad nisam željela dijete. Dogodilo se, a kad se dogodilo, shvatila sam da ne želim dijete kao takvo, kao ideju "imanja djeteta", već da zbilja želim ono koje već imam (nerođeno,ali imam). Iako ,daleko od toga da ne podržavam pobačaj.

I danas ne volim djecu,izuzev svog. Grozna mi je tlaka ići po nju u vrtić (i obavezno se po meni vješaju svekolika djeca jer se igraju da sam im barbika,valjda radi kose, a u sebi im mater i sve po spisku jer mrzim da me ljudi diraju,a kamoli tuđa djeca). Iako,određena,rijetka djeca su mi slatka (uzmimo sinove dvije forumašice,predobri su mi, ali to ovisi o dotičnom djetetu i njegovu karakteru,a ne ideji: sva djeca su slatka).

Nisu brate.
Ima ružne djece, dosadne djece, glupe djece,slinave djece... i šta sad,ima i odraslih ružnih,glupih i slinavih. Hoću reći,nema potrebe za glorifikacijom jer su eto DJECA.

I nipošto nisam ni blizu stavu da sam se ostvarila kroz majčinstvo. Ja sam puno toga,pa tako i majka,ali hvala bogu pa nisam prije majčinstva bila nepotpuna, i eto došlo moje dijete kao jebeni Mesija da spasi moj jadni siroti život.

Moje dijete je,za mene,najljepše i najdivnije na svijetu, i istina je da je to ljubav kakvu nisam mislila da se za drugo biće može osjećati. Ali ne volim je jer je nadopuna mene. Volim je jer je divna i pametna i dobra, jer ima prekul fore, jer je car kako god okreneš, i jer je zasebna osoba, odvojena od mene, ali smo se međusobno izabrale i po tom pitanju se volimo najviše na svijetu.

Eto.

Ona nije moj produžetak,niti sam ja njen, a ipak se volimo kao dva zasebna, dobrovoljno povezana i međusobno poštivajuća bića. Do neba i natrag,ej! (da i ja malo patetike ubacim )
__________________
A life-sentence sweeping confetti from the floor of a concrete hole..
Absolutely* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 07:40   #147
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
ovo potpisujem, upravo isto se dogodilo i meni


ja ovo ne kužim
u mom slučaju to svakako nije imalo veze s nikakvim osjećajem sigurnosti jer - kakav osjećaj sigurnosti možeš imati s nekim koga poznaješ tek nekoliko mjeseci (koliko smo se, naime, poznavali mm i ja prije nego smo odlučili imati princezu)
i svakako to između mene i mma nije bila neka ultra super ajme najjača na svijetu kemija - u pubertetu sam se zaljubljivala 10 puta "jače" nego u mma - s njim je jednostavno nekako sve bilo na svom mjestu (najkraće rečeno)
sad jel to ljubav, ona prava, iz romana, ili je to iz nekog razloga "tak moralo biti" nemam pojma, ali svakako ja nikad prije, ni u jednom trenutku, nisam poželjela imati dijete. ni sa mmom ni sa bilo kim drugim.
ali tad, kad mi je to palo na pamet (da bih mogla imati dijete) bilo je to kao da o tome oduvijek razmišljam i kao da oduvijek to želim i sad ću eto ostvariti (a nisam još bila trudna).
ne znam, možda je stvarno princeza tamo negdje gore/dole/lijevo/desno išla u svoju novu inkarnaciju i birala si roditelje i rekla: "ma gle ti ovu alapaču, ona bi mi baš mogla biti mama. baš mi treba takva. a ovaj tip, on nek joj bude muž, iako nemaju ništa zajedničko i uopće se ne poznaju, ali baš si njega hoću za tatu"
nisam ni pricala o kemiji,
dakle, ti si ostala trudna s tipom kojeg si poznavala par mjeseci
nisi znala nista o njemu prakticki i pravili ste klince
orka12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 09:37   #148
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
To ja govorim o ljudima općenito. Iskaz ispitanika je tu najmanje bitan faktor, većina će reći neki lijep i altruističan razlog (i vjerovati u njega) zašto ih imaju, čak i ako su bila (i možda jesu) neželjena, te ih možda i zlostavljaju.
sad vidim da ti nisam odgovorila

ok, ali od kuda ti onda to stajalište? iz promatranja ili kako?

iskaz može biti najbitniji faktor, ako uspostaviš dobar odnos (profesionalni) s ispitanicima.
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 11:31   #149
Quote:
Absolutely* kaže: Pogledaj post
...
Ja baš lajkam ovaj post.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 14:11   #150
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Ja sam nekako oduvijek mislila da ce mi doci zelja za bebom "kad odrastem malo".
Moram priznati da sam se pocela malo brinuti isto kao i ti da li sam normalna kad ni sa 28 godina, situirana i u tada 10godisnjoj vezi nisam zeljela djecu.
Ali, oko 30 me pocela prat zelja za bebom, nije to sad bila neka sumanuta zelja ali ono, pocela sam si razmisljati da bi bas bilo lijepo imati bebusu.
I polako su mi i klinci po ducanima i cesti poceli zapinjati za oko. Ali s osmjehom, ne prevrcuci ocima ko prije.
Pa baš to što kažeš, tako i se ja mislim da će mi doći želja kada budem starija, ne znam, ne osjećam još ništa Možda me uhvati jedan dan.

Ne prevrćem očima na klince, slatki su mi, zabavljam se s klincima prijatelja i nećacima, nije mi frka kad su na par dana kod mene, ono pelene, bljucanje, uspavljivanje kad su nervozni,hranjenje, igra, priča, sve ja to hendlam bez problema.
Valjda očekujem da dobijem želju za imanjem svoje djece kada sam u blizini tuđih bebača, ali ništa. Je li to ide tako?


Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
pa dosta je njih napisalo, je li čitamo isti topic
kod mene nije bila prisutna, javila se u vezi s mm-om. utjecao je i jedan događaj / gubitak bliske osobe, što mi je isto utjecalo na perspektivu odnosno razbistrilo mi prioritete u životu.
lol, pa nisi ni nenormalna a ni super kul zbog toga, nećeš ih i bok pa ne pali se na lomači zbog toga
Nisam rekla da ih neću, nego da ni sama ne znam još.
Većinom kada pričam s prijateljicama, one su sve jasno znale da li i kada ih žele.
Dakle, mene taj izostanak jasne želje mrvicu muči.
Ali ok, vidim da ima još ljudi kojima je slično bilo
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 14:34   #151
Quote:
Absolutely* kaže: Pogledaj post
Moje dijete je,za mene,najljepše i najdivnije na svijetu, i istina je da je to ljubav kakvu nisam mislila da se za drugo biće može osjećati. Ali ne volim je jer je nadopuna mene. Volim je jer je divna i pametna i dobra, jer ima prekul fore, jer je car kako god okreneš, i jer je zasebna osoba, odvojena od mene, ali smo se međusobno izabrale i po tom pitanju se volimo najviše na svijetu.
to je totalno to

(i ostatak posta)
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:09.