Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nasljeđivanje

Nasljeđivanje Oporuke, nužni dio, ostavinske rasprave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2016., 14:03   #1
Oduzimanje nasljedstva

Negdje sam nacuo da se nekoga moze jednstavno razvlastiti.
Konkretno: Sestre i ja smo naslijedili jednu osminu obiteljske kuce. Osim zaprimljenog rjesenja suda (dal´ je ostavinska rasprava bila ili nije, nemam pojma, rekoh, rjesenje smo dobili), drugih akcija nismo poduzeli.

E sad, kao sto napisah, navodno se nekoga moze jednsotavno razvlastiti (valjda sudski, nemam pojma ?!), s razlogom, "jer se nije brinuo za svoje nasljedje".

Kakvi su to trikovi ??
RobinUd is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 02:56   #2
nidje veze.... nitko nista...
RobinUd is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 03:50   #3
Naslijedili ste od koga (baka, prabaka, tetak, roditelji..) i po kojoj osnovi (oporuka, ugovor o dozivotnom uzdrzavanju..)?

Kako znate da ste naslijedili? Imate na pismeno? Trebala je po smrti vlasnika biti ostavinska na koju ste kao nasljednici trebali biti pozvani (to rijesavaju javni biljeznici), a cak i ako se moze nekoga samo tako razvlastiti, ipak ste trebali biti pozvani na sud da se "branite", iako meni ovo vise djeluje kao zastrasivanje nekog clana obitelji.
__________________
~~ "Pusti budalu!" - je prouzročilo više štete čovječanstvu nego potres, poplave i suše. ~~
K20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 02:42   #4
Quote:
K20 kaže: Pogledaj post
Naslijedili ste od koga (baka, prabaka, tetak, roditelji..) i po kojoj osnovi (oporuka, ugovor o dozivotnom uzdrzavanju..)?

Kako znate da ste naslijedili? Imate na pismeno? Trebala je po smrti vlasnika biti ostavinska na koju ste kao nasljednici trebali biti pozvani (to rijesavaju javni biljeznici), a cak i ako se moze nekoga samo tako razvlastiti, ipak ste trebali biti pozvani na sud da se "branite", iako meni ovo vise djeluje kao zastrasivanje nekog clana obitelji.
Ovo o "razvlascivanju" sam negdje procitao.
A ostavinska rasprava je valjda bila. To je bilo jos za vrijeme bivse drzave.
Uglavnom, rjesenje imam.
Radi se cisto o znatizelji.
Nikakvih kontakata nije bilo, niti sam ikada, poslije rjesenja, dobio kakvu vijest.

(Valjda je u ovoj usranoj drzavi i to moguce, da te jednostavno razvlaste. Prije koju godinu je cak nekakva sutkinja zavrsila s one strane brave, jer je na otocima razvlascivala ljude... ali, to je druga prica.)
RobinUd is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 06:42   #5
Ako imate pismeno rjesenje po oporuci, onda bi trebali biti upisani kao suvlasnici sto se lako provjeri online ovdje. U Rjesenju bi trebale biti navedene sve cesice (ponekad su razlicito upisane u gruntovnici i na katastru pa cisto da se ne iznenadite) i svi suvlasnici tocno odredeno u kojem udjelu, prvo provjerite, a ako ispadne da nema vas upisanih kao suvlasnika idite dalje ispitivati u podrucnim uredima. Svakako bi po meni cak i u slucaju razvlastenja trebali dobiti makar neku obavijest (po mom misljenju, nisam pravnik).

A to da se svasta desava ste u pravu (pogotovo sto se tice nekretnina) i ne bi me nista cudilo pa javite razvoj situacije, bas me zanima...
__________________
~~ "Pusti budalu!" - je prouzročilo više štete čovječanstvu nego potres, poplave i suše. ~~
K20 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:28.