Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2017., 11:22   #1
GLAS - Građansko liberalni savez - nova stranka Anke Mrak Taritaš

Beus za N1 otkrio ime nove stranke bivših HNS-ovaca

http://hr.n1info.com/a216155/Vijesti...HNS-ovaca.html
-----

Novih stranaka nikada dosta.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 12:04   #2
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Novih stranaka nikada dosta.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 12:34   #3
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
A to je tužno. Gori smo od Srba. Oni imaju tek 100 stranaka.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 12:43   #4
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
A to je tužno. Gori smo od Srba. Oni imaju tek 100 stranaka.
Ja od djetinjstva slušam: "Dva Hrvata - tri stranke". To znači da nismo ništa napravili dok ne dođemo do 6 milijuna stranaka.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 13:29   #5
Ime je dobro.

Nažalost, mislim da ih čeka Josipovićeva sudbina. Niš od toga...
ViktorViktorija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 13:46   #6
Quote:
ViktorViktorija kaže: Pogledaj post
Ime je dobro.

Nažalost, mislim da ih čeka Josipovićeva sudbina. Niš od toga...
Mene baš zanima što ih čeka (zanemarimo li činjenicu da ni kao jednistveni HNS već godinama ne dobivaju baš neke bajne postotke na izborima) - dosad su sve stranke koje su se izdvojile iz matične stranke propale. No ovdje imamo drugačiju situaciju, tu se matična stranka zapravo izdvojila pod drugim imenom.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 14:21   #7
Ja odavno nisam vidio spajanje stranaka. Vidim samo kako se pojavljaju nove stranke.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 14:24   #8
Ovima prijeti sudbina pravaša. Imamo HNS kao stožernu stranku i otpatke Reformiste,Glas.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 14:40   #9
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Ovima prijeti sudbina pravaša. Imamo HNS kao stožernu stranku i otpatke Reformiste,Glas.
Neki dan sam vidjela neku obavijest da Ratimir Čačić razmišlja o spajanju reformista s ovima što su ostali u HNSu.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 15:12   #10
Nešto oko Zagreba bi mogli dobiti glasova zbog AMT, ali na nacionalnoj razini, to će biti mizerno. Ukoliko bi ušli u koaliciju sa SDP-om, egzistirat će kao i HSLS sa HDZ-om.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 15:25   #11
Dobra stvar - riječi "liberalni" i "građanski" u nazivu. Bojao sam se da će biti neki neutralni naziv s kojekakvim frazetinama u nazivu.
Loša stvar - riječ u akronimu. Znamo kako su završili ORaH i HrID. Ne znam čemu služi to potenciranje lagano pamtljivih naziva - meni osobno samo upućuje na neozbiljnost. Puno bolji naziv bio bi samo GLS.
jurkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 15:32   #12
Pisalo se po netu da je mogući naziv StrANKA.

Možda i to veliko možda, budu opstali i to isključivo kao lokalna zagrebačka stranka.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 15:35   #13
Quote:
jurkon kaže: Pogledaj post
Dobra stvar - riječi "liberalni" i "građanski" u nazivu. Bojao sam se da će biti neki neutralni naziv s kojekakvim frazetinama u nazivu.
Loša stvar - riječ u akronimu. Znamo kako su završili ORaH i HrID.
Orah se bio na neko vrijeme popeo blizu SDP-u i čak ga i pretekao


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 15:58   #14
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Orah se bio na neko vrijeme popeo blizu SDP-u i čak ga i pretekao
Po anketama. Mislim da je to bilo umjetno napumpano, pa se na prvim idućim izborima ispuhalo.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 16:53   #15
Evo već slogana za novu stranku:

Iskoristi svoj glas, biraj GLAS.
Neka tvoj GLAS čini razliku.
GLASno za Hrvatsku!
Izađi i GLASaj.
GLASaj za bolju budućnost
GLAS za nas

izvor: twitteraš johnybstard
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 17:09   #16
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Evo već slogana za novu stranku:

