Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2016., 17:42   #441
Odakle ti to za Milanovića? Sad sam guglao i ne mogu ništa naći.
Čuo sam doduše da se u zadnje vrijeme Darinko i Milan baš i ne vole toliko.
HRID je još jedan potencijalni partner, ali mislim da ovi ne bi htjeli ići s njima zbog Rusakice.
Možda se priključe (ne)Uspješnoj Hrvatskoj, ako ta koalicija opet izađe? I tako su HSLS i Čačić bliski, nekakvi ideološki neodređeni kvaziliberali na centru skloni podršci HDZ-u i političkoj trgovini.
Kako je HNS svojedobno prihvatio HSLS-ovu otpadničku stranku LIBRU pa postao HNS - Liberalni demokrati, možda se čak i spoje HSLS i Reformisti pa nastane neki HSLS - Reformirani demokrati ili tako nešto.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 17:45   #442
Rekao je to u intervjuu za jedan od Dnevnika, mislim u razgovoru s Bagom.

Rusakica je u klubu HSLS-a.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 17:46   #443
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Odakle ti to za Milanovića? Sad sam guglao i ne mogu ništa naći.
Čuo sam doduše da se u zadnje vrijeme Darinko i Milan baš i ne vole toliko.
HRID je još jedan potencijalni partner, ali mislim da ovi ne bi htjeli ići s njima zbog Rusakice.
Možda se priključe (ne)Uspješnoj Hrvatskoj, ako ta koalicija opet izađe? I tako su HSLS i Čačić bliski, nekakvi ideološki neodređeni kvaziliberali na centru skloni podršci HDZ-u i političkoj trgovini.
Kako je HNS svojedobno prihvatio HSLS-ovu otpadničku stranku LIBRU pa postao HNS - Liberalni demokrati, možda se čak i spoje HSLS i Reformisti pa nastane neki HSLS - Reformirani demokrati ili tako nešto.
'S HSLS-om nećemo ići jer ta stranka više ne postoji i žalosno je na što je ta stranka spala', istaknuo je Milanović za RTL.

http://m.tportal.hr/434013/Protokol-...-u-Saboru.html
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 18:03   #444
Po meni HSLS treba promjenu vodstva. Jednostavno Kosor je već "stara ličnost", izlizan je, nema apsolutno nikakve uspjehe, ni po čemu ga se ne zna ni ne prepoznaje ; a malim strankama ljudi to ne opraštaju.

Meni je žao Josipa Budimira, koji mi izgleda kao čovjek koji zna što govori i koji bi bio u stanju odraditi određene stvari ukoliko bi se našao na poziciji s utjecajem.

Možda kad bi ga Milanović u slučaju sastavljanja Vlade pokušao privoliti da prihvati neku funkciju u gospodarstvu...ministarstvo poduzetništva možda...ili potpredsjednik vlade za gospodarstvo.


Inače, jutros sam na nekom portalu čitao da je navodno nekoliko ljudi iz vrha HSLSa probalo doći do Milanovića i nagovoriti ga da stupi u kontakt s Kosorom po pitanju HSLSovog "preobraćenja".
Rok is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 18:10   #445
Quote:
Nicole_Lilly kaže: Pogledaj post

Rusakica je u klubu HSLS-a.
Tko je rekao da nije?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 18:11   #446
Quote:
Rok kaže: Pogledaj post
Po meni HSLS treba promjenu vodstva. Jednostavno Kosor je već "stara ličnost", izlizan je, nema apsolutno nikakve uspjehe, ni po čemu ga se ne zna ni ne prepoznaje ; a malim strankama ljudi to ne opraštaju.

Meni je žao Josipa Budimira, koji mi izgleda kao čovjek koji zna što govori i koji bi bio u stanju odraditi određene stvari ukoliko bi se našao na poziciji s utjecajem.

Možda kad bi ga Milanović u slučaju sastavljanja Vlade pokušao privoliti da prihvati neku funkciju u gospodarstvu...ministarstvo poduzetništva možda...ili potpredsjednik vlade za gospodarstvo.


Inače, jutros sam na nekom portalu čitao da je navodno nekoliko ljudi iz vrha HSLSa probalo doći do Milanovića i nagovoriti ga da stupi u kontakt s Kosorom po pitanju HSLSovog "preobraćenja".

Quote:
S obzirom da je Darinko Kosor već iskazivao nezadovoljstvo pozicijom HSLS-a unutar bivše Domoljubne koalicije, moglo bi se dogoditi da i ta stranka napusti HDZ. “Po našim izvorima, jedan utjecajni član HSLS-a i vlasnik medija već je pokušao nagovoriti predsjednika SDP-a na pregovore o predizbornoj suradnji”, kažu iz HDZ-a.
http://www.telegram.hr/politika-krim...s-nije-gotovo/

Hanžekovićev EPH se navodno pokušava prebaciti ponovno na lijevu stranu.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 18:13   #447
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Tko je rekao da nije?
Kakve ona više veze ima s HRID-i da bi zato SDP rekao njima 'ne'?
Zbog drugih stvari da, ali Rusakica je nebitna više.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 18:14   #448
Eto to.. ipak je jedan član, nije nekoliko..
Rok is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 18:15   #449
Quote:
Nicole_Lilly kaže: Pogledaj post
Kakve ona više veze ima s HRID-i da bi zato SDP rekao njima 'ne'?
Zbog drugih stvari da, ali Rusakica je nebitna više.
Mislio je na suradnju HSLSa i HRIDi, pa da bi HRID zbog Rusakice HSLSu rekao "jok".
Rok is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 18:19   #450
Quote:
Rok kaže: Pogledaj post
Mislio je na suradnju HSLSa i HRIDi, pa da bi HRID zbog Rusakice HSLSu rekao "jok".
Aha, to, pogrešno shvatih. Mea culpa.
HSLSu na čeku s DK bi svatko trebao reći ne.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 20:21   #451
HSLS nakon ovih izbora nestaje s političke scene....
Nakon što se formira Narodna koalicija HDZ nema potrebe da ulazi u koaliciju sa bilo kime jer ne postoji ni jedna opcija koja im na izborima može donjeti neki značajan broj glasova. A svi oni HSP-i i slični nemaju biračko tjelo ko ni HSLS i čemu onda takvima davati mjesta u Saboru a da koaliciji ne donesu ništa značajno.....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 21:55   #452
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Milanović je rekao da ne želi HSLS jer ne predstavlja više ništa na političkoj pozornici.
A Plenković je govorio da je moguć samostalni izlazak HDZa na izbore.

HSLSu preostaje samo koalicija sa Bandićem.
plenković je svjestan da hadeze ide samostalno na izbore jer sa ćorićem i tepešom mogu samo popušiti,tko ono još hoće sa njima?
galeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 11:20   #453
HSLS je već dugo prilično nebitan, a stvari u toj stranci sada su, kažu Telegramovi izvori, nikad kaotičnije
Stranka je pred rasulom uočih novih izbora, kažu Telegramovi izvori

http://www.telegram.hr/politika-krim...ad-kaoticnije/
---------
Za HSLS bi bilo najbolje spajanje sa HNSom u jedinstvenu socijalliberalnu stranku.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 12:51   #454
Ja sam rekao, HNS + HSLS + prošlogodišnja koalicija Uspješna Hrvatska (jednom kad Čačić ode i politike i Reformisti izgube smisao postojanja) + koalicija Budimo svoji. Eventualno ako ovi zadnji baš inzistiraju na tome da budu regionalci nek se spoje u jednu regionalnu stranku, a ogranci ovih nacionalnih stranaka u Istri i PGŽ nek prijeđu k njima, pa nek funkcioniraju kao CDU i CSU u Njemačkoj.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 12:53   #455
Hrvatska socijalliberalna stranka - HSLS

Sramota koju je g.Kosor učinio kada je sklopio sporazum sa Karamarkovim HDZ-om i HDZ-om uopće nikad neće biti isprana..
HSLS stranka velikog imena,a danas je strančica okaljana imena.

Ako je g.Plenković odlučio sam izaći na izbore samostalno onda je potrebno minimum političke higijene da g.Kosor napusti položaj predsjednika HSLS-a i da netko drugi preuzme kormilo..

Može li se obnoviti HSLS?!Može li doći do čišćenja stranke koja se valjala u hadezeovom svinjcu?
Vrijeme je da Kosor ode u članstvo na terenu,a predsjednik neka bude čovjek šireg obzora i čistijeg obraza..

HSLS mora samostalno pokrenuti stvari.Nije više vrijeme priljepaka.Ako ne uspije samostalno,onda nije ni zaslužio dalje živjeti.
To govorim kao član stranke u pasivi.
Ovo prostituiranje i ponižavanje sa HDZ nagrdilo je ugled stranke i ponizilo sve zdravo misleće ljude u Hrvatskoj koji su vidjeli HSLS kao mogući ulog u budućnosti.
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 19:41   #456
HSLS uopće ne izlazi na predstojeće izbore. To što će neki HSLSovci biti na HDZovim listama, je samo dokaz da se HSLS u potpunosti utopio u HDZ. Ime stranke HSLS na izborima 2016. neće biti na biračkom listiću.

SDP i HNS su preuzeli HSLSovo biračko tijelo i tu je priča gotova.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 19:53   #457
HSLS? To su oni što su nekada bili najjača oporbena stranka?

Koliko ja znam, ta stranka nema političke moći još do 2011.
SiXo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 20:21   #458
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
SDP i HNS su preuzeli HSLSovo biračko tijelo i tu je priča gotova.
I Most, Pametno i Živi zid su uzeli bitan dio njihovih birača "centra". Uglavnom svi koji nisu željeli glasati za HDZSDP partijsku zajednicu, koji su željeli priču o budućnosti, a ne o prošlosti, politiku neopterećenu kadrovima 80-tih.

Ali onda dođe Kosor, pa koalira prvo sa Gabrićem, a onda sa Karamarkom.
Jedini ugledan član danas je ostao Josip Budimir, ekonomist.
__________________
You may very well think that. I couldn't possibly comment.
Frank Underwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 23:19   #459
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
HSLS uopće ne izlazi na predstojeće izbore. To što će neki HSLSovci biti na HDZovim listama, je samo dokaz da se HSLS u potpunosti utopio u HDZ. Ime stranke HSLS na izborima 2016. neće biti na biračkom listiću.

SDP i HNS su preuzeli HSLSovo biračko tijelo i tu je priča gotova.
HDZ su isto konzervativci kao i te dvije stranke, tako da bih rekao kako su biračko tijelo te centralne konzervativne stranke u Hrvata razgrabili svi podjednako.
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 00:34   #460
kraj HSLS-a je bio kad se Budiša ko uvrijeđena frajla povukao iz Vlade
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:38.