Iskoristi svoj glas, biraj GLAS.
Neka tvoj GLAS čini razliku.
GLASno za Hrvatsku!
Izađi i GLASaj.
GLASaj za bolju budućnost
GLAS za nas

izvor: twitteraš johnybstard
A još se ni registrirali nisu...
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 17:29   #17
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Nešto oko Zagreba bi mogli dobiti glasova zbog AMT, ali na nacionalnoj razini, to će biti mizerno. Ukoliko bi ušli u koaliciju sa SDP-om, egzistirat će kao i HSLS sa HDZ-om.
ovisi
preko noći ne mogu ništa

neki ih neće u startu doživljavati jer su potekli iz HNS-a

ne čini mi se baš da bi koalirali sa bilo kim
na neki način očekujem da budu - neovisni

a ovisno o tome tko će uopće sve biti u stranci i kakav će im biti program s vremenom će se vidjeti
ukoliko zaista misle nešto napraviti imaju jako puno posla i to će biti na nekim, ne prvim nego kasnijim izborima
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 17:36   #18
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Mene baš zanima što ih čeka (zanemarimo li činjenicu da ni kao jednistveni HNS već godinama ne dobivaju baš neke bajne postotke na izborima) - dosad su sve stranke koje su se izdvojile iz matične stranke propale. No ovdje imamo drugačiju situaciju, tu se matična stranka zapravo izdvojila pod drugim imenom.
Pa ono, Laburisti i HDSSB su svojedobno imali uspjeha.

Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Ja odavno nisam vidio spajanje stranaka. Vidim samo kako se pojavljaju nove stranke.
Mislim da su se u ožujku spojili HKS i ABH.
2015. se DC vratio u HDZ (djelovi stranke su otišli Bandiću), a prošle godine se HrID nakon nekih pola godine postojanja spojio s HDZ-om.
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Neki dan sam vidjela neku obavijest da Ratimir Čačić razmišlja o spajanju reformista s ovima što su ostali u HNSu.
Ja sad baš čitam da su kao otvoreni za suradnju, ali da o spajanju ne razmišljaju...
Mogu slobodno i HSLS dodati u tu kombinaciju onda...

Quote:
jurkon kaže: Pogledaj post
Dobra stvar - riječi "liberalni" i "građanski" u nazivu. Bojao sam se da će biti neki neutralni naziv s kojekakvim frazetinama u nazivu.
Loša stvar - riječ u akronimu. Znamo kako su završili ORaH i HrID. Ne znam čemu služi to potenciranje lagano pamtljivih naziva - meni osobno samo upućuje na neozbiljnost. Puno bolji naziv bio bi samo GLS.
HrID se spasio spajanjem s HDZ-om.
A imamo onda još SNAGu, Hrast, DeSNO, SRNu (na njih sam nabasao u registru)...
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 17:55   #19
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Orah se bio na neko vrijeme popeo blizu SDP-u i čak ga i pretekao


-Stipe
Zato sam i napisao da znamo kako su "završili".
jurkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 18:33   #20
Možda privuku nešto biračkog tijela prikupljenog oko HNS-a koji bi se, ne ispregovara li koaliciju s HDZ-om, napokon mogao pozdraviti.
Problem naših "novih" stranki je što recikliraju isti materijal, najćešće mentalno i stručno potkapacitiran i opterećen brojnim problemima. Okosnicu nove stranke sada čine Anka (Gunja, stanovi itd.), Goran (promjena prezimena na pr.) i Vesna (?), što govori nešto o novitetu na sceni. Osobno mi ne smeta niti jedno, ali nije snaga koja može okupiti oko sebe. ORaH je na pr., bio nov, Mirela nije bila loše prihvaćena u javnosti, ali su pali na sljedećoj razini, programu... valjda ona tiha većina koja apstinira očekuje nešto i na tom planu, ja jesam.
No to je fenomen oporbe kod nas, svi bježe od SDP-a koji je na svojim najnižim granama brojnim alternativama, no nakon što shvate da je sve to prenapuhani balon, vrate se u tor. Tako ni od ovih ne očekujem previše osim ako ne nastupe bok uz bok SDP-u, što mi ne bi bilo neočekivano, dosada im nije bio problem ući na njihovim listama.
Laporta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:12